Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Π.Π.Enduro AMOTOE - Attika Enduro Cup

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό Stelios_Christodoulou » 11 Νοέμ 2007, 21:44

Καλησπέρα στην σεβαστή ομήγυρη, (μπορεί να μην σας ενδιαφέρει η καλησπέρα μου αλλά μην με αποπαίρνετε κιόλας)

emerald έγραψε:φοβερο κι αυτο!
ελλειπες(ποιον ενδιαφερει αλλωστε)και εχεις και αποψη εκ του μακρωθεν!
οπως παντα διαπρεπεις!
Λοιπόν έχω μεγαλώσει αρκετά αλλά πρεσβυωπία δεν έχω ακόμα, επομένως τον ειδικό κανονισμό του αγώνα τον διαβάζω από κοντά. Και τον κατανοώ. Και επ' αυτού αναφέρθηκα. Το ξέρω ότι αγνοείται την σημασία ενός Ειδικού Κανονισμού (και των Κανονισμών γενικότερα δηλαδή) αλλά μην βιάζεστε αγαπητέ.


ειμαι απολυτα σιγουρος οτι η διαδρομη του θα ηταν καλη.
Να και μάντης ο emerald! Ωστε είστε απόλυτα σίγουρος ότι η διαδρομή ΘΑ ήταν καλή. Ενδιαφέρον

ειμαι πεπεισμενος πια οτι θα ''εντυσε'' τον αγωνα του καλυτερα απο τον πρωταθληματικο.
Και τα πειστήρια που σας έπεισαν στο τέλος;;

και τελικα ειμαι σιγουρος οτι εκανε παραχωρηση ωραριου για το δικο του αγωνα εναντι του πρωταθληματικου που δεθηκε στο αρμα του κυπελλου(ηταν να γινει αθηνα).
Αρχικά δηλαδή, δεν ήσασταν σίγουρος. Αλλά τελικά είστε σίγουρος. Τι συνέβη εν τω μεταξύ αγαπητέ; Μην μας κρατάτε σε αγωνία!

ποιος εκμεταλλευτηκε ποιον ειναι φανερο ενωνοντας για το ''κοινο'' του συμφερον σπονσορες (οσοι υπηρχαν) και εσοδα.
αληθεια τους ρωτησες αν ηρθαν στα ισα τους οικονομικα η μπηκαν αρκετα μεσα ?
Οχι, είναι λάθος μου; Οι αγώνες, αν αποκαρδιώνουν, αδικούν, κλπ αυτό πρέπει να σχολιάζεται μόνο αν είναι κερδοφόροι; και πως προκύπτει το κερδοφόροι; Ανακοινώνεται ισολογισμός; Αλλά και αν ανακοινώνεται, ποιος κρίνει τα έσοδα - έξοδα; Αν δηλαδή μια οργάνωση αποφασίσει να κάνει μια δεξίωση πριν ή μετά τον αγώνα στην "Μεγάλη Βρετανία" για λόγους πρεστίζ, και μπει μέσα οικονομικά, θα δικαιούται να αδικεί εαυτόν και συμμετέχοντες;

μαθε λοιπον οτι εγω δε καρφωνω κανεναν οργανωτη
αλλά το κάνατε!
και δε πεφτω στις δικες σου εκφρασεις που μαλλον ατυχεις ειναι για να δωσουν ενδιαφερον στη συζητηση(νομιζεις).
Σωστό, θα ήταν και δύσκολο να το κάνετε.

επισης για το αλλο θεμα εφοσον ξερεις αρκετα δε χρειαζεται να τα ξαναλεμε για αναλωση (τελικα εισαι καλα δικτυωμενος).
η πληροφορηση εκ των εσω ηταν αλλωστε απο τα γερα σου ατου!!!
Α' δεν χρειάζομαι πληροφόρηση για μένα, αφού την έχω από εσάς. Αλλά θα πρέπει να ξέρουν και οι άλλοι που διαβάζουν, και αν τα πω εγώ που είμαι απ' έξω, μπορεί να θεωρηθεί αυτό παραπληροφόρηση. Για αυτό καλό θα ήταν να τα μάθουμε όλοι από τους επισήμως επαΐοντες. Τους συμμετέχοντες. Τους ιδρυτές.

Οπως λοιπον δεν εχεις απαντησει σε ερωτηση του tagre (ποιος ο διακαης σου ποθος για τη νεα ομοσπονδια)ετσι να μη περιμενεις απαντησεις απο μενα ειδικα αν σε εχω παρακαλεσει να μην ασχολεισαι μαζι μου για πολυ γνωστους λογους.
Με αδικείτε, δεν είναι πόθος. Πάθος είναι για τους αγώνες μοτοσυκλέτας και για την πρόοδό τους. Μια Ομοσπονδία με την συμμετοχή εξαρχόντων είναι σημαντική εξέλιξη, αν ενημερωθούμε μπορούμε να βοηθήσουμε όλοι. Αλλά, το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ, μια τέτοια προσπάθεια μειώνεται αν περιβληθεί με μυστικοπάθεια. Ο κόσμος θα γίνει καχύποπτος. Θα βάλει στο μυαλό του πολλά. Κρίμα δεν είναι;

Εξαλου εγω εχω μαθει απο αγνωμοσυνη παλαιων συνεργατων που ομως τελικα πολλαπλασιαζονται επικινδυνα!
Σας κατανοώ απόλυτα. Συμπάσχω. Αν αρχίσω να λέω τις σχετικές εμπειρίες μου....

μενει να ξυπνησουν και τα τρωκτικα του δασους......
Γιατί, έχετε φίδια νηστικά;

καλη σας μερα και καλους χρονους στα μεγαρα!!!
Ευχαριστώ. Μέτριοι ήταν οι χρόνοι μου, όταν τους μάθαμε. Κανείς δεν ηξερε "live" τους χρόνους ώστε να το παλέψει. Ο οργανωτής κακολογούσε έναν θεατή για την έλλειψη εξοπλισμού μετάδοσης χρόνων. Ακους εκεί!
Stelios_Christodoulou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 14:09
Τοποθεσία: Πεντέλη, (μεγάλο χωριό...)

ΣΥΜΕΤΟΧΕΣ

Δημοσίευσηαπό Berg » 12 Νοέμ 2007, 11:00

Προς mavrofidi επιστολή. :P

Και ας την λάβουν υπ' όψιν και οι διοργανωτές.

Συμφωνώ ότι σε κάθε άθλημα πρέπει να ανεβαίνει το επίπεδο και ότι αυτό κάνει καλό σε όλους. Αλλά πρέπει να συνειδητοποιήσουν όλοι οι διοργανωτές και οι ενδιαφερόμενοι για τον χώρο ότι υπάρχουν τρια επίπεδα διοργάνωσης.

Α. Πρωταθληματικοί αγώνες. Κορυφή του αθλήματος με αντίστοιχες απαιτήσεις φυσικές κλπ κλπ.

Β. Αγώνες Κυπέλων, (Attika κλπ). Απευθύνονται σε αυτούς που δεν αντέχουν για οποιοδήποτε λόγο να λάβουν μέρος σε πρωταθληματικούς αγώνες ή λαμβάνουν μέρος στους αγώνες κυπέλου με σκοπό να τρέξουν αργότερα σε αγώνες πρωταθλήματος.

Γ. Αγώνες Trail Ride. Το ξεκίνημα για όλους τους νέους στο χώρο και η απόλαυση για τους χομπίστες.

Σε κάθε είδος αγώνα από τους παραπάνω πρέπει να υπάρχει ο αντίστοιχος βαθμός δυσκολίας στην διαδρομή και οι αντίστοιχοι ιδανικοί χρόνοι.

Η συνταγή είναι γνωστή εδώ και χρόνια αλλά δεν τηρήται. Τα αποτελέσματα θα φανούν σύντομα.

Αν θυμάστε καλά πέρισυ το Attika είχε όριο τις 150 συμμετοχές. Φέτος στον τελευταίο αγώνα μάζεψε 48 στις κατηγορίες Ε1-Ε3 4 Junior και 7 Βετεράνους. Σας λέει κάτι? Αν όχι περιμένετε να δείτε και τις συμμετοχές στον επόμενο. Εγώ θα πάω από περιέργεια και διότι θα πάει η υπόλοιπη παρέα.

Πως λοιπόν θα πάει κάποιος διοργανωτής σε κάποιον σοβαρό χορηγό και θα του πει "γειά σας διοργανώνουμε ένα αγώνα για 20 νοματέους, μας δίνετε 3.000 Ευρώ?".
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

ΣΥΜΕΤΟΧΕΣ

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 12 Νοέμ 2007, 11:14

Πάρη κατά τη γνώμη μου αν και πολλοί ξεκινήσαμε με τα trail-ride δεν αποτελούν συγγενή αγώνα του εντούρο.
Εχουν πλοήγηση η οποία δεν έχει καμμία σχέση με το εντούρο. Καλύτερα σαν μια βόλτα στο βουνό ή σαν στάδιο εμπλοκής με Rally.

Ασε εγώ χάνομαι ακόμα με τα σηματα του εντοουρο...σε trail-ride στην Αττική παραλίγο να καταλήξω στη Θήβα
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες