Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

YAMAHA AEROX ROSSI REPLICA 50CC.

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

YAMAHA AEROX ROSSI REPLICA 50cc VS PEUGEOT JETFORCE COMPRESSOR 125cc

YAMAHA AEROX ROSSI REPLICA 50cc
1
50%
PEUGEOT JETFORCE COMPRESSOR 125cc
1
50%
 
Σύνολο ψήφων : 2

YAMAHA AEROX ROSSI REPLICA 50CC.

Δημοσίευσηαπό pavlaras1 » 12 Ιουν 2005, 06:57

YAMAHA AEROX ROSSI REPLICA 50CC.
Γεια σας εχω αγορασει ενα μηχανακι απο της 15 Αυγουστου 2004.
Το οποιο το παω για σερβις μια φορα στους δυο μηνες περιπου μεσον ορο εως τωρα.
Το προβλημα ειναι οτι κανει σαν να εχει ασυγχρονισμο στην καυση.
Δηλαδη σου δινει την αισθηση της τρικυμιας.
Σαν να εχει λοξυγκα.
Κανει ενα βημα και σταματαει μετα κανει δυο βηματα και παλι σταματαει και παει λεγοντας.
Το εχω παει σε 3 διαφορετικα επισημα σερβις της αντιπροσωπειας και ενα της express service επειδη μου ειχε μεινει στον δρομο και δεν μπορουσα να επιστρεψω πισω στο σπιτι μου.
Εχω αλλαξει σχεδον τα παντα ή ετσι τουλαχιστον μου λενε απο τα σερβις.
Οτι μου αλλαξανε φιλτρα,μπουζι,βενζινη σε περιπτωση νοθειας με νερο και αλλα τετοια.
Αλλα δεν μπορω να βγαλω πραγματικα ακρη το τι συμβαινει.
Μηπως κατα τυχει εχει κανεις ιδεα ή ξερει κατι παραπανω απο εμενα ή του ετυχε κατι παραπλησιο?
Ξερει κανεις που μπορω να βρω τα σχεδια της μηχανης για να δω πραγματι τι κανανε και τι οχι?
Μηπως μου λενε οτι τα αλλαξαν και δεν αλλαξαν τιποτα?
Ενα κουφο που παρατηρησα ειναι οτι ο ενας αντιπροσωπος και μαλιστα επισημος μου εβαλε μπουζι απο gillera και οχι το αντιστοιχο που φορουσε απο την μανα του.
Επισης προσεξα οτι ενω λενε οτι ειναι επισημη αντιπροσωποι βαζουνε οτι ναναι ανταλακτικα απο οτι εχουν διαθεσιμο εκεινη την στιγμη και οχι αυτα που πρεπει και πιθανως γιαυτο να μου παρουσιαζει αυτα τα προβληματα.
Γιαυτο χρειαζομαι να βρω μηχανολογικο και ηλεκτρολογικο σχεδιαγραμα της μηχανης το οποιο να καταγραφει και τους κωδικους τον κομματιων - ανταλακτικων που χρησιμοποιει ωστε να μπορω να τα κανω εξακρυβωση και να εχω ησυχο το κεφαλι μου.
Αν εχετε να προτεινετε τιποτα καλυτερο σας ακουω.
Παρακαλω αποστειλτε μου στο email μου οτι πληροφορειες μπορειτε να συγκεντρωσετε απο αξιολογα συνεργεια που θα μου προτεινατε εδω στην Θεσσαλονικη και αξιολογα καταστηματα που θα μπορω να αγοραζω αντιστοιχα εξαρτηματα.
Αυτα προς το παρον καλη συνεχεια.
Και ευχαριστω για τον χρονο σας.
Παυλος.
pavlaras1
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 12 Ιουν 2005, 06:50
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό wispo » 05 Ιούλ 2005, 01:03

to eida kai egw ayto apo to google!!exw kai egw ena aerox 50ari!!!ayto to mixanaki sto mono pou den tha se prodosei me tipota einai sta frena!genika kalo einai....kai se gazi.....gia 50ari....alla sta frena den paizete!!!
Άβαταρ μέλους
wispo
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2005, 00:51
Τοποθεσία: thessaloniki

Δημοσίευσηαπό wispo » 05 Ιούλ 2005, 01:10

loipon file paule!!gia ta mixanika tou tha pas sto tat.too(o momos)el.vanizelou 123 stous ampelokipous apenanti apo to stratopedo!!ligo akrivos einai alla axizei o mastoras!!gia ta ilektrologika tou tha pas ston thimio stin neapoli konta stin plateia tou mayrou gatou!!eisai apo ilioupoli?an nai na se paw an thes!!!
Άβαταρ μέλους
wispo
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2005, 00:51
Τοποθεσία: thessaloniki

Δημοσίευσηαπό pavlaras1 » 18 Ιούλ 2005, 23:36

Οκ.Φιλαρακο.Θα κανονισουμε καποια μερα που θα εχω και χρηματα να βρεθουμε για να παμε να το φτιαξουμε και να το κανουμε αγνωριστο.
Μηχανικα και ηλεκτρονικα τι αλλαγες του εχεις κανει μεχρι τωρα και τι εχεις πληρωσει?
Ξερεις κανεναν που να κανει και δοσεις?
Ο λογος ειναι επειδη ειμαι ανεργος και πληρωνομαι παρα μοναχα απο το ταμειο ανεργειας δεν μπορω για ευνοητους λογους να τα δωσω ολα κατευθειαν.
pavlaras1
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 12 Ιουν 2005, 06:50
Τοποθεσία: Thessaloniki


Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 44 επισκέπτες