Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Έλληνες ή Βούλγαροι ???

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Έλληνες ή Βούλγαροι ???

Δημοσίευσηαπό emerald » 18 Ιούλ 2007, 17:39

ελληνικη αποστολη με βουλγαρικα διαβατηρια ???
βουλγαρικη αποστολη με ελληνες αναβατες ???

τελικα μαλλον ελληνες αναβατες ειναι με διπλη εθνικοτητα συμφωνα με τα παρακατω ''εγκυρα'' και μη εγκυρα σαιτ που σπευδουν να αγκαλιασουν την πειρεργης εθνικοτητας αποστολη!!!

δεν εχω αλλα σχολια ουτε τελικα πρεπει να στενοχωριεται κανεις για τετοια πραγματα αφου απο εδω και περα ετσι θα γινεται....
και οπως καλα ειπε ο χρηστος κωσταντινιδης(λαμς σερρων) οι βουλγαρογραμμενοι ειναι χειροτεροι απο τους καθαρους βουλγαρους.

http://www.enduro.gr/index.cfm?Action=Details&cat01=3&CPid=1827

http://www.youthstream.org/default.aspx?cs=10&type=news&id=1704

:crazy: :crazy: :crazy:

***αληθεια οι αναβατες εχουν γνωση επι του θεματος ???
επισης για να μη παρεξηγηθω δεν εχω κατι με τους κατοικους της διπλανης χωρας.
κατι με τις διπλες εθνικοτητες δε μου κολλαει καλα ομως......
κουκουρικου ξυπνηστε!!!
Άβαταρ μέλους
emerald
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 17 Ιαν 2007, 18:58
Τοποθεσία: γλυφαδα

ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ & ΒΑΖΕΛΕΣ

Δημοσίευσηαπό nodebear » 19 Ιούλ 2007, 14:26

emerald έγραψε:τελικα μαλλον ελληνες αναβατες ειναι με διπλη εθνικοτητα συμφωνα με τα παρακατω ''εγκυρα'' και μη εγκυρα σαιτ που σπευδουν να αγκαλιασουν την πειρεργης εθνικοτητας αποστολη!!!.


ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ EMERALD ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑΔΕΙ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΡΟΦΑΤΑ???
Ή ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΤΟΝΟΙ ΣΤΟ FORUM ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΣΜΕΝΟΙ, ΨΑΧΝΕΙΣ ΓΙΑ ΔΡΑΣΗ-ΓΚΡΙΝΙΑ?.

emerald έγραψε:-οι βουλγαρογραμμενοι ειναι χειροτεροι απο τους καθαρους βουλγαρους.

-δεν εχω κατι με τους κατοικους της διπλανης χωρας.


ΟΚ ΟΚ.. :roll:

emerald έγραψε:***αληθεια οι αναβατες εχουν γνωση επι του θεματος ???


ΤΟΥΣ ΤΟ ΦΥΛΑΝΕ ΓΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ.. ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?!?!?!

ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΩΡΑ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!!!
Άβαταρ μέλους
nodebear
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 25 Μαρ 2007, 02:31

Re: ΒΟΥΛΓΑΡΟΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΑΝΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Δημοσίευσηαπό emerald » 20 Ιούλ 2007, 06:39

nodebear έγραψε:ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΩΡΑ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!!!


αφου βρεθηκε η λυση και πανε διακοπες πεστο βρε nodebear!!!

να περασουνε καλα τα παιδια.

:computer: :computer: :computer:

***αληθεια γιατι γραφεις με κεφαλαια σε διευκολυνουν να τα διαβαζεις???
θα μου πεις βεβαια οτι εγω δε τονιζω και παμε παρακατω.
επισης αστοχα λες οτι ψαχνω για...αφου οπως ειδες μονο παραθεση κανω σε 2 πολυ γνωστες σελιδες και ελαχιστο εως ανυπαρκτο σχολιο.


καλη σου μερα!!!
κουκουρικου ξυπνηστε!!!
Άβαταρ μέλους
emerald
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 17 Ιαν 2007, 18:58
Τοποθεσία: γλυφαδα

ΒΟΥΛΓΑΡΟΚΤΟΝΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ

Δημοσίευσηαπό nodebear » 20 Ιούλ 2007, 16:44

ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΣ EMERALD, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ.. :roll:

ΑΥΤΟΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ, DON'T WORRY :)


ΥΓ. ΓΡΑΦΩ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΜΕ ΤΑ "ΨΙΛΑ" ΓΡΑΜΜΑΤΑ.
:finger2: :finger2: :finger2:
Άβαταρ μέλους
nodebear
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 25 Μαρ 2007, 02:31

Re: ΒΟΥΛΓΑΡΟΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό emerald » 20 Ιούλ 2007, 19:46

nodebear έγραψε:ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΣ EMERALD, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ.. :roll:

ΑΥΤΟΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ, DON'T WORRY :)


ΥΓ. ΓΡΑΦΩ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΜΕ ΤΑ "ΨΙΛΑ" ΓΡΑΜΜΑΤΑ.
:finger2: :finger2: :finger2:


βεβαια το εχουμε ξαναδει και μαλλον θα το βλεπουμε πιο συχνα στο μελλον!!!
δε γκρινιαζω αγαπητε απλα οπως εγραψα σχολιαζω.

τωρα αν εσυ συμφωνα με τη 2η παραγραφο εχεις καποια σχεση(που πιθανον εχεις) φροντισε το αυτο!!!

δε νομιζω να εισαι τοσο υπερηλικας οσο θελεις να λες αλλα σου αρεσουν τελικα τα ''μεγαλα''γραμματα(απο το πραματα).

καλο σου βραδυ οπου κι αν εισαι αυτοκρατορικε τυπε!!!

:D :D :D
κουκουρικου ξυπνηστε!!!
Άβαταρ μέλους
emerald
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 17 Ιαν 2007, 18:58
Τοποθεσία: γλυφαδα

ΒΟΥΛΓΑΡΟSUPERMAN

Δημοσίευσηαπό nodebear » 23 Ιούλ 2007, 10:46

emerald έγραψε:βεβαια το εχουμε ξαναδει και μαλλον θα το βλεπουμε πιο συχνα στο μελλον!!!


Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΑΓΑΠΗΤΕ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟ, ΑΡΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ ΕΞ'ΑΡΧΗΣ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ,ΑΝΑΚΑΛΩ Κ ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ.

emerald έγραψε:αν εσυ συμφωνα με τη 2η παραγραφο εχεις καποια σχεση(που πιθανον εχεις) φροντισε το αυτο!!!


ΑΝ ΕΙΧΑ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ.

emerald έγραψε:..σου αρεσουν τελικα τα ''μεγαλα''γραμματα(απο το πραματα).


ΑΠΛΑ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (Ή ΠΡΑΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ).
ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΑΔΥΝΑΜΙΑ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ.. ΑΛΗΘΕΙΑ.

ΠΡΟΣΚΥΝΩ..

:riding: :riding: :riding:
Άβαταρ μέλους
nodebear
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 25 Μαρ 2007, 02:31

ΗΓΕΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ???

Δημοσίευσηαπό emerald » 23 Ιούλ 2007, 12:15

nodebear έγραψε:Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΑΓΑΠΗΤΕ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟ, ΑΡΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ ΕΞ'ΑΡΧΗΣ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ,ΑΝΑΚΑΛΩ Κ ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ.

emerald έγραψε:αν εσυ συμφωνα με τη 2η παραγραφο εχεις καποια σχεση(που πιθανον εχεις) φροντισε το αυτο!!!


ΑΝ ΕΙΧΑ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ.

emerald έγραψε:..σου αρεσουν τελικα τα ''μεγαλα''γραμματα(απο το πραματα).


ΑΠΛΑ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (Ή ΠΡΑΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ).
ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΑΔΥΝΑΜΙΑ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ.. ΑΛΗΘΕΙΑ.

ΠΡΟΣΚΥΝΩ..

:riding: :riding: :riding:


δε νομιζω να ειναι θεμα γκρινιας ισως με ενοχλει αρκετα θα ελεγα η περιπτωση της ιθαγενειας που εσυ τη παιρνεις πολυ στο χαλαρο!!!

αρχιζω να βλεπω καθαρα τη σχεση σου με αυτη την αποστολη συμφωνα με τη τελευταια απαντηση σου και ολοενα και μου θυμιζεις καποιο παλιο καλο ''φιλο''.
θα ελεγα οτι πλησιαζεις αρκετα γιατι κι εκεινος εχει παντα τις αυτοκρατορικες του τασεις μονο που ποτε δε προλαβε απο δικα του λαθη να τις κανει πραξη.

συγνωμη βρε nodebear που δε σε αποκαλω με το πραγματικο σου ονομα αλλα αυτο δε θα ειχε κανενα νοημα αφου ανετα μπορεις να φτιαξεις κι αλλο ψευδωνυμο.

:lol: :lol: :lol:

***επισης μου αρεσανε οι ημερομηνιες και οι ωρες των απαντησεων σου συγκρινομενες παντα με αγωνιστικα γεγονοτα του σαββατοκυριακου!!!

ακομα και το δευτερο συνθετικο του ονοματος σου ταιριαζει απολυτα με εκεινο το παλιο φιλο.

καλη σου εβδομαδα!!!
κουκουρικου ξυπνηστε!!!
Άβαταρ μέλους
emerald
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 17 Ιαν 2007, 18:58
Τοποθεσία: γλυφαδα

Re: ΗΓΕΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ???

Δημοσίευσηαπό drMel » 23 Ιούλ 2007, 12:46

Ετσι κι'αλλιώς όλοι Χριστιανοί είμαστε....
Δεν είδατε??? έκαναν και αγιασμό
drMel
 

ΗΓΕΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ??? ΧΑΧΑΧΑΧΑ .. ΚΑΛΟ!!!

Δημοσίευσηαπό nodebear » 23 Ιούλ 2007, 13:30

ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΙΘΑΓΕΝΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ..


emerald έγραψε:***επισης μου αρεσανε οι ημερομηνιες και οι ωρες των απαντησεων σου συγκρινομενες παντα με αγωνιστικα γεγονοτα του σαββατοκυριακου!!!


ΤΟ Σ/Κ ΜΟΝΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ. :D
ΗΠΑΡΧΕΙ Κ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΛΕΝΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΖΩΗ. ΑΥΤΟ ΤΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΞΑΡΣΗ Κ ΕΚΔΗΛΩΝΕΤΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΕ ΠΑΡΑΛΙΕΣ,ΤΑΒΕΡΝΕΣ Κ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΗΝ ΕΞΟΧΗ(ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ, ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΚΛΠ). ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ- ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ..
ΣΥΓΝΩΜΗ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΤΟ Σ/Κ.

emerald έγραψε:ακομα και το δευτερο συνθετικο του ονοματος σου ταιριαζει απολυτα με εκεινο το παλιο φιλο.

emerald έγραψε:συγνωμη βρε nodebear που δε σε αποκαλω με το πραγματικο σου ονομα αλλα αυτο δε θα ειχε κανενα νοημα αφου ανετα μπορεις να φτιαξεις κι αλλο ψευδωνυμο.


ΜΑΛΛΟΝ Ο ΟΤΕ-ΔΕΗ-ΕΥΔΑΠ ΔΕΝ ΣΤΑ ΕΙΠΕ ΚΑΛΑ. :D :D
ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟΝ "ΜΕΓΑΛΟ" ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΟΥ Κ ΤΗΝ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ.

ΑΥΤΑ..
Άβαταρ μέλους
nodebear
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 25 Μαρ 2007, 02:31

ΗΓΕΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ??? ΧΑΧΑΧΑΧΑ .. ΚΑΛΟ!!!

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 26 Ιούλ 2007, 16:48

Αγαπητέ emerald,

Οπως θα γνωρίζεις ήδη, υπήρξε και άλλη, πολύ πρόσφατα, αποστολή σε παγκόσμιο αγώνα με έλληνες αναβάτες οι οποίοι έτρεξαν με αγωνιστική άδεια άλλης εθνικότητας. Για την περίπτωση Παπανικολάκη, μπορώ να καταλάβω, απόλυτα, το προσωπικό του ζητήματος μια που η ΕΛΠΑ ώς Αρχή του Σπόρ (έτσι δηλώνει) έχει "φτύσει" αμφότερους τους αδελφούς και πρωταθλητές. Στον έναν μάλιστα χρωστά, εξηγήσεις και λεφτά!

Αλλά η συμμετοχή ελλήνων με Βουλγάρικη λισάνς συνεχίστηκε, άρα κάπου αλλού είναι το πρόβλημα. Μήπως έχεις κάποια ιδέα επ' αυτού;
Κοινό σημείο όλων των παραπάνω είναι ότι οι αναβάτες αναφέρονται στις συμμετοχές ώς Ελληνες (GRE), έχουν ελληνικά διαβατήρια και υψώνουν την ελληνική σημαία. (βλ:http://www.endurο.gr/index.cfm?Action=Details&cat01=3&CPid=1842)

Προφανώς αγαπητέ emerαld δεν τα γνωρίζεις τα τελευταία αλλιώς το υπόμνημά σου θα μπορούσε να θωρηθεί "κίτρινο". Δηλαδή ότι αποσκοπεί στην δημιουργία εντυπώσεων.

Αυτό που επίσης ίσως δεν γνωρίζεις, αλλά έχεις όπως προκύπτει όλα τα εφόδια και μέσα να μάθεις, είναι το ποιός αγωνιζόμενος του μηχανοκίνητου αθλητισμού άνοιξε τον δρόμο και έτρεξε πρώτος ιστορικά, στην Ελλάδα μάλιστα, με ξένη λισάνς σε αγώνες. Και τον ακολούθησε και άλλος εκείνη την εποχή. Αν δυσκολεύεσαι να βρείς την απάντηση, ρώτησε τον "Αντιπρόεδρο και επικεφαλή του χερσαίου μηχανοκίνητου Αθλητισμού στην Ελλάδα" (δεν είναι δικιά μου η διατύπωση).

Στέλιος
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

ΒΟΥΛΓΑΡΟΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΛΛΗΝΕς???

Δημοσίευσηαπό emerald » 26 Ιούλ 2007, 19:05

πολλη ιστορια για το τιποτα ως συνηθιζεις αγαπητε αλλα τι να κανουμε δε μπορουμε να ειμαστε ολοι λιτοι στα λογια και ουσιωδεις!
αν διαβασες καλα τη δημοσιευση μου απλα ρωταω και φυσικα δε παιρνω απαντηση παρα κιτρινιζω!
αυτο ειναι προνομιο αλλων ''νεων και φιλοδοξων''.
θα σου κανω μια ερωτηση που φυσικα ξερεις την απαντηση αλλα αν το σχολιασεις σε κιτρινιστες θα δεις δε θα το ξερανε!!

αν ο Κιμωνας Χατζηγεωργιου επαιρνε τη πρωτη θεση στο συνολο των σκελων της κατηγοριας του ποιον εθνικο υμνο θα ακουγανε οι θεατες και οι λοιποι παρευρισκομενοι???

λυπαμαι για την αληθεια της απαντησης που εσυ γνωριζεις καλα και φυσικα δε νομιζω να σε τιμαγε αυτο αν γινοτανε(δεν εχω απολυτως τιποτα με τον φορμαρισμενο οδηγο προς αποφυγη παρεξηγησεων).

:alright: :alright: :alright:
κουκουρικου ξυπνηστε!!!
Άβαταρ μέλους
emerald
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 17 Ιαν 2007, 18:58
Τοποθεσία: γλυφαδα

Re: ΒΟΥΛΓΑΡΟΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΛΛΗΝΕς???

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 27 Ιούλ 2007, 00:38

emerald έγραψε:πολλη ιστορια για το τιποτα ως συνηθιζεις αγαπητε αλλα τι να κανουμε δε μπορουμε να ειμαστε ολοι λιτοι στα λογια και ουσιωδεις!
αν διαβασες καλα τη δημοσιευση μου απλα ρωταω και φυσικα δε παιρνω απαντηση παρα κιτρινιζω!
αυτο ειναι προνομιο αλλων ''νεων και φιλοδοξων''.
θα σου κανω μια ερωτηση που φυσικα ξερεις την απαντηση αλλα αν το σχολιασεις σε κιτρινιστες θα δεις δε θα το ξερανε!!

αν ο Κιμωνας Χατζηγεωργιου επαιρνε τη πρωτη θεση στο συνολο των σκελων της κατηγοριας του ποιον εθνικο υμνο θα ακουγανε οι θεατες και οι λοιποι παρευρισκομενοι???

λυπαμαι για την αληθεια της απαντησης που εσυ γνωριζεις καλα και φυσικα δε νομιζω να σε τιμαγε αυτο αν γινοτανε(δεν εχω απολυτως τιποτα με τον φορμαρισμενο οδηγο προς αποφυγη παρεξηγησεων).

:alright: :alright: :alright:


Αγαπητέ emerald,

Κάνω την υπέρβαση να εκτιμήσω ότι το σχόλιο σου αφορά στην δική μου τοποθέτησή (αφού το γενικόλογο, αόριστο σχόλιο σου δεν βοηθά σχετικά άσε που είμαι μεγάλο ψώνιο…)

Το σχόλιό σου λοιπόν με χαροποιεί σφόδρα γιατί πραγματικά λατρεύω 2 πράγματα:
1. Λατρεύω να μετέχω σε θεωρητικής βάσης συζητήσεις και αντιπαραθέσεις που δεν έχουν πρακτική εφαρμογή. Επ’ αυτού λοιπόν, έχω να σχολιάσω ότι στις ημέρες μας δεν έχει συμβεί να κερδίσει παγκόσμιο ή πανευρωπαϊκό αγώνα "πρωτάρης" από "ανύπαρκτη μοτοσυκλετιστικά" χώρα (όπως δυστυχώς είναι η Ελλάδα των 82 ετών ΕΛΠΑ) χώρα δηλαδή χωρίς ιστορικό διακρίσεων σε τέτοιους αγώνες. Ετσι λοιπόν, ο συμπαθής μας (και φορμαρισμένος όπως λες) Κίμωνας, θα πρέπει να πάρει το "βάπτισμα του πυρός", να αποκτήσει εμπειρία και τεχνοτροπία και ύστερα να κερδίσει (αν...).
Σε μια τέτοια περίπτωση, όταν κερδίσει, όσοι τον βοήθησαν να το κάνει μαζί και η χώρα που του έδωσε την σχετική δυνατότητα θα απολαύσουν τα της προσπάθειάς τους. Και επί του συγκεκριμένου, η χώρα που του έδωσε δικαίωμα στο όνειρο θα έχει την τιμή να ακουστεί ο ύμνος της αφού η γενέτειρα του αθλητή κοιμάται "ύπνο δικαίου". Θα το δικαιούται άλλωστε, δεν συμφωνείς;
Φυσικά θα πρέπει και να εξηγήσει κάποιος στους θεατές κ.λ.π. γιατί, άλλος ύμνος ακούγεται και άλλη σημαία φέρει ο αθλητής, αλλά αυτό θα λυθεί όταν παρουσιαστεί η σχετική ανάγκη.

2. Λατρεύω να κάνω ερωτήσεις που να μένουν αναπάντητες (δεν τοποθετήθηκες επί της ουσίας σε καμία).

Φιλικά

Στέλιος
Υ.Γ.1 Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων αν υπερέβαλα και τον σχόλιό σου δεν με αφορά αλλά κάνε συγκεκριμένες αναφορές βρε αδερφέ!
Υ.Γ.2 Επίσης ζητώ συγνώμη που δεν είμαι "λιτός και ουσιώδης" αλλά τα κάνω λιανά γιατί φοβάμαι να μην παρεξηγηθώ λόγω αδυναμίας στην έκφραση!! Δεν είμαστε και όλοι το ίδιο...
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

Re: ΗΓΕΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ??? ΧΑΧΑΧΑΧΑ .. ΚΑΛΟ!!!

Δημοσίευσηαπό ayrton » 27 Ιούλ 2007, 07:24

Stelios_Christodoulou έγραψε:Αυτό που επίσης ίσως δεν γνωρίζεις, αλλά έχεις όπως προκύπτει όλα τα εφόδια και μέσα να μάθεις, είναι το ποιός αγωνιζόμενος του μηχανοκίνητου αθλητισμού άνοιξε τον δρόμο και έτρεξε πρώτος ιστορικά, στην Ελλάδα μάλιστα, με ξένη λισάνς σε αγώνες. Και τον ακολούθησε και άλλος εκείνη την εποχή. Αν δυσκολεύεσαι να βρείς την απάντηση, ρώτησε τον "Αντιπρόεδρο και επικεφαλή του χερσαίου μηχανοκίνητου Αθλητισμού στην Ελλάδα" (δεν είναι δικιά μου η διατύπωση).

Στέλιος


Κύριε, κύριε να το πώ??

Νομίζω οτι φορούσε μαύρα γυαλιά και οδηγούσε ενα απο τα πιο όμορφα αυτοκίνητα όλων των εποχών. Lancia Stratos νομίζω το λέγανε.Αλλες εποχές...
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: ΗΓΕΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ??? ΧΑΧΑΧΑΧΑ .. ΚΑΛΟ!!!

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 27 Ιούλ 2007, 08:27

ayrton έγραψε:Κύριε, κύριε να το πώ??

Νομίζω οτι φορούσε μαύρα γυαλιά και οδηγούσε ενα απο τα πιο όμορφα αυτοκίνητα όλων των εποχών. Lancia Stratos νομίζω το λέγανε.Αλλες εποχές...


Εχεις δίκιο και στα 2. Ειδικά δε για την ομορφιά της Stratos.... Για μένα (και ψυχανεμίζομαι ότι θα συμφωνήσεις) ΕΙΝΑΙ το πιο όμορφο αυτοκίνητο rally όλων των εποχών.

Επι της ουσίας, επομένως αγαπητέ Ayrton θα ξέρεις και ποιός τον ακολούθησε λίγο μετά σε αυτή την πρακτική τον ψιλόλιγνο, σοβαρότατο ΚΥΡΙΟ (με κεφαλαία γράμματα!) με τα μαύρα γυαλιά. Που αν δεν χρειαζόταν να τα φορά, μπορεί τα πράγματα να ήταν διαφορετικά στο μηχανοκίνητο. Οπως ίσως και αν ο εν λόγω ΚΥΡΙΟΣ, δεν έρριχνε μαύρη πέτρα πίσω του...

Στέλιος
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

Re: ΗΓΕΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ??? ΧΑΧΑΧΑΧΑ .. ΚΑΛΟ!!!

Δημοσίευσηαπό ayrton » 27 Ιούλ 2007, 09:06

Για το πιό όμορφο όλων των εποχών συμφωνώ και επαυξάνω.
Ο εν λόγω κύριος ακολούθησε αυτή την τακτική διαφωνόντας με την τότε ΕΘΕΑ για κάποιες ειδικές πουν του ακύρωσαν στο Ραλλυ Λέσβου και έτρεξε με λισανς Μονακό στο τελευταίο του Ακρόπολις. Η διαφορα όμως ήταν ότι έτρεξε και με την σημαία του Μονακό.Οπότε δν μιλαμε για το ίδιο πράγμα.
Αυτα για την ιστορία. Δεν πιστεύω να διαφωνείς οτι τα πράγματα εκέινη την εποχή ήταν ακόμα πιο ελιτιστικα και μόνο αν ήσουν στα πράγματα όπως και ο εν λόγω γαμπρός του Τζώννυ είχες καποια τύχη στην ΕΛΠΑ και στους αγώνες. Μιλάμε για εντελώς κλειστό κλαμπ με καρφιτσούλες στα πέτα και ποτήρια με καμπάρι σε δεξιώσεις. Ειπαμε άλλες εποχές.
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Επόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες