Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Athens Enduro 2007 - 24-25 Mαρτίου ΕΡΧΕΤΑΙ!

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό k-1fighter » 22 Μαρ 2007, 12:35

Doc, θα ανακοινωθούν σήμερα οι αριθμοί συμμετοχής; Σου έστειλα και την δήλωση συμμετοχής. Ελπίζω να την έλαβες!! :clubbed:
Άβαταρ μέλους
k-1fighter
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 30 Μαρ 2006, 18:13
Τοποθεσία: Ελευσίνα

Δημοσίευσηαπό jfk60 » 22 Μαρ 2007, 13:06

Εδω ηρθαμε παμε να φυγουμε.........

Προσφιλη εκφραση των 45+ στα θερινα σινεμα και οχι μονο.

Δεν θελω να μπω στην διαδικασια των αποψεων-αντιπαραθεσεων περι ΕΛΠΑ-ΑΜΟΤΟΕ χ........α.

Θελω να πω ενα ΕΥΓΕ με καφελαια στον Αθανασουλοπουλο
ο οποιος δινει το ειναι του σε καθε αγωνα που στηνει (αυτη την αισθηση εχω αποκομισει σε οσους αγωνες δικους του εχω τρεξει) για να περναμε εμεις καλα.

Ειναι κριμα 1ος πρωταθληματικος αγωνας 40συμμετοχες.

Αθανασουλοπουλε μην μασας θα ερθει εποχη που .........

Λυπαμαι πραγματικα που δεν μπορω να βοηθησω, θα το ηθελα πολυ, αλλα
η φυση της δουλειας μου δεν μου το επιτρεπει.

Με εκτιμηση

Ζαφειρης Καπετανακος
Άβαταρ μέλους
jfk60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 02 Μαρ 2005, 16:21
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ρε ούστ!!!

Δημοσίευσηαπό doc » 22 Μαρ 2007, 13:08

ayrton έγραψε:......


Ayrton, μην εξάπτεσαι!

Η συγκεκριμένη εταιρία και τα καταστήματά της έχουν χρόνια βοηθήσει το χώρο, τους αγωνιζόμενους και τους αγώνες, και συνεχίζουν να το κάνουν.
Απλώς πλέον από διαφορετική πλευρά και διαφορετικό τρόπο.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό Berg » 22 Μαρ 2007, 14:45

Χαίρομαι ιδιαίτερα που βλέπω ότι από το Hellinstore γράφτηκαν στο forum.

Γνωρίζω πολύ καλά ότι εκεί μέσα υπάρχουν άνθρωποι που έχουν βοηθήσει και συνεχίζουν να βοηθούν καθημερινά τόσο τους διοργανωτές όσο και τους αναβάτες.

Περιμένω να ακούσω τις απόψεις τους.

Επίσης θα τηλεφωνήσω στον ΣΑΜΕ για να ακούσουμε ποιά είναι και η δική του γνώμη στο θέμα.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ρε ούστ!!!

Δημοσίευσηαπό Berg » 22 Μαρ 2007, 14:54

ayrton έγραψε:Επειδή δεν γουστάρω σαν καταναλωτής να μου επιβάλουν οι κολεγιές που να χαλάω τα λεφτά μου θα κάνω, το εξής....
Οπως τιμωρώ την Δελτα και την Φαγε και αγοράζω Αγνό στην κόρη μου, έτσι απλά θα λέω, μακρυά απο ΚΤΜ.

Και ας έιχα τέτοιο και ας ξαναζαχαρώνω να πάρω πάλι.

Θές ευρωπαικό?Πάρε Husaberg και Gas Gas που τα φέρνει και ο Τασούλης ( σταθερή και ηθική αξία στον χώρο) και με ανταλλακτικά στα μισα λεφτά ή πάρε ΤΜ.Θές γιαπωννέζικο πάρε Honda, Yamaha, Suzuki, Kawasaki με μοντέλα να φαν και οι κόττες και με πολλές περγαμινές.Οσοι ασχολούνται με το εμπόριο ξέρουν ότι η καλύτερη διαφήμιση είναι, το απο στόμα σε στόμα και ο ευχαριστημένος πελάτης....


Ayrton θα συμφωνήσω μαζί σου στο θέμα ΔΕΛΤΑ - ΦΑΓΕ και στον Τασούλη. ΝΑΙ ήταν ο μόνος που βγήκε και ειπε ότι στηρίζει όλους τους αναβάτες σε οποιαδήποτε διοργάνωση και αν τρέξουν. ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΘΕΜΑ.

Αυτός είναι ένας πρόσθετος λόγος για τον οποίο παραμένω στα Husaberg τα τελευταία 5 χρόνια.

Αλλά ας μην βάζουμε όλους όσους εμπορεύονται τα ΚΤΜ στο ίδιο καζάνι. Πάντα υπάρχουν άνθρωποι που ξεχωρίζουν. Αν υπάρχουν "εντολές" ας μάθουμε πρώτα από που έχουν προέρθει.

ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΤΡΕΠΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΑΒΑΤΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΛΑΒΟΥΝ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΓΩΝΑ. :shock: :shock: :shock:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ρε ούστ!!!

Δημοσίευσηαπό bebekos » 22 Μαρ 2007, 15:07

Γιατρέ μου !!
Αν και καθυστερημένα....αν χρειάζεσαι ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ βοήθεια το Σάββατο,είμαι στην διάθεσή σου.
(έστειλα και μήνυμα στον ayrton)
ΠΑΜΕ για..ΠΛΕΞΙΜΟ !! Είναι πιο φτηνό !!
Άβαταρ μέλους
bebekos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 16:13
Τοποθεσία: Νίκαια, Αθήνα

Re: Ρε ούστ!!!

Δημοσίευσηαπό ayrton » 22 Μαρ 2007, 15:12

Αυτή ακριβώς την ειδοπειώ διαφορά ήθελα να επισημάνω και εγώ με το προηγούμενο ολίγον οργισμένο ποστ μου.
Ξέρω οτι δεν είναι όλοι ίδιοι και οτι επίσης η συγκεκριμένη εταιρία και το μαγαζί του Πειραιά έχει βοηθήσει και βοηθάει τον χώρο.
Αλλωστε υπήρξα πελάτης τους πριν λίγο καιρό και έχω τις καλύτερες των εντυπώσεων.
Συνεχίζω όμως να πιστεύω οτι η συμπεριφορά της εταιρίας, στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι τουλάχιστον αλλοπρόσαλη.
Χάρηκα και γω που τα hellinstore γράφτηκαν στο φόρουμ.
Τα νέα μαθαίνονται γρηγορα στις μέρες μας.
Δεν κατάλαβα την απλή παράθεση στην απάντηση τους, μάλλον επειδη δεν έχουν ξαναγράψει και δεν ξέρουν πως λειτουργεί.
Θα ήθελα πάντως να ακούσω και την δική τους πλευρά.
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

ΣΑΜΕ

Δημοσίευσηαπό Berg » 22 Μαρ 2007, 15:36

Παραθέτω το παρακάτω κείμενο του ΣΑΜΕ.

ΘΕΜΑ : ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ Σ.Α.Μ.Ε ΓΙΑ ΤΟ ENDURO Kύριοι,

Μετά την τελευταία συνάντησή μας στην έκτακτη ΕΘΕΑΜ την 5/10/2006 και

ανταποκρινόμενοι στην προτροπή σας για συγκεκριμένες προτάσεις που θα βοηθήσουν στην αναβάθμιση των αγώνων ENDURO επιγραμματικά σας προτείνουμε τα εξής:

7. Θεωρούμε ως απαραίτητη την ανάθεση του πρωταθλήματος σε PROMOTER εγνωσμένης άξιας που θα επιλέξει τις λέσχες-σε συνεργασία με την ΕΘΕΑΜ και τον ΣΑΜΕ -που θα διοργανώσουν τους αγώνες.

10.Τακτικότερη επικοινωνία με στόχο την καλύτερη αντιμετώπιση των προβλημάτων.

Το Δ.Σ του ΣΑΜΕ

Τώρα τι γίνεται το 2007? :oops: :oops: :oops:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΑΜΕ

Δημοσίευσηαπό emerald » 22 Μαρ 2007, 16:58

Berg έγραψε:Παραθέτω το παρακάτω κείμενο του ΣΑΜΕ.

ΘΕΜΑ : ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ Σ.Α.Μ.Ε ΓΙΑ ΤΟ ENDURO Kύριοι,

Μετά την τελευταία συνάντησή μας στην έκτακτη ΕΘΕΑΜ την 5/10/2006 και

ανταποκρινόμενοι στην προτροπή σας για συγκεκριμένες προτάσεις που θα βοηθήσουν στην αναβάθμιση των αγώνων ENDURO επιγραμματικά σας προτείνουμε τα εξής:

7. Θεωρούμε ως απαραίτητη την ανάθεση του πρωταθλήματος σε PROMOTER εγνωσμένης άξιας που θα επιλέξει τις λέσχες-σε συνεργασία με την ΕΘΕΑΜ και τον ΣΑΜΕ -που θα διοργανώσουν τους αγώνες.

10.Τακτικότερη επικοινωνία με στόχο την καλύτερη αντιμετώπιση των προβλημάτων.

Το Δ.Σ του ΣΑΜΕ

Τώρα τι γίνεται το 2007? :oops: :oops: :oops:


παρη μου σε εκεινη τη συναντηση ημουνα κι εγω κι ο doc σα μελη της τοτε ΕΘΕΑΜ και ο ΣΑΜΕ κατεβηκε με τη τοτε συνθεση του(ξερεις ποσες φορες εχει αλλαξει απο τοτε?)με περιπου αν θυμαμαι 10 απαιτησεις που θεωρητικα αν επαιρνε τις 4 θα ηταν ευχαριστημενος.
αν σου πω οτι η απαντηση του μανιατοπουλου ηταν ναι στα 9 τουλαχιστον συν καποιες ακομα παροχες προς τις λεσχες που θα επαιρναν αγωνες για το 2007 θα το πιστευες?

γνωστοι παπαγαλοι(που τωρα κραζουν σαν αυλοκολακες δε ξερω ποιανου)το ειδαν θετικα τοτε και συμφωνησαν αλλα η μανια του ιζνογκουντ εχει μπει ομως τοσο βαθια στο μυαλο τους που δεν εχουν καταλαβει οτι οι σημερινοι χαλιφηδες που τους εχουν βεζυριδες δε πεφτουν ουτε φευγουν ευκολα απο την εξουσια(δικαιολογημενα μετα απο τοσα χρονια αγωνων τους).

ακομα εχω να προσθεσω οτι ολη αυτη η φασαρια που δημιουργειται δεν ειναι υπερ τους αφου ο χρονος εχει δειξει οτι καποιοι θα εξαφανιστουν σε γρηγορο χρονικο διαστημα απο σημερα και καποιοι που εχουν σταθερα αποδειξει την αξια τους δε θα χαθουν συνεχιζοντας το φτιαξιμο των καλων αγωνων.

αλιμονο ομως σε αυτους που πατησαν την απεπονοφλουδα που λεει και ο tagre.

ΚΑΛΟ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟΥΣ ΛΙΓΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ ΕΝΤΟΥΡΑΔΕΣ.

:riding: :riding: :riding:
κουκουρικου ξυπνηστε!!!
Άβαταρ μέλους
emerald
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 17 Ιαν 2007, 18:58
Τοποθεσία: γλυφαδα

Re: Ρε ούστ!!!

Δημοσίευσηαπό denis » 22 Μαρ 2007, 17:12

ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΤΡΕΠΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΑΒΑΤΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΛΑΒΟΥΝ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΓΩΝΑ. :shock: :shock: :shock:[/quote]


Τελικα ειμαστε ΠΡΟΒΑΤΑ... :evil:
"Μην πατε στο διπλανο λιβαδι να φατε γιατι θα αμολυσω το σκυλο".
:shock: Επειδη εγω ομως δεν ειμαι προβατο μπορω και πηγαινω σε οποιο λιβαδι θελω. :wink: Και αν με ενοχληση κανεις βγαζω απο την κωλοτσεπη την σφεντονα μου και...................... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
QUAD GARAGE

Q.R.T
quad racing team
Άβαταρ μέλους
denis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 02 Φεβ 2004, 23:47
Τοποθεσία: N.ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Ρε ούστ!!!

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 22 Μαρ 2007, 17:54

Εδώ είναι ικανοί να τους πούν να μην πάνε ούτε για θεατές!!!
Αραγε αν τρέξουν με το προσωπικό τους μηχανάκι τι θα γίνει??
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 22 Μαρ 2007, 18:23

emerald έγραψε:γνωστοι παπαγαλοι(που τωρα κραζουν σαν αυλοκολακες δε ξερω ποιανου)το ειδαν θετικα τοτε και συμφωνησαν αλλα η μανια του ιζνογκουντ εχει μπει ομως τοσο βαθια στο μυαλο τους που δεν εχουν καταλαβει οτι οι σημερινοι χαλιφηδες που τους εχουν βεζυριδες δε πεφτουν ουτε φευγουν ευκολα απο την εξουσια(δικαιολογημενα μετα απο τοσα χρονια αγωνων τους).


πολυ προχωρημενο σε βρισκω !!!!!
οι χαλιφιδες που δικαιολογημενα βρισκονται εκει τοσα χρονια λογω των αγωνων τους ποιοι ειναι?
ο Δεσποτοπουλος ή ο Μανιατοπουλος?
εχω την εντυπωση οτι αν σε κανανε αγωνοδικη σε αγωνα της ΑΜΟΤΟΕ, θα αφηνες μουσι και θα φωναζες "ζητω ο Αγαθαγγελιδης".


emerald έγραψε:ακομα εχω να προσθεσω οτι ολη αυτη η φασαρια που δημιουργειται δεν ειναι υπερ τους αφου ο χρονος εχει δειξει οτι καποιοι θα εξαφανιστουν σε γρηγορο χρονικο διαστημα απο σημερα και καποιοι που εχουν σταθερα αποδειξει την αξια τους δε θα χαθουν συνεχιζοντας το φτιαξιμο των καλων αγωνων.


θα σε συμβουλευα να μην εισαι τοσο κατηγορηματικος, γιατι εισαι και εμπλεκομενος.
ασε να κρινουν αλλοι τα εργα σου (σας). ας ειστε και λιγο μετριοφρονες....


emerald έγραψε:ΚΑΛΟ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟΥΣ ΛΙΓΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ ΕΝΤΟΥΡΑΔΕΣ.

:riding: :riding: :riding:


για το τελευταιο, μια και το τονιζεις: θεωρεις οτι εσυ ανηκεις στους λιγους και καλους εντουραδες και πχ ο Σιαφαρικας οχι?

ΥΓ εχετε δει λαθος το προβλημα.
το θεμα δεν ειναι γιατι δεν εχει συμμετοχες ο αγωνας του doc, αλλα οτι δεν εχει συμμετοχες ο αγωνας της ΕΘΕΑΜ.
δεν ειναι σωστοτερο ετσι?
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 22 Μαρ 2007, 18:40

Ετσι το κατάντησανε κύριε Μαυροφίδη κάποιοι ανεγκέφαλοι. Τι να είναι σωστότερο το από πιά μεριά βλέπεις το ίδιο χάλι; Αυτό πρέπει να κοιτάμε δηλαδή; Αν είναι μισοαδειο η μισογεμάτο το ποτήρι αντί να το γεμίσουμε ;
Αντί να μαζευτούν όλοι να πάει το πράγμα μπροστά κάθονται και βγάζουν τα μάτια τους σαν ηλίθιοι που είναι και φυσικά προς ζημιωση όλων συμπεριλαμβανομένου και του σπορ. Με τετοια μυαλά πάμε να διοργανώσουμε και 6days!!! Αυτό που χρειάζεται το Ελληνικό εντουρο δεν είναι κριτική. Ανθρωπους που κοιτάνε το κοινό καλό και μετά τη τσεπη τους αλλά μάλλον αυτοί μείνανε στην Ελληνική αρχαιότητα!!
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 22 Μαρ 2007, 18:59

ktmakis έγραψε:Ετσι το κατάντησανε κύριε Μαυροφίδη κάποιοι ανεγκέφαλοι. Τι να είναι σωστότερο το από πιά μεριά βλέπεις το ίδιο χάλι; Αυτό πρέπει να κοιτάμε δηλαδή; Αν είναι μισοαδειο η μισογεμάτο το ποτήρι αντί να το γεμίσουμε ;
Αντί να μαζευτούν όλοι να πάει το πράγμα μπροστά κάθονται και βγάζουν τα μάτια τους σαν ηλίθιοι που είναι και φυσικά προς ζημιωση όλων συμπεριλαμβανομένου και του σπορ. Με τετοια μυαλά πάμε να διοργανώσουμε και 6days!!! Αυτό που χρειάζεται το Ελληνικό εντουρο δεν είναι κριτική. Ανθρωπους που κοιτάνε το κοινό καλό και μετά τη τσεπη τους αλλά μάλλον αυτοί μείνανε στην Ελληνική αρχαιότητα!!


συμφωνω οτι προκειται περι καταντιας.
αλλα εχει και η ΕΘΕΑΜ το μεριδιο της γι αυτο το χαλι.
τοσα χρονια που ηταν καβαλα τι εκανε?
τωρα ειναι σειρα της να της τα χωνουν οι πρωην "απο κατω".
ας τα βγαλει περα μονη της, δεν πιστευω οτι χρειζεται βοηθεια. εχει τα μεσα, γιατι ακομη κραταει το μαχαιρι....
πιστευω, οτι μακροχρονια, ο χωρος θα βγει κερδισμενος απο αυτη την αντιπαραθεση. θα πρεπει και οι 2 να προσφερουν και οχι μονο να παιρνουν.

και πανω απ'ολα. το προβλημα των συμμετοχων του συγκεκριμενου αγωνα δεν αφορα τον "αγωνα του doc", που πιστευω οτι θα ειναι αψογος.
αφορα τον "αγωνα της ΕΘΕΑΜ". ας το καταλαβουν κι αυτοι....
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 22 Μαρ 2007, 19:10

Ετσι πιστεύω και εγώ και εύχομαι οι επόμενες γενιές να ζουν σε καλύτερες συνθήκες - οχι μόνο οσον αφορά στο εντουρο. Αλλά πάλι η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία....
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες