Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εσείς, το μοτοσακό σας και το πιο "τρελό τουμπίδι"

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

Εσείς, το μοτοσακό σας και το πιο "τρελό τουμπίδι"

Δημοσίευσηαπό superspy » 09 Μάιος 2005, 14:45

Αντε ..... για περιγράψτε το πιο "τρελό τουμπίδι" - "Αγορά οικοπέδου" που έχετε φάει/κάνει (και βγήκατε ζωντανοί!)

Ισχύει και για Quad!


Πάμε!
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 27 Οκτ 2005, 06:50, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 09 Μάιος 2005, 15:17

Μάλλον εσύ πρέπει να αρχίσεις πρώτος γιατί σε λίγο με τόσες αγορές που έχεις στο ενεργητικό σου θα σε ανακηρύξουμε σε...... Mr Kωλοτούμπα :lol:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Αγορά αγροτεμαχίου !!!

Δημοσίευσηαπό geco » 09 Μάιος 2005, 16:25

Επειδή με τα χρόνια έχω "αγοράσει" πολλά αγροτεμάχια θα πρέπει να περιλαμβάνομαι στους μεγαλοκτηματίες.(Τα εντός σχεδίου δεν πιάνονται γιατί τα διεκδικούν πολλοί!)

Παράλληλα έχω παρακολουθήσει και πολλές "αγορές οικοπέδων" και όταν περιγράφω τις τούμπες του καθενός στα συγκεκριμένα σημεία λέω: εδώ είναι το "κτήμα Τασούλη", εδώ το "κτήμα Κορρέ", εδώ το "κτήμα Κελάφη" κλπ. Έτσι οι φίλοι με λένε "Μεσίτη"! (Αφού δείχνω τα οικόπεδα!!!)

Από τις τούμπες όμως που μου έχουν μείνει στην μνήμη είναι μία με πολλά σε αγώνα εντούρο της Κατερίνης.
Από το κωλοτουμπίδι ζαλίστηκα και όταν σηκώθηκα δεν μπορούσα να καταλάβω από που ερχόμουν και προς τα που πήγαινα!
Κάτω είχε μόνο χορτάρι χωρίς καθόλου σημάδια από την πτώση!
Ο ορίζοντας έμοιαζε ίδιος προς όλες τις κατευθύνσεις!
Ύστερα όμως παρατήρησα προσεκτικότερα, είδα την κατεύθυνση πρός την οποία ήταν πατημένο το χορτάρι και την ακολούθησα (ευτυχώς σωστά)!
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Αγορά αγροτεμαχίου (case no 3124!)

Δημοσίευσηαπό superspy » 09 Μάιος 2005, 18:06

To … πρώτο μου σπάσιμο με το XR600. (Έχω σπάσει και άλλα με παλιότερα και νεώτερα μηχανάκια)

Έχω πάρει άδεια απο το Ναυτικό για ΣΚ (πρέπει να ήταν τέλος ’98 ) και φυσικά Κυριακή μεσημέρι (αργάμιση – να κοιμηθούμε και λιγάκι) κανονίζω με αυτό το «κάθαρμα» τον Ηλία βόλτα. Αυτός με το νέο του παιχνίδι ΥΖ250.
Έχουμε πάει για μονοπατάδες στην Πάρνηθα και τελικά κάποια στιγμή καταλήγουμε στα πετροδρόμια της Πεντέλης.

Ηλ: Πάρε να κάνεις βόλτα – μου λεει.
Σπ: Πω-πω δύναμη το σκατόγκαζο!

Ανοίγεις απότομα με πέμπτη και ταξιδεύεις με τον τροχό μισό μέτρο πάνω απο το έδαφος!

Αλλά αναρτήσεις – π0υτς3ς μπλε- καμία σχέση με χρήση enduro.
Μου ‘φυγαν τα χέρια για κάνα μισάωρο – δώστου και το ζόριζα στο χαλίκι – αλλά αυτό που να κρατήσει....

Κάποια στιγμή – είμαστε στον παλιο περιφερειακό με τους πυλώνες – ξαναπαίρνω το XR.

ΑΑΑΑΑαααχ! Απόλαυση – μαλακωσιά και μετά το YZ μου φαίνεται οτι το XR είναι μαγικό χαλί που καταπίνει τα πάντα!
Παίρνω και «ένα κλικ» παραπάνω θάρρος στο κατηφορικό με τα κοτρόνια – ΠΑΡΤΑΑΑΑ!

Ποιος με πιάνει τώρα.... (πανί Ηλία την πάτησες!) – τον αφήνω πίσω και ανοίγω και άλλο!

Κάποια στιγμή μετά απο μια δεξιά παρατεταμένη βλέπω ένα βραχάκι πάνω στην τροχιά μου, στο δρόμο (10-15 πόντους ύψος) θα το περάσω απο πάνω - σκέφτομαι !

Έπαιζα στην αριστερή πλευρά του δρόμου κάνα – δυο μέτρα απο την πλαγιά.
ΕΛΑ ΟΜΩΣ που την ώρα που χτυπάω το βραχάκι, αυτό αποφάσισε να μετακινηθεί δεξιά, στέλνοντας το μπροστινό και όλη την μοτοσικλέτα αριστερά:

Η σκηνή εξελίσσεται (στο μυαλό μου) σε αργή κίνηση:

Είμαι ήδη στον αέρα με ένα μεγαλοπρεπές άλμα στο... κενό. Ο βράχος μου έδωσε και 40-50 πόντους απο το επίπεδο του δρόμου το οποίο το έχω αφήσει για πολύ....

Η κατάσταση έχει ως εξής:
1. Είμαι στον αέρα
2. Επιστροφή πίσω δεν παίζει!
3. Αισθάνομαι σαν τα cartoon που περπατούν στον αέρα και ξαφνικά ανακαλύπτουν το ... κενό.
4. Η μηχανή έχει πάρει φόρα και κατεβαίνει
5. Το κενό είναι 5-6 μέτρα
6. Με πάει για ένα «βαρβάτο» βράχο – θα σκάσω σαν καρπούζι
7. Δεξιά υπάρχει θάμνος – κρίνεται καλύτερο σημείο προσγείωσης
8. Απόφαση για εγκατάλειψη του σκάφους
9. Το γαμ....νο το εκτινασσόμενο κάθισμα δεν δουλεύει!
10. Πηδάω δεξιά λίγο πριν το XR σκάσει στο βράχο
11. Τελικά δεν πετυχαίνω το θάμνο και κάνω μερικές κολοτούμπες συνεχίζοντας στην πλαγιά
12. Είμαι στο έδαφος!

ΟΚ. Πονάω παντού!
Πρόχειρος έλεγχος:
1.Το XR έχει σφηνώσει ανάμεσα στο βράχο και ... το θάμνο
2. Έχω σπάσει το γείσο απο το ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΡΑΝΟΣ!!!
3. Δεν ζαλίζομαι
4. Νιώθω τον αριστερό μου καρπό λίγο ζεστό αλλά δεν πονάει – άσχημα νέα έχει σπάσει σίγουρα.
5. Άκουω τον Ηλία να περνά «τάπα γκάζι» αλλά είμαι πολύ κάτω απο το δρόμο και ούτε τον είδα ούτε με είδε!
6. Σκατά – σκέφτομαι ήδη τι δικαιολογία θα πω αύριο που πρέπει να «μπω μέσα»
7. Πως θα βγάλω το XR απο εδώ; Κάτω δεν πάει – πάνω τα ίδια

Ανεβαίνω στο δρόμο ελπίζοντας να σκεφτεί ο Ηλίας, μόλις έβγαινε στην άσφαλτο σε Κανά χιλιόμετρο να γυρίσει πίσω.
Γυρνάει.
Ηλ.: Μα... που είσαι
Σπ: Φουντάρισα
Ηλ.: Που;;;;
Σπ: Απο κάτω!
Ηλ: Είσαι καλά;
Σπ: Έχω σπάσει τον αριστερό καρπό!
Ηλ.: Ασε τις μαλακίες αφού δε φαίνεται τίποτα (!!!!!)
Σπ.: Ελα να βοηθήσεις να βγάλουμε το XR απο κάτω, όσο είναι ακόμα ζεστό το χέρι μου, γιατί μετά θα πονάω.
Ηλ: (Έχει δει που είναι το XR) Άστο XR και πάμε στο KAT
Σπ.: Δε το αφήνω, πρέπει να το βγάλουμε
Ηλ: Σιγά μη το ανεβάσουμε απο κει
Σπ: Θα το κρατάς εσύ με ταχύτητα και φρένα και εγώ θα γυρνάω τον μπροστινό με το δεξί χέρι
Ηλ: !!!!!!


Μην τα πολυλογούμε.... στην ανάγκη όλα γίνονται και σε 15 λεπτά το XR ανέβηκε βάζοντας πέτρες στη διαδρομή και τραβώντας και σπρώχνοντας. Σε καταστάσεις απελπισίας πολλά μπορούν να γίνουν.....
Πήρε και μπροστά και με «καρφωτές» το πήγα στο σπίτι του Ηλία που ήταν πιο κοντά.
Το χέρι είχε ήδη πρηστεί και ο Ηλίας με πήγε στο ΚΑΤ. Το βάλανε στο γύψο.

Το βράδυ πήγα και στο Ν.Ν.Α. και μου βγάλανε το γύψο, μου ξανακάνανε ακτινογραφίες (μπας και έλεγα μούσια) και το βάλανε σε πλαστικό νάρθηκα.
Με κρατήσανε μέσα για παρακολούθηση 1 εβδομάδα και με "ξεσκίσανε" (στην κυριολεξία) στις εξετάσεις)
Πήρα 30 μέρες αναρρωτική. – τους είπα ότι έπεσα κάνοντας ποδήλατο!

Τι μου έμεινε;

Α. Μακάρι κάθε σπάσιμο – ασθένεια κλπ να μπορούσα να πήγαινα στο ΝΝΑ να με κοιτάγανε αυτοί – έχει και καλές νοσοκόμες!

Β. Απόκτησα "μανία" με τις πλαγίες - απο τότε κάτι με τραβάει προς τα εκεί


Υ.Γ. Ο καρπός έσπασε απο το ρολόι μου που έκανε κόντρα με το χέρι μου (το ρολόι δεν έσπασε!).
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 10 Μάιος 2005, 09:29

Αντε να πώ και εγώ μια δική μου ή μάλλον η μοναδική καλή τούμπα που έχω φάει στο χώμα.

1988 στην Μυτιλήνη φαντάρος.Εχω πάρει το XR200 ενός φίλου και έχω πάει στον Μόλυβο βόλτα Σάββατο απόγευμα από το Μανταμάδο που υπηρετούσα.Υπόψιν ότι δεν είχα εμπειρία οδήγησης μοτοσυκλέτας πέρα από μια βόλτα για 500 μέτρα με ένα chally με ταχύτητες. :shock:

Φίλος μου..Ξέρεις να οδηγάς?
Εγώ....Τι λές ρε στραβάδι,εγώ δεν ξέρω?

Το παίρνω το XRακι και φεύγω για Μόλυβο....στον δρόμο προσπαθώ να μάθω να οδηγώ..καναδύο φορές παραλίγο να φάω καπάκι...αλλες δυοτρείς πάω να φύγω στον γκρεμό....τελικά φτάνω στον Μόλυβο.Μετά το μπανάκι,το φαί,καφέ και τα λοιπά παίρνω τηλέφωνο γύρω στις 21.00 στο φυλακιο που ήμουν αρχιφύλακας να δώ τι γίνετε.Τρέχα μ@λ@κα μου λένε...στις 24.00 θα μας κάνει έφοδο ο ταξίαρχος.
Φεύγω σφαίρα...έλα όμως που έχει μπλόκο η τροχαια στον δρόμο.... :(
Εγώ δίπλωμα δεν έχω..οπότε την κάνω και φεύγω...και αρχίζει το κυνηγητό με έναν μπάτσο με ένα DT200 :shock:
Mετά από 4-5 χιλιόμετρα κυνηγητού μου καίγεται το φώς από το XR οπότε και με πιάνει ο μπάτσος.

Μπάτσος....Ρε νόμιζες ότι θα μου ξεφύγεις?
Εγώ....Ειμαι φαντάρος και έχει έφοδο στο φυλάκιο μου για αυτό έφυγα
Μπάτσος...Ρε άστα αυτά..περίμενε τώρα να έρθει το τζίπ να σε πάμε μέσα
Εγώ.... :?

Ερχεται το τζίπ με πάνε στον Αστυνομία..αρχίζουν τις φοβέρες κτλ...και τελικά με αφήνουν αλλά η ώρα έχει πάει 22.30 και εγώ είμαι ακόμα στον Μόλυβο και χωρίς φώτα στο XR.
Πάω αγοράζω έναν φακό και τον βάζω μπροστά στο φανάρι και ξεκινάω του σκοτωμού....το τι αεροπλανικά έκανα στον δρόμο δεν περιγράφετε :o να μπαίνω σε στροφή με πλαγιολίσθηση και να βγαίνω με σούζα...(χωρίς να το θέλω βέβαια γιατί ήταν η πρώτη φορά που οδηγούσα) και χωρίς να πολυβλέπω το δρόμο (ευτηχώς είχε φεγγάρι) :)
Αφού δεν σκοτώθηκα.... :shock:
Μετά πολλά....σε κανά 5-6χιλιόμετρα πλησιάζω στο φυλάκιο...και εκεί που μπαίνω σε μια στροφή βλέπω απέναντι μου ενα αγροτικό με 150 φώτα αναμένα(ξέρετε.. αυτά που βάζουν προβολείς και στον ουρανό) και ξαφνικά δεν βλέπω τίποτα από το τύφλωμα και την σκόνη.
Και φεύγω ευθεία...σκάω σε ένα βράχο και φεύγω πάνω από τον βράχο σαν τον superman :lol: ...σκάω κάτω...ανάμεσα σε βράχια....με βράχο δίπλα στο κεφάλι..ανάμεσα στα πόδια..κάτω από την μασχάλη.....μιλάμε για την απόλυτη κ@λοφαρδία... :oops: λές και ήταν τοποθετημένοι οι βράχοι και με περίμεναν να πέσω ανάμεσα τους. :twisted:
Αρχίζω να ψάχνω τι χέρι-πόδι μου λείπει :shock: ....τίποτα...όλα στην θέση τους...εκτός από τα παπούτσια :? .....ρε που είναι τα παπούτσια..αντε να τα βρείς στο σκοτάδι...με τα πολλά τα βρίσκω πετεμένα κανά 20αρι μέτρα παραπέρα,ευτηχώς που είχε φεγγάρι.
Πάω στο μηχανάκι....έχει γίνει σαν ανάποδο γαμώτο :( τα πηρούνια στραβωμένα,το τιμόνι τα ίδια....αστα να πάνε...ωρεεεε θα γνωρίσω τον έρωτα σήμερα από τον φίλο μου σκέφτομαι :lol:
Μετά από καμμιά 20αρια μανιβελιές πήρε μπροστά αλλά το γκάζι ήταν κολλημένο...και πήγαινα τώρα με το γκάζι κολλημένο, με στραβό μηχανάκι
και εγώ να γελάω από την όλη φάση.
Τελικά πέρασα και τον Ταξίαρχο στον δρόμο πρός το φυλάκιο :lol:
Από τότε...δόξα τον θεό δεν έχω ξαναπέσει στο χώμα..εκτός από σταματημένος σε μονοπάτι :oops: ...που μάλλον δεν πιάνετε για τούμπα :wink:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Πως;;;;;;

Δημοσίευσηαπό superspy » 10 Μάιος 2005, 13:51

THANOS_KTM έγραψε:....
Από τότε...δόξα τον θεό δεν έχω ξαναπέσει στο χώμα..εκτός από σταματημένος σε μονοπάτι :oops: ...που μάλλον δεν πιάνετε για τούμπα :wink:



Είναι ανησυχητικό αυτό..... να το κοιτάξεις! :P
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Πως;;;;;;

Δημοσίευσηαπό alexandros » 10 Μάιος 2005, 14:11

η χειροτερη, η πιο ηληθια, η πιο χαζη τουμπα μου εγινε με .......οπισθεν !!
μην ξεχνατε πως τα γουρουνια εχουν οπισθεν ετσι!!
και σε ασφαλτο μαλιστα ! ναι ναι !
εκανα οπισθεν στο ιδιο μου το μαγαζι και να σου απο τα γκαζια την ωρα που ειπα ''οκ κοψε τωρα'' το γουρουνι εκανε αυτο που νομιζε, δηλ, εστριψε αποτομα γυρνοντας τα μουτρα του πισω, κατι σαν τετακε, και με εβαλε απο κατω σε χρονο dt και με κρατησε χωρις να εχω παρει χαμπαρι την μαλακια που μολις ειχα κανει !! σε 3δευτερολεπτα καταστρεψα ολη την ομορφια και την ορεξη που ειχα για αυτα τα αναθεματισμενα 4ροδα ! μα τι μπουρδα !

ηθικον διδαγμαννν

ολες οι γουρουνες εχουν κοφτη στην οπισθεν για αυτο ακριβως τον λογο, οποτε ΔΕΝ πειραζουμε αυτα τα πραγματακια γιατι νομιζουμε οτι ειναι αχρηστα μονο και μονο επειδη ετσι απλα νομιζουμε εμεις (εγω τουλαχιστον)
τα αφηνουμε ως εχουν διοτι ο κατασκευαστης οταν τον εβαζε κατι θα ειχε στο μυαλο του ο ανθρωπος


και ενα μυστικο, αυτο εγινε πριν 3 μηνες......
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Re: Πως;;;;;;

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 10 Μάιος 2005, 14:50

superspy έγραψε:
THANOS_KTM έγραψε:....
Από τότε...δόξα τον θεό δεν έχω ξαναπέσει στο χώμα..εκτός από σταματημένος σε μονοπάτι :oops: ...που μάλλον δεν πιάνετε για τούμπα :wink:



Είναι ανησυχητικό αυτό..... να το κοιτάξεις! :P


Αν εννοείς ότι πάω... "αργά βαδίζω ζωή κερδίζω" :lol: :lol: :lol: ....κάνεις μεγάλο λάθος :wink:
Την απορία βέβαια αυτή την έχουν όλοι οι φίλοι και γνωστοί.......μα γιατί δεν πέφτει έτσι όπως πάει :?:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Re: Πως;;;;;;

Δημοσίευσηαπό superspy » 10 Μάιος 2005, 14:53

THANOS_KTM έγραψε:
superspy έγραψε:
THANOS_KTM έγραψε:....
Από τότε...δόξα τον θεό δεν έχω ξαναπέσει στο χώμα..εκτός από σταματημένος σε μονοπάτι :oops: ...που μάλλον δεν πιάνετε για τούμπα :wink:



Είναι ανησυχητικό αυτό..... να το κοιτάξεις! :P


Αν εννοείς ότι πάω... "αργά βαδίζω ζωή κερδίζω" :lol: :lol: :lol: ....κάνεις μεγάλο λάθος :wink:
Την απορία βέβαια αυτή την έχουν όλοι οι φίλοι και γνωστοί.......μα γιατί δεν πέφτει έτσι όπως πάει :?:


Πσσστ..... για το σταματημένος σε μονοπάτι μίλαγα :-) :-) :-)
Το έχει και ένας γνωστός μου αυτό το σύμπτωμα και .... του στοίχισε ένα καρτερ πέρσι στη Ροδόπη..... (Ακούει ο KOSDROS;)
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 10 Μάιος 2005, 15:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Πως;;;;;;

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 10 Μάιος 2005, 14:59

superspy έγραψε:
THANOS_KTM έγραψε:
superspy έγραψε:
THANOS_KTM έγραψε:....
Από τότε...δόξα τον θεό δεν έχω ξαναπέσει στο χώμα..εκτός από σταματημένος σε μονοπάτι :oops: ...που μάλλον δεν πιάνετε για τούμπα :wink:



Είναι ανησυχητικό αυτό..... να το κοιτάξεις! :P


Αν εννοείς ότι πάω... "αργά βαδίζω ζωή κερδίζω" :lol: :lol: :lol: ....κάνεις μεγάλο λάθος :wink:
Την απορία βέβαια αυτή την έχουν όλοι οι φίλοι και γνωστοί.......μα γιατί δεν πέφτει έτσι όπως πάει :?:


Πσσστ..... για το σταματημένος σε μονοπάτι μίλαγα :-) :-) :-)
Το έχει και ένας γνωστός μου αυτό το σύμπτωμα και .... του στοίχισε ένα καρτερ πέρσι στη Ροδόπι..... (Ακούει ο KOSDROS;)


Αααα...οκ :o
Είναι βαρύ το ρημάδι το 620 και έτσι και σου πάρει κλίση σε κανά δύσκολο σημείο...άντε να το κρατήσεις :(
Εμένα μου έχει σπάσει πλαινό καπάκι κινητήρα στην Σπερχειάδα :cry:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 10 Μάιος 2005, 15:03

Ola Quad
Stam =trx450r
Alex = Raptor 660
Ego = Yfz 350 Banshee

Attiko Trail Ride '05.
O Alexandros me gazonei "ela.."," tha deis...","tha sou aresi..."ktl.

Me ta pola psinome kai ego. Pame me ton kalo mou filo Stamo na agorasoume road book(?)

ti einai auti i malakia? rotame edo, rotame ekei, oloi einai out of stock. Briskoume ena teleutaio stin Mixalakopoulou(.....) kai to pernoume! ela pou eimaste 2 quad kai to ena den ftanei!!!

"Parto esu Stamo kai pame parea na kanoume tin plaka mas" leo o MALAKAS.

Pame gia ekinisi kai kathos ta leme me ton Alexandro kai ola ta kalopaida ftanei i ora tis ekkinisis.

Stamos kai ego, empiria apo xoma agones - trailride - road book = 0. O Alexandros o Champ to paizei Carl Louis kai feugei (o afelis nomizo oti pame parea?????)

Pernoume ekkinisi me to Stamo kai pame na xekinisoume to "tour" mas.

To road book elege oti bgenodas ston kentriko ligo poio kato (fanari) pame dexia! (to road book to exei o Stam)
Etsi loipon bgenodas ston kentriko o Stam apofasizei na perasoume katheta ton dromo sto xenodoxio!
Xasame 10 lepta me to kalimera. Apofasizo molis bgenoume xana ston kentriko oti o agonas exei teliosi alla DEN prepei na to balo kato!

Arxizo na blepo groupakia kai romandikous endurades sto dromo siga siga. Etsi kapos sozete kai briskoume to dromo mas, sti sinexia pername kialous romantikous, leo apo mesa mou "les na to sosoume???" kai arxizo na kinigao ego to Banshee kai to Banshee emena.

Exo arxisi na goustaro kai opos pao sto xoma piano ton eauto mou na pigeno 6 terma (san pola den pigena).

Einai group me 5 filous enduro tou agona oi opoioi pane kapos grigora alla ego kinoume ligo poio grigora sto simio ekeino!
Pernao enan ok, pernao 2 ok, pernao 3 ok, (ma kala san polu eukolo mou fenete?!) ti to leo o malakas pao na peraso kai me kleini.

Ade den tha me katalabe skeftomai, rixno mia xerogazia (to Banshee einai dixrono dikilindro kai diskola pernaei aparatirito-ksipnaei nekrous).
O paixtis me exei katalabei 100% alla den thelei na peraso(?), se kapoio simio kataferno na xotho kai pernao!

O epotenos (5os) me afinei kanonika na peraso, stin tsadila mou omos pou me ekleine eskemena o allos otan tou xothika na peraso anoixa terma gazi 3,4,5,6.

Den xero gia poso laspi efagan alla to xaliki to akousan gia ta kala!

Se auto to simeio siniditopoio oti auti einai 5 kai ego monos ( exo xasei to Stam) kai kati den paei kala stin analogia mas!!!

Anoigo oso paei to gazi gia na megaloso tin psalida, den pernane 300-400 metra kai to komati exei dexia katiforiki gia EYDAP(?) sto simio auto eimai me 4 (polla) kai pao na peraso to potami........

ΘΕΕ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!

Oi lexis SOK, PAGOS kai SUPERMAN teiazoun apolita. To Banshee karfonete sto nero kiriolektika kai ego feugo pano apo to timoni os "Yptamenos kai Gentelman".

Apologismos to Banshee kolise mias kai perasan ta nera sto moter (liosan ta pistonia apo tin apotomi diafora thermokrasias), to aristero xeri den kounise gia 2 bdomades kai epektisa mia terestia melania sto dexi mpouti apo to xtipima tis apogiosis stin trompa tou frenou.

Sto nero epesa me to kefali, alla min me rotisete ti xroma itan (den prolaba na do) pados apo geusi SKATA.
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό alexandros » 10 Μάιος 2005, 15:06

τι λετε, κανουμε δημοψηφισμα με την καλυτερη τουμπα ???
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 10 Μάιος 2005, 15:10

Kai i apogiosi...
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 10 Μάιος 2005, 15:12

4-stroke=tampones έγραψε:Oi lexis SOK, PAGOS kai SUPERMAN teiazoun apolita. To Banshee karfonete sto nero kiriolektika kai ego feugo pano apo to timoni os "Yptamenos kai Gentelman".


Βρέθηκε και δευτερος "αερομεταφερόμενος" :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό superspy » 10 Μάιος 2005, 15:16

alexandros έγραψε:τι λετε, κανουμε δημοψηφισμα με την καλυτερη τουμπα ???


Με τις μέχρι τώρα "συμμετοχές" ψηφίζω τον "4-stroke=tampones"....
Τα είχε όλα:
Ποτάμι
Σπάσιμο
Κόλημένο μοτερ
ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ....


-----
Οι υπόλοιποι που είναι;
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Επόμενο

Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες