Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πανελλήνια Ομοσπονδία Μοτοσυκλέτας; (ΠΟΜ)

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό maria1970 » 10 Σεπ 2007, 16:22

doc έγραψε:
Stelios_Christodoulou έγραψε:Ξανακαλώ λοιπόν τους....

Στέλιος


Αγαπητέ Στέλιο, όπως σου εξήγησα κι επί προσωπικού,
1ον γενικά έχω σταματήσει να ξεκατινιάζομαι στα φόρουμ, και
2ον ειδικά έχω σταματήσει να γράφω στο φόρουμ του www.off-road.gr για λόγους αρχής αμφότερα...

Τα προσωπικά μου στοιχεία επικοινωνίας είναι γνωστά.

Στη διάθεσή σας, ευχαριστώ.

Υ.Γ. Τα περί ΠΟΜ, φαντάζομαι θα ανακοινωθούν με Δελτίο Τύπου.


ΑΠΑΝΤΗΣΗ Νο 1
Άβαταρ μέλους
maria1970
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 23:11

Δημοσίευσηαπό maria1970 » 10 Σεπ 2007, 16:23

tagre έγραψε:Ρε Στελλαρα,
ενα πραγμα δεν καταλαβαινω σε σενα. Γιατι σε πιανει κοψιμο υπερ του ενος η του αλλου ...κομματος μοτοσυκλετας.Εισαι εργατοπατερας;Ψαχνεις για δουλεια μηπως;Ψαχνεις την υστεροφημια σου (για τις επερχομενες γενεες;). Η εχεις μυριστει καμμια χοντρη και γλυκια πιττα και θες να γλυψεις; Δεν μπορει.Εσυ, κατι πιο πολυ θα ξερεις.Δημιουργεις με τις θεσεις σου, θετικες η αρνητικες εντυπωσεις. Φτιαχνεις σηριαλ, εχθρους και φιλους. Δεν μπορει κατι παραπανω θα ξερεις εσυ, για να συνεχιζεις. Πονηρουλη...
Παντως δεν καταλαβαινω, εγω, που σε ενοχλησα. Ξερεις αν ειμαι με την ΕΛΠΑ η τον Νουλη;Πρεπει να βαζουμε εττικετες;Γιατι πραγμα με καλεις να απολογηθω;Αν πρεπει να πηγαινω στους αγωνες; Και σε ποιους;
Δεν προσβλεπω σε οφιτσια, αλλωστε. Ανεκαθεν τοξερες.
Τωρα αν θελεις και εσυ να γινεις χαλιφης στη θεση του χαλιφη, να ξερεις οτι μπαινεις 3ος στην αναμονη. Προηγειται ο Σιδερης, ο αδελφος του Χελιωτη δευτερος, τριτος εσυ. Εκτος αν με βοηθησεις στην προεκλογικη μου εκστρατεια! Ειμαι υποψηφιος στη Β Αθηνων με το ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α, και που ξερεις, μπορει να με χρειασθεις στο μελλον.
Τελος, να ξερεις. Δεν προκειται να μπω στο παιχνιδι των ερωταπαντησεων, μαζι σου. Ο Karka, o Emerald και o Dog, με καλυπτουν πληρως. Μ αυτη τη σειρα που τους γραφω.
Ταγκρε - ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α


ΑΠΑΝΤΗΣΗ Νο 2
Άβαταρ μέλους
maria1970
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 23:11

Δημοσίευσηαπό maria1970 » 10 Σεπ 2007, 16:24

emerald έγραψε:
Stelios_Christodoulou έγραψε:Γενικώς πάντως οι "καυτές" απαντήσεις αναμένονται από τους άλλους. Είδομεν !

Στέλιος
Υ.Γ. Οπως καταλαβαίνεις αλλά και έγραψα από την αρχή, η όλη υπόθεση έχει και την αστεία πλευρά, και τα αστεία πράγματα πρέπει να τα μοιράζεσαι με φίλους...


για τις καυτες απαντησεις που ψαχνεις θα τις βρεις στο χρονικο διαστημα και με το τροπο που σου ειπε ο doc!

οταν ψαχνεσαι γενικα και εισαι αρκετα περιεργος ολα ειναι αστεια γενικα!

βλεπω βεβαια οτι ουτε ενα ταξιδακι δε μπορουμε να παμε και μας αναζητεις εναγωνιως.

τωρα αυτο το τελευταιο για φιλους σε καλυπτω με τη δευτερη παραγραφο εκτος αν εσυ οπως ειπε και ο doc ψαχνεσαι αλλιως.

εγω παντως οχι εδω και καιρο και ειδικα με ''φιλους''(αντιδικοι σε δικαστηρια δεν ειναι φιλοι).

***σαν τελευταια παρακληση θα σε παρακαλουσα να μην ξανασχοληθεις μαζι μου κατι που θα κανω κι εγω.
σε αντιθετη περιπτωση θα παρεμβει ο διαχειριστης για να το ληξει ο ιδιος!
επισης αντιθετα με τον doc εγω δεν εχω κατι με τη σελιδα και θα συνεχιζω να ειμαι εδω για οποιοδηποτε σχολιο εκτος απο αυτο που ανεφερα πιο πανω!
ελπιζω η παρακληση μου να γινει σεβαστη.

Σαρλας Βασιλης

[-X [-X [-X


ΑΠΑΝΤΗΣΗ Νο 3
Άβαταρ μέλους
maria1970
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 23:11

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 10 Σεπ 2007, 16:28

Stelios_Christodoulou έγραψε:Και μια ακόμα ερώτηση, τι κοινό έχει η Βηθλεέμ με το Κιλκίς;


καλο χειμωνα,
τελικα στην διαρκεια των διακοπων γινονται τα σημαντικοτερα πραγματα στην χωρα μας.
απο προκυρηξεις εκλογων μεχρι δημιουργιες ομοσπονδιων....
τι χαμος ειναι αυτος?
βρε Στελιο, μηπως η απαντηση ειναι οτι στη Βηθλεεμ γενηθηκε ο Χριστος και στο Κιλκις γεννηθηκε η ΠΟΜ?
καλα, απο τα Τεμπη και κατω δεν θα εχουμε ομοσπονδια?
σειρα εχει τωρα ο νοτος.....
και μετα, πολεμος βορειων και νοτιων. τρομερο σεναριο....
να σε ρωτησω εγω κατι αλλο?
τι σημαινει στα γαλλικα "πομ"?
δεν υπαρχει και φαντασια ρε παιδια.....(στην εξουσια εννοω)
παντα φιλικα,
ο mavrofidis
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό maria1970 » 10 Σεπ 2007, 16:35

Και τώρα εσύ Στέλιο,

Ποιά είναι η διαφορά μεταξύ των δύο πόλεων?
Και γιατί πρέπει να γίνει τέτοιος ντόρος?
Μήπως δεν περιμέναμε να ανατείλλει ο "ΗΛΙΟΣ"?
Αστο ρε Στέλιο.
Καβάλα το μηχανάκι σου,κάνε τους χρόνους που κάνεις (στην ηλικία σου....)και άσε τον κόσμο να κάνει σφραγίδες με ΗΛΙΟΥΣ και διάφορα άλλα τέτοια...
Τελικά, ουδέν κρυπτόν υπό τον ΉΛΙΟ... :sunny:




:love7: im so in love!!!!!
Άβαταρ μέλους
maria1970
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 23:11

Δημοσίευσηαπό maria1970 » 10 Σεπ 2007, 16:43

Τελικά,τι κακό με αυτή την χώρα....

Τους τάζεις τον ΗΛΙΟ και αυτοί σε κλωτσάνε...
Αλήθεια κανείς σε αυτόν τον τόπο δεν ξέρει το: Ουδέν μονιμότερο εκ του προσωρινού????

:love7: im so in love
Άβαταρ μέλους
maria1970
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 23:11

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 10 Σεπ 2007, 18:40

tagre έγραψε:Ρε Στελλαρα,
ενα πραγμα δεν καταλαβαινω σε σενα. Γιατι σε πιανει κοψιμο υπερ του ενος η του αλλου ...κομματος μοτοσυκλετας.Εισαι εργατοπατερας;Ψαχνεις για δουλεια μηπως;Ψαχνεις την υστεροφημια σου (για τις επερχομενες γενεες;). Η εχεις μυριστει καμμια χοντρη και γλυκια πιττα και θες να γλυψεις; Δεν μπορει.Εσυ, κατι πιο πολυ θα ξερεις.Δημιουργεις με τις θεσεις σου, θετικες η αρνητικες εντυπωσεις. Φτιαχνεις σηριαλ, εχθρους και φιλους. Δεν μπορει κατι παραπανω θα ξερεις εσυ, για να συνεχιζεις. Πονηρουλη...

Γειά σου Τάκη,

Η περίπτωση να θέλω να δώ καλύτερους αγώνες, να ξαναθέλω να δώ παγκόσμιο στην Μεγαλόπολη, και όχι μόνο "Ακρόπολις" δεν περνά από το μυαλό σου....

tagre έγραψε:Παντως δεν καταλαβαινω, εγω, που σε ενοχλησα. Ξερεις αν ειμαι με την ΕΛΠΑ η τον Νουλη;Πρεπει να βαζουμε εττικετες;Γιατι πραγμα με καλεις να απολογηθω;Αν πρεπει να πηγαινω στους αγωνες; Και σε ποιους;
Δεν προσβλεπω σε οφιτσια, αλλωστε. Ανεκαθεν τοξερες.

Εγώ απλά, μια και ο Δελαπόρτας δεν μας κάνει παρέα, είπα μήπως ξέρεις κάτι εσύ που τα 'λέτε.

tagre έγραψε:Τωρα αν θελεις και εσυ να γινεις χαλιφης στη θεση του χαλιφη, να ξερεις οτι μπαινεις 3ος στην αναμονη. Προηγειται ο Σιδερης, ο αδελφος του Χελιωτη δευτερος, τριτος εσυ.

Με κατάλαβες βρε άτιμε!!

tagre έγραψε:Εκτος αν με βοηθησεις στην προεκλογικη μου εκστρατεια! Ειμαι υποψηφιος στη Β Αθηνων με το ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α, και που ξερεις, μπορει να με χρειασθεις στο μελλον.
Τελος, να ξερεις. Δεν προκειται να μπω στο παιχνιδι των ερωταπαντησεων, μαζι σου. Ο Karka, o Emerald και o Dog, με καλυπτουν πληρως. Μ αυτη τη σειρα που τους γραφω.
Ταγκρε - ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α

Καλό βόλι!!!!!!!
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 10 Σεπ 2007, 18:53

mavrofidi έγραψε:βρε Στελιο, μηπως η απαντηση ειναι οτι στη Βηθλεεμ γενηθηκε ο Χριστος και στο Κιλκις γεννηθηκε η ΠΟΜ?

Αυτό είναι το εύκολο και η απάντηση είναι σωστή. Πόντο στον Μαύρο Οφι. Ομως ο Ιωσήφ με την Μαρία πήγαν στην Βηθλεέμ για να γλιτώσουν από τον ΦΟΒΕΡΟ Ηρώδη. Ο Μανιατόπουλος γιατί έφτασε στο Κιλκίς, για να γλιτώσει από τον Νούλη;;; Ή τον Δαμουλάκη;;

mavrofidi έγραψε:καλα, απο τα Τεμπη και κατω δεν θα εχουμε ομοσπονδια?
σειρα εχει τωρα ο νοτος.....
και μετα, πολεμος βορειων και νοτιων. τρομερο σεναριο....

Εγραψες...

mavrofidi έγραψε:να σε ρωτησω εγω κατι αλλο?
τι σημαινει στα γαλλικα "πομ"?

Δεν πολυμιλάω γαλλικά, νομίζω...πατάτα. Σωστά;
Αυτοί στην Μεσογείων-Κιλκίς αρέσκονται στην Γαλλική (βλ. μποβουάρ σπορτίφ...)

Στέλιος
Υ.Γ.1 Μαρία έχεις κάτι με τον ΗΛΙΟ, ή...you are so in love με τον ΗΛΙΟ;;;
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ μου...
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

Δημοσίευσηαπό emerald » 10 Σεπ 2007, 23:23

πω,πω φουρια που ειχες σημερα μαρακι για απαντησεις!
μη κρατιεσαι βρε συ γιατι μετα θα σε ψαχνουμε ανα τις νταλικες!
και ειναι πολλες παναθεμα τες.....

τελος παντων δεν υπονοω κατι κακο και σε συμπονω ως συμπασχων...

για κλοπη μοτο μιλαω αν δε καταλαβε το μυαλουδακι σου.

αντε βρε συ αν δε τη βρεις κανε και μια καινουργια αγορα!

τοσα λεφτα πια βγαζεις.

ωχ ξεχασα παλι ειμαι εκτος θεματος....

καλο σας βραδυ !!!


:lol: :lol: :lol:
κουκουρικου ξυπνηστε!!!
Άβαταρ μέλους
emerald
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 17 Ιαν 2007, 18:58
Τοποθεσία: γλυφαδα

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 11 Σεπ 2007, 00:11

Stelios_Christodoulou έγραψε:Υ.Γ.1 Μαρία έχεις κάτι με τον ΗΛΙΟ, ή...you are so in love με τον ΗΛΙΟ;;;
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ μου...


Το θεωρώ άδικο, κάποιοι συνφορουμιστές να ξέρουν παραπάνω από τους άλλους (όχι ολους). Και ταυτόχρονα, αφού οι περισσότεροι από μας εντρυφούμε στο forum μετά την δουλειά, δηλαδή ώρα ψυχαγωγίας, ας ψυχαγωγηθούμε:
ΗΛΙΟΣ & ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ είναι 2 από τα 21 ιδρυτικά μέλη της ΠΟΜ (καμμία σχέση και με το ΕΠΟΜ που είναι από τα καλύτερα ούζα). Σωματεία εδρεύοντα στην Αθήνα, αλλά που έφτασαν στο Κιλκίς για να ομοσπονδιαστούν με τα άλλα 19.....

Στέλιος
Υ.Γ. Tagre, γράφει και ο Σηλιωτόπουλος στο φόρουμ;;;;
Emerald, πως γνωρίζεις τις προθέσεις του διαχειριστή;;;;
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

Δημοσίευσηαπό superspy » 11 Σεπ 2007, 00:58

Stelios_Christodoulou έγραψε:....
ΗΛΙΟΣ & ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ είναι 2 από τα 21 ιδρυτικά μέλη της ΠΟΜ (καμμία σχέση και με το ΕΠΟΜ που είναι από τα καλύτερα ούζα). Σωματεία εδρεύοντα στην Αθήνα, αλλά που έφτασαν στο Κιλκίς για να ομοσπονδιαστούν με τα άλλα 19.....


????
Καλά αυτό είναι από τα...... μα...ΗΛΙΟΣ & ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ;;;;
Ποιος ήτανε ο εκπρόσωπος;

Αντί να ... τρωγόσαστε μεταξύ σας, με ειρωνικά σχόλια, ας συμπληρώσει ο καθένας με τα στοιχεία που γνωρίζει το ... παζλ... και χωρίς γρίφους...
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 11 Σεπ 2007, 08:33

Καλημέρα Σπύρο,

Αυτό ζητώ και εγώ. Για να μην μεταφερθούν πράγματα από 2ο χέρι, αφού οι "πρωτεργάτες" μας τιμούν με την παρουσία τους στο off-road.gr, ας μας ενημερώσουν.
Ας καταθέσουν τα στοιχεία, όχι που γνωρίζουν, αλλά που δημιούργησαν!!
Καταστατικό, ιδρυτικά μέλη, Δ.Σ., προεδρείο, πως προέκυψαν αυτά και μετά περνάμε και σε απορίες. Αν θέλουν. Και φυσικά η έγκυρη ενημέρωση δεν είναι ξεκατίνιασμα ούτε προκαλεί ημικρανίες. Αν ήταν έτσι θα είχαν απαγορευθεί τα ΜΜΕ.

Eίμαστε όλοι ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΤΡΟΧΩΝ κσι πρέπει να ξέρουμε.

Και προσωπικά, δεν τρώγομαι με κανέναν, δεν απαγορεύω σε κανέναν να αναφέρεται σε μένα (αρκεί να μην χυδαιολογεί), ούτε προσάπτω σε κανέναν διάθεση για γλύψιμο και οφίτσια. Τώρα για να σκέφτονται, αναίτια, κάποιοι έτσι..........

Συγνώμη, αποσύρω το κάποιοι, ο αξιότιμος φίλος tagre.

Στέλιος
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

Δημοσίευσηαπό ekarpod » 11 Σεπ 2007, 08:45

Πομ (pomme) στα γαλλικά σημαίνει μήλο.

η πατάτα στα γαλλικά λέγεται Πομ-ντε-τερ (pomme de terre) δηλ. μήλο της γής δηλ. γεώμηλο όπως και στα ελληνικά...

Οχι ότι αλλάζει κάτι αλλά για να είμαστε ακριβείς...
Άβαταρ μέλους
ekarpod
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 14 Απρ 2006, 14:12
Τοποθεσία: Λαγονήσι, Αττική

Δημοσίευσηαπό Berg » 11 Σεπ 2007, 08:54

karka έγραψε:ψηνεται, ψηνεται!!
και 4η ομοσπονδια.


Να την γυρίσουν και από την άλλη για να μην τους καεί!


karka έγραψε:ρε στελιο, ρε τακη, και οποιος αλλος ακουει... δεν πινουμε μαζι κανα καφεδακι και εκει μεταξυ τυρου και αχλαδος να στησουμε και μεις μια?


Για καφέ έργομαι και εγώ, η ομοσπονδία μου πέφτει λίγο βαριά. 8) 8) 8)
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 11 Σεπ 2007, 09:17

ekarpod έγραψε:Πομ (pomme) στα γαλλικά σημαίνει μήλο.

η πατάτα στα γαλλικά λέγεται Πομ-ντε-τερ (pomme de terre) δηλ. μήλο της γής δηλ. γεώμηλο όπως και στα ελληνικά...

Οχι ότι αλλάζει κάτι αλλά για να είμαστε ακριβείς...


γεια χαρα Μανωλη,
με τα λιγα γαλλικα που ξερω, συμφωνω απολυτα...
αλλα αν πας σε ενα γαλλικο εστιατοριο και ζητησεις "πατατες τηγανητες", πως θα το πεις? :D
(μια και περι πατατων ο λογος...)
καλο χειμωνα,
Θοδωρος
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες