Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Motocross des nations (MXDN 2005)

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

Motocross des nations (MXDN 2005)

Δημοσίευσηαπό markd » 01 Οκτ 2005, 18:45

Θα ήθελα να κάνω μία παρατήρηση για το άρθρο που δημοσιεύτηκε σήμερα στην κεντρική σελίδα του site.
Στην αρχή του άρθρου μεταξύ άλλων γράφει:

"Ο πρώτος αγώνας έγινε το 1947, ενώ φέτος είχε ρεκόρ συμμετοχών που έφτασαν τις 34 ομάδες από διάφορες χώρες!

Για πρώτη φορά στην ιστορία του θεσμού συμμετείχε φέτος και Ελληνική ομάδα!"


Νομίζω ότι έχετε κάνει ένα λάθος γιατί η Ελλάδα έχει ξανασυμμετάσχει σε αυτόν τον αγώνα.
Στην δεκαετία του '90 συμμετείχαμε σχεδόν κάθε χρόνο με τους Καρέτσο, Γεωργακόπουλο, Κοσμά κ.α. και με καλύτερα αποτελέσματα από ότι φέτος.

Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά αυτά τα χρόνια τα έχω ζήσει έντονα.
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Re: Motocross des nations (MXDN 2005)

Δημοσίευσηαπό cuspid » 02 Οκτ 2005, 12:30

markd έγραψε:Θα ήθελα να κάνω μία παρατήρηση για το άρθρο που δημοσιεύτηκε σήμερα στην κεντρική σελίδα του site.
Στην αρχή του άρθρου μεταξύ άλλων γράφει:

"Ο πρώτος αγώνας έγινε το 1947, ενώ φέτος είχε ρεκόρ συμμετοχών που έφτασαν τις 34 ομάδες από διάφορες χώρες!

Για πρώτη φορά στην ιστορία του θεσμού συμμετείχε φέτος και Ελληνική ομάδα!"


Νομίζω ότι έχετε κάνει ένα λάθος γιατί η Ελλάδα έχει ξανασυμμετάσχει σε αυτόν τον αγώνα.
Στην δεκαετία του '90 συμμετείχαμε σχεδόν κάθε χρόνο με τους Καρέτσο, Γεωργακόπουλο, Κοσμά κ.α. και με καλύτερα αποτελέσματα από ότι φέτος.

Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά αυτά τα χρόνια τα έχω ζήσει έντονα.


Αγαπητέ markd καλημέρα.
Σύμφωνα με την ενημέρωση από την ΕΛΠΑ φέτος για πρώτη φορά υπήρξε επίσημη Ελληνική ομάδα (και όχι μεμονομένες συμμετοχές) στο MXDN υπό την αιγίδα της.
Οι γνώσεις σου για την δεκαετία του 90 όμως είναι χρήσιμες. Δεν το σκέφτεσαι μπάς και γράψεις κάποιο άρθρο?
8)
cuspid
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: 16 Φεβ 2005, 14:34

Re: Motocross des nations (MXDN 2005)

Δημοσίευσηαπό markd » 02 Οκτ 2005, 13:45

Δεν θυμάμαι και τόσα πολλά απο αυτή την δεκαετία ώστε να γίνουν άρθρο.
Και σίγουρα δεν γνωρίζω περισσότερα από οποιονδήποτε του χώρου που έχει ζήσει αυτήν την δεκαετία. Όσο για την Ελληνική ομάδα, δεν ήξερα ότι στο εθνών μπορούσε να πάει και κάποια χώρα ανεπίσημα.
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί


Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες