Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Athens Enduro 2007 - 24-25 Mαρτίου ΕΡΧΕΤΑΙ!

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό doc » 21 Μαρ 2007, 19:48

Berg έγραψε:Σκεφτείτε μόνο ότι άνετα οποιαδήποτε "αρχή" μπορεί να ενημερώνει τις "αρχές" ότι το επόμενο Σ/Κ θα γίνει αγώνας ο οποίος δεν τηρεί κλπ κλπ και να έχουμε τα φαινόμενα του πρώτου αγώνα του Attika.


Πάρι, από όσο έμαθα σε κουβέντες με τον Αντιπρόεδρο της ΑΜΟΤΟΕ, -κι επειδή το έψαξα γιατί σαφώς με άγγιζε το θέμα- οι "αρχές" (Υπ.Δημ. Τάξης) δεν είχαν πάρει χαμπάρι και δεν τις είχε ειδοποιήσει κανένας μέχρι τα ενημερωθούν από το λιμενικό το οποίο απαιτούσε την έγκρισή τους για την παραχώριση της μαρίνας για παρκ-φερμε, καθώς άσχετα με το ιδιόκτητο της υπόθεσης, ανήκει στην δικαιοδοσία του Λιμενικού άπαξ και είναι παράκτια ζώνη.
Το Υπ. Δησόσιας Τάξης όμως, και συγκεκριμένα ο γνωστός σε πολλούς κύριος Σουμάνης, δεν εξέδιδε άδεια, καθώς ο νέος νόμος (ΚΟΚ) που αλλάζει το άρθρο 49, δεν έχει βρίσκεται ακόμη σε ισχύ.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό doc » 21 Μαρ 2007, 19:51

Άντε ρε... βγήκαμε οφφ - τόπικ...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό Bleu » 21 Μαρ 2007, 19:53

mavrofidi έγραψε:
Bleu έγραψε:Μαυροφίδι τα κατάφερες . Μπράβο.


επι προσωπικου:
μπορεις να μου εξηγησεις τι καταφερα?
ευχαριστω



Μα να καταβαραθρωθεί αυτός ο Doc που τα τσεπώνει και συνεργάζεται με αυτούς τους αχρείους της ΕΛΠΑ(φτου κακα).
Ηρθαν τα νέα ηθη.Νίκησε η ΑΜΟΤΟΕ και τα αθλητικά σωματεία. Και οι αθλητές.
Αλήθεια τον είδα εγώ τον Doc. Εβγαζε λεφτα.Είχε σπονσορα. Κιάλλα λεφτά.
Ξερεις ρε φίλε τι μου θυμίζει αυτή η φάση.
Το Χριστόδουλο με το ανέκδοτο που έλεγε :
"Θέλω να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα" και δυστυχώς παλι , είχε δίκιο.

ΥΓ Α ξερω και έναν άλλο που θα βγαζει λεφτα και είναι αγαπητός σε όλους
Να του ψωφήσει και αυτουνού η κατσίκα.
Το νου σου ψηλέ.

ΥΓ2 Τώρα για να σας τα πω και σας, τα βλέπετε τώρα αυτά που έλεγα πέρσι που τα τσουγκρίσατε.
Πολυτέλεια.
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό Bleu » 21 Μαρ 2007, 19:56

Στην Αμερική συσπειρώνονται γιατί δεν τους αφήνουν ούτε σε πιστα να πηγαίνουν.Και απο χώρο .... έχουν
Εμείς σε μιά σταλιά γη............σκατά.
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό doc » 21 Μαρ 2007, 20:15

Bleu, συμβαίνουν αυτά! Έτσι, για να μαθαίνουμε ποιούς να εκτιμούμε και για ποιούς να επενδύουμε...
Δεν πειράζει.
Δυστυχώς, τα πάντα πλέον κατευθύνονται από τις εταιρίες και όχι από τους οδηγούς. Κρίμα...

Trail Ride, Rally Raid, η παρέα μας και ξερό ψωμί...
Βλέπεις το φρέσκο κάποιοι δεν το προτιμούνε...

Τεσπά...

Ο αγώνας θα γίνει, και θα είναι και καλός!

Έχει τέτοια κεκτημένη ταχύτητα που δεν γυρίζει πίσω. Τι μέσα σόλο, τι δίσολο... (πρέφα παίζεις...?) Χαχααχα!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό markd » 21 Μαρ 2007, 20:18

Και όλη η παρέα θα είναι εκεί όπως πάντα !!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό emerald » 21 Μαρ 2007, 21:32

doc έγραψε:Για άνοιξε τα αυτιά σου λίγο παραπάνω Πάρι μου...
Ρώτα τους οδηγούς να σου πουν γιατί δεν συμμετέχουν ενώ το θέλουν?
Οι παροχές στο Athens Enduro είναι τόσες που έρχεται σχεδόν τσάμπα!
Άλλος είναι ο λόγος!
Οι αναβάτες έχουν πάρει συγκεκριμένες εντολές να ΜΗΝ συμμετέχουν στον συγκεκριμένο αγώνα επί ποινή αποπομπής από την ομάδα...!
Σου λέει κάτι αυτό?
Έγινε ποτέ στο παρελθόν κάτι ανάλογο?
Κυνήγησε ποτέ η ΕΛΠΑ κάποιον οδηγό που συμμετείχε σε αγώνα της ΑΜΟΤΟΕ?

Δυστυχώς, η "δημοκρατία" της ΑΜΟΤΟΕ διαφαίνεται από πολύ νωρίς το πόσο προτιμότερη θα είναι από την "δικτατορία" της ΕΛΠΑ...

Υ.Γ. Μάθε και ποιός είναι ο κύριος υποκινητής τους...


δηλαδη οι οδηγοι ειναι τοσο ερμαια των εταιρειων πια?
ακουστηκε η αιωρηθηκε τετοια απειλη απο εταιρεια η απλα δε τους κανουν τα εξοδα του αγωνα?
εχουμε φτασει σε αυτο το επιπεδο πια 1 η 2 εταιρειες του χωρου να απειλουν ετσι?
μηπως ολα αυτα γινονται κατοπιν υποδειξεων συγκεκριμενων παπαγαλων οπως λεει και η ανακοινωση για τον αγωνα σημερα?


οσο για το υστερογραφο ολοι γνωριζουν το ατομο αυτο που παπαγαλιζει αλλα καποια στιγμη οπως γραφει η ιστορια θα παρει το γνωστο δρομο του γιατι μαλλον ουτε και η ηγεσια της συγκεκριμενης ομοσπονδιας θα τον ανεχτει για πολυ!!!

ΚΑΛΟ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΒΑΤΕΣ/ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΕΝΤΟΥΡΟ.

:riding: :riding: :riding:
κουκουρικου ξυπνηστε!!!
Άβαταρ μέλους
emerald
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 17 Ιαν 2007, 18:58
Τοποθεσία: γλυφαδα

Δημοσίευσηαπό emerald » 21 Μαρ 2007, 21:40

doc έγραψε:Bleu, συμβαίνουν αυτά! Έτσι, για να μαθαίνουμε ποιούς να εκτιμούμε και για ποιούς να επενδύουμε...
Δεν πειράζει.
Δυστυχώς, τα πάντα πλέον κατευθύνονται από τις εταιρίες και όχι από τους οδηγούς. Κρίμα...

Trail Ride, Rally Raid, η παρέα μας και ξερό ψωμί...
Βλέπεις το φρέσκο κάποιοι δεν το προτιμούνε...

Τεσπά...

Ο αγώνας θα γίνει, και θα είναι και καλός!

Έχει τέτοια κεκτημένη ταχύτητα που δεν γυρίζει πίσω. Τι μέσα σόλο, τι δίσολο... (πρέφα παίζεις...?) Χαχααχα!


παει το αφεντικο τρελλαθηκε και τα δινει ολα τσαμπα!!!

οσο για τη κεκτημενη ταχυτητα συμφωνω ετσι πρεπει να γινει εστω κι αν εχει και 20 συμμετοχες!!!
και να ξερεις σε πολυ λιγο διαστημα οχι και τοσο μακρια στο μελλον καποιοι θα πεθυμησουν να γινονται τετοιοι αγωνες με μακραν καλη διαδρομη/ειδικες και φυσικα αποτελεσματα και απονομη στην ωρα τους.

αυτα δεν ειναι τα ζητουμενα απο τους αγωνιζομενους ωστε να μην αγανακτουν απο αθλιους αγωνες???

ε κυριε berg???

:computer: :computer: :computer:
κουκουρικου ξυπνηστε!!!
Άβαταρ μέλους
emerald
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 17 Ιαν 2007, 18:58
Τοποθεσία: γλυφαδα

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 21 Μαρ 2007, 22:02

Bleu έγραψε:Μα να καταβαραθρωθεί αυτός ο Doc που τα τσεπώνει και συνεργάζεται με αυτούς τους αχρείους της ΕΛΠΑ(φτου κακα).


αν το μονο που καταλαβες ηταν αυτο.....

Bleu έγραψε:Ηρθαν τα νέα ηθη.Νίκησε η ΑΜΟΤΟΕ και τα αθλητικά σωματεία. Και οι αθλητές.


με τετοιες πρακτικες δεν νικα κανενας.
αλλα μονο ετσι επιβιωνουν, χρονια τωρα, οι χαφιεδες και οι καθε λογης παρατρεχαμενοι.

Bleu έγραψε:Αλήθεια τον είδα εγώ τον Doc. Εβγαζε λεφτα.Είχε σπονσορα. Κιάλλα λεφτά.


αυτο ειναι το μεγαλυτερο σφαλμα σας, οτι τα εξαργυρωνετε ολα σε ευρω.
δεν με ενδιαφερει αν ο doc "βγαζει πολλα λεφτα". δεν ειμαι εφοριακος.

Bleu έγραψε:Ξερεις ρε φίλε τι μου θυμίζει αυτή η φάση.
Το Χριστόδουλο με το ανέκδοτο που έλεγε :
"Θέλω να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα" και δυστυχώς παλι , είχε δίκιο.

ΥΓ Α ξερω και έναν άλλο που θα βγαζει λεφτα και είναι αγαπητός σε όλους
Να του ψωφήσει και αυτουνού η κατσίκα.
Το νου σου ψηλέ.


πολυ Χριστοδουλο παρακολουθεις και δεν θα σου βγει σε καλο...
παρτο αλλιως.

Bleu έγραψε:ΥΓ2 Τώρα για να σας τα πω και σας, τα βλέπετε τώρα αυτά που έλεγα πέρσι που τα τσουγκρίσατε.
Πολυτέλεια.


δεν ξερω για ποιο τσουγκρισμα μιλας, αλλα δεν προκειται μαλλον για πασχαλιατικα αυγα (τα περσινα)...

ναχεις παντως υποψη σου το βασικοτερο: την δημοκρατια δεν φτανει μονο να την ευαγγελιζεσαι, πρεπει να την ανεχεσαι κιολας....
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

καλη επιτυχια

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 21 Μαρ 2007, 22:05

και επειδη το ξεχασα, καλη επιτυχια στον αγωνα (το λεω ειλικρινα).
αν μπορω να βοηθησω την Κυριακη, ειμαι στη διαθεση σας.
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό HUSQY » 21 Μαρ 2007, 22:17

και επειδη το ξεχασα, καλη επιτυχια στον αγωνα (το λεω ειλικρινα).
αν μπορω να βοηθησω την Κυριακη, ειμαι στη διαθεση σας.

Δεν έχω δάκρυα να χύσω!!!!!
Πάει, τελείωσε, έχουμε χάσει το τόπι εδώ μέσα!!!!!!
Άβαταρ μέλους
HUSQY
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 24 Μάιος 2004, 18:12

Ρε ούστ!!!

Δημοσίευσηαπό ayrton » 21 Μαρ 2007, 23:59

Τόση καφρίλα πια...
Τόση κακία και φθόνος για το τίποτα.
Να ξεκαθαρίσω οτι σε προσωπικο επίπεδο δεν γουστάρω την ΕΛΠΑ, και οτι αυτή πρεσβεύει.Δεν συμφωνω με πολλές απο τις πρακτικές της και τώρα και στο παρελθόν και απο διαφορετικά μετερίζια και χωρους.
.... εγώ όμως είμαι ενας απλός πελατάκος των αγώνων.
Αλλά να είσαι αντιπρόσωπος της κατ εξοχήν πιο χωματερης εταιρίας, ή ο μεγαλύτερος dealer της, και να σαμποτάρεις τούς αγώνες που προβάλουν τα προιόντα σου, ειλικρινά μου φαίνεται τρελλό.
....και καλά ο υπαλληλάκος τους, μεροκάταμο βγάζει, που αλλού να πάει δεν ξέρει, τόσο του κόβει τόσο κάνει.
Αλλά οι άλλοι δεν κατάλαβα?.Το αφεντικό? Ο super dealer?
Δεν θέλουν να πουλήσουν άλλο. Δεν θέλουν να πορτοκαλίσει πάλι το βουνό την Κυριακή? Να δουν οι πιτσιρικάδες να γουστάρουν να πάνε να πάρουν και αυτοί? Να σπάσουν μερικά να πουλήσουν ανταλλακτικά, βελτιώσεις στους δεύτερους μπας και γίνουν πρώτοι στον αλλο αγώνα, προβολή και γόητρο? Σε τί κοινό απευθύνονται? Mπάς και τους νοιάζουν περισσότερο πελάτες-αλάνια στις καφετέριες και οι τσαντάκηδες που καβαλάνε τα μαχανάκια τους??

Αμ οι άλλοι οι αγωνιζόμενοι-αθλητές όπως θέτε πέστε τους, τι στο καλό μυαλό κουβαλάνε?. Να σου λέει δηλαδή αυτός που καλά καλα ελληνικά δεν ξέρει τι θα κάνεις που θα ξεκ@υλώσεις, και που θα συμμετέχεις με το μηχανάκι που πλήρωσες για να πάρεις και πληρώνεις για να το συντηρείς.
Μιλάμε για τρελλά πράγματα δηλαδή.

Εγώ δυό πράγματα ξέρω.
Πρώτον...
Εμείς το ΣΚ θα είμαστε διπλά στον Doc και θα τον βοηθήσουμε όσο περνάει απο το χέρι μας όχι γιατί μας το ζήτησε αλλά γιατι γουστάρουμε.
Γιατί αυτή η μεγάλη παρέα των trailride και rally raid έχει ήθος και το έχει αποδείξει.
Γιατί είναι το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε για τα χαμόγελα στους τερματισμούς και όμορφες Κυριακές που μας έχει χαρίσει αυτός και ο Σπύρος ώς τώρα.
Γιατί ο doc και ο Σπύρος ή ο Σπύρος και ο doc μας έχουν αποδείξει ότι ξέρουν καλύτερα από όλους να φτιάχουν αγώνες, να ανεβάζουν συνέχεια το πήχη τόσο στη οργάνωση όσο και στο fun factor, να μην κάνουν εκπτώσεις άσχετα απο το κόστος, να μην επαναπαυονται και να ψάχνουν πάντα το κάτι παραπάνω και τελικά ολα αυτά να περνάνε με τον καλύτερο τρόπο στους συμμετέχοντες.Λάθη έχουν γίνει αλλά βλέπεις τουλάχιστον οτι δεν ξαναγίνονται.Και στο κάτω-κάτω πουθενά δεν έχουμε δεί ώς τώρα, πρόθεση, προχειρότητα ή ανευθυνότητα απο μεριά τους.Η συμμετοχή με όποιο τρόπο απο τη μεριά μας και όσο μπορεί ο καθένας είναι το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε.

Δεύτερον.....
Για να επανέλθω στην αρχική μου σκέψη.
Την ιδέα την έριξε ενας φίλος το πρωί ( κάτοχος ΚΤΜ) και την ξεκινάω πρώτος.
Επειδή δεν γουστάρω σαν καταναλωτής να μου επιβάλουν οι κολεγιές που να χαλάω τα λεφτά μου θα κάνω, το εξής....
Οπως τιμωρώ την Δελτα και την Φαγε και αγοράζω Αγνό στην κόρη μου, έτσι απλά θα λέω, μακρυά απο ΚΤΜ.
Και ας έιχα τέτοιο και ας ξαναζαχαρώνω να πάρω πάλι.
Θές ευρωπαικό?Πάρε Husaberg και Gas Gas που τα φέρνει και ο Τασούλης ( σταθερή και ηθική αξία στον χώρο) και με ανταλλακτικά στα μισα λεφτά ή πάρε ΤΜ.Θές γιαπωννέζικο πάρε Honda, Yamaha, Suzuki, Kawasaki με μοντέλα να φαν και οι κόττες και με πολλές περγαμινές.Οσοι ασχολούνται με το εμπόριο ξέρουν ότι η καλύτερη διαφήμιση είναι, το απο στόμα σε στόμα και ο ευχαριστημένος πελάτης....και το ξεκινάω πρώτος. Οπου σταθώ και όπου βρεθώ .Μακρια από ΚΤΜ.

Οχι γιατί δεν είναι καλά μεταξύ μας, αλλά γιατι τα παίρνω με αυτές τις πρακτικές του στύλ .....διέρει και βασίλευε. Ρέ, ούστ από δώ,νονοί!!!

P.S. Γιατρέ, ξέρω ότι είσαι να σκάσεις αλλά το ΣΚ να είσαι όλο χαμόγελα. Οπως αρμόζει σε έναν καλό σπιτονοικοκύρη.Μπορεί οι καλεσμένοι που θα έρθουν να είναι λιγότεροι απο ότι περίμενες και ήθελες να περιποιηθείς, και οι ετοιμασίες που έκανες πολλές, εσύ όμως ξέρεις ότι έβαλες όλη σου την μαεστρία για να τους σερβίρεις το καλύτερο φαγητό. Καλή επιτυχία.
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Ρε ούστ!!!

Δημοσίευσηαπό ins » 22 Μαρ 2007, 00:51

Παιδια θα ερθω και εγω μια απο τις 2 μερες(για να παρακολουθησω) αν μπορω να βοηθησω σε κατι να μου πειτε..
Άβαταρ μέλους
ins
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 09 Οκτ 2006, 21:29

Re: Ρε ούστ!!!

Δημοσίευσηαπό doc » 22 Μαρ 2007, 01:03

ins έγραψε:Παιδια θα ερθω και εγω μια απο τις 2 μερες(για να παρακολουθησω) αν μπορω να βοηθησω σε κατι να μου πειτε..


Ευχαριστούμε πολύ! Επικοινώνησε με τον Ayrton. Στείλε του το τηλ σου.

Τα λέμε...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό Berg » 22 Μαρ 2007, 11:22

emerald έγραψε:οσο για τη κεκτημενη ταχυτητα συμφωνω ετσι πρεπει να γινει εστω κι αν εχει και 20 συμμετοχες!!!
και να ξερεις σε πολυ λιγο διαστημα οχι και τοσο μακρια στο μελλον καποιοι θα πεθυμησουν να γινονται τετοιοι αγωνες με μακραν καλη διαδρομη/ειδικες και φυσικα αποτελεσματα και απονομη στην ωρα τους.

αυτα δεν ειναι τα ζητουμενα απο τους αγωνιζομενους ωστε να μην αγανακτουν απο αθλιους αγωνες???

ε κυριε berg???

:computer: :computer: :computer:


Έχει πει κανείς το αντίθετο? Απλά σε μερικούς "φίλους" δείχνω ανοχή.

"Κύριος" Καβαλάρης :horseshit: Berg
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες