Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πρωτάθλημα ENDURO AMOTOE

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό Berg » 06 Μαρ 2007, 16:48

HUSQY έγραψε:
Berg έγραψε:
Μόλις βγήκαν τα προσωρινά. http://www.endurο.gr/index.cfm?Action=Results


δυστυχως οι παιδικες ασθενειες καταδυναστευουν ακομη τον χωρο....


Δηλαδή????


α. Το "παιδικές ασθένειες" δεν είναι δικό μου.

β. Από ότι άκουσα κάποιο πρόβλημα υπήρξε με τα φωτοκύταρα. Μάλλον συμπωματικό αφού η IronTeam έχει πολλά χρόνια στο κουρμπέτι. Ας περιμένουμε να μάθουμε.

γ. Η διαδρομή ήταν όντως πολύ καλή.

δ. Πάλι δεν υπήρχαν θεατές αν και οι ειδικές ήταν πολύ εύκολα προσβάσιμες.

ε. Μεγάλη απουσία κριτών στις ειδικές διαδρομές. Τις κομμένες κορδέλες τις φρόντιζαν οι θεατές.

Για να δούμε τι θα γίνει σε Attika Cup και ΕΛΠΑ Enduro.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 06 Μαρ 2007, 17:33

drMel έγραψε:Εκπτώσεις Θοδωρή???
Δεν σε βρίσκω και πολύ αυστηρό όπως παλιά!!


εχεις δικιο, αλλα τα δικα μας "παιδια" τα κρινουμε λιγοτερο αυστηρα.
αν και η διαδρομη ηταν φανταστικη, η σημανση τελεια και οι ειδικες καταπληκτικες, υπηρχαν προβληματα στην προβολη του γεγονοτος.
μου θυμησε πολυ δεκαετια του 90.
πρεπει καποτε ολοι να καταλαβουμε οτι ο αγωνας δεν γινεται μονο για τους αγωνιζομενους, αλλα και για τους θεατες. μονο ετσι θα ερθουν και οι σπονσορες.
και σκεφτειτε οτι παρα το οτι για να βρεις τις ειδικες ηθελες πυξιδα, υπηρχαν αρκετοι θεατες και στις 2 ειδικες που ημουν εγω.
δεν υπηρχε σοβαρη σημανση για να βρουν οι θεατες τις ειδικες, ουτε και ενημερωση απο το site της ΑΜΟΤΟΕ ή με καποιο αλλο τροπο.
τελος, η καθυστερηση των αποτελεσματων, μας πηγαινει και αλλα 10 χρονια πισω.

παρα τα παραπανω ομως, εγω προσωπικα, κυριως για λογους αρχων, προτιμω εναν "κουτσο" αγωνα αν ειναι απο την ΑΜΟΤΟΕ, παρα ενα τελειο αγωνα απο την ΕΘΕΑ.
αν και νομιζω οτι και αυτη δεν εχει δωσει μεχρι τωρα τετοια δειγματα τελειοτητας.
και πιστευω οτι αυτα τα λαθη της διοργανωσης στα Μεγαρα, ειναι πραγματικα "παιδικα" και μπορουν πολυ ευκολα να διορθωθουν στους επομενους αγωνες.
ας περιμενουμε και τον αγωνα της ΛΕΜΟΤ, που και μεγαλυτερη πειρα εχει και περισσοτερο κοσμο διαθετει...

ΥΓ φωτογραφιες θα μου επιτρεψεις να ανεβασω ως συνημμενα?
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό HUSQY » 06 Μαρ 2007, 18:05

τελος, η καθυστερηση των αποτελεσματων, μας πηγαινει και αλλα 10 χρονια πισω.

παρα τα παραπανω ομως, εγω προσωπικα, κυριως για λογους αρχων, προτιμω εναν "κουτσο" αγωνα αν ειναι απο την ΑΜΟΤΟΕ, παρα ενα τελειο αγωνα απο την ΕΘΕΑ.
αν και νομιζω οτι και αυτη δεν εχει δωσει μεχρι τωρα τετοια δειγματα τελειοτητας.


O.K.
Σε ευχαριστώ, με κάλυψες.
Άβαταρ μέλους
HUSQY
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 24 Μάιος 2004, 18:12

Δημοσίευσηαπό drMel » 06 Μαρ 2007, 19:22

HUSQY έγραψε:
τελος, η καθυστερηση των αποτελεσματων, μας πηγαινει και αλλα 10 χρονια πισω.

παρα τα παραπανω ομως, εγω προσωπικα, κυριως για λογους αρχων, προτιμω εναν "κουτσο" αγωνα αν ειναι απο την ΑΜΟΤΟΕ, παρα ενα τελειο αγωνα απο την ΕΘΕΑ.
αν και νομιζω οτι και αυτη δεν εχει δωσει μεχρι τωρα τετοια δειγματα τελειοτητας.


O.K.
Σε ευχαριστώ, με κάλυψες.


και γώ καλύφθηκα πλήρως

φωτο τι πρόβλημα υπάρχει??
δεν σε αφήνει ή έχεις ξεπεράσει το όριο??
drMel
 

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 06 Μαρ 2007, 19:53

drMel έγραψε:και γώ καλύφθηκα πλήρως

φωτο τι πρόβλημα υπάρχει??
δεν σε αφήνει ή έχεις ξεπεράσει το όριο??


μου λεει οτι εχω ξεπερασει το οριο, αλλα απ' οτι θυμαμαι δεν εχω στειλει καμμια φωτογραφια.
μαλλον αλλου εχω ξεπερασει το οριο..... :twisted:
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό drMel » 06 Μαρ 2007, 20:01

mavrofidi έγραψε:
drMel έγραψε:και γώ καλύφθηκα πλήρως

φωτο τι πρόβλημα υπάρχει??
δεν σε αφήνει ή έχεις ξεπεράσει το όριο??


μου λεει οτι εχω ξεπερασει το οριο, αλλα απ' οτι θυμαμαι δεν εχω στειλει καμμια φωτογραφια.
μαλλον αλλου εχω ξεπερασει το οριο..... :twisted:


στο off-road.gr είσαι μην μπερδεύεσαι.

θα το δώ και σου απαντήσω
drMel
 

Δημοσίευσηαπό superspy » 06 Μαρ 2007, 20:14

mavrofidi έγραψε:....
παρα τα παραπανω ομως, εγω προσωπικα, κυριως για λογους αρχων, προτιμω εναν "κουτσο" αγωνα αν ειναι απο την ΑΜΟΤΟΕ, παρα ενα τελειο αγωνα απο την ΕΘΕΑ.


E;

mavrofidi έγραψε:....
ΥΓ φωτογραφιες θα μου επιτρεψεις να ανεβασω ως συνημμενα?


Μα δε στο απαγορεύει κανείς.. Απλά δες να τηρήσεις τις διαστάσεις και τα μεγέθη (δες εκεί που λεει επιτρεπόμενες καταλήξεις και μεγέθη)

Επίσης δες και εδώ http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-2157.html
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό doc » 06 Μαρ 2007, 20:34

superspy έγραψε:Επίσης δες και εδώ http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-2157.html


Σπύρο έχω και γω το ίδιο πρόβλημα. Μου λέει ότι δεν έχω χώρο...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Δημοσίευσηαπό doc » 06 Μαρ 2007, 20:39

ktmakis έγραψε:Ρε παιδες η ΛΕΜΜ είναι λέσχη με παρελθόν και γνωση.
Ποιος φταίει τελικά??


Έλα ντε?

Όταν γίνεται ένας "κακός" αγώνας, φταίει πάντα ο οργανωτής. Τελεία και παύλα. Δικαιολογίες του τύπου φταίει ο χρονομέτρης, φταίνε τα φωτοκύτταρα, φταίει ο καιρός... δεν υπάρχουν! Όλα γυρίζουν στον οργανωτή που έχει την γενική επιστασία και ευθύνη.
Αν λοιπόν οργανωτής είναι η ΛΕΜΜ, φταίει η ΛΕΜΜ. Αν είναι η ΛΕΜΜ και η ΑΜΟΤΟΕ, φταίνε και οι δύο. Οι επιμέρους ευθύνες είναι δουλειά των οργανωτών με τους ανάδοχους εργολάβους, τους χρονομέτρες, τους υπεύθυνους διαδρομής, τους υπεύθυνους ασφαλείας κτλ, που δεν αφορούν τους αγωνιζόμενους, τους θεατές και τους υπόλοιπους. Το τελικό αποτέλεσμα μετράει.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό doc » 06 Μαρ 2007, 20:58

mavrofidi έγραψε:η σημανση τελεια...

Πολύ καλή ΝΑΙ! Τέλεια όχι...

mavrofidi έγραψε:ο αγωνας δεν γινεται μονο για τους αγωνιζομενους, αλλα και για τους θεατες. μονο ετσι θα ερθουν και οι σπονσορες.
και σκεφτειτε οτι παρα το οτι για να βρεις τις ειδικες ηθελες πυξιδα, υπηρχαν αρκετοι θεατες και στις 2 ειδικες που ημουν εγω.
δεν υπηρχε σοβαρη σημανση για να βρουν οι θεατες τις ειδικες, ουτε και ενημερωση απο το site της ΑΜΟΤΟΕ ή με καποιο αλλο τροπο.

Στην γραμματεία υπήρχε φυλάδιο για θεατές, αλλά έπρεπε να πας εκεί το πρωί...

mavrofidi έγραψε:αν και νομιζω οτι και αυτη (Η ΕΛΠΑ) δεν εχει δωσει μεχρι τωρα τετοια δειγματα τελειοτητας.

Έχει δώσει

mavrofidi έγραψε:παρα τα παραπανω ομως, εγω προσωπικα, κυριως για λογους αρχων, προτιμω εναν "κουτσο" αγωνα αν ειναι απο την ΑΜΟΤΟΕ, παρα ενα τελειο αγωνα απο την ΕΘΕΑ.

Εσύ! Οι αγωνιζόμενοι όμως ως αγωνιζόμενοι? Που ακόμη δεν ξέρουν τι θέση είναι?

mavrofidi έγραψε:και πιστευω οτι αυτα τα λαθη της διοργανωσης στα Μεγαρα, ειναι πραγματικα "παιδικα" και μπορουν πολυ ευκολα να διορθωθουν στους επομενους αγωνες.

Σίγουρα πίστωση χρόνου θα υπάρχει. Το "ως πότε?", θα το κρίνουν οι οδηγοί, όπως έκριναν και την ΕΛΠΑ. Το θέμα είναι να βελτιώνεσαι από τα λάθη σου, να τα συνειδητοποιείς για να τα διορθώσεις. Η ΜΟΤΟΕ τόσα χρόνια δυστυχώς δεν το έκανε. Ας μην γίνει το ίδιο και με την ΑΜΟΤΟΕ.

Αλλά "παιδικά" λάθη δεν είναι η έλλειψη ασθενοφόρου στην ειδική,
ούτε η μη τέλεση απονομής,
πόσο μάλλον ούτε η μη δημοσιοποίηση αποτελεσμάτων 2 μέρες μετά,
και τέλος ούτε η επίσημη θέση του οργανωτή για το τι θα γίνει, ένα συγνώμη κάτι...

Και μην μου πεις ότι είμαι προκατειλλημένος... δεν αξίζει. Ήμουν ο πρώτος που έδωσα τα εύσημα για τα καλά του αγώνα, χωρίς για... μέρες να αναφερθώ στα αρνητικά με κατηγορηματικό ύφος. Κι ακόμη παρακαλάω το Σιούλη να βγει με ένα δελτίο τύπου να πάρει θέση, να καθησυχάσει τα πνεύματα και να ενημερώσει το τι θα γίνει.
Εϊμαι λάθος ρε Θόδωρε?

Υ.Γ. Που ήσουν την Κυριακή? Με χαιρέτησες?
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό doc » 06 Μαρ 2007, 21:02

Berg έγραψε:β. Από ότι άκουσα κάποιο πρόβλημα υπήρξε με τα φωτοκύταρα. Μάλλον συμπωματικό αφού η IronTeam έχει πολλά χρόνια στο κουρμπέτι. Ας περιμένουμε να μάθουμε.


Εκτός από τα φωτοκύτταρα, υπήρχαν και σένσορες με λούπες.

Αλλά μάλλον το πρόβλημα δεν εντοπίζεται εκεί, αλλά στα διπλά και τριπλά νούμερα που είχαν πολλοί αναβάτες λόγω διαφορετικών κατηγοριών, που μπέρδευαν το σύστημα στο που να τους καταχωρίσει. Το ίδιο συνέβει προφανώς και στα ΣΕΧ και στα ΣΕΔ (το λιγότερο...)
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 06 Μαρ 2007, 22:20

doc έγραψε:Σίγουρα πίστωση χρόνου θα υπάρχει. Το "ως πότε?", θα το κρίνουν οι οδηγοί, όπως έκριναν και την ΕΛΠΑ. Το θέμα είναι να βελτιώνεσαι από τα λάθη σου, να τα συνειδητοποιείς για να τα διορθώσεις. Η ΜΟΤΟΕ τόσα χρόνια δυστυχώς δεν το έκανε. Ας μην γίνει το ίδιο και με την ΑΜΟΤΟΕ.

απο οτι διαπιστωσα η ΑΜΟΤΟΕ και η σημερινη ΛΕΜΜ δεν εχουν καμμια σχεση με τους προγονους τους.
δεν συναντησα κανεναν γνωστο απο τα παλια παρα μονο τον Γκικα και αυτον σαν θεατη.
μαλλον χρειαζονται και αυτοι μια μικρη πιστωση χρονου τωρα που πεσανε στα βαθια και προσπαθουν να διοργανωσουν κατι μεγαλυτερο απο αυτο που συνηθιζαν.

doc έγραψε:Αλλά "παιδικά" λάθη δεν είναι η έλλειψη ασθενοφόρου στην ειδική,
ούτε η μη τέλεση απονομής,
πόσο μάλλον ούτε η μη δημοσιοποίηση αποτελεσμάτων 2 μέρες μετά,
και τέλος ούτε η επίσημη θέση του οργανωτή για το τι θα γίνει, ένα συγνώμη κάτι...

και στις 2 ειδικες που βρεθηκα υπηρχαν ασθενοφορα, οσο για τα αποτελεσματα εχεις απολυτο δικιο...

doc έγραψε:Και μην μου πεις ότι είμαι προκατειλλημένος... δεν αξίζει. Ήμουν ο πρώτος που έδωσα τα εύσημα για τα καλά του αγώνα, χωρίς για... μέρες να αναφερθώ στα αρνητικά με κατηγορηματικό ύφος. Κι ακόμη παρακαλάω το Σιούλη να βγει με ένα δελτίο τύπου να πάρει θέση, να καθησυχάσει τα πνεύματα και να ενημερώσει το τι θα γίνει.
Εϊμαι λάθος ρε Θόδωρε?

Υ.Γ. Που ήσουν την Κυριακή? Με χαιρέτησες?

οχι, δεν σε θεωρω προκατειλλημενο.
πιστευω ομως οτι η κατασταση θα βελτιωθει σημαντικα στους επομενους αγωνες της ΑΜΟΤΟΕ.

ΥΓ την Κυριακη ημουν στις 2 πρωτες ειδικες. σου φωναξα αλλα δεν νομιζω να με καταλαβες. για του λογου το αληθες παρε και την φωτο σου...
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

εχω κι αλλες.......

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 06 Μαρ 2007, 22:25

μερικες ακομη...
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

οι τελευταιες για σημερα

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 06 Μαρ 2007, 22:30

δεχομεθα και παραγγελιες για αλλους αναβατες....
για ολους εχωωωωωωωωω
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό Berg » 07 Μαρ 2007, 10:40

Τον Θεατή στην μέση τον γνωρίζουμε καλά.

Τον αγωνιζόμενο Ερρίκο Καρρέρ με το ΚΤΜ του 1991 τον είδες?
Την θέση που πήρε στην γενική την είδε κανείς? :haha: :haha: :haha:
Τον τρόπο οδήγησης του Ερρίκου τον προσέξατε? :oops: :oops:

Το πόσες μπύρες είχε πιεί πρίν και μετά τις μετρήσατε?? :beer: :beer: :beer:

Eric the Great!

Ωραία η φωτό του Κόκκινου με το Husaberg.

:horseshit:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες