Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΛΠΑ - ΑΜΟΤΟΕ - Promoter - Λέσχες - Εταιρείες

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό emerald » 29 Μαρ 2007, 13:13

montesa έγραψε: Η ΚΤΜ όντως έδωσε εντολή για μη συμμετοχή των ΚΤΜ σε αγώνες τηε ΕΛΠΑ αλλά αυτό αφορά σε εντολή που ήρθε από το εργοστάσιο στην Αυστρία.... O Stefan Pierer, ιδιοκτήτης της ΚΤΜ, τα έχει πάρει με την Youthstream, αρα και με την FIM και την κυνηγάει παντού. Μετά την ξαφνική αποχώρηση της ΚΤΜ από το παγκόσμιο Supermoto (μεγάλη σφαλιάρα σε Youthstream & FIM), το αυστριακό εργοστάσιο έδωσε εντολή σε όλες τις εταιρείες του να σαμποτάρουν την FIΜ και τους εκπροσώπους της όπου μπορούν.


ωραια ολα αυτα μπορεις ομως ρε μοντεσα να μου εξηγησεις γιατι η KTM ειναι βασικος σπονσορας του προμοτερ του παγκοσμιου μοτοκρος ?
ετσι τη κυνηγαει την youthstream?
με το να της χωνει λεφτα?


για του λογου το αληθες οριστε και το λινκ του επισημου διαδικτυακου χωρου του οργανωτη/αναδοχου του mx gp.

http://www.youthstream.org

:computer: :computer: :computer:
κουκουρικου ξυπνηστε!!!
Άβαταρ μέλους
emerald
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 17 Ιαν 2007, 18:58
Τοποθεσία: γλυφαδα

Δημοσίευσηαπό jfk60 » 29 Μαρ 2007, 17:56

montesa 360Η 7 - βολος ??? και τοσο ενημερωμενος ? μονο ενας

Χαιρετισματα, Ζαφειρης-ARGUS-Βασιλοπουλος.
Άβαταρ μέλους
jfk60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 02 Μαρ 2005, 16:21
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό montesa » 29 Μαρ 2007, 19:20

emerald έγραψε:
montesa έγραψε: Η ΚΤΜ όντως έδωσε εντολή για μη συμμετοχή των ΚΤΜ σε αγώνες τηε ΕΛΠΑ αλλά αυτό αφορά σε εντολή που ήρθε από το εργοστάσιο στην Αυστρία.... O Stefan Pierer, ιδιοκτήτης της ΚΤΜ, τα έχει πάρει με την Youthstream, αρα και με την FIM και την κυνηγάει παντού. Μετά την ξαφνική αποχώρηση της ΚΤΜ από το παγκόσμιο Supermoto (μεγάλη σφαλιάρα σε Youthstream & FIM), το αυστριακό εργοστάσιο έδωσε εντολή σε όλες τις εταιρείες του να σαμποτάρουν την FIΜ και τους εκπροσώπους της όπου μπορούν.


ωραια ολα αυτα μπορεις ομως ρε μοντεσα να μου εξηγησεις γιατι η KTM ειναι βασικος σπονσορας του προμοτερ του παγκοσμιου μοτοκρος ?
ετσι τη κυνηγαει την youthstream?
με το να της χωνει λεφτα?


για του λογου το αληθες οριστε και το λινκ του επισημου διαδικτυακου χωρου του οργανωτη/αναδοχου του mx gp.

http://www.youthstream.org

:computer: :computer: :computer:



Προς Berg & emerald:Πρέπει να αληθεύουν οι πληροφορίες μου και αυτό φαίνεται ξεκάθαρα από το site της Youthstream όπου το λογότυπο της ΚΤΜ είναι μικρότερο! από αυτά των Airoh και Shift…. Μια εταιρεία με δις € τζίρο υπολείπεται εταιρειών με τζίρο ελάχιστων εκατομμυρίων (αν είναι και τόσα!). Δεν παίζει, άρα στο site της youthstream βλέπουμε απλά την τρανή απόδειξη ότι η ΚΤΜ ρίχνει στάχτη στα μάτια των καλόπιστων.
Ασε που δεν καταλαβαίνω. Ο emerald, έγραφε προηγούμενα σαν να πίστευε ότι η ΚΤΜ σαμποτάρει την ΕΛΠΑ, τώρα θέλει να αποδείξει ότι δεν ισχύει αυτό; ‘Η μήπως θέλει να μας ψήσει ότι η ΚΤΜ Ελλάς παρακούει το εργοστάσιο και θα πρέπει να προσέχει;;;

Προς Doc:Ωραία. Για να μην «σπαμάρω», επιστρέφω (και επ’ αυξάνω) στο thread (καλά το λέω; ).
-Οι αγώνες είναι αγωνιζόμενοι που θα ξεκινήσουν ανά τετράδες; Ή θα γίνουν 4 αγώνες μαζί;
-Τα Φώτα με κεφαλαίο Φ, όσο γνωρίζω, αφορούν στην γιορτή των Θεοφανείων. Που κολλάνε τα Θεοφάνεια (και μάλιστα κόκκινα….) με το Σουπερμότο;
-Η κατηγόρια τι είναι; (ο ορθογράφος δεν λειτούργησε; ). Συμπαθάτε με αλλά πώς πραγματοποιείται μια κατηγόρία (βάζω 2 τόνους για να είμαι μέσα);
-Το κυριότερο. Οσο ξέρω εγώ, ένας ειδικός κανονισμός, δεν μπορεί να αλλάζει ή να αγνοεί τον Γενικό Κανονισμό, άρα πως επιτρέπεται να μην γίνει Superpole στον συγκεκριμένο αγώνα; Και ποιος το αποφασίζει αυτό; Ο Πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής; Ο Αλυτάρχης; Το Συμβούλιο των αγωνοδικών; Εχει να κάνει αυτό με την αποχή των ΚΤΜ από τον αγώνα; Η με την συμμετοχή των Suzuki; Μπερδεύομαι.
Στα παλιά χρόνια, οι Ειδικοί Κανονισμοί ελέγχονταν από την ΕΘΕΑ, τώρα τι γίνεται; Αναρχία; Δεν υπάρχει ΕΘΕΑ; Αν υπάρχει, θα τιμωρήσει τον Πρόεδρο των Αγωνοδικών που δεν φρόντισε να εφαρμόζονται οι κανονισμοί;
Μήπως έχει δίκιο τελικά ο nodebear περί θεώρησης των αγωνιζομένων ως τετράποδα;
Στον ειδικό κανονισμό, νομίζω ότι αναφέρονται στους "αρχοντες του αγώνα" τεχνικοί του ΟΤΕ αλλά και διαπλεκόμενοι με αυτόν. Πρέπει να προσέχω;

____________________
If you can move, race!!
Άβαταρ μέλους
montesa
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 25 Μαρ 2007, 09:22
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό drMel » 29 Μαρ 2007, 20:29

montesa έγραψε:Το πρόβλημα είναι η Αγελαδοπούλου που φαίνεται να έχει "ειδικές" σχέσεις με την ΕΘΕΑΜ και τους/τις λαμπρούς σαν σμαράγδια υπευθύνους των Εθνικών Ομάδων ΕΛΠΑ (βλέπε ειδική αποστολή της 22χρονης αναβάτριας στην Μαρτινίκα -Casque d'Or) η οποία στην προσπάθειά της να θολώσει τα νερά, δηλώνει υποστηρικτή της την JLO, την πάλαι ποτέ κραταιά γερμανική εταιρεία κατασκευής δίχρονων κινητήρων.

Τα παραπάνω επικυρώνει η δυναμική συμμετοχή του Μαντά στους αγώνες ΕΛΠΑ (Scramble - εντούρο) αφού είναι παγκόσμια γνωστό ότι, ΚΤΜ και Husqvarna κάνουν ακριβώς τα αντίθετα και ο Μαντάς τρέχει με Husqvarna!!!. Απλά τρέχει και σε αγώνες της ΑΜΟΤΟΕ προς χάριν του αφεντικού της Ελληνμότο (επ' αυτού έδωσε σύμφωνη γνώμη ο ίδιος Claudio Castigloni)

Η διαπλοή και διαμάχη αναμένονται πολύ έντονες και σκληρές και θα έπαιρναν ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις αν ο αντιπρόεδρος της ΕΛΠΑ Κος Μανιατόπουλος δεν "έχανε" πρόσφατα τις BMW και Aprilia (προσέξτε ότι η τελευταία προσυποχώρησε στην ΑΜΟΤΟΕ !!!), αν και οι ίδιες φήμες λένε ότι είναι λεφτά της BMW που έμειναν στον Μανιατόπουλο αυτά που ξοδεύει πρόσφατα, αφειδώς, σε κάθε κατεύθυνση (κυρίως προμότερς & μάνατζερς) η ΕΛΠΑ.


JLo δεν είναι κανείς άλλος απο τα ρούχα της Jenifer Lopez που έχουν εκπροσώπηση στην Ελλάδα, μην ξεχνάτε ότι η Λένα είχε στο παρελθόν υποστήριξη και απο studio νυχιών.

Δεν έχω ιδία άποψη περί ΚΤΜ και Youthstream αλλά περί μεγέθους λογοτύπου μάλλον σφάλεις.
Ολα το ίδιο μέγεθος είναι.
Η αποχωρησή της απο το παγκόσμιο SuperMoto μάλλον δεν έχει να κάνει με κανένα προσωπικό κυνηγητό αλλά με το ότι εδώ και δύο χρόνια δεν έχει την απήχηση που περίμεναν ούτε η ΚΤΜ ούτε και οι διοργανωτές.

Και αφ'ετέρου η ΚΤΜ έχει καημό εδώ και χρόνια την Αμερικάνικη αγορά όπου δεν έχει ακομη κάνει και τρομερά βήματα σε σχέση με τους Ιαπωνες.
Σου υπενθυμίζω ότι αυτή την στιγμή εκτός απο το Dakar και την Redbull ομάδα της έχει συμμετοχή σε ακόμη 7 διοργανώσεις ΜΧ & enduro με πάνω απο 15 αναβάτες σύν το Κο David Knight που πήγε εκεί όχι τόσο για να βελτιώσει το επιπεδό του αλλά για την τσέπη του και το marketing της ΚΤΜ.
Ο Kurt Nicoll, παράλληλα με την ιδιοτητά του ώς αγωνιστικός διευθυντής στην Αμερική έχει αναλάβει και τον ρόλο του αγωνιζόμενου στο Αμερικάνικο SuperMoto.
Μέσα σε όλα βάλε και τον αγώνα που δίνει για να σταθεί στους αγώνες πίστας, που την πονάει πολύ και να το αποτέλεσμα.
Τώρα σχετικά με την ενασχόληση του Castigloni προσωπικά με το θέμα του Ελληνικού πρωταθλήματος, μακάρι, αλλά άν διαβάσεις τον ισολογισμό της εταιρείας του, ούτε και σύ θα θές να ασχοληθείς με το ελληνικό enduro.
drMel
 

Δημοσίευσηαπό mihav » 29 Μαρ 2007, 22:11

montesa έγραψε:


Στον ειδικό κανονισμό, νομίζω ότι αναφέρονται στους "αρχοντες του αγώνα" τεχνικοί του ΟΤΕ αλλά και διαπλεκόμενοι με αυτόν. Πρέπει να προσέχω;

____________________
If you can move, race!!


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΝΤΕΣΑ
490 Η 370?

ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΟΤΕ?
ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ?
ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕ ΜΕ ΑΦΟΡΑ?

ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΒΡΑΔΥ ΚΙ ΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΗ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΣΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ!!!
Άβαταρ μέλους
mihav
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 26 Μαρ 2007, 22:29
Τοποθεσία: ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΑΘΗΝΑ

ΕΛΠΑ - ΑΜΟΤΟΕ - Promoter - Λέσχες - Εταιρείες

Δημοσίευσηαπό mihav » 29 Μαρ 2007, 23:17

1.Συμφωνω με DOG 2.Σε τιποτα
3.Λεσχη διοργανωτης αρχη 4.τιμωρια οχι , κακως και, γιατι οχι 5. Συμφωνω με DOG 6. Συμφωνω με μαυροφιδι Συγνωμη για τον τροπο που απαντω προσπαθω να μαθω το συστημα [/quote]
Άβαταρ μέλους
mihav
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 26 Μαρ 2007, 22:29
Τοποθεσία: ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΑΘΗΝΑ

ΕΛΠΑ - ΑΜΟΤΟΕ - Promoter - Λέσχες - Εταιρείες

Δημοσίευσηαπό Papasouzas » 30 Μαρ 2007, 01:47

Ρε mihav!Μην μετατρέψουμε τον DOC σε σκύλο!!!!!
Όσο υπάρχει τράπουλα,θα βγένουνε ρηγάδες
κι όσο υπάρχουν δάσκαλοι θα βγαίνουν μαθητάδες!

TEAM 65- !!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Papasouzas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: 18 Ιαν 2007, 18:36
Τοποθεσία: Κάτω από τις λάσπες και το μηχανάκι απο πάνω!

??????

Δημοσίευσηαπό mihav » 30 Μαρ 2007, 09:21

Εχεις δικιο,sorry ΜΗΤΣΟ!
Άβαταρ μέλους
mihav
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 26 Μαρ 2007, 22:29
Τοποθεσία: ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΑΘΗΝΑ

διαπλοκη

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 30 Μαρ 2007, 11:21

ποτε μου δεν περιμενα οτι σε εναν χωρο, οπου τα διακινουμενα κεφαλαια ειναι ελαχιστα, να υπαρχει τετοια διαπλοκη.
και υπαρχει διαπλοκη απο αυτους που ειναι καθεστως στο χωρο?
τι αναγκη εχει η ΚΤΜ (η μαμα εταιρεια ή ο αντιπροσωπος) να σαμποταρει τους αγωνες της ΕΘΕΑΜ ?
στην Ελλαδα αλλα και σε ολο τον κοσμο τα park-ferme ειναι χρωματος πορτοκαλι.
μιλαει, λενε, το προεδρειο την ΑΜΟΤΟΕ με τους ιδιοκτητες της ΚΤΜ και κανονιζουν πως θα σαμποταρουν την ΕΛΠΑ :crazy:
αληθεια τι προσδοκα να κερδισει η ΚΤΜ απο την αλλαγη του καθεστωτος στους Ελληνικους αγωνες?
πωλησεις?
γιατι δεν τις εχει? (και θα τις εχει....)

ας γινουν πρωτα στη χωρα μας αγωνες που να αξιζουν τον κοπο (να συμμετεχεις, αλλα και τους παρακολουθησεις), με σωστη οργανωση και προ παντων με καταναλωτες (δηλ. θεατες).
ας ανεβει το επιπεδο των αναβατων, των κριτων και των διοργανωτων (ιδιαιτερα των 2 τελευταιων).
ας μπορουν οι αγωνες να συντηρουν τους συμμετεχοντες σ' αυτους.
ας υπαρχει ΘΕΑΜΑ.

και τοτε κατι θα αλλαξει.
ισως να μην θελουν ολοι οι Ευρωπαιοι να τρεχουν σε αγωνες του Ελληνικου πρωταθληματος (για να παρουν εμπειριες...) και να μην γινουν πλουσιοι ολοι οσοι ασχολουνται με τους αγωνες, αλλα θα μπορουμε να λεμε οτι γινονται σωστοι αγωνες και θα παιρνει ο κοσμος τα βουνα για να δει κατι....

μεχρι τοτε (οπως λεει και το ΚΚΕ τα τελευταια 50 χρονια): για ολα φταινε οι Αμερικανοι
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

διαπλοκη

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 30 Μαρ 2007, 11:39

Συμφωνώ σε όλα αλλά οι Αμερικάνοι δεν φταίνε γιαυτό. Για άλλα φταίνε...α ρε μαυροφίδι πάλι φωτιές θες να βαλεις ε??
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Re: διαπλοκη

Δημοσίευσηαπό Berg » 30 Μαρ 2007, 13:05

mavrofidi έγραψε:ποτε μου δεν περιμενα οτι σε εναν χωρο, οπου τα διακινουμενα κεφαλαια ειναι ελαχιστα, να υπαρχει τετοια διαπλοκη.
και υπαρχει διαπλοκη απο αυτους που ειναι καθεστως στο χωρο?
τι αναγκη εχει η ΚΤΜ (η μαμα εταιρεια ή ο αντιπροσωπος) να σαμποταρει τους αγωνες της ΕΘΕΑΜ ?
στην Ελλαδα αλλα και σε ολο τον κοσμο τα park-ferme ειναι χρωματος πορτοκαλι.
μιλαει, λενε, το προεδρειο την ΑΜΟΤΟΕ με τους ιδιοκτητες της ΚΤΜ και κανονιζουν πως θα σαμποταρουν την ΕΛΠΑ :crazy:
αληθεια τι προσδοκα να κερδισει η ΚΤΜ απο την αλλαγη του καθεστωτος στους Ελληνικους αγωνες?
πωλησεις?
γιατι δεν τις εχει? (και θα τις εχει....)

ας γινουν πρωτα στη χωρα μας αγωνες που να αξιζουν τον κοπο (να συμμετεχεις, αλλα και τους παρακολουθησεις), με σωστη οργανωση και προ παντων με καταναλωτες (δηλ. θεατες).
ας ανεβει το επιπεδο των αναβατων, των κριτων και των διοργανωτων (ιδιαιτερα των 2 τελευταιων).
ας μπορουν οι αγωνες να συντηρουν τους συμμετεχοντες σ' αυτους.
ας υπαρχει ΘΕΑΜΑ.

και τοτε κατι θα αλλαξει.
ισως να μην θελουν ολοι οι Ευρωπαιοι να τρεχουν σε αγωνες του Ελληνικου πρωταθληματος (για να παρουν εμπειριες...) και να μην γινουν πλουσιοι ολοι οσοι ασχολουνται με τους αγωνες, αλλα θα μπορουμε να λεμε οτι γινονται σωστοι αγωνες και θα παιρνει ο κοσμος τα βουνα για να δει κατι....


Σε πιάνει που και που κρίση και διατυπώνεις σωστές απόψεις? :oops: :oops: :oops: Να το προσέξεις αυτό! :lol: :lol:

Πάντως καλά τα λες.
:horseshit:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: διαπλοκη

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 30 Μαρ 2007, 14:54

Berg έγραψε:
Σε πιάνει που και που κρίση και διατυπώνεις σωστές απόψεις? :oops: :oops: :oops: Να το προσέξεις αυτό! :lol: :lol:

Πάντως καλά τα λες.
:horseshit:


αλλαξα χαπια και απ' οτι φαινεται βελτιωνομαι.... :D
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Re: διαπλοκη

Δημοσίευσηαπό ayrton » 30 Μαρ 2007, 16:15

Το δικό μου ποστ την περασμένη εβδομάδα, που έλεγε τα ιδια πανω- κάτω με άλλα λόγια ξεσήκωσε πολλούς και απο διαφορετικές μεριές.
Διάφοροι έψαξαν να με βρούν και πολλά ειπώθηκαν.
Τι δελτία τύπου, τι προσωπικές τοποθετήσεις, τι π.μ και ανακοινώσεις....

Εκτός του Γιαννη Αθανασόπουλου από τα Hell in Stores, που κακώς θίχτηκε κατα την γνώμη μου και απήντησε "επι προσωπικού", επισήμως σιγή.
Αν και από οτι διαπίστωσα πολύς κόσμος παρακολουθεί το φόρουμ, ασχετα αν γράφει και του αρέσει να εκφράζεται μέσα από αυτό. Πάντως το παρακολουθεί...ή έστω φτάνουν στα αυτιά πολλών, πολλά απο αυτά που γράφονται εδώ μέσα.
Η ερώτηση της προηγούμενης εβδομάδας ήταν "Ποιός είναι αυτός ο Α....n???".
Δεν ξέρω αν θα γίνει το ίδιο και με σένα λόγω,..... "πρωτίτερου έντιμου βίου". :D :D :D :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: διαπλοκη

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 30 Μαρ 2007, 16:51

ayrton έγραψε:...................
Η ερώτηση της προηγούμενης εβδομάδας ήταν "Ποιός είναι αυτός ο Α....n???".
Δεν ξέρω αν θα γίνει το ίδιο και με σένα λόγω,..... "πρωτίτερου έντιμου βίου". :D :D :D :lol: :lol:


εχουμε δυο διαφορες:
1. αυτοι, στους οποιους αναφερομαι, με ξερουν (αρα δεν θα ρωτανε να μαθουν ποιος ειμαι...), οπως και ξερουν που μπορουν να με βρουν.
2. γνωριζω τους προαναφερομενους παρα πολλα χρονια, ισως ακομη και πριν ασχοληθουν με τον χωρο.
αρα, δεν θα γινει το ιδιο με μενα.... :D
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό nifitsa » 31 Μαρ 2007, 19:19

emerald έγραψε:
mavrofidi έγραψε:
βρε σμαραγδενιε αναβατη (οχι, αθλητης....),
μια και μου το ζητανε, για πες μου πως πέρασες το τρομερού βάθους ποτάμι( 5 εκατοστών) στο ακρόπολις και μάλιστα στην ειδική πύργος?
και νομιζα οτι η φωτογραφια που ειναι στο username σου ειναι δικη σου.
μου φαινεται οτι ανηκεις στην ιδια συνομοταξια με τον φιλο σου.....

α, και για το θεμα της κονομας απο τους αγωνες.
δεν πας να βρεις μια δουλεια να ασχολεισαι και να βγαζεις κανα φραγκο?
απο τους αγωνες (δηλαδη απο τους αγωνιζομενους) πας να ζησεις?
γιατι μεχρι τωρα το επαιζες ιεραποστολος....

πως τα καταφερες και ειναι ολο το ζωϊκο βασιλειο εναντιον σου...
μαλλον, μονο τα φυτα ειναι μαζι σου.

πολλα φιλια,
o mavrofidis
:alright: :alright: :alright:


οπου χορος κι εσυ μεσα να εχεις γνωμη!!

α βρε θοδωρη αν ηξερες ποια ειναι η κυρια νυφιτσα θα ειχες φυγει μακρια κι ακομα θα ετρεχες.
ξερεις η πικρια και η απογοητευση της εξουσιας σε μερικους δρα περιεργα η αν θες φυσιολογικα και η χολη που βγαζουν μετα για ανθρωπους που εχουν δουλεψει μαζι ειναι αποπλυτα φυσιολογικη.
εχουμε ανταλαξει και μια χειραψια στη τελευταια ταχυτητα πριν 2 εβδομαδες οπου με υφος βασιλισσας δε μας εξηγησε τι ζητουσε στη σχαρα εκκινησης
ας ειναι καλα ομως κι ας διαπρεψει εκει που πηγε τωρα πριν την καταλαβουν για τα καλα!
οσο για το ποταμακι που αναφερει ξερει καλα οτι εγω δεν ειχα καμια δουλεια εκει καθοτι ημουνα μεσα στο χωριο μαζι με αλλους κριτες για επιτηρηση απλης διαδρομης και οι 2 αναβατες(δελλαπορτας-στεργιοπουλος) ειχαν ηδη μπει στη διαδρομη στα συγκεκριμενα ποστα.

μαυρε οφι να ξερεις οτι κανενας δε βγαζει λεφτα απο τους αγωνες ουτε σαν κριτης ουτε σαν στελεχος και η δουλεια εδω και τοσα χρονια ειναι αρκετα υγιης σαν εμπορος ρουχων εκτος χωρου παντα.
αν χαθει και το κεφι απο ολη αυτη τη κατασταση να ξερεις εχω φυγει την ιδια ωρα!!!

το ζωικο βασιλειο μου μπορεις να το απολαυσεις αν ερθεις στο σπιτι μου κι εκει θα καταλαβεις και τη καλη μου σχεση και με αυτο.
αν δε ξερεις ρωτα καλυτερα και μην εχεις αποψη μονο απο λεγομενα αρπακτικων που σε μια νυκτα γινανε κατι.

:alright: :alright: :alright:

***για ρωτα και τη νυφιτσα που κουναει την ουρα της αυτη την εποχη κι απο που εχει φαει κοκκινες καρτες(ΕΘΕΑΜ,IRONTEAM,ΑΛΑΜΕ,ΛΕΜΟ ΤΡΙΠΟΛΗΣ,ΛΑΜΣ).

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ ΜΑΡΙΑ ΟΜΟΡΦΗ!!!
(το τελευταιο απευθυνεται στη νυφιτσα)


Σμαραγδένιε μου, για το Μαρία τι μπορώ να πω?...αβυσσος. Για το όμορφη ευχαριστώ,αλλά είσαι σίγουρος οτι με αφορά?
Μπράβο σου που προστατεύεις τα φίδια απο τις νυφίτσες,το κάνεις όμως και για τα μαύρα φίδια? Ευγε για την μεγαλοθυμία σου την οποία γνωρίζουν απο την καλή όλοι....
Δωρεάν χρήσιμη πληροφορία για σένα: Στην εκκίνηση της ταχύτητας έχουν δουλειά πολλοί,αγωνιζόμενοι,φωτογράφοι,χρονομέτρες κ.λ.π. Οι θεατές με VHF τι έκαναν εκεί θέλουμε να μάθουμε,η έστω οι προμότερς κριτών και στελεχών.
Για το αν και ποιος βγάζει λεφτά,το ποιος η όχι κάνει οικονομία στις λέσχες,άσε να μιλήσει κανένας άλλος και όχι εσύ με το επιτελείο σου.
Οσον αφορά τις κόκκινες κάρτες,κατανοώ απόλυτα την πικρία σου που μετά την ποινούλα που έφαγες απο τους αγωνοδίκες ( πανελλήνια πρώτη) εκδιώχθηκες νύχτα απο την ΕΘΕΑΜ, μένοντας απλός....emerald.
Μόλις δε με βρείς,αν με βρείς, μπορώ να σου δείξω πως να περνάς τα 5ποντα ποταμάκια ωστε να μην ξεμένεις πίσω απο τον Πόρτα και τον Στεργιόπουλο...

Υ.Γ. Μπορείς να με δεις. Εύκολα.Κάθε βράδυ στις 21:00 στο MEGA...
Φιλάκια :wink:
Άβαταρ μέλους
nifitsa
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 22 Μαρ 2007, 20:12
Τοποθεσία: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες