Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΝDURO TRAINING LOYTRAKI??????????/

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

ΕΝDURO TRAINING LOYTRAKI??????????/

Δημοσίευσηαπό miouos » 22 Φεβ 2006, 02:27

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ... ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΤΗΣ ΒΜW ΣΤΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ... Η ΕΜΠΟΙΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ..... ΚΑΒΑΛΑΩ ΤΟ ΚΤΜ ΑDV640 ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΙΟ 05 ΤΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΝΗΘΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΑΡΕΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΖΟΡΙΚΑ.... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΜΕ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ... ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΡΕΡΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ. ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ?????? ΑΞΙΖΕΙ ΣΑΝ ΕΜΠΕΙΡΕΙΑ????? ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΛΟΝΤΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ TRAIL RAID ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΑ... ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ
Άβαταρ μέλους
miouos
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: 29 Οκτ 2005, 17:31
Τοποθεσία: ATHENS

Re: ΕΝDURO TRAINING LOYTRAKI??????????/

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 22 Φεβ 2006, 02:53

miouos έγραψε:ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕΙ... ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΤΗΣ ΒΜW ΣΤΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ... Η ΕΜΠΟΙΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ..... ΚΑΒΑΛΑΩ ΤΟ ΚΤΜ ΑDV640 ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΙΟ 05 ΤΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΝΗΘΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΑΡΕΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΖΟΡΙΚΑ.... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΜΕ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ... ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΡΕΡΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ. ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ?????? ΑΞΙΖΕΙ ΣΑΝ ΕΜΠΕΙΡΕΙΑ????? ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΛΟΝΤΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ TRAIL RAID ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΑ... ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ


Το έχει κάνει ένας φίλος μου με BMW και μου είπε ότι για αρχάριους είναι καλούτσικο. :wink:
Κάντο δεν χάνεις και τίποτα...δεν είναι και πολλά τα λεφτά για το level 1.
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Re: ΕΝDURO TRAINING LOYTRAKI??????????/

Δημοσίευσηαπό alexandros » 22 Φεβ 2006, 18:21

miouos έγραψε: ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΛΟΝΤΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ TRAIL RAID ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΑ... ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ


η εμπειρία έρχεται με την τριβή, και τα Rally Raid ειναι ιδανικά καθώς σε κρατάν στην σέλα πολλλές ώρες !! καλες και οι σχολές δεν λέω αλλα καλύτερα να εισαι στο βουνο με αλλους 60 !! καλά χώματα !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Re: ΕΝDURO TRAINING LOYTRAKI??????????/

Δημοσίευσηαπό sacram » 23 Φεβ 2006, 22:02

επίσης στα TRAIL raid, αν είσαι λογικός κινδυνεύεις λιγότερο από μία μοναχική βόλτα, βλέπεις καλούς οδηγούς και μαθαίνεις, και το σημαντικότερο(εγγυημένο αυτό) κάνεις γνωριμίες-παρέες περνάς καλά, και έπειτα πηγαινεις τις enduroΒόλτες σου παρέα με ένα κομβόι τρελαμένους!!!!
Ακόμα το σκέφτεσαι???
Και εγώ στα ίδια με εσένα βρισκόμουνα πριν καποιο καιρό. Πηγαινα μόνος στο βουνό και σε κάθε τουμπα ή κολημα άλλαζα χρώμα. Οπότε έψαχνα μαθήματα κτλ κτλ.
Ολα αυτα μέχρι που βρήκα το παρών site.....trail ride raid....
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: ΕΝDURO TRAINING LOYTRAKI??????????/

Δημοσίευσηαπό Caesar » 08 Μαρ 2006, 15:21

Εγώ πήγα το έκανα και έμεινα εντυπωσιασμένος καταλαβαίνοντας πόσα πράγματα έκανα λάθος τόσα χρόνια (ειδικά με μεγάλα ΟΝ-ΟFF)... Αν η βόλτα σου είναι για Σάββατο ή Κυριακή στείλε email...
Άβαταρ μέλους
Caesar
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 08 Μαρ 2006, 15:14
Τοποθεσία: N.Ionia Athens

Re: ΕΝDURO TRAINING LOYTRAKI??????????/

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 09 Μαρ 2006, 15:20

sacram έγραψε:επίσης στα TRAIL raid, αν είσαι λογικός κινδυνεύεις λιγότερο από μία μοναχική βόλτα, βλέπεις καλούς οδηγούς και μαθαίνεις, και το σημαντικότερο(εγγυημένο αυτό) κάνεις γνωριμίες-παρέες περνάς καλά, και έπειτα πηγαινεις τις enduroΒόλτες σου παρέα με ένα κομβόι τρελαμένους!!!!
Ακόμα το σκέφτεσαι???
Και εγώ στα ίδια με εσένα βρισκόμουνα πριν καποιο καιρό. Πηγαινα μόνος στο βουνό και σε κάθε τουμπα ή κολημα άλλαζα χρώμα. Οπότε έψαχνα μαθήματα κτλ κτλ.
Ολα αυτα μέχρι που βρήκα το παρών site.....trail ride raid....


Χαχαχα!!! Τρελη ρεκλαμα,να το βαλουμε σε banner!!

-Ασε, θελω να μαθω εντουρο και δεν μπορω ,εχω δοκιμασει τα παντα.
-Με off-road.gr λουστηκες;
-Οχι!
-Λούσου τους τρελους και θα τα δεις ολα!!! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι


Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 26 επισκέπτες