Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ο κόσμος είναι μικρός!

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

Ο κόσμος είναι μικρός!

Δημοσίευσηαπό H1N1 » 10 Μάιος 2010, 09:43

Κοινοτυπία θα μου πείτε, αλλά δεν παύει να με εκπλήσει...

Το Σ περιποιήθηκα λίγο το τρέϊλ μηχ/κι μου (Gas Gas Pampera 250 '96), ρυθμίζοντας/λιπαίνοντας αλυσίδα κ στοπ του στάντ. Μετά καβάλλησα κ πήγα γιά βενζίνα στο απέναντι, φιλικό βενζινάδικο.

'Ηταν ένα βυτιοφόρο γιά παράδοση κ ο οδηγός του (45άρης) έδειξε ένα κάποιο "ενδιαφέρον". Πιάνω συζήτηση με τα παιδιά, έρχεται κ κείνος "ξέρεις ασχολιόμουν κ'γώ με το τράϊαλ". Κουβέντα στη κουβέντα ήμασταν παρόντες στον ίδιο πρώτο (ανεπίσημο) αγώνα τράϊαλ, απέναντι απ'τη πίστα μοτο-Χ στο Γραμματικό το 1976-77: εκείνος 16 χρονών έτρεξε με Montesa cota 50 κ'γώ βλαστημούσα, επίσης 16-17 χρονών, γιατί η δική μου Montesa cota 125 είχε μείνει από φρένα που είχαν "πλυθεί" με...πετρέλαιο κ αρκέστηκα στο ρόλο του θεατή! Το ωραίο είναι ότι πήγε να το παίξει "Εγώ είμαι παλιός!" κ καλά, οπότε του λέω "τι μοντέλο είσαι;": "Του '60"..."Εεε κ'γώ του '60!".

Μετά τον καζουριάσανε οι βενζινάδες γιατί είπε "ακόμα κ τώρα να καβαλλήσω πιστεύω..." κ του λένε "ορίστε το μηχ/κι, εμπρός, ανέβα το... βυτίο!!!".

ΓΕΛΙΟΟΟΟΟ!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
H1N1
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 330
Εγγραφή: 18 Σεπ 2009, 09:06
Τοποθεσία: Αλσούπολη, Αθήνα

Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες