Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

1ο ΑΓΩΝΑΣ ΑΤΤΙΚΟΥ ΚΥΠΕΛΟΥ TRAIL RIDE-RIDE 11-3-2007

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Re: Καμμενο φαγητο!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 12 Μαρ 2007, 10:27

Αστο...ξέχασε τον αγώνα αυτόν.Σε 20 μέρες θα πάμε σε αλλον ΚΑΛΥΤΕΡΟ. :wink:
Αφού πήρατε και τα λεφτά σας πίσω (τα πήρατε εεε?) πάλι καλά.!!
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Re: Καμμενο φαγητο!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 12 Μαρ 2007, 12:21

Τελικά πόσες ήταν οι συμμετοχές?
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Re: Καμμενο φαγητο!

Δημοσίευσηαπό markd » 12 Μαρ 2007, 12:22

Νομίζω 20 !!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Re: Καμμενο φαγητο!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 12 Μαρ 2007, 12:30

markd έγραψε:Νομίζω 20 !!!


Xμμμ...το Αττικό Κύπελλο Trail Ride δεν νομίζω ότι έχει πολλά "ψωμιά". :wink:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Re: Καμμενο φαγητο!

Δημοσίευσηαπό KaTaNaS » 12 Μαρ 2007, 13:36

THANOS_KTM έγραψε:Xμμμ...το Αττικό Κύπελλο Trail Ride δεν νομίζω ότι έχει πολλά "ψωμιά". :wink:


καλύτερα να κλείσει το θέμα αυτό... αν μη τι άλλο είναι και οφφ-τοπικ...


τα παιδιά Ε-75 ζήτησαν συγγνώμη... επιστραφηκαν τα χρήματα... εγινε μια σοβαρή συζήτηση παρόντων όλων μας.. και έληξε το θέμα
Άβαταρ μέλους
KaTaNaS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 851
Εγγραφή: 14 Δεκ 2005, 15:42

Re: Καμμενο φαγητο!

Δημοσίευσηαπό ayrton » 12 Μαρ 2007, 13:49

Sorry ρε Σταύρο αλλά ανα δεν είναι εδώ το σωστό τόπικ τότε πού είναι??
Πριν απο 3 ημέρες ακούσαμε πολλά παχεια λόγια απο αυτον που ανοιξε το θεμα αλλα τώρα δεν βλέπω κουβέντα.
Δεν λέω να σταυρώσουμε κανένα αλλα μια επίσημη θέση δεν θα ηταν και ασχημη.
Τι λες??
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: Καμμενο φαγητο!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 12 Μαρ 2007, 14:03

Σόρρυ αλλά είσαι λάθος εδώ Σταύρο.
Μια συγνώμη νομίζω δεν αρκεί.Το παράπονο που είδα στα μάτια του Markd στο παγκάκι στην παραλία της Ελευσίνας..ήταν πολύ μεγάλο για μια απλή συγνώμη.
Τελικά πόσοι τρέξατε με δελτίο?
Είχα άδικο που έλεγα ότι δεν θα μαζευτούν πάνω από 30 ατομα?
Εγώ θα ήμουν ο πρώτος που θα έτρεχα στον αγώνα αυτό...αν δεν υπήρχαν όλα αυτά τα μείον που έχουν ειπωθεί.
Τελικά ευτηχώς που δεν ήξερα ότι θα πάτε...γιατί θα ερχόμουν και εγώ..."κούρσα". :wink: και θα έχανα την Κυριακή μου και την ηρεμία μου.!!
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Re: Καμμενο φαγητο!

Δημοσίευσηαπό KaTaNaS » 12 Μαρ 2007, 14:05

ayrton έγραψε:Sorry ρε Σταύρο αλλά ανα δεν είναι εδώ το σωστό τόπικ τότε πού είναι??



Κώστα δικό μου το λάθος... δεν ξέρω πώς... αλλά είχα την εντύπωση οτι ειμασταν στο thread περί "Αττικα" (εντουρο)
Άβαταρ μέλους
KaTaNaS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 851
Εγγραφή: 14 Δεκ 2005, 15:42

Δημοσίευσηαπό KaTaNaS » 12 Μαρ 2007, 14:18

απο αυτά που καταλαβα εγώ είναι πώς διάφορα κομμάτια της διαδρομής πάρθηκαν απο παλαιά RB ...


σχεδιάστηκε και μια ειδική που ενώ ήταν πολύ διασκεδαστική ήταν σφιχτή για εντούρο...


τελικά η συρραφή των τμημάτων του RB είχε λάθη... που σε ανάγκαζαν να κοιτάς τον ύψιστο καταϊδρωμένος απορώντας για το "δικό σου" λάθος ...


το γεγονός επίσης οτι ξυπνήσαμε όλοι μας στις 6 γεμάτοι αγωνία και χαρά να αγωνισθούμε και περιμέναμε 3 ώρες μεχρι να εκκινησουμε μας τάνησε αρκετά τα νεύρα μπορώ να πώ πρίν ακόμη ξεκινήσουμε...
Άβαταρ μέλους
KaTaNaS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 851
Εγγραφή: 14 Δεκ 2005, 15:42

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 12 Μαρ 2007, 14:26

η ειδική που ήταν?
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 12 Μαρ 2007, 14:50

Που ηταν η ΜΤΒ ειδικη που ειχαμε παει για ποδηλατο, στην εκκλησια; Ε, ακριβως απο πισω και κατεληγε στο βυτιο.

Το θεμα Σταυρο δεν ειναι τα 40 ευρω. Ειναι η αισθηση "καφενειου" που αποκομισαν ολοι. Γενικα οταν χανεσαι το παιχνιδι γινεται επικινδυνο, αφου μονο στον δρομο που λεει το δρομοβιβλιο ξεριες οτι περναει η διαδρομη. Αν εξερευνας το τοπιο μονος σου ουτε εσυ ξερεις αν περναει και τι εχει παρακατω, ουτε η οργανωση ξερει που εισαι.
Αν παθαινε κατι ο Δημητρης οταν εστριψε λαθος και κατεβηκε το μονοπατι, θα ηξερε κανεις που βρισκοταν για να τον μαζεψει; Αν εμενε το ΚΤΜ σου μεσα στη ρεματια οταν μας περασες, ποιος θα σε μαζευε, ημασταν 7-8χλμ εκτος διαδρομης εκει περα, νομιζεις επιανε το τηλεφωνο μεσα στη χαραδρα;

Οντως ζητησαν συγγνωμη και δωσαν πισω τα χρηματα αλλα αυτα δεν αναιρουν τα γεγονοτα.
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό LEOPOTAMOS » 12 Μαρ 2007, 15:02

Κύριε Χοχλακάκη

Περίμενα μέχρι τώρα μήπως και γράψετε την γνώμη σας για αυτό που συνέβη εχθές στην Ελευσίνα. Αφού δεν έχετε απαντήσει για όλα αυτά τα τραγικά γεγονότα, σας προκαλώ να τοποθετηθείτε.

Είμαστε μια παρέα φίλων που ασχολούμαστε ενεργά στο χώρο των trail raids και έχουμε τρέξει σχεδόν σε όλους τους αγώνες του off-road.gr - team (Γιατρού & Σπύρου), έχουμε επενδύσει χρόνο και χρήμα, το επίπεδο αυτών των αγώνων είναι υψηλό και περιμέναμε η εναλλακτική δική σας πρόταση στον χώρο να έχει τουλάχιστον τα μισά από τις παροχές των παραπάνω διοργανωτών.

Θα μιλήσω προσωπικά για μένα και οι άλλοι ας μας πουν ξεχωριστά τις απόψεις τους. Γιατί το κάνατε αυτό εχθές? Γιατί δεν ήσασταν στην ώρα σας? Γιατί οι μισοί από τους συμμετέχοντες δεν είχαν καν χαρτιά γιατρού (πράγμα για το οποίο με τόση θέρμη είχατε κατηγορήσει άλλους διοργανωτές ότι δεν το εφαρμόζουν)? Γιατί το road book ήταν σε αυτή την άθλια κατάσταση και ποιός ευθύνεται για αυτό? Ούτε μέσα στην θήκη του road book δεν χωρούσε. Κι αν το είδατε το πρωί ότι υπήρχε πρόβλημα, γιατί δεν μας διώξατε να πάμε στα σπίτια μας και να μην τρέχουμε άσκοπα στα βουνά και στα λαγκάδια προς όλες τις κατευθύνσεις? Οφθαλμίατρο πέρασε αυτός που έγραψε το road - book?

Για να τελειώνουμε σας προτείνω να μην ξανασχοληθείτε με το θέμα διότι δεν το γνωρίζετε. Εμεις έχουμε κοντέρ ακριβείας που στοιχίζουν 500 € και εσείς γράφετε road - book με το κοντέρ της μαμάς του μηχανακίου σας! Κάνετε κακό στο χώρο, ρίχνετε το επίπεδο και σας προτείνω να τρέξετε κανά δυο χρόνια στους αγώνες των άλλων διοργανωτών, γιατί κανείς από σας δεν το έχει κάνει αυτό, να καταλάβετε περί τίνος πρόκειται και μετά να έχετε άποψη και να καλείτε κόσμο. Λέμε ναι στις εναλλακτικές προτάσεις, δεν μας ενδιαφέρει ούτε ποια είναι η ΕΛΠΑ, η ΜΟΤΟΕ,η ΟΜΕ, ο ΟΤΕ, η ΔΕΗ και το ΤΕΒΕ. Εμας μας ενδιαφέρει να τρέχουμε σε αγώνες και εσεις αυτό δεν το ξέρετε. Μην μας ξαναχαλάσετε άλλο Σαββατοκύριακο.

Σταύρος Κανελλέας
Άβαταρ μέλους
LEOPOTAMOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 31 Μάιος 2006, 09:09
Τοποθεσία: Αγιος Στέφανος

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 12 Μαρ 2007, 15:04

leipsippos έγραψε:Που ηταν η ΜΤΒ ειδικη που ειχαμε παει για ποδηλατο, στην εκκλησια; Ε, ακριβως απο πισω και κατεληγε στο βυτιο.



Ααα μάλιστα.Πήγα το μεσημέρι εκεί και νόμιζα ότι είχαν μείνει οι κορδέλες από το Κύπελλο ΜΤΒ πρίν 2 εβδομάδες. 8)
Είναι όντως σφιχτή για μηχανάκια μεγάλα....εχει και καναδύο σημεία "πονηρά"για τούμπα. :wink:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό epital » 12 Μαρ 2007, 16:36

Η ¨διοργάνωση???¨ηταν σίγουρα ατυχής!
Η συγνώμη της Ε-75 δεδομένη!Τα χρήματα επιστράφηκαν χωρίς
δεύτερη κουβέντα!Γι΄αυτό είναι άστοχο να λέει κάποιος,πάλι καλά
που πήραμε τα λεφτά μας πισω !

Οταν ο άλλος είναι ξάπλα στο καναβάτσο,είναι εύκολο για τον καθένα
να συνεχίσει να ¨χτυπάει¨!
Απλά είναι ενοχλητικό να το κάνουν άνθρωποι που δεν συμμετείχαν
κάν στο ¨φιάσκο¨!

Εγω θα περιμένω να ακούσω πρώτα τι θα πουν......

ps: Εξ άλλου έχουμε δεί και χειρότερα
Εχω πληρώσει 60 ευρα συμμετοχη για αγώνα που ποτε δεν έγινε
και ,φυσικά,ποτέ δεν πήρα τα λεφτά μου πίσω....
η επόμενη μέρα
.....θα είναι νύχτα
Άβαταρ μέλους
epital
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: 01 Φεβ 2004, 23:07
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΛΕΩ

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 12 Μαρ 2007, 16:50

epital έγραψε:Οταν ο άλλος είναι ξάπλα στο καναβάτσο,είναι εύκολο για τον καθένα
να συνεχίσει να ¨χτυπάει¨!
Απλά είναι ενοχλητικό να το κάνουν άνθρωποι που δεν συμμετείχαν
κάν στο ¨φιάσκο¨!



Να υποθέσω ότι για μένα χτυπάει η καμπάνα εεε? :?
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες