Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πανελλήνια Ομοσπονδία Μοτοσυκλέτας; (ΠΟΜ)

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό karka » 06 Σεπ 2007, 10:21

ΠΩΛΟΥΜΑΙ!!!!!!!!!!!


ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΙΝΑΜΕ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ...
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΣΤΕΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ, ΟΙ ΠΡΟΣΕΓΓΥΣΕΙΣ, ΟΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ, ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΠΛΗΘΑΙΝΟΥΝ...

ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΒΓΩ ΣΤΟ ΣΦΥΡΙ!!!


ΕΦΤΑΣΑΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕ "ΟΠΑΔΟΣ" ΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΕΧΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΤΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΙΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟ,
ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΚΟΡΔΕΛΙΣΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΔΙΚΗ
ΕΣΤΩ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΜΙΑ ΣΗΜΑΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΚΕΛΟΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΟΤΟΚΡΟΣ...
ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟΠΑΡΑΓΩΝΤΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ!!

ΛΟΓΙΚΟ. ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΤΟΣΟΙ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΠΙΑ.
ΣΤΕΡΕΨΑΝ ΟΙ ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ.
ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ... ΕΤΟΙΜΟΣ Ο ΠΑΡΑΓΩΝ!!!


ΠΩΛΟΥΜΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ!!!
ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ. ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ.
Α!! ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΡΟΥΛΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΥ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΚΗ!!
ΕΠΙΣΕΙΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΕ ΛΑΣΠΩΣΕ Ο ΣΙΑΦΑΡΙΚΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΝΤΟΥΡΟ!!

ΕΕΕ... ΚΑΝΩ??
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό karka » 06 Σεπ 2007, 10:30

Ειδα οτι εγινε Π.Ο.Μ. τελικα.

Ευτυχως μενει ακομα το Ε.Ο.Μ. για να το χρησημοποιησει καποιος αλλος...

Αντε γιατι σε λιγο δεν θα βρισκουμε και αρτικολεξα για νεες ομοσπομδιες!!
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 06 Σεπ 2007, 15:25

Berg έγραψε:
Stelios_Christodoulou έγραψε:
Και μια ακόμα ερώτηση, τι κοινό έχει η Βηθλεέμ με το Κιλκίς;

Στέλιος


Ορεξάτο σε βρίσκω. Για πες! :shock: :shock:


Γενικώς, λόγω των γεγονότων που ζούμε (πυρκαγιές...), δεν είμαι ορεξάτος.
Ευτυχώς που έχουμε κάτι τέτοια "ανεκδοτάκια" και χαλαρώνουμε...

Να περιμένουμε και τις απαντήσεις.

Στέλιος
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

Δημοσίευσηαπό Berg » 06 Σεπ 2007, 15:57

karka έγραψε:ΠΩΛΟΥΜΑΙ!!!!!!!!!!!


Ρε Αντρέα πόσο πάει το κιλό? :lol: :lol: :lol:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό karka » 06 Σεπ 2007, 17:54

μπουτι η στηθος?
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό doc » 06 Σεπ 2007, 20:06

Stelios_Christodoulou έγραψε:Ξανακαλώ λοιπόν τους....

Στέλιος


Αγαπητέ Στέλιο, όπως σου εξήγησα κι επί προσωπικού,
1ον γενικά έχω σταματήσει να ξεκατινιάζομαι στα φόρουμ, και
2ον ειδικά έχω σταματήσει να γράφω στο φόρουμ του www.off-road.gr για λόγους αρχής αμφότερα...

Τα προσωπικά μου στοιχεία επικοινωνίας είναι γνωστά.

Στη διάθεσή σας, ευχαριστώ.

Υ.Γ. Τα περί ΠΟΜ, φαντάζομαι θα ανακοινωθούν με Δελτίο Τύπου.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 06 Σεπ 2007, 23:11

Aγαπητέ Doc,

Εκτιμώ γενικά την στάση σου, να εμφανιστείς εστω και για να δηλώσεις αποχή. Συμφωνώ και με τον όρο ξεκατίνιασμα, κάτι που συμβαίνει συχνά στις ψηφιακές συναθροίσεις, ανωνυμία γαρ. Ο καθένας μας πάντως μπορεί να κρατήσει ένα επίπεδο αν θέλει και αν εκφέρει άποψη με ουσία και επιχειρήματα. Οσον αφορά στο off-road.gr συγκεκριμένα, θα έχεις τους λόγους σου......

Σαν εκπρόσωπος μέλους (από τα ελάχιστα υπαρκτά, λιγοστά οπωσδήποτε, σε κάθε περίπτωση) της Π.Ο.Μ. κάτι θα ξέρεις παραπάνω για Δελτίο Τύπου, να δούμε λοιπόν πότε θα βγει και τι θα λέει, ελπίζω να απαντήσει ερωτήματα και να μην δημιουργήσει.

Μένουν οι emerlad και tagre, αλλά και ο karka και άλλοι. Για να δούμε.

Στέλιος
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

Δημοσίευσηαπό karka » 07 Σεπ 2007, 08:54

Μένουν οι emerlad και tagre, αλλά και ο karka και άλλοι. Για να δούμε.



δηλαδη? σε τι να σου απαντησω εγω ρε Στελιο?
για το κοινο της μιας με την αλλη πολη? δεν το κατεχω.

οσο για την πομ, εμαθα μερικα πραγματα (εσωτερικα) απο τον Πορτα οταν φευγοντας αυτος για μονζα την τριτη ηπιαμε εναν καφε στο λιμανι.

ειχε προηγηθει τηλ του μπαβελα τρεις μερες πριν που με ενημερωσε για την 5/9 και την δημιουργια ομοσπονδιας.
μου ζητησε να ανεβω ως αντιπροσωπος του αοδπ αλλα ...δεν.

ουτε ημουν εκει, ουτε εμαθα τιποτα αλλο.

Α!! ουτε ημουν παραγοντας ποτε για να εχω προσβασεις στα "εσωτερικα".

νομιζω να σε καλυψα.[/i]
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 07 Σεπ 2007, 12:32

Ανδρέα,

Για τις πόλεις, προσπάθησε να σκεφτείς κάτι !!!!!!!

Αφού λοιπόν έχεις κάποια πληροφόρηση εκ των έσω (Δελαπόρτας, Μπαβέλας) δεν την μοιράζεσαι μαζί μας;
Μαζί, ίσως, με την γνώμη σου για την ΠΟΜ;

Για να σου πεί ο Μπαβέλας για την 5/9 θα πρέπει να εκπροσωπείς μέλος ή όχι; Αλλά την 5/9 έγιναν εκλογές άρα κλήθηκαν τα μέλη (;)

Και δεν είπα ότι είσαι παράγοντας με προσβάσεις, σκέφτηκα όμως ότι θα ήξερες πράγματα από 1ο χέρι (και όπως φάνηκε, καλά σκέφτηκα).

Γενικώς πάντως οι "καυτές" απαντήσεις αναμένονται από τους άλλους. Είδομεν !

Στέλιος
Υ.Γ. Οπως καταλαβαίνεις αλλά και έγραψα από την αρχή, η όλη υπόθεση έχει και την αστεία πλευρά, και τα αστεία πράγματα πρέπει να τα μοιράζεσαι με φίλους...
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

Δημοσίευσηαπό karka » 07 Σεπ 2007, 19:37

μα πράγματι μόνο από την αστεία τους πλευρά πρέπει να το δει κανείς αλλιώς θα ψυχανεμίζεται σοβαρά για πολύ καιρό.

θεωρώ ότι αυτά που ήξερα πριν γίνει αυτή η συζήτηση ήταν κοινώς γνωστά και δεν ήταν και τόσο σημαντικά.
άλλωστε πάντα θα υπάρχει ένα παρασκήνιο που φτάνει στα αυτιά σου ως χαλασμένο τηλ. από τον καθένα.

ναι για τις 5/9 όπως είπα κλήθηκα σαν εκπρόσωπος μέλους που όμως τελικά δεν... για 2 λόγους.
α) η διοίκηση της λέσχης μου περνώντας μια βαθιά περίοδο "αναιμίας" και έχοντας ρίξει τους ρυθμούς της και τις αντιδράσεις της σε επίπεδα "αρκτικού κύκλου" κοινώς δεν κουνιέται τίποτα, άργησε να αποφασίσει ή δεν αποφάσισε για την συμμετοχή της στην πομ.
β)και να υπήρχε απόφαση σίγουρα στην παρούσα φάση δεν θα ήμουν εγώ αυτός που θα την εκπροσωπούσε για δικούς μου λογούς.

και για να σε προλάβω, όχι δεν έχω στήσει και εγώ ένα ακόμα σωμάτιο σφραγίδα. επιμένω στον θεσμό της λέσχης και ειδικότερα επιμένω αοδπ.
τώρα θα μου πεις πως ένα σωματείο σαν τον αοδπ με παρουσία και ιστορία σχεδόν 20 χρονών στον χώρο και πάντα κάτω από την σκεπή της ελπα δεν είναι μέσα στα ιδρυτικά μέλη της πομ ενώ τους ζητήθηκε...
αυτά είναι τα "καλά" της δημοκρατίας!! οταν οι λιγοι αποφασιζουν για τους πολλους.. και οταν οι λιγοι ειναι και διατοντες αστερες τοτε κλαφτα.

όχι να σε ξαναπρολάβω δεν υπάρχει αποδοχή κάποιας άλλης ομοσπονδίας (από όσο ξέρω) αλλά ουτε και πρόβλημα με την ελπα. βεβαια δεν παιρνω και ορκο διοτι τηρειται "σιγη ιχθυως" και γενικη συνελευση εχουμε να δουμε κατι χρονια.

απλά μερικοί άνθρωποι κινούνται αργά όπως ακριβώς οδηγούν.
"αργά και αριστερά" που έλεγε και ο Σταθάκης στην εκπομπή του παλιότερα.

η γνώμη μου για την πομ είναι η ίδια για την σημερινή ελπα αλλά και για τις άλλες δυο ομοσπονδίες.

χάλια μαύρα...

κανείς δεν με πείθει. η ελπα είναι αποδυναμωμένη μέχρι πάτου. το ίδιο και οι άλλες δυο.
κόσμος με εμπειρία δεν υπάρχει για να στελεχώσει 3 παράλληλα ιδία πόστα. μέχρι να μάθουν νέοι θα έχουμε κάνει 5 βήματα πίσω.
αλλά δεν θα υπάρξει κιόλας νέος κόσμος. αν υπήρχε προσφορά θα την βλέπαμε και παλιότερα. με το ντουφέκι κυνηγούσαμε τα στελέχη σε κάθε αγώνα χρονιά τώρα. τι θα αλλάξει τώρα? μήπως θα πέσουν λεφτά? από ποιους? από αυτούς που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα? η από το κράτος? πιστεύεις ότι το κράτος θα αναγνωρίσει κάποια από τις 3 για να βάλει έναν ακόμα μπελά στο κεφάλι του?
Τον μηχανοκίνητο τον είχε τσάμπα τόσα χρόνια, τώρα γιατί να τον πληρώνει?

Τελικά δεν ήξερα και πολλά. Μάλλον ξέρεις περισσότερα αλλά συλλέγεις τα σπασμένα τηλ.. που λέγαμε πριν.

Κα κάτι άλλο. άντε πες ότι το κράτος δίνει χρήμα στις ομοσπονδίες, ποιος θα τα μοιράσει? Ποιος θα το διαχειριστεί? Αυτοί που μέχρι και Τριανταφυλοπουλο έχουν παίξει για καμπίνες και λοιπα παιγνιδια?
Αυτοί που δεν δίνουν ουτε τα προβλεπόμενα στους κριτές?
Αυτοί που καταθέτουν πλαστά έξοδα μετά από κάθε αγώνα για να παντελονιασουν το χρήμα?

Αστο ρε Στέλιο, και εδώ από το κεφάλι βρωμάει.

Και εγώ δεν θέλω να βρωμάν από τώρα. Κάτσε να μεγαλώσω πρώτα…
Ακόμα μπορώ να κάνω σούζες και να τρέχω καναν αγώνα. Όταν δεν μπορώ πια τότε θα έχω ελπίδες!!!
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 07 Σεπ 2007, 20:36

Καλά τα παραπάνω ρε Ανδρέα, τα περισσοτέρα τα συμμερίζομαι.

Αλλά για το κοινό της Βηθλεέμ με το Κιλκίς, τίποτα. Σκέφτεσαι κάτι;;

Στέλιος
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

Δημοσίευσηαπό tagre » 10 Σεπ 2007, 11:16

Ρε Στελλαρα,
ενα πραγμα δεν καταλαβαινω σε σενα. Γιατι σε πιανει κοψιμο υπερ του ενος η του αλλου ...κομματος μοτοσυκλετας.Εισαι εργατοπατερας;Ψαχνεις για δουλεια μηπως;Ψαχνεις την υστεροφημια σου (για τις επερχομενες γενεες;). Η εχεις μυριστει καμμια χοντρη και γλυκια πιττα και θες να γλυψεις; Δεν μπορει.Εσυ, κατι πιο πολυ θα ξερεις.Δημιουργεις με τις θεσεις σου, θετικες η αρνητικες εντυπωσεις. Φτιαχνεις σηριαλ, εχθρους και φιλους. Δεν μπορει κατι παραπανω θα ξερεις εσυ, για να συνεχιζεις. Πονηρουλη...
Παντως δεν καταλαβαινω, εγω, που σε ενοχλησα. Ξερεις αν ειμαι με την ΕΛΠΑ η τον Νουλη;Πρεπει να βαζουμε εττικετες;Γιατι πραγμα με καλεις να απολογηθω;Αν πρεπει να πηγαινω στους αγωνες; Και σε ποιους;
Δεν προσβλεπω σε οφιτσια, αλλωστε. Ανεκαθεν τοξερες.
Τωρα αν θελεις και εσυ να γινεις χαλιφης στη θεση του χαλιφη, να ξερεις οτι μπαινεις 3ος στην αναμονη. Προηγειται ο Σιδερης, ο αδελφος του Χελιωτη δευτερος, τριτος εσυ. Εκτος αν με βοηθησεις στην προεκλογικη μου εκστρατεια! Ειμαι υποψηφιος στη Β Αθηνων με το ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α, και που ξερεις, μπορει να με χρειασθεις στο μελλον.
Τελος, να ξερεις. Δεν προκειται να μπω στο παιχνιδι των ερωταπαντησεων, μαζι σου. Ο Karka, o Emerald και o Dog, με καλυπτουν πληρως. Μ αυτη τη σειρα που τους γραφω.
Ταγκρε - ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό karka » 10 Σεπ 2007, 11:43

ψηνεται, ψηνεται!!
και 4η ομοσπονδια.
εκ των εσω απο μια ηδη υπαρχουσα!!!
για να πιεσει λεει... την κεφαλη να δραστηριοποιηθει λιγο περισοτερο (λεμε τωρα...).


ρε στελιο, ρε τακη, και οποιος αλλος ακουει... δεν πινουμε μαζι κανα καφεδακι και εκει μεταξυ τυρου και αχλαδος να στησουμε και μεις μια?
ειναι αλλωστε της μοδός!


μην με ρωτησετε που το ακουσα. ειπαμε, χαλασμενο τηλεφωνο.




Σημ. θα μαθουμε επιτελους το κοινο σημειο των δυο πολεων?
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό emerald » 10 Σεπ 2007, 12:53

Stelios_Christodoulou έγραψε:Γενικώς πάντως οι "καυτές" απαντήσεις αναμένονται από τους άλλους. Είδομεν !

Στέλιος
Υ.Γ. Οπως καταλαβαίνεις αλλά και έγραψα από την αρχή, η όλη υπόθεση έχει και την αστεία πλευρά, και τα αστεία πράγματα πρέπει να τα μοιράζεσαι με φίλους...


για τις καυτες απαντησεις που ψαχνεις θα τις βρεις στο χρονικο διαστημα και με το τροπο που σου ειπε ο doc!

οταν ψαχνεσαι γενικα και εισαι αρκετα περιεργος ολα ειναι αστεια γενικα!

βλεπω βεβαια οτι ουτε ενα ταξιδακι δε μπορουμε να παμε και μας αναζητεις εναγωνιως.

τωρα αυτο το τελευταιο για φιλους σε καλυπτω με τη δευτερη παραγραφο εκτος αν εσυ οπως ειπε και ο doc ψαχνεσαι αλλιως.

εγω παντως οχι εδω και καιρο και ειδικα με ''φιλους''(αντιδικοι σε δικαστηρια δεν ειναι φιλοι).

***σαν τελευταια παρακληση θα σε παρακαλουσα να μην ξανασχοληθεις μαζι μου κατι που θα κανω κι εγω.
σε αντιθετη περιπτωση θα παρεμβει ο διαχειριστης για να το ληξει ο ιδιος!
επισης αντιθετα με τον doc εγω δεν εχω κατι με τη σελιδα και θα συνεχιζω να ειμαι εδω για οποιοδηποτε σχολιο εκτος απο αυτο που ανεφερα πιο πανω!
ελπιζω η παρακληση μου να γινει σεβαστη.

Σαρλας Βασιλης

[-X [-X [-X
κουκουρικου ξυπνηστε!!!
Άβαταρ μέλους
emerald
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 17 Ιαν 2007, 18:58
Τοποθεσία: γλυφαδα

Δημοσίευσηαπό maria1970 » 10 Σεπ 2007, 16:22

Οσο ξέρω, στο off-road.gr εντρυφούν αρκετοί οι οποίοι έχουν σχέσεις με την ΕΛΠΑ (δεν είναι κακό αυτό, τουναντίον) όπως εσύ, ο doc, ο emerald, ο tagre κ.α. Μπορούν να πληροφορηθούν και να μας ενημερώσουν αντίστοιχα; Αν τυχόν ήδη ξέρουν, γιατί δεν δημοσιοποίησαν την προσπάθεια ώστε αυτή να συμπεριλάβει όσο το δυνατόν περισσότερες δυνάμεις του χώρου;

ΕΡΩΤΗΣΗ
Άβαταρ μέλους
maria1970
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 23:11

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες

cron