Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Είναι νόμιμη η εξουσία της ΕΛΠΑ;

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό Berg » 18 Ιαν 2007, 11:52

karka έγραψε:Aαγαπητέ Παναγιώτη,
Θα αναρωτηθώ μόνο διαμορφώνοντας την ερώτηση σου σε αυτό το θέμα:
Ήσουν παράνομος σαν εξουσία τόσα χρονιά?
Και αν ναι, γιατί χρειάστηκες 15 χρόνια για να το καταλάβεις?


Αντρέα χωρίς να θέλω να κάνω τον συνήγορο κανενός πιστεύω ότι η Iron Team έκανε τους αγώνες με την άδεια της ΕΛΠΑ γιατί ήταν η μόνη επιλογή τα τελευταία 15 χρόνια.

Και να διευκρινήσω κάτι ως αγωνιζόμενος 18 χρόνια.

Δεν πήγα και δεν πρόκειτε να πάω σε καμία διοργάνωση "ΕΛΠΑ" ή "ΑΜΟΤΟΕ" αλλά σε διοργανώσεις που αναλαμβάνουν ΤΟΠΙΚΕΣ ΛΕΣΧΕΣ η ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ όπως για παράδειγμα η Iron Team, η Λέσχη της Πάτρας, της Τρίπολης κ.λ.π.

Ο λόγος ένας και μόνος: Με αυτούς έρχομαι σε επαφή και αυτοί καθορίζουν την εκάστοτε διοργάνωση.

Και ας μας δίνουν μόνο μία σοκολατίτσα. :lol: :lol: :lol: Πάντα θα κατεβαίνω Πάτρα και θα φέρνω όσους περισσότερους μπορώ μαζί.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 18 Ιαν 2007, 12:35

συγνωμη που αργησα, αλλα πρεπει να απαντησω, μια και τα παρακατω με αφορουν:
superspy έγραψε:Δεν ξέρω για λύκους και άλλες υπερβολές. Εκτιμώ ότι κάποιοι ΘΕΛΟΥΝ να φανούν αμυνόμενοι ...

PS Mavrofidi συνεχίζεις να είσαι εριστικός, φυτιλιάζεις και κυρίως είσαι αποπροσανατολιστικός.
Μην βλέπεις παντού φαντάσματα... σιδερένιους, λύκους, πρόβατα κλπ
Δεν νομίζω ότι βοηθάς τη συζήτηση με αυτό τον τρόπο....


σου εχουν ποτε μεταφερει κοινοι γνωστοι, οτι σεβασμιος κυριος απο το φορουμ σε ψαχνει για να σε δειρει?
εσενα οχι, αλλα εμενα μου το μετεφεραν τουλαχιστον 3 διαφορετικα ατομα.
συμφωνοι δεν εβαλα τα κλαματα, τον περιμενω οποτε θελει.... (να παρει φορα απο την Λεωφ. Καβαλας, που ειναι και κατηφορος)

γιατι οταν πρωτομπηκα στο φορουμ δεχτηκα τοσες επιθεσεις? πχ αποκαλυψου, ποιος εισαι (αφου το ξερατε) κλπ
ισως επειδη οτι δεν μας βολευει δεν πρεπει να φαινεται...
στον emerald ομως δεν του την πεσατε αντιστοιχα. μηπως ειναι δικος σας? (δηλ. στημενος)

φιλακια,
mavrofidis

ΥΓ αυτα επι της διαδικασιας....
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Re: ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΗ Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΕΛΠΑ?

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 18 Ιαν 2007, 12:39

drMel έγραψε:τέτοιο πράγμα δεν υπάρχει μέσα στο forum, άν και ο iron είχε γράψει απλά για να προβοκάρει θα είχε και την απάντηση του όπως και σύ.
Βλέπεις δεν είναι όλοι άνθρωποι χωρίς άποψη και θέσεις, όπως εσύ φίλτατε.
Οι λύκοι σου μείνανε απωθημένο απο τις προβατίνες...........


ευχαριστω και παλι για τα κοπλιμεντα σου.
μ' αρεσει να μιλαω με πανσοφους για να μαθαινω κι εγω κατι....
παντως, ειναι καλυτερο να ασχολεισαι με τις προβατινες, παρα με τυρια... 8)

δεν τ' αφηνεις αυτα, ν' ασχοληθουμε και λιγο με το "πακετο"?
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 18 Ιαν 2007, 12:44

tagre έγραψε:Δυο ερωτησεις Παναγιωτη:
1) Το θεμα ειναι ποιος θα χωσει ποιο βαθεια το χερι στην τσεπη του αλλου η
2)Ποιος θα γινει χαλιφης στη θεση του χαλιφη;

(Ελπιζω να απαντησεις στη θ.ενοτητα που ανοιξες. )

Καλως ωρισες emerald στο forum
Tagre


βρε Τακη,
μετα απο 20 χρονια στα χωματα δεν εχεις καταλαβει οτι αλλο η ΕΘΕΑΜ και αλλο η ΑΜΟΤΟΕ (ή η οποια αλλη ομοσπονδια)?
γιατι νομιζω οτι μεχρι τοτε που μιλουσαμε (την προηγουμενη 10ετια) συμφωνουσαμε?
τι συνεβη απο τοτε και αλλαξες στρατοπεδο?
πες το μας, μπας και αλλαξουμε και μεις...
φιλικα,
mavrofidis
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό iron » 18 Ιαν 2007, 13:43

karka έγραψε:Aαγαπητέ Παναγιώτη,
Ξεκίνησες την πορεία σου στον χώρο του μηχανοκινήτου αθλητισμού, από την μοτοσικλέτα. και μέσα από τους κόλπους του ΣΥΜΟΦΕ κάπου στις αρχές της δεκαετίας του 90’.
Στην μέση περίπου της δεκαετίας εκείνης -και αφού με τον ΣΥΜΟΦΕ έκανες τα πρώτα σου οργανωτικά βήματα - αποχώρησες από αυτήν την λέσχη τραβώντας έναν καινούριο δρόμο τον δρόμο του προμοτερ-επαγγελματία οργανωτή.
Από τότε μέχρι σήμερα και αφού πέρασες από όλα τα είδη αγώνων δίτροχα και τετράτροχα, άσφαλτο και χώμα έχουν περάσει σχεδόν 15 χρόνια.
Όλα αυτά τα χρόνια μεγάλωσες και ανδρώθηκες μέσα από την ΕΛΠΑ.
Με αυτήν ανέλαβες διάφορες διοργανώσεις ανά την Ελλάδα από παγκόσμια πρωταθλήματα μέχρι παιδείες.
Με αυτήν άσκησες επάγγελμα και «έβγαλες το ψωμί σου» όλα αυτά τα χρόνια.
Με αυτήν ηγήθηκες στον χώρο σε διάφορα αθλήματα και για αυτήν ανέλαβες διάφορα διοικητικά πόστα .

Δεν θα μπω σε θέματα που αφορούν την τωρινή σου σχέση με την ΕΛΠΑ ουτε και με άλλες λέσχες στο παρελθόν.
Επίσης δεν θα κρίνω τα αποτελέσματα της δουλειά σου στον χώρο αυτόν.

Θα αναρωτηθώ μόνο διαμορφώνοντας την ερώτηση σου σε αυτό το θέμα:

Ήσουν παράνομος σαν εξουσία τόσα χρονιά?

Και αν ναι, γιατί χρειάστηκες 15 χρόνια για να το καταλάβεις?


Όλοι χρειάζονται κάποιο χρόνο για να καταλάβουν. Παράλληλα, χρειάζονται επιπλέον χρόνο για να αποδεχτούν την αλήθεια. Και στο τέλος χρειάζονται και κουράγιο για να αλλάξουν πορεία ειδικά όταν μετά από τόσα χρόνια όπως εγώ ήταν βολεμένοι.

Η αλήθεια είναι πως από πάντα πίστευα πως η ΕΛΠΑ λειτοπυργεί καταχρηστικά. Δεν υπήρχε όμως εναλλακτική λύση για όσους ήθελαν να κάνουν αγώνες. Και ειδικά για εμένα που αποφάσισα να βιοπορίσω από αυτό το χώρο ήταν αναγκαίο κακό.

Σήμερα έχω εναλλακτική που θεωρώ ότι μακροπρόθεσμα είναι καλύτερη, υγιέστερη και ηθικότερη.
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΗ Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΕΛΠΑ?

Δημοσίευσηαπό drMel » 18 Ιαν 2007, 14:21

mavrofidi έγραψε:
drMel έγραψε:τέτοιο πράγμα δεν υπάρχει μέσα στο forum, άν και ο iron είχε γράψει απλά για να προβοκάρει θα είχε και την απάντηση του όπως και σύ.
Βλέπεις δεν είναι όλοι άνθρωποι χωρίς άποψη και θέσεις, όπως εσύ φίλτατε.
Οι λύκοι σου μείνανε απωθημένο απο τις προβατίνες...........


ευχαριστω και παλι για τα κοπλιμεντα σου.
μ' αρεσει να μιλαω με πανσοφους για να μαθαινω κι εγω κατι....
παντως, ειναι καλυτερο να ασχολεισαι με τις προβατινες, παρα με τυρια... 8)

δεν τ' αφηνεις αυτα, ν' ασχοληθουμε και λιγο με το "πακετο"?


δεν έχεις παρά να κάνεις την πρώτη σου διοργάνωση. ΣΩΣΤΑ
Να συγκεντρώσεις τον κόσμο, να βρείς προσωπικό και υποστήριξη.
Οταν τελειώσει, θα σε βοηθήσω να κάνεις την σούμα.
μετά άν θές μιλάμε για το πακέτο.
drMel
 

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 18 Ιαν 2007, 15:04

Προβατινες, τυρια...


Εικόνα

και ο "καλος λυκος"!
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό tagre » 18 Ιαν 2007, 15:10

Mπραβο Παναγιωτη που αρχιζεις και ξεκαθαριζεις σιγα σιγα τα πραγματα!
Χρονια επενδυεις σε υλικοτεχνικη υποδομη στο χωρο της Μοτο.(Και ξερεις ποσο το χαιρομε και ποσα ευγε σου εχω πει). Γιατι κατηγορεις το Σιουλη οτι κοβει τις σαρκες του να επιβιωσει. Τωρα εχει εσενα. 'Η εσυ αυτον;
Καμμια ΕΛΠΑ δεν υποστηριξα ΠΟΤΕ.Ρωτω ομως εδω που φτασαμε:Σ'εναν αγωνα ΜΧ ας πουμε, η ΟΜΕ, η, η ΜΟΤΟΕ τι περισσοτερο θα κανουν; Θα βαλουν τα αλματα αναποδα; Θα δινουν ληγμενα στους αναβατες; Θα αναβαθμισουν η θα υποβαθμισουν το Σπορ; Και για να απαντησω εμμεσα και στον Μαυροθωδωρο: η ΕΛΠΑ χρονια κανει οτι προτεινει οΣιδερης, ο Δελαπορτας, ο Δοκ, ο Σπυρος, εγω ο Α, ο Β κοκ, κατι που χρονια ζητουσαμε, αγωνιστηκαμε και τελικα πετυχαμε να κανουμε αυτο που εμεις νομιζουμε καλιτερο για τους αγωνες (μεσω ΕΛΠΑ).Κατι που καποιοι δεν θελουν (;;;) να καταλαβουν, οπως ο Γαζουλης( με γ οχι με χ), και παρασυρουν καποιους ρομαντικους της εποχης των Ζι Ζι ΤΟΡ, δηλ.τον κ.Κορελη και το αντιθετο του -τον αδελφο μου- τον Σιουλη!
Tο Διαιρει και Βασιλευε το θυμασε ετσι Παναγιωτη.
Tagre
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό Berg » 18 Ιαν 2007, 15:40

Μπράβο ρε Τάκη αυτό λέω και εγώ.

ΕΛΠΑ και ΑΜΟΤΟΕ είναι μόνο η φίρμα! Η ουσία είναι η λέσχες και οι διοργανωτές.

Από επόπτες και προέδρους έχουμε πήξει σε αυτήν την χώρα.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό emerald » 18 Ιαν 2007, 16:18

φαουλ η οχι πιστευω οτι ο καθενας μπορει να γραφει και να εκφερει αποψη!!
δεν ηξερα ομως οτι καπου εδω υπαρχει διαιτητης κι αν ναι ποτε σφυραει???
οσο για το κουραγιο αγαπητε συναδελφε μου χρειαζεται περισσοτερο για να ανεβω καποιες ανηφορες με το ποδηλατο μου προτου με περασουν απο πανω μερικοι εντουραδες που κανουν ''προπονηση'' παρνηθα και βασιλικα μερια!!!

τα 3 χρονια που αναφερεις μπορει να ειναι και 5 η και 2 αλλα μπορει να διαιωνισουν μια κατασταση για πανω απο 10 χρονια εις βαρος αγωνιζομενων και μονο.

το αν χρειαζεται καποιος 15 χρονια να καταλαβει που παει ειναι θεμα χαρακτηρα αγαπητε καρκα και μονο.
εσεις μπορει σε μερικα λεπτα να παιρνετε πολυ πιο σημαντικες αποφασεις η η αντιληψη σας να ειναι ενα επιπεδο πιο πανω απο καποιους αλλους.

οταν μας εξηγησει τι ακριβως λεει ο berg οτι δε παει σε αγωνα ομοσπονδιων παρα μονο σε λεσχων που ειναι κατω απο μια ομοσπονδια ισως καταλαβουμε τι εχει στο μυαλο του!!!
ισως μας εξηγησει και η τσουρογρια που ανεφερε σε καποιο αλλο θεμα.

οσο για τον μαυροφιδι που δεχτηκε τοσες επιθεσεις οπως λεει ωστε να εχει σωματοφυλακα πια η αποψη μου ειναι οτι ενω θελει να αναπτυξει σωστα καποια πραγματα δεν εχει το σωστο τροπο σε σημειο που να τον επιπληττουν οι διαχειριστες/συντονιστες.
οσο για το θεμα της αποκαλυψης ηδη εθεσε θεμα για κουραγιο ο εκκινητης του θεματος οπου του απαντησα.
επισης αγαπητε μαυροφιδι δεν ειμαι στημενος γιατι πραγματικα δε γνωριζω προσωπα και καταστασεις εδω παρακολουθωντας απλα αυτα που σερβιρουν περιοδικα και ηλεκτρονικος τυπος.

και τελος συμφωνω με τον αγαπητο berg οτι η μιση ελλαδα ειναι προεδροι!!!

οσο για τον αερα της αλλαγης που φυσαει δηλαδη ο χαλιφης στη θεση του ιζνογκουντ το ειδαμε και πολιτικα το 1981 και το πληρωνουμε αδρα απο τοτε σαν κρατος(που ηταν η πορτογαλια τοτε σαν κρατος μεσα στην εοκ σε σχεση με μας και ποσα τηλεσκοπια θελουμε τωρα να τη δουμε!!!).

:discussion: :discussion: :discussion:

***δε γινοταν να κανω απειρες παραθεσεις τα λεγομενα του καθε μελους και απαντω με παραγραφους σε οτι πραγματικα πρεπει να απαντησω.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΘΑΝΑΣΗΔΕΣ/ΑΘΑΝΑΣΙΕΣ
Άβαταρ μέλους
emerald
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 17 Ιαν 2007, 18:58
Τοποθεσία: γλυφαδα

Δημοσίευσηαπό Berg » 18 Ιαν 2007, 16:42

emerald έγραψε:οταν μας εξηγησει τι ακριβως λεει ο berg οτι δε παει σε αγωνα ομοσπονδιων παρα μονο σε λεσχων που ειναι κατω απο μια ομοσπονδια ισως καταλαβουμε τι εχει στο μυαλο του!!!


Ίσως να το έθεσα λάθος ή να το κατάλαβες λάθος.

Τόσα χρόνια ποτέ δεν κατάλαβα κάποια σημαντική διαφορά στους αγώνες με το αν ήταν ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ Enduro ή αγώνες με την σφραγίδα της ΕΛΠΑ. Πάντα όμως κάποιες τοπικές λέσχες έκαναν καλούς αγώνες και κάποιες άλλες πάντα τα έκαναν μαντάρα, ανεξάρτητα από την αρχή του σπόρ!

Για παράδειγμα θα πηγαίνω σε αγώνες που κάνει ο karka και ο superspy ανεξάρτητα την αρχή του σπόρ. Όπως και όταν έκανε αγώνες Enduro η Iron Team ήμουν παρών.

Ένα από τα καλά που έχει η ΕΛΠΑ είναι η τεχνική υποδομή, η οποία ομολογώ ότι φάνηκε όταν πρόσφερε φορτηγό - οδηγό και κάλυψε κάποια έξοδα σε αρκετούς αγώνες ISDE.

'Ενα βασικό θέμα είναι ότι η ΕΛΠΑ έχει την έγκριση της FIM για να κάνει διεθνείς αγώνες στην Ελλάδα, ενώ η ΑΜΟΤΟΕ όχι.

Γνωρίζω και μερικούς από τους διοικούντες την ΕΛΠΑ και μερικούς από την ΑΜΟΤΟΕ. Δυστυχώς τα άτομα της ΑΜΟΤΟΕ με έχουν απαγοητεύσει στο παρελθόν και δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό karka » 18 Ιαν 2007, 17:10

να γραψω και εγω δυο τρεις σκεψεις για τα θεματα αυτα.

βασικα πιστευω οτι ο παναγιωτης εκανε μια κινηση αποσκοπωντας σαν επαγγελματιας σε ενα καλυτερο μελον.
ενοειτε οτι αυτο το μελον πρεπει να ειναι οικονομικα καλυτερο για αυτον και που στην περιπτωση της αμοτοε διεκρινε η του υποσχεθηκαν καλυτερα οικονομικες απολαβες.
ολα τα υπολοιπα του στυλ, ειμουν νεος, δεν γνωριζα, εσφαλα και τωρα μετανιονω δεν τα πιστευω.
θα μου πεις αποψη σου. σωστα και γιαυτο την γραφω.


στο θεμα των "κυβερνησεων".

αν πραγματικα αυτοι που τωρα βρηκαν την γη της επαγγελιας στους κολπους των μοτοε - ομε θελαν το καλο και μονο του χωρου εκει ηταν τοσα χρονια να το κανουν.
ολοι τους σχεδον περασαν απο διοικητικες θεσεις και ανελαβαν ενα και δυο και τρια πρωταθληματα για λογαριασμο της ελπα.
πηραν το ελευθερο και γραψαν κανονισμους, φτιαξαν κατηγοριες, δημιουργησαν αγωνες. γενικα ειχαν το μαχαιρι και το πεπονι δικα τους.
τι τους εμποδισε να το πανε μπροστα το θεμα?
η ελπα?
νομιζω οχι.

και τελος τελος αντε ενταξει οι ομοσπονδιες ισως ειναι η λυση.
τους αγωνες ποιοι θα τους κανουν?
ξανα δεν χρειαζονται οργανωτες? λεσχες? κατι τελος παντων?
δηστυχως οι ιδιοι που επι ελπα αφηναν τις πιστες αβρεχες σε αγωνες μοτοκρος. οι ιδιοι που επι ελπα δεν ειχαν ασθενοφορα σε αγωνες εντουρο.
οι ιδιοι που για χρονια τωρα πανε τον χωρο ενα βημα μπρος και δυο πισω, αυτοι και τωρα βαζοντας τα ρουχα τους αλλιως θα τους ξαναφωναζουμε μανωλιο.
δεν καταλαβα που μπορει να βρει καποιος πιο αξιοπηστους οργανωτες για να κανει καλυτερα πρωταθληματα.
και αν πραγματικα υπαρχουν που ηταν τοσα χρονια?
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 18 Ιαν 2007, 18:11

tagre έγραψε:Καμμια ΕΛΠΑ δεν υποστηριξα ΠΟΤΕ.Ρωτω ομως εδω που φτασαμε:Σ'εναν αγωνα ΜΧ ας πουμε, η ΟΜΕ, η, η ΜΟΤΟΕ τι περισσοτερο θα κανουν; Θα βαλουν τα αλματα αναποδα; Θα δινουν ληγμενα στους αναβατες; Θα αναβαθμισουν η θα υποβαθμισουν το Σπορ; Και για να απαντησω εμμεσα και στον Μαυροθωδωρο: η ΕΛΠΑ χρονια κανει οτι προτεινει οΣιδερης, ο Δελαπορτας, ο Δοκ, ο Σπυρος, εγω ο Α, ο Β κοκ, κατι που χρονια ζητουσαμε, αγωνιστηκαμε και τελικα πετυχαμε να κανουμε αυτο που εμεις νομιζουμε καλιτερο για τους αγωνες (μεσω ΕΛΠΑ).Κατι που καποιοι δεν θελουν (;;;) να καταλαβουν, οπως ο Γαζουλης( με γ οχι με χ), και παρασυρουν καποιους ρομαντικους της εποχης των Ζι Ζι ΤΟΡ, δηλ.τον κ.Κορελη και το αντιθετο του -τον αδελφο μου- τον Σιουλη!
Tο Διαιρει και Βασιλευε το θυμασε ετσι Παναγιωτη.


Τακη,
εχω την εντυπωση οτι απλοποιεις πολυ την κατασταση.
θελεις να πεις οτι μπορεις μεσα στην ΕΘΕΑΜ να περασεις την αποψη σου, ενω στην ΑΜΟΤΟΕ δεν μπορεις?
1. μπορεις να την περασεις τωρα γιατι σ' εχουν αναγκη. ποιος θα τους κανει την δουλεια τους, αν δεν προσφερθρειτε εσεις?
τις εποχες που η ΕΘΕΑΜ ειχε το μονοπωλιο (δεκαετια του 70), επαιρνε οποιες αποφασεις ηθελε και οποιος δεν γουσταρε πηγαινε σπιτι του.
για ρωτα τον Παπανδρεου του motosport ή αλλους αγωνιζομενους της τοτε εποχης σε πιστα και mx (γιατι το enduro δεν υπηρχε ακομη).
τους εκαναν αγωνες στη Ροδο και στο Τυμπακι, στα Ασπρα Σπιτια και στην Αρτα. και αν θελανε ας λεγαν τιποτε. ποσα χρονια ειχε να γινει αγωνας κοντα στην Αθηνα?
2. πως μπορεις να διασφαλισεις οτι το ΔΣ της ΕΘΕΑΜ με το οποιο συζητας σημερα, θα ειναι το ιδιο και μετα απο 6 μηνες ή 1 χρονο? το προηγουμενο δεν αλλαξε με συνοπτικες διαδικασιες πριν 1 μηνα? ειχες εσυ λογο πανω σ' αυτη την αλλαγη?
3. τι εγγυησεις εχεις απο μια κλειστη λεσχη (ΕΛΠΑ), της οποιας δεν μπορεις να εισαι μελος? δηλαδη, να συμμετεχεις εστω κατα το 1/10000 στην διαδικασια των αποφασεων?
4. μην πολιτικοποιεις τα πραγματα και τους διοικουντες. αν ο Γαζουλης ειναι νεοδημοκρατης ή οτι αλλο θελει, δεν ενδιαφερει κανεναν. να σου θυμισω το πρωτο σημα της ΕΛΠΑ που ισχυε μεχρι το τελος της δεκαετιας του 80 και ειχε στην κορυφη το στεμμα. και οτι τα πρωτα μελη της ΜΟΤΟΕ (τοτε) ηταν απο αριστεροι, εως αριστεριστες.
5. δεν πιστευω να εχεις και εσυ την αποψη καποιου αλλου περι αυτων που γνωριζουν και εχουν το δικαιωμα να αποφασιζουν και των αλλων που δεν γνωριζουν και πρεπει να υπακουουν.
6. οι υπολοιπες απλοποιησεις περι της μορφης των αγωνων πιστευω οτι δεν προσφερονται για συζητηση.
αυτα για τωρα και τα ξαναλεμε,
mavrofidis
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό tagre » 18 Ιαν 2007, 21:58

Ξεκινησαμε μια θ.ενοτητα που απασχολει πολλους και αξιζει να συζητηθει. Οταν ομως Mavrofidi, αναφερεσαι σε ονοματα ημιπαραφρώνων της δεκαετιας του'70,και τα αναφερεις εδω ως παραδειγμα(;), προφανως κανιβαλιζεις τη συζυτηση και ΑΠΕΤΥΧΕΣ! Πηραν ολοι πλεον ειδηση οτι κανεις κακογουστες φαρσες και βλεπεις βρυκολακες και φαντασματα ακομα. Και απαξιω να σου απαντησω, γιατι νομιζω οτι δεν κολλας με τους υπολοιπους. Βεβαια ξερεις οτι μπορω να απαντησω σε ολα τα ευθυμογραφηματα σου. Ομως δεν προκειται να ξαναασχοληθω μαζι σου. Το αυτο επιθυμω και δι' Υμας και σε παρακαλω να το σεβαστεις._
Tagre

Υ.Γ: Mavrofidi, σε παρακαλω μην μου απαντησεις. Διαβασε το και σεβασου την επιθυμια μου. Ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 18 Ιαν 2007, 22:22

tagre έγραψε: Υ.Γ: Mavrofidi, σε παρακαλω μην μου απαντησεις. Διαβασε το και σεβασου την επιθυμια μου. Ευχαριστω.


σιγουρα δεν θα σου απαντησω, γιατι δεν μου απαντησες κι εσυ.
αλλα πρεπει να καθεις και να ακους και τους αλλους...
βασικο προσον του δημοκρατη ειναι η ανοχη στην αποψη του αλλου, ειδικοτερα οταν ειναι αντιθετη με τη δικη του.
καληνυχτα Τακη
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες