Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΛΠΑ - ΑΜΟΤΟΕ - Promoter - Λέσχες - Εταιρείες

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό montesa » 29 Μαρ 2007, 00:39

iron έγραψε:
tagre έγραψε:Δημητρη, ισχυει και για την Καλαματα η εντολη της ΚΤΜ, προς τους αναβατες για ΜΗ συμμετοχη, η κατα συμπτωση δεν υπαρουν στη λιστα μοτο της ΚΤΜ;


Τάκη και η βλακεία όπως και η υπομονή έχει τα όριά της.

Απ' ότι θυμάμαι ο Μαντάς έτρεξε στην Μάνδρα, και αυτό δεν ήταν παραβίαση της συμβατικής του σχέσης με την ΚΤΜ. Όσο για το supermoto, η Αγελαδοπούλου που είναι επίσημη συμμετοχή της ΚΤΜ ήδη έχει δηλώσει. Γιατί δεν ρωτάς τον Κάκο και τον Ανδρουλάκη (επίσημες συμμετοχές SUZUKI) γιατί δεν έτρεξαν στο Ελληνικό?


Καλησπέρα σε όλους. Σας παραρακολουθώ και σας βλέπω εμπειρεστατωμένα πληροφορημένους αλλά νομίζω ότι επ' αυτού κάνετε όλοι τραγικά λάθη. Σύμφωνα με ότι ξέρω εγώ, ο Τάκης "Tagre" έχει απόλυτο δίκιο αλλά δεν ξέρει σε ποιό επίπεδο. Η ΚΤΜ όντως έδωσε εντολή για μη συμμετοχή των ΚΤΜ σε αγώνες τηε ΕΛΠΑ αλλά αυτό αφορά σε εντολή που ήρθε από το εργοστάσιο στην Αυστρία.... O Stefan Pierer, ιδιοκτήτης της ΚΤΜ, τα έχει πάρει με την Youthstream, αρα και με την FIM και την κυνηγάει παντού. Μετά την ξαφνική αποχώρηση της ΚΤΜ από το παγκόσμιο Supermoto (μεγάλη σφαλιάρα σε Youthstream & FIM), το αυστριακό εργοστάσιο έδωσε εντολή σε όλες τις εταιρείες του να σαμποτάρουν την FIΜ και τους εκπροσώπους της όπου μπορούν. Αυτό το ξέρουν καλά οι Κορέλης, Σιούλης οι οποίοι συνάντησαν τον Αυστριακό μεγαλοεπιχειρηματία και σε άγογα γερμανικά, σύναψαν πρόσφατα συμφωνία μαζί του για αποκλειστική συμμετοχή των ΚΤΜ σε αγώνες της ΑΜΟΤΟΕ. Θυμηθείτε ότι από φέτος στην Ελλάδα, ΚΤΜ δεν είναι πλέον η Ελληνμότο αλλά η ΚΤΜ Ελλάς που έχει μετόχους τους Αυστριακούς άρα τον ίδιο τον S.Pierer που έδωσε προσωπική εντολή να καταστρέψουν την εκπρόσωπο της FIΜ, την ΕΛΠΑ.
Αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Οπως όλοι ξέρετε, η ΕΛΠΑ, σαν διοργανώτρια αγώνων μοτοσυκλέτας, έχει να εμφανιστεί από το'01 (ταχύτητα) και το '95 (motocross). Επιστρέφει το '07 με το Βαλκανικό ΜΧ στην Χαλκίδα που έχει μέγα χορηγό την Suzuki, η οποία -όπως λέει και ο Iron- ταυτόχρονα, απαγορεύει στους αγωνιζόμενους της που δεν είναι άλλοι από τον Κάκκο και τον Ανδρουλάκη να συμμετάσχουν σε αγώνες της ΑΜΟΤΟΕ και να συμμετάσχουν μόνο σε αγώνες της ΕΛΠΑ. Φήμες θέλουν το τελευταίο να είναι αποτέλεσμα της αγοράς 104 Suzuki Burgman από την ΕΛΠΑ, για ανάγκες της ΟΒΕΛΠΑ.

Το πρόβλημα είναι η Αγελαδοπούλου που φαίνεται να έχει "ειδικές" σχέσεις με την ΕΘΕΑΜ και τους/τις λαμπρούς σαν σμαράγδια υπευθύνους των Εθνικών Ομάδων ΕΛΠΑ (βλέπε ειδική αποστολή της 22χρονης αναβάτριας στην Μαρτινίκα -Casque d'Or) η οποία στην προσπάθειά της να θολώσει τα νερά, δηλώνει υποστηρικτή της την JLO, την πάλαι ποτέ κραταιά γερμανική εταιρεία κατασκευής δίχρονων κινητήρων.

Τα παραπάνω επικυρώνει η δυναμική συμμετοχή του Μαντά στους αγώνες ΕΛΠΑ (Scramble - εντούρο) αφού είναι παγκόσμια γνωστό ότι, ΚΤΜ και Husqvarna κάνουν ακριβώς τα αντίθετα και ο Μαντάς τρέχει με Husqvarna!!!. Απλά τρέχει και σε αγώνες της ΑΜΟΤΟΕ προς χάριν του αφεντικού της Ελληνμότο (επ' αυτού έδωσε σύμφωνη γνώμη ο ίδιος Claudio Castigloni)

Η διαπλοή και διαμάχη αναμένονται πολύ έντονες και σκληρές και θα έπαιρναν ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις αν ο αντιπρόεδρος της ΕΛΠΑ Κος Μανιατόπουλος δεν "έχανε" πρόσφατα τις BMW και Aprilia (προσέξτε ότι η τελευταία προσυποχώρησε στην ΑΜΟΤΟΕ !!!), αν και οι ίδιες φήμες λένε ότι είναι λεφτά της BMW που έμειναν στον Μανιατόπουλο αυτά που ξοδεύει πρόσφατα, αφειδώς, σε κάθε κατεύθυνση (κυρίως προμότερς & μάνατζερς) η ΕΛΠΑ.
Τελευταία επεξεργασία από montesa και 29 Μαρ 2007, 01:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
montesa
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 25 Μαρ 2007, 09:22
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό tagre » 29 Μαρ 2007, 00:40

iron έγραψε:
tagre έγραψε:Δημητρη, ισχυει και για την Καλαματα η εντολη της ΚΤΜ, προς τους αναβατες για ΜΗ συμμετοχη, η κατα συμπτωση δεν υπαρουν στη λιστα μοτο της ΚΤΜ;


Τάκη και η βλακεία όπως και η υπομονή έχει τα όριά της.

Απ' ότι θυμάμαι ο Μαντάς έτρεξε στην Μάνδρα, και αυτό δεν ήταν παραβίαση της συμβατικής του σχέσης με την ΚΤΜ. Όσο για το supermoto, η Αγελαδοπούλου που είναι επίσημη συμμετοχή της ΚΤΜ ήδη έχει δηλώσει. Γιατί δεν ρωτάς τον Κάκο και τον Ανδρουλάκη (επίσημες συμμετοχές SUZUKI) γιατί δεν έτρεξαν στο Ελληνικό?


Παναγιώτη καλώς ηλθες και πάλι στο φόρουμ.
Έλειπες καιρό και δεν ξέρω το γιατί. Έχω λοιπόν μερικές απορίες, και μερικές ερωτήσεις να σου κάνω:

1)Μπήκες και έκανες μια ΕΠΙΘΕΣΗ σε μένα. Ελπίζω ότι αυτή η επιλεκτική σου στάση να μην έχει χαρακτήρα αντιπαράθεσης, γιατί δεν ξέρω σε ποιο στρατόπεδο με τοποθετείς.

2)Έχουν ειπωθεί τόσα εδώ μέσα, και σαν να μου φαίνεται ότι εσύ τώρα ξύπνησες! Σε πείραξε που ρώτησα τον Αθανασουλοπουλο, τι γίνεται με την ΚΤΜ;
Τόσα ακούγονται.
Τόσα γράφονται.
Άλλωστε απευθύνομαι ονομαστικά στον Δημήτρη, όπως διαβάζεις. Για να πεταχτείς εσύ, απευθυνόμενος σε μένα, με αυτό τον εριστικό τρόπο,-για χατίρι της ΚΤΜ- μάλλον έχεις χάσει την ψυχραιμία σου, η είσαι διορισμένος συνήγορος κάποιου. Ειδικά δε, όταν απευθύνεσαι ΕΣΥ, έτσι, ΣΕ ΜΕΝΑ!
Και για να μην νομίζεις κάτι άλλο, ο Νουλης είναι ΟΧΙ απλά φίλος μου. Είναι ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ. Άσχετα αν δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό του. Έχω πει ότι το διαίρει και βασίλευε, ούτε το Άθλημα, ούτε τους αγωνιζόμενους συμφέρει. Εσύ γιατί δεν βγαίνεις να το πεις;

3) Αυτές οι αντιπαραθέσεις Παναγιώτη, δεν πρόκειται να μας χωρίσουν από τους φίλους μας. Τόσα χρόνια και τόσα βουνά περάσαμε μαζί! Οι καλές στιγμές δεν αλλάζουν. Ούτε οι καρδιές μας.

4) Λυπήθηκα για το γράμμα του Σταθουλια. Προφανώς εσύ μαζί με κάποιο δικηγόρο τον βοηθήσατε να το γράψει, ως φαίνεται. Βέβαια δεν μας εξηγείται τι σημαίνει η παράγραφος: ότι θα κάνετε μήνυση σε όποιον σας παρεμποδίζει να κάνετε αγώνες; Στην Αστυνομία δηλ.; Ούτε μας είπατε τι διαφορετικό κάνετε στους φετινούς σας αγώνες, που δεν μπορούσατε να κάνετε πέρσι! Γιατί ούτε καλύτεροι είναι, ούτε φτηνότεροι, ούτε πιο διαφημισμένοι. Ούτε μας λέτε, ποιος θα λέγετε πρωταθλητής. Ας μη θίξω τι γίνεται με τις λισανς…,ούτε ποσό έχουμε μπερδέψει τους νέους…!

5) Στη Μάντρα λοιπόν Παναγιώτη, οι περισσότεροι πρωτοκλασάτοι αγωνιζόμενοι αρρωστησαν από …σαλμονέλα. Έτσι ξαφνικά! Γιαυτο δεν μπόρεσαν να έρθουν. Εντύπωση μου έκανε που εσύ ένας ιδιαίτερα ευφυές άτομο δεν το κατάλαβες…Το ότι οι περισσότεροι τρέχουν με ΚΤΜ είναι τελείως συμπωματικό. Και βεβαία εσύ έμαθες για τον Μαντα. Δεν κατάλαβα όμως γιατί το αναφέρεις; Ότι έστω και ένας ξεστράτισε.

6) Από σαλμονέλα Παναγιώτη άρχισαν να αρρωσταίνουν και οι κριτές που θα πλαισίωναν τον Doc, στο Supermoto της Καλαμάτας το Σάββατο 31-3-07, και ένας-ένας τηλεφωνεί ότι έχει κώλυμα και δεν μπορεί να κατέβει. Λένε πολλά τα παιδιά Παναγιώτη. Όπως ότι θεωρείς το Supermoto φέουδο σου, και γι΄αυτό δεν τους αφήνεις να κατέβουν στην Καλαμάτα. Αυτό φαίνεται και από το ότι στους αγώνες σου, χρησιμοποιείς τον τίτλο: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα SM 2007! Λίγο ¨έτσι-θέλω¨, μου μοιάζει αυτό. Ε, Παναγιώτη; Δεν έχεις εσύ κάποια ανάμιξη με το ότι οι κριτές δηλώνουν κώλυμα ξαφνικά, στο…άλλο πρωταθλημα.


Τελευταίο Παναγιώτη. Δεν πρόκειται να ξαναασχοληθω με κανένα σας. Κάντε ότι θέλετε. Τον χώρο, νομιζω οτι τον γυρίσατε τουλάχιστον 20 χρόνια πίσω, και πολύ γρήγορα μαλιστα. Ελπίζω να προλάβω να δω τις καλλίτερες μέρες που υπόσχεσθε στους καινούργιους.
Επίσης:
Τις θέσεις μου τις ξέρεις: Βιάστηκες.
Όμως να ξέρεις δεν θέλω να αντιπαρατεθώ αλλο, μαζί σου στο μέλλον, δημόσια!
Οι ίντριγκες και ποιος τις κάνει είναι ολοφάνερες Παναγιώτη. Σίγουρα όχι εγώ. Μονό την άποψη του …εαυτού μου, παραθέτω (που τελικα θα την σταματησω και αυτή)

Ευχομαι να κανετε το καλυτερο δυνατο για τους αγωνες Πανο!

Ταγκρε

ΥΓ: Τα μπριζολάκια που μου έχεις υποσχεθεί, θα τα φάμε οπότε θέλεις
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό tagre » 29 Μαρ 2007, 01:12

Επρεπε να μαθουμε την αληθεια απο τον Βολο....
Ευχαριστουμε Montesa.!!
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό doc » 29 Μαρ 2007, 07:22

montesa έγραψε:...


iron έγραψε:...


tagre έγραψε:...


emerald έγραψε:...


nifitsa έγραψε:...


Πολλά λέγονται, πολλά ακούγονται, μια παράκληση μόνο:

Μην σπαμάρουμε το θέμα. Μπορεί να ανοιχτεί ξεχωριστή ενότητα.

Οι προσωπικές αντιπαραθέσεις και τα εσωκομματικά των διοργανωτών ενδιαφέρουν ελάχιστους γνώστες και μόνο.

Είπαμε: Είναι μια δύσκολη χρονιά, και οφείλουμε ΟΛΟΙ να σεβαστούμε την ιστορία του καθένα στο χώρο.Σήμερα είναι έτσι, αύριο μπορεί να είναι -πάλι- αλλιώς. ΑΥτοί που κάθονται τώρα στα ίδια τραπέζια, μπορεί αύριο να κάθονται στα ίδιο και το αντίθετο, κοντράροντας τότε τους τωρινούς συνκαθήμενους.

Μην βγάζουμε αβίαστα συμπεράσματα κι ας θυμηθούμε, ότι όλοι μεταξύ μας, -ακόμη και όποιοι δεν έχουν φανερωθεί ως καινούργιοι συμφορουμίστες- έχουμε κάτι κοινό, έχουμε πολλά κοινά, κι έχουμε σίγουρα πιει μαζί ένα ποτήρι κρασί, κι έχουμε συνεργαστεί πολλές φορές στο παρελθόν.

Ήρεμα κύριοι! Όλοι φτάνουμε στα όριά μας κάποτε, όλοι σπανιότερα τα ξεπερνάμε, αλλά πάλι εδώ θα είμαστε, τουλάχιστον να μπορούμε να κοιταζόμαστε στα μάτια.
Είναι μια δύσκολη εποχή, μακάρι να περάσει γρήγορα, για το καλό των αγώνων, για το καλό όλων μας. Ας αφήσουμε κατά μέρος τις "κακιούλες" μας.

Ευχαριστώ.
Καλούς αγώνες.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό montesa » 29 Μαρ 2007, 08:21

doc έγραψε:
montesa έγραψε:...


iron έγραψε:...


tagre έγραψε:...


emerald έγραψε:...


nifitsa έγραψε:...


Πολλά λέγονται, πολλά ακούγονται, μια παράκληση μόνο:

Μην σπαμάρουμε το θέμα. Μπορεί να ανοιχτεί ξεχωριστή ενότητα.

Οι προσωπικές αντιπαραθέσεις και τα εσωκομματικά των διοργανωτών ενδιαφέρουν ελάχιστους γνώστες και μόνο.

Είπαμε: Είναι μια δύσκολη χρονιά, και οφείλουμε ΟΛΟΙ να σεβαστούμε την ιστορία του καθένα στο χώρο.Σήμερα είναι έτσι, αύριο μπορεί να είναι -πάλι- αλλιώς. ΑΥτοί που κάθονται τώρα στα ίδια τραπέζια, μπορεί αύριο να κάθονται στα ίδιο και το αντίθετο, κοντράροντας τότε τους τωρινούς συνκαθήμενους.

Μην βγάζουμε αβίαστα συμπεράσματα κι ας θυμηθούμε, ότι όλοι μεταξύ μας, -ακόμη και όποιοι δεν έχουν φανερωθεί ως καινούργιοι συμφορουμίστες- έχουμε κάτι κοινό, έχουμε πολλά κοινά, κι έχουμε σίγουρα πιει μαζί ένα ποτήρι κρασί, κι έχουμε συνεργαστεί πολλές φορές στο παρελθόν.

Ήρεμα κύριοι! Όλοι φτάνουμε στα όριά μας κάποτε, όλοι σπανιότερα τα ξεπερνάμε, αλλά πάλι εδώ θα είμαστε, τουλάχιστον να μπορούμε να κοιταζόμαστε στα μάτια.
Είναι μια δύσκολη εποχή, μακάρι να περάσει γρήγορα, για το καλό των αγώνων, για το καλό όλων μας. Ας αφήσουμε κατά μέρος τις "κακιούλες" μας.

Ευχαριστώ.
Καλούς αγώνες.


Συγχώρεσέ με αλλά οι σύγχρονες αργκό δεν έχουν φτάσει στον Βόλο. Τι σημαίνει, σε απλά ελληνικά, "σπαμάρω"; Για να καταλάβω τι πρέπει να αποφύγω, τι πρέπει να διορθώσω...
If it moves, race it!!!
Άβαταρ μέλους
montesa
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 25 Μαρ 2007, 09:22
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό emerald » 29 Μαρ 2007, 08:41

nifitsa έγραψε:
:alright:
Ω κακομοιγό πεινασμενό φτωχό... Αντε και θα σου πω ποιός η ποιά είμαι...Σάν κι εσένα έχω διδάξει πολλούς...και όταν εγώ έκανα αλυταρχίες εσύ μάλλον δεν ήξερες που βρισκόσουν.Τα πράγματα δεν μου τα είπε κανείς και μην πιπιλάς την καραμέλα ( η το δάχτυλο) ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ...¨οσο για το πρωτάθλημα ταχύτητας, είναι αλήθεια οτι ολόκληρος σύνδεσμος έκανε αιτήσεις επι αιτήσεων για την εξαίρεσή σου απο αλυτάρχης του αγώνα?Και όχι στον τελευταίο αγώνα μόνο...όπως καταλαβαίνεις το 2006 δεν καταστράφηκε εξαιτίας του τελευταίου αγώνα...Ρε τι χάνουμε οι χωματεροί...Οσο για τα έξοδα χαχαχα... Αστο... Μεγαλόπολη....Παλιά....Ρε μην πουλάς παραμύθια στον κόσμο που δεν σε ξέρει...Να μιλήσεις μόνο όταν είσαι καθαρός και αλάνθαστος...Για την ώρα....μοκο

φιλάκια


μικρη νυφιτσα

για να διδαξεις καποιους πρεπει να εχεις μοχθησει αρκετα και να μη στα προσφερουν στο πιατο εμφανιζομενη την ημερα του αγωνα εισπρατοντας αδρη αμοιβη απο γνωστους προμοτερ του χωρου.
αληθεια ακομα δε μας ειπες τι φυλο εισαι και τη μεχρι τωρα πορεια σου και ποιους εχεις διδαξει τοσα χρονια τρωγοντας απο τα ετοιμα διαφορων οργανωτων?

για το πρωταθλημα ταχυτητας αν ολοκληρος ο συνδεσμος ειναι ενα ατομο τοτε εχεις καλη γνωμη!
με εκανες και γελασα με τα περσινα κατορθωματα ενος και μονου μοναδικου ατομου απο το συνδεσμο που ενδεχεται να στα υπαγορευει ολα αυτα η ακομα και να εισαι εσυ.

το ονοματακι σου???

η περσινη χρονια της ταχυτητας ξερεις καλα οτι περασε απο χιλια μυρια κυματα και καποιοι σημερα δε θα ανεχτουν τα ιδια τερτιπια απο τις ''μοναδικοτητες''.
κι αυτοι να ξερεις ειναι πιο πολλοι εκει μεσα ειδικα στο συνδεσμο των οδηγων.

οσο για τη μεγαλοπολη θα ειμαι εκει και αν θες ανοιξε κι ενα καινουργιο θεμα εδω για να βγουν μερικα απλυτα στη φορα για το φιλοθεαμων κοινο εκτος αν δε σε συφερει να εμφανιστεις.
μπορεις να μου απαντησεις σε αλλη ενοτητα που εσυ θα ανοιξεις γιατι ηδη εδω ειμαστε εκτος θεματος.

:alright: :alright: :alright:

***το ονοματακι σου αν θες δε το λες υπαρχουν και τα IP και ειδικα για μενα με ενα τηλεφωνημα στον ΟΤΕ ξερω και που βρισκεσαι!!!


ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ ΤΡΩΚΤΙΚΟ ΤΟΥ ΔΑΣΟΥΣ!
κουκουρικου ξυπνηστε!!!
Άβαταρ μέλους
emerald
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 17 Ιαν 2007, 18:58
Τοποθεσία: γλυφαδα

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 29 Μαρ 2007, 09:01

emerald έγραψε:........
........
οσο για τις αμοιβες που αναφερεις μαθε οτι σε απειρους αγωνες παιρνω μονο αποζημιωση κριτη οπως ολος ο κοσμος που δουλευει εκει πηγαινοντας μαλιστα μαζι με 3-4 ατομα μαζι σε ενα αυτοκινητο για να διευκολυνω την οργανωση να μειωσει τα εξοδα της στο ελαχιστο και να μη μπαινει μεσα απο ολες αυτες τις αμοιβες των ανθρωπων που χρειαζονται για καλυψη του αγωνα.
και τελος αν θα παω σπιτι μου ειναι μια επιλογη που ανηκει μονο σε μενα και οχι σε διαφορα ζωακια του δασους που βρηθηκαν εν μεσω της πολης.

ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΒΡΑΔΥ ΝΥΦΙΤΣΑ ΟΠΟΙΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ.



βρε σμαραγδενιε αναβατη (οχι, αθλητης....),
μια και μου το ζητανε, για πες μου πως πέρασες το τρομερού βάθους ποτάμι( 5 εκατοστών) στο ακρόπολις και μάλιστα στην ειδική πύργος?
και νομιζα οτι η φωτογραφια που ειναι στο username σου ειναι δικη σου.
μου φαινεται οτι ανηκεις στην ιδια συνομοταξια με τον φιλο σου.....

α, και για το θεμα της κονομας απο τους αγωνες.
δεν πας να βρεις μια δουλεια να ασχολεισαι και να βγαζεις κανα φραγκο?
απο τους αγωνες (δηλαδη απο τους αγωνιζομενους) πας να ζησεις?
γιατι μεχρι τωρα το επαιζες ιεραποστολος....

πως τα καταφερες και ειναι ολο το ζωϊκο βασιλειο εναντιον σου...
μαλλον, μονο τα φυτα ειναι μαζι σου.

πολλα φιλια,
o mavrofidis
:alright: :alright: :alright:
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 29 Μαρ 2007, 09:34

emerald έγραψε:***το ονοματακι σου αν θες δε το λες υπαρχουν και τα IP και ειδικα για μενα με ενα τηλεφωνημα στον ΟΤΕ ξερω και που βρισκεσαι!!!


βρε σμαραγδενιε,
τι σημαινει το "ειδικα για μενα"?
τοση ειναι η εξουσια σου, που μεχρι και ο ΟΤΕ καθεται σουζα?
πωπω, με παρακρατικους μπλεξαμε μαλλον.
ας κουμπωθουμε, γιατι δεν ξερεις τι γινεται.....

:riding:
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό emerald » 29 Μαρ 2007, 09:37

mavrofidi έγραψε:
βρε σμαραγδενιε αναβατη (οχι, αθλητης....),
μια και μου το ζητανε, για πες μου πως πέρασες το τρομερού βάθους ποτάμι( 5 εκατοστών) στο ακρόπολις και μάλιστα στην ειδική πύργος?
και νομιζα οτι η φωτογραφια που ειναι στο username σου ειναι δικη σου.
μου φαινεται οτι ανηκεις στην ιδια συνομοταξια με τον φιλο σου.....

α, και για το θεμα της κονομας απο τους αγωνες.
δεν πας να βρεις μια δουλεια να ασχολεισαι και να βγαζεις κανα φραγκο?
απο τους αγωνες (δηλαδη απο τους αγωνιζομενους) πας να ζησεις?
γιατι μεχρι τωρα το επαιζες ιεραποστολος....

πως τα καταφερες και ειναι ολο το ζωϊκο βασιλειο εναντιον σου...
μαλλον, μονο τα φυτα ειναι μαζι σου.

πολλα φιλια,
o mavrofidis
:alright: :alright: :alright:


οπου χορος κι εσυ μεσα να εχεις γνωμη!!

α βρε θοδωρη αν ηξερες ποια ειναι η κυρια νυφιτσα θα ειχες φυγει μακρια κι ακομα θα ετρεχες.
ξερεις η πικρια και η απογοητευση της εξουσιας σε μερικους δρα περιεργα η αν θες φυσιολογικα και η χολη που βγαζουν μετα για ανθρωπους που εχουν δουλεψει μαζι ειναι αποπλυτα φυσιολογικη.
εχουμε ανταλαξει και μια χειραψια στη τελευταια ταχυτητα πριν 2 εβδομαδες οπου με υφος βασιλισσας δε μας εξηγησε τι ζητουσε στη σχαρα εκκινησης
ας ειναι καλα ομως κι ας διαπρεψει εκει που πηγε τωρα πριν την καταλαβουν για τα καλα!
οσο για το ποταμακι που αναφερει ξερει καλα οτι εγω δεν ειχα καμια δουλεια εκει καθοτι ημουνα μεσα στο χωριο μαζι με αλλους κριτες για επιτηρηση απλης διαδρομης και οι 2 αναβατες(δελλαπορτας-στεργιοπουλος) ειχαν ηδη μπει στη διαδρομη στα συγκεκριμενα ποστα.

μαυρε οφι να ξερεις οτι κανενας δε βγαζει λεφτα απο τους αγωνες ουτε σαν κριτης ουτε σαν στελεχος και η δουλεια εδω και τοσα χρονια ειναι αρκετα υγιης σαν εμπορος ρουχων εκτος χωρου παντα.
αν χαθει και το κεφι απο ολη αυτη τη κατασταση να ξερεις εχω φυγει την ιδια ωρα!!!

το ζωικο βασιλειο μου μπορεις να το απολαυσεις αν ερθεις στο σπιτι μου κι εκει θα καταλαβεις και τη καλη μου σχεση και με αυτο.
αν δε ξερεις ρωτα καλυτερα και μην εχεις αποψη μονο απο λεγομενα αρπακτικων που σε μια νυκτα γινανε κατι.

:alright: :alright: :alright:

***για ρωτα και τη νυφιτσα που κουναει την ουρα της αυτη την εποχη κι απο που εχει φαει κοκκινες καρτες(ΕΘΕΑΜ,IRONTEAM,ΑΛΑΜΕ,ΛΕΜΟ ΤΡΙΠΟΛΗΣ,ΛΑΜΣ).

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ ΜΑΡΙΑ ΟΜΟΡΦΗ!!!
(το τελευταιο απευθυνεται στη νυφιτσα)
κουκουρικου ξυπνηστε!!!
Άβαταρ μέλους
emerald
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 17 Ιαν 2007, 18:58
Τοποθεσία: γλυφαδα

Δημοσίευσηαπό iron » 29 Μαρ 2007, 09:49

tagre έγραψε:...


Το μόνο που έχω να απαντήσω δημοσίως Τάκη είναι πως ότι συμβαίνει που σου μοιάζει επιθετικό ή περίεργο, δεν είναι δράση, αλλά είναι αντίδραση στην από πάντα αλαζονεία και κυνηγητό της ΕΛΠΑ προς όποιους προσπάθησαν να κάνουν αγώνες έξω από το δικό της πλαίσιο.

Ο (doc) μπορεί να σου επιβεβαιώσει ότι η διοίκηση της ΕΛΠΑ δεν κάθεται με σταυρωμένα χέρια ελπίζοντας σε αποτυχία των "άλλων" αλλά φροντίζει γι αυτό.

Περισσότερα για το ποιός κάνει καλύτερους αγώνες και προσφέρει κλπ κλπ υπομονή εως το τέλος της χρονιάς.

Με εσένα τα "έβαλα" γιατί από εσένα περιμένω, σαν παλιά καραβάνα", να μπορείς να επεξεργαστείς ιστορικά και εμπειρικά τα όσα συμβαίνουν. Πράγμα που δεν μπορώ να περιμένω από τους σημερινούς πολυγραφότατους φωστήρες του forum.

Σκέψου ότι δεν έχω γράψει ακόμα τι συνέβει στο παρασκήνιο του πρώτου αγώνα του Πανελληνίου πρωταθλήματος supermoto στο Ελληνικό. Και ευτυχώς γιατί μπορεί να πήγαινα και εγώ υποψήφιος για oscar.

Π. Σιδέρης
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 29 Μαρ 2007, 11:19

emerald έγραψε:
οπου χορος κι εσυ μεσα να εχεις γνωμη!!



βρε πολυτιμε λιθε,
δεν ειχα κανενα σκοπο να ασχοληθω μαζι σου.
δεν σε γνωριζω, ουτε εχω περιεργεια γι αυτο.
εσυ ασχοληθηκες μαζι μου και περισσοτερο προσωπικα, παρα για τις αποψεις μου.
ε, τωρα που εφτασε η ωρα σου και στα χωνουν αυτοι που σε ξερουν καλυτερα απο μενα, να μην σου υπενθυμισω κι εγω καποια πραγματα....
περαστικα σου και προσεχε, ειναι πολυ μικρος ο κοσμος και ολοι αφηνουμε τα σημαδια μας.... (πες το αυτο και στον φιλο σου)
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 29 Μαρ 2007, 11:24

Tελικά ο αγώνας στο Πύργο θα γίνει?
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Δημοσίευσηαπό doc » 29 Μαρ 2007, 11:41

ktmakis έγραψε:Tελικά ο αγώνας στο Πύργο θα γίνει?


Βεβαίως και θα γίνει, την Δευτέρα θα βγει Δελτίο Τύπου
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό doc » 29 Μαρ 2007, 11:43

montesa έγραψε:Τι σημαίνει, σε απλά ελληνικά, "σπαμάρω";


οκ, δεν το λέω για κακό...

Σπαμάρω σημαίνει off topic και στα... Ελληνικά εκτός (του συγκεκριμένου με τον τίτλο) θέματος.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό Berg » 29 Μαρ 2007, 12:50

Λοιπόν μια χαρά τα πάμε για συνεχίστε.

Αν αληθεύουν αυτά που λέει ο montesa από τον Βόλο είμαι πολύ περίεργος να ακούσω την επίσημη θέση της KTM Hellas και της SUZUKI.

Και για να μην παρεξηγηθώ. Στην KTM Hellas, στην Hellinmoto, στο Hellinstore 018 και Hellinstore 001 έχω φίλους εδώ και χρόνια οι οποίοι είναι και θα παραμείνουν φίλοι μου. Δεν κάνω, ούτε έχω σκοπό να κάνω προσωπική επίθεση σε κανένα. Μας ενώνουν άλλοστε τόσα πολλά.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες