Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αντίο χειμώνα 2006...

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

Re: βεντούζα και χρόνος μη αναστρέψιμος

Δημοσίευσηαπό sacram » 11 Φεβ 2006, 00:27

leipsippos έγραψε:Το δεξι ποδι δεν ειναι ?


το αριστερό είναι
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Μην κωλώνεις με τίποτα !!!

Δημοσίευσηαπό geco » 13 Φεβ 2006, 22:23

Ρε Γιαννάκη,

Εγώ μιά χαρά σε είδα εχτές, στην απονομή του κυπέλλου Trail Ride!

Λίγο ... πεσμένος ψυχολογικά μου φάνηκες, μόνο!

Όπως σου εξήγησα ένας τραυματισμός δεν είναι μόνο σωματική αλλά και ψυχολογική δοκιμασία. Οπότε εδώ σε θέλω, στα δύσκολα !

Εγώ ας πούμε, στα 53 μου συνεχίζω να τρέχω σε αγώνες, να πηγαίνω στα γυμναστήρια, να παθαίνω τραυματισμούς (μικρούς ή μεγαλύτερους), να προπονούμαι, να βελτιώνω το μηχανάκι μου, να ρισκάρω, να βασανίζομαι κλπ κλπ!

Γιατί; Λες να πιστεύω πως θα πάρω το πρωτάθλημα; Λες να φιλοδοξώ ότι θα "λυώσω" όλους εσάς τους κ@βλωμένους, αποφασισμένους, γρήγορους, τρελλαμένους πιτσιρικάδες;

Λες να μην έχω κάνει την θητεία μου στα νοσοκομεία; Να μην ξέρω τι σημαίνει γύψος, νάρθηκες, καρφιά, λάμες, οστεοσυνδέσεις, κατάγματα, κακώσεις, φυσιοθεραπείες, δινόλουτρα, χειρομαλάξεις, πατερίτσες, ανατάξεις και πάνω απ' όλα ΠΟΝΟΣ;

Λοιπόν άκου, να μαθαίνεις !

Η ζωή είναι ωραία γιατί είναι μικρή!
Γιατί οι άνθρωποι είναι ευάλωτοι, εύθραυστοι, περαστικοί !
Γιατί ρισκάρουν γιά να αποδείξουν στον εαυτό τους και στους άλλους ότι ... μπορούν !
Γιατί είναι καλύτερο να ρισκάρεις στα βουνά και στις ερήμους από το να περνάς τη μισή σου ζωή στο ... καφενείο!
Γιατί αξίζει να ζεις με πάθος, με ζόρι, με δοκιμασίες !

Γιατί θα έχεις να λες ιστορίες γιά χρόνια !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 13 Φεβ 2006, 22:54

Μάστορα (με την καλή έννοια :wink: ) με αυτά που έγραψες......... "ΕΓΡΑΨΕΣ" :cheers: :salute:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Μάστορας !

Δημοσίευσηαπό geco » 14 Φεβ 2006, 00:59

Thanx pal !

Προσπαθώ να ... ανεβάσω τον "μικρό" αλλά ... μου αντιστέκεται!

Πάντως ο τίτλος "Μάστορας" είναι κάτι που (στα συνεργεία) λέγεται με σεβασμό και κάποιο δέος ! Είναι ο ειδικός, ο γνώστης, ο Δάσκαλος, ο γκουρού, ο σοφός, ο πολύπειρος κλπ !!!

Ο "Μάστορας" δεν μαθαίνει στους νεώτερους μόνο την τέχνη. Τους περνάει παράλληλα,την φιλοσοφία ζωής, τις ηθικές αξίες, τους κανόνες συμπεριφοράς, την δεοντολογία του επαγγέλματος.

Ακόμα και "φτασμένοι" τεχνίτες μιλάνε με σεβασμό (και κάποια νοσταλγία) γιά τους ανθρώπους κοντά στους οποίους μαθήτευσαν όταν αναφέρονται σε αυτούς ! Λένε ο "Μάστοράς μου" !

Τώρα όσοι χρησιμοποιούν τον όρο μειωτικά είναι άνθρωποι που δεν γνωρίζουν τον κόσμο της "μουτζούρας" !!!
Έναν κόσμο που δεν αποκαθιστά λειτουργικά τα διάφορα μηχανήματα και μόνο! Στόχο έχει να αποκαθιστά την τάξη και την σωστή λειτουργία γενικώτερα !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Μάστορας !

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 14 Φεβ 2006, 01:36

Για αυτό τον λόγο το διευκρίνησα και εγώ για να μην νομίσει κανείς ότι το λέω ειρωνικά. :shock: Πάντως μακάρι και εγώ σε καμμιά 15αριά χρόνια να έχω τα κουράγια τα δικά σου. :wink: :thumbleft:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Re: Μην κωλώνεις με τίποτα !!!

Δημοσίευσηαπό sacram » 14 Φεβ 2006, 01:52

geco έγραψε:Λίγο ... πεσμένος ψυχολογικά μου φάνηκες, μόνο!

Όπως σου εξήγησα ένας τραυματισμός δεν είναι μόνο σωματική αλλά και ψυχολογική δοκιμασία. Οπότε εδώ σε θέλω, στα δύσκολα !
Λοιπόν άκου, να μαθαίνεις !
Η ζωή είναι ωραία γιατί είναι μικρή!
Γιατί οι άνθρωποι είναι ευάλωτοι, εύθραυστοι, περαστικοί !
Γιατί ρισκάρουν γιά να αποδείξουν στον εαυτό τους και στους άλλους ότι ... μπορούν !
Γιατί είναι καλύτερο να ρισκάρεις στα βουνά και στις ερήμους από το να περνάς τη μισή σου ζωή στο ... καφενείο!
Γιατί αξίζει να ζεις με πάθος, με ζόρι, με δοκιμασίες !
Γιατί θα έχεις να λες ιστορίες γιά χρόνια !


τι να πώ? να πώ οτι έχεις άδικο???? ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ!!!
Απλά καμιά φορά είναι λίγο ζόρικα να δεις τα πράγματα όπως έχουν και να τα δεχτείς!!!! Προ πάντων όταν έχεις περάσει από τρελοκομείο(ελλ. δημοσιο νοσοκομείο) Το μόνο που κάνουν σίγουρα καλά εκεί μέσα είναι να γεμίζουν το μυαλό σου με ????, όπως: Θα είμαι οκ στους 3ης μήνες που μου έχουν πει ή όταν θα πάω εκεί θα μου πουν , α! καλά πάμε. Κατσε άλλους 3ης μήνες για να είσαι κομπλέ.

Τέλος πάντων εχθές είχε την πλάκα του ήπιαμε,χορέψαμε :shock: :shock: συζητήσαμε κτλ κτλ.
Α!!! Ξέχασα. Είχα στο μυαλό μου οτι κατα την απονομή θα έπαιρνα το μικρόφωνο και θα ευχαριστούσα ΕΣΑΣ τους off-road συμφορουμιστοαγωνιζόμενους :shock: :shock: , αλλά όταν ήρθε η ώρα και πήρα το<όχημα> για να σηκωθώ, όπως θα είδατε ήθελα να κρυφτώ :oops:
ΤΗΑΝΚSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

Κοίτα να δεις που ακόμα δεν σηκώθηκα και απόψε όλο το βράδυ στο μυαλό μου σκεφτόμουνα τον...Ιούνιο και το....ΠΗΛΙΟ
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: Μην κωλώνεις με τίποτα !!!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 14 Φεβ 2006, 02:11

sacram έγραψε:
geco έγραψε:Λίγο ... πεσμένος ψυχολογικά μου φάνηκες, μόνο!

Όπως σου εξήγησα ένας τραυματισμός δεν είναι μόνο σωματική αλλά και ψυχολογική δοκιμασία. Οπότε εδώ σε θέλω, στα δύσκολα !
Λοιπόν άκου, να μαθαίνεις !
Η ζωή είναι ωραία γιατί είναι μικρή!
Γιατί οι άνθρωποι είναι ευάλωτοι, εύθραυστοι, περαστικοί !
Γιατί ρισκάρουν γιά να αποδείξουν στον εαυτό τους και στους άλλους ότι ... μπορούν !
Γιατί είναι καλύτερο να ρισκάρεις στα βουνά και στις ερήμους από το να περνάς τη μισή σου ζωή στο ... καφενείο!
Γιατί αξίζει να ζεις με πάθος, με ζόρι, με δοκιμασίες !
Γιατί θα έχεις να λες ιστορίες γιά χρόνια !


τι να πώ? να πώ οτι έχεις άδικο???? ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ!!!
Απλά καμιά φορά είναι λίγο ζόρικα να δεις τα πράγματα όπως έχουν και να τα δεχτείς!!!! Προ πάντων όταν έχεις περάσει από τρελοκομείο(ελλ. δημοσιο νοσοκομείο) Το μόνο που κάνουν σίγουρα καλά εκεί μέσα είναι να γεμίζουν το μυαλό σου με ????, όπως: Θα είμαι οκ στους 3ης μήνες που μου έχουν πει ή όταν θα πάω εκεί θα μου πουν , α! καλά πάμε. Κατσε άλλους 3ης μήνες για να είσαι κομπλέ.



Κοίτα να δεις που ακόμα δεν σηκώθηκα και απόψε όλο το βράδυ στο μυαλό μου σκεφτόμουνα τον...Ιούνιο και το....ΠΗΛΙΟ


Φίλε...όλα είναι στο μυαλό :!: :wink:
Εσύ θα αποφασίσεις(και το σώμα σου) πότε θα είσαι έτοιμος για το οτιδήποτε,και όχι τα τρελοκομεία-νοσοκομεία :evil:
Οταν πρίν 7 χρόνια ένα κ@λόσκυλο θέλησε να με στείλει να βλέπω τα ραδίκια ανάποδα και οι γιατροί θέλανε να με τρελάνουν για το πότε και αν θα ξαναγίνω καλά...εγώ μετά 1 μήνα που βγήκα από το νοσοκομείο πήγαινα και έριχνα σουτάκια σε μπασκέτα με το ένα χέρι στο γύψο και το κεφάλι δεμένο σαν τουρμπάνι. :shock: :) Οι γιατροί λέγανε ότι πρέπει να περάσει τουλάχιστον ένα 8μηνο πρίν αρχίσω να κάνω οτιδήποτε που να έχει σχέση με αθλητισμό.....καλά για μηχανή δεν το συζητάμε...να περάσει χρόνος και βάλε μέχρι να ξαναφορέσω κράνος. :?
Μετά από 2μηνο και πριν την 2η εγχείρηση στο κεφάλι....με ένα cbr600 έκανα παντιλίκια στο Μπουρνάζι. :oops: :razz:
Αντε και ο Ιούνιος δεν είναι μακρυά....ετοιμάσου :wink:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Re: Μην κωλώνεις με τίποτα !!!

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 14 Φεβ 2006, 20:34

Γιαννη απο οτι βλεπεις το θεμα δεν ειναι το ποδι αλλα η τρελα που κουβαλανε μερικοι, η οποια ειναι χρονια παθηση για να μην πω εντελως ανιατη και εξ αρχης μη αναστρεψιμος. Παρατηρεις οτι εχεις μπλεξει με "τελειωμενους τρελους" εδω μεσα, αρτι αφιχθεντες απαντες απο το χωριο του Αστεριξ! Νιωθω μουχλας και τρε συντηριτικουαζ μπροστα τους και να φανταστεις οτι ειμαι απο τους πιο μικρους που γραφουν! Αισχος μου!!
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Re: Μην κωλώνεις με τίποτα !!!

Δημοσίευσηαπό sacram » 14 Φεβ 2006, 22:46

από τρέλα τα είπαμε....... με τρέλα και κορδέλα. Και εγώ έχω ακούσει τα χειρότερα τον τελευταίο καιρό. Ενα από τα καλύτερα είναι
ΕΓΩ: γιατρέ γιατί με κρατάτε τόσες μέρες με διαλυμένο πόδι και δεν με χειρουργείτε???
Βοηθός Γιατρού: Ε καλά τι περιμένεις και εσύ? Στο νοσοκομείο @#$%^&*&^ είσαι. Και εσύ βρε παιδί μου πρωτοχρονιάτικα βρήκες να χτυπήσεις??? Ολοι έχουν πάρει άδεια :shock: :shock: :shock:

leipsippos πόσο χρονών είσαι¨? Εγω είμαι 24χρονών πουρό:shock:. Αν δίνανε και κάνα κύπελο σε πιτσιρίκια παίζει και να πέρναμε κανένα :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Χρονολογικη σερα

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 15 Φεβ 2006, 01:44

Xronologika pane kapvw etsi!Προσεξε!

Sacram
Σεισμος στις Αλκυονιδες νησους
Leipsippos
.
Εισβολη στην Κυπρο
.
Thanos_KTM
.
Πραξικοπημα των Συνταγματαρχων
.
.
Μικρασιατικη καταστροφη
.
.
Επανασταση του Γενους
.
.
Πεφτει η Πολη στους Τουρκους
.
.
Δολοφονειται ο Ιουλιος Καισαρας.
.
.
Χτιζεται ο Παρθενωνας
.
.
Κάθοδος των Δωρικων Φύλων
.
.
':faroah:'
.
.
B' Αποικισμος στην Ιωνια
.
.
Καινοζωικη Περιοδος
.
.
Geco
.
.
Ιουρασικη περιοδος
.
.
.
Big Bang!

με χρονολογικη σειρα τα γεγονοτα για να καταλαβαινομαστε, τις αφαιρεσεις καντε τις μονοι σας να βρειτε τα χρονια του καθενος!Το μονο σιγουρο ειναι οτι οταν λεμε για Geco μιλαμε για τοv "εντουροσαυρο" στο site!! :animalegg:

Σορρυ Geco αλλα δεν κρατιομουνα να μην το γραψω!! :D :D
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Jurassic Park !

Δημοσίευσηαπό geco » 15 Φεβ 2006, 03:39

Λοιπόν,

επειδή είσαστε παλιόπαιδα, ο ... εντουρόσαυρος, που είναι συγγενές είδος με τον καμπουρογαμώσαυρο (τον βραχώδη) θα σας περιποιηθεί αναλόγως στον επόμενο αγώνα !

Μέχρι τότε διασκεδάστε αλλά μην πάτε στα ... βαθειά !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Re: Jurassic Park !

Δημοσίευσηαπό sacram » 15 Φεβ 2006, 04:17

geco έγραψε:Λοιπόν,

επειδή είσαστε παλιόπαιδα, ο ... εντουρόσαυρος, που είναι συγγενές είδος με τον καμπουρογαμώσαυρο (τον βραχώδη) θα σας περιποιηθεί αναλόγως στον επόμενο αγώνα !

Μέχρι τότε διασκεδάστε αλλά μην πάτε στα ... βαθειά !


χα! Στον επόμενο αγώνα που θα τρέξω, ή βγω 1ος ή τελευταίος, το σίγουρα είναι οτι θα έχω ενα χαμόγελο μέχρι πάνω από τα αυτιά!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Και αν αυτός είναι και το Πήλιο...ακόμα καλύτερα

Ξέχασα!!! θα κεράσω και τις μπύρες(τουλάχιστον:wink: )!!!!!!!!!!
Γιατί??? Γιατί έτσι γουστάρω, γιατί το μόνο που μετράει είναι να είμαστε καλά και να κάνουμε τις καύ*λες μας. Καλά δεν τα λέω??? Και τώρα που το TT600R φοράει και την Ιταλική εξάτμιση(τερμιγιονι :) ) τέρμα τα γκάαααααααζια οπώς λέει και ο Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: Jurassic Park !

Δημοσίευσηαπό AXAROS » 15 Φεβ 2006, 05:45

geco έγραψε:Λοιπόν,

επειδή είσαστε παλιόπαιδα, ο ... εντουρόσαυρος, που είναι συγγενές είδος με τον καμπουρογαμώσαυρο (τον βραχώδη) θα σας περιποιηθεί αναλόγως στον επόμενο αγώνα !

Μέχρι τότε διασκεδάστε αλλά μην πάτε στα ... βαθειά !


Είσαι ο πατέρας μας !!! τέρας μας !!! τέρας μας !!!! :D :D :D :D :D :D :D
ΧΩΜΑ και ξερό ψωμί
Άβαταρ μέλους
AXAROS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Ιαν 2005, 14:13
Τοποθεσία: Να μη σας νοιάζει αδιάκριτοι

Re: Jurassic Park !

Δημοσίευσηαπό geco » 15 Φεβ 2006, 21:02

AXAROS έγραψε:
Είσαι ο πατέρας μας !!! τέρας μας !!! τέρας μας !!!! :D :D :D :D :D :D :D



Δηλαδή, είσαστε ... "Εντουροσαυράκια", τερατάκια, τερατάκια !!!

Ρε, ποιός Δαρβίνος και πράσιν'άλογα; Εδώ η εξέλιξη των ειδών προχωράει με χίλια...
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

alcoholic Park !

Δημοσίευσηαπό sacram » 16 Φεβ 2006, 00:07

Χικ!!!
Σήμερα λίγο πριν τη φυσικοθεραπεία έκανα πράξη τη συνταγή που σπάει αγκυλώσεις αλλά και τον ίδιο τον πόνο. Ποια είναι αυτή???? Μα φυσικά ένα ποτήρι(και όταν λέω ποτήρι μιλάω για μεγάλο ποτήρι) ζεστό τσίπουρο με μέλι..........
ΓΕΙΑ ΜΑΣ
:givemebeer: :givemebeer:
άντε λοιπόν να ποιούμε καμιά :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: : να :band: και καμιά νότα, μετά θα ξανάποιούμε :beer:, θα σηκωθούμε να :dancing: και στο τέλος θα πάρουμε το mopedsmile: mopedsmile: mopedsmile: και θα πάμε στα βουνα για ιαματικά λασπόλουτρα
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 20 επισκέπτες

cron