Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

CR250

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

CR250

Δημοσίευσηαπό Boomerang » 24 Ιαν 2005, 01:48

Geia sas magkes!!!Eimai neo melos alla i trela mou me tis mixanes krataei xronia tora....Thelo na rotiso to eksis:giati prepei na bgazei pinakides mia mixani poy thelei na parei meros se ena Trail Ride?????Aytoi poy exoyn CR250 prepei na ta poulisoun kai na paroun KTM enduro???Enistamai entonos!!!!!
Y.Σ:Ta orthografika la8h einai logw greeklish kai oxi logv analfabhtismou!!!
Άβαταρ μέλους
Boomerang
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 24 Ιαν 2005, 01:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: CR250

Δημοσίευσηαπό superspy » 24 Ιαν 2005, 11:35

Boomerang έγραψε:Geia sas magkes!!!Eimai neo melos alla i trela mou me tis mixanes krataei xronia tora....Thelo na rotiso to eksis:giati prepei na bgazei pinakides mia mixani poy thelei na parei meros se ena Trail Ride?????Aytoi poy exoyn CR250 prepei na ta poulisoun kai na paroun KTM enduro???Enistamai entonos!!!!!
Y.Σ:Ta orthografika la8h einai logw greeklish kai oxi logv analfabhtismou!!!


Γειά σου boomerang....
Λοιπόν οι πινακίδες, χρειάζονται γιατί κυκλοφορούν σε δημόσιους δρόμους!
Όπως και στο enduro.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: CR250

Δημοσίευσηαπό IKE » 24 Ιαν 2005, 11:55

Νομίζω δεν είναι απαραίτητο να το πουλήσεις, μπορείς να βάλεις φώτα , φλας κλπ και να βγάλεις πινακίδα.

Η ιταλική Honda έβγαζε CR250 με εξοπλισμό δρόμου.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Re: CR250

Δημοσίευσηαπό Boomerang » 24 Ιαν 2005, 13:57

Αν πάρουμε ως παράδειγμα το Αττικό Trail Ride που είναι 170 σχεδόν χιλιόμετρα (και πολύ καλά κάνει,μπράβο) , τότε νομίζω ότι ο μέγιστος αριθμός "ασφάλτινων" χιλιομέτρων είναι 42,5 χιλ.!Επειδή πρέπει να "δώσετε λάσπη στο λαό" δεν νομίζω να ξεπερνούν τα 30!?Οπότε πέραν του τυπικού του θέματος δεν νομίζω ότι θα ήταν κακό για 30 περίπου χιλ.να κυκλοφορήσει ένα(2,3...n) CR με αγωνιστικό αριθμό(που του δίνετε από τη διοργάνωση, άρα συνδέετε με ονοματεπώνυμο) και μέση ωριαία ταχύτητα γύρω στα 60 km/h στην άσφαλτο στα πλάισια ενός "αγώνα".Αγώνας ο οποίος διοργανώνεται από άτομα που έχουν πάθος με το enduro, οπότε και καταλαβαίνουν πως νιώθει ένας κάτοχος CR του οποίου η καλή (CR250) δεν μπορεί να ξεδιπλώσει τις τόσες χάρες της στο βουνό για το συγκεκριμένο event!!!Τέλος,θέλω να ρωτήσω το εξής:ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΤΙΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΘΗΚΕΣ ΔΡΟΜΟΒΙΒΛΙΩΝ????ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!!
Άβαταρ μέλους
Boomerang
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 24 Ιαν 2005, 01:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: CR250

Δημοσίευσηαπό superspy » 24 Ιαν 2005, 14:17

Boomerang έγραψε:Αν πάρουμε ως παράδειγμα το Αττικό Trail Ride που είναι 170 σχεδόν χιλιόμετρα (και πολύ καλά κάνει,μπράβο) , τότε νομίζω ότι ο μέγιστος αριθμός "ασφάλτινων" χιλιομέτρων είναι 42,5 χιλ.!Επειδή πρέπει να "δώσετε λάσπη στο λαό" δεν νομίζω να ξεπερνούν τα 30!?Οπότε πέραν του τυπικού του θέματος δεν νομίζω ότι θα ήταν κακό για 30 περίπου χιλ.να κυκλοφορήσει ένα(2,3...n) CR με αγωνιστικό αριθμό(που του δίνετε από τη διοργάνωση, άρα συνδέετε με ονοματεπώνυμο) και μέση ωριαία ταχύτητα γύρω στα 60 km/h στην άσφαλτο στα πλάισια ενός "αγώνα".Αγώνας ο οποίος διοργανώνεται από άτομα που έχουν πάθος με το enduro, οπότε και καταλαβαίνουν πως νιώθει ένας κάτοχος CR του οποίου η καλή (CR250) δεν μπορεί να ξεδιπλώσει τις τόσες χάρες της στο βουνό για το συγκεκριμένο event!!!Τέλος,θέλω να ρωτήσω το εξής:ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΤΙΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΘΗΚΕΣ ΔΡΟΜΟΒΙΒΛΙΩΝ????ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!!


Δε θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά:

-Στο "Αττικό" τα χιλιόμετρα ασφάλτου είναι μόλις 27!
-Το θέμα είναι απλό, σε περίπτωση που γίνει ατύχημα και η μοτο δεν είναι νομιμη για κυκλοφορια στο δρομο, η ασφαλιστική δεν καλύπτει.... και αυτό δεν είναι στο χέρι "μας" δυστυχώς.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Boomerang » 24 Ιαν 2005, 14:41

OΚ πάω πάσο!!Για τις θήκες δρομοβιβλίου??Που μπορώ να βρω??Οι τιμές που πάιζουν????
Άβαταρ μέλους
Boomerang
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 24 Ιαν 2005, 01:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό superspy » 24 Ιαν 2005, 14:45

Ρίξε μια ματιά στο http://www.makan.gr

Επίσης φτηνιάρικες πλαστικές, έχουν η acerbis και η ramirez
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!


Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες