Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Η ζωή έξω απ'τη..."καπότα"

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

Η ζωή έξω απ'τη..."καπότα"

Δημοσίευσηαπό H1N1 » 29 Νοέμ 2010, 10:23

η αλλιώς "ψηλαφώντας την ευτυχία" η οποία, όπως έλεγαν οι αρχαίοι σοφοί, είναι δίπλα μας - αρκεί να απλώσεις το χέρι σου!

Πετάξτε λοιπόν τους ακριβείς χάρτες, gps, κινητά τελευταίας, ατέρμονες συζητήσεις οργάνωσης, εκκεντρικούς εξοπλισμούς, πολυ-εργαλεία, αντι-ιδρωτικά σπρέυ....ουφφφφ..κλπ, κλπ!

Καβαλλήστε το μηχ/κι σας κ "ζήστε το ταξίδι" επιτέλους, όσο πιό λιτά γίνεται.

Μετά από καιρό (λόγω αποχής απ'τα δίκ/λα κυρίως) πήρα το (ολόσκετο) μοταρντάκι μου Σάββατο πρωί με χαλαρό πλάνο βόλτας "ότι προκύψει".

Ανέβηκα στα Δερβενοχώρια μέσω Χασιάς, χάρηκα στριψίδι σε έρημα τοπία. Μετά έκανα κατά τη Θήβα όπου με έπιασε βρόχα (καλή), το τζηνάκι βράχηκε μέχρι τα γόνατα αλλά....νά μπροστά το ουράνιο τόξο!

Στη διασταύρωση γιά Λειβαδιά/Δελφούς χρειάστηκε να επιστρατέψω όλη μου τη λογική (;) να μη τη κάνω κατα'κεί κ έτσι συνέχισα γιά Υλίκη/ Παραλίμνη (1η μου φορά, αν είναι δυνατόν!). Με λιακάδα πιά κ φόντο τις λίμνες μάζεψα τα χορταράκια μου (στο σακκίδιο πλάτης) κ κατηφόρισα στη θάλασσα, νότια απ'τα Σκροπονέρια. Μιλάμε η γαλήνη η ίδια.

Αράζω παγκάκι γιά λίγα λεπτά κ μετά τα πετάω κ μπανιάρω (σωβρακάτος βέβαια) γιά κανένα 20' (δε σ'έβγαζε η θάλασσα). 8)

Η επιστροφή μέσω Χαλκίδας/Μαλακάσας/Αγ.Μερκούριο.

Το "κερασάκι": 0,5 κ κουτσομουρίτσα "τσάγαλο" (το τελευταίο στο πάγκο) στο τηγάνι με τσίπουρα, παρέα με το γιόκα μου! :D

09:15-14:30, 195 χλμ ---> ψυχική υγεία!

Γι'αυτό σας λέω....καβαλλάτε γιατί χανόμαστε! :twisted:
Άβαταρ μέλους
H1N1
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 330
Εγγραφή: 18 Σεπ 2009, 09:06
Τοποθεσία: Αλσούπολη, Αθήνα

Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες