Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Απαγόρευση στα πιστάκια της Πάρνηθας?!?!?

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

Απαγόρευση στα πιστάκια της Πάρνηθας?!?!?

Δημοσίευσηαπό GasGas300 » 08 Μάιος 2006, 23:24

Αγαπητοί συν-εντουράδες,

Το προηγούμενο Σάββατο μας συνέβη το εξής απίστευτο: Σταματήσαμε στην πόρτα που μπαίνουμε για τα πιστάκια της Πάρνηθας (επάνω στο πέταλο μετά την γέφυρα της Βαρυμπόμπης) για να βγάλει ο κύριος Χριστόφορος το αντι-ανεμικό του μπας και ιδρώσει και μας κρυώσει. Εμείς (ο Μάκης και εγώ) τον περιμέναμε πάνω στο ανάχωμα όπου ξαφνικά εμφανίζεται μαύρο Σκόντα (τς...) της τροχαίας συνοδεία ενός GSX και μας καλεί πίσω. Φυσικά και μας πέρασε από το μυαλό να την κάνουμε αλλά πρώτον δεν μπορούσαμε να αφήσουμε τον Χριστόφορο μόνο του και δεύτερον δεν είχαμε και τίποτε να φοβηθούμε, οπότε κατηφορίσαμε το ανάχωμα για να ανακαλύψουμε πως η κυρία Διοικητής της Τροχαίας Κηφισιάς και οι δύο κατώτεροι της (ένας Υπάξ και ένας αστυφύλακας) μας κάνανε έλεγχο γιατί λέει (άκουστε) 1) είχε καταγγελία από τους περιοίκους ότι κάναμε φασαρία και 2) Η Εθνική Τράπεζα στην οποία ανήκει η έκταση με τα πιστάκια έκανε επίσης καταγγελία για παράνομη είσοδο στην έκταση της.

Τι να πρωτοπούμε?!?!? Ότι δεν υπάρχουν περίοικοι στην συγκεκριμένη περιοχή και ότι το κοντινότερο σπίτι είναι στο Κρυονέρι??! Ότι δεν υπάρχει καμία ταμπέλα που να απαγορεύει την είσοδο στην συγκεκριμένη περιοχή που κάνουμε προπόνηση εδώ και πάνω από 15 χρόνια?!?! Τι να τους πούμε?!?! Περιττό να σας πω ότι ότι και να είπαμε (από τα λίγα δηλαδή γιατί δεν βγάζεις άκρη με αυτούς) δεν καταλαβαίνανε τίποτε και ιδιαίτερα η κυρία που μας απείλησε με αυτόφορο!!! Σε ένα κακομοίρη που μαζέψανε με την ευκαιρία που περιμέναμε το ανακριτικό (!!!) να έρθει και παρακαλούσε (χωρίς πλάκα) να τον συγχωρέσει και δεν θα το ξανακάνει (την βλακεία που έκανε να βάλει ένα ανήλικο παιδί να οδηγήσει το super mirafiori του) η ...κυρία απάντησε Ο Θεός συγχωρεί, ΕΓΩ ΟΧΙ....!!!!! Μιας και βλέπαμε την Σαββατιάτικη βόλτα μας να πηγαίνει ...βόλτα και το νέο πιστάκι που μας έλεγε ο Χριστόφορος πολύ μακρινό βγάλαμε και εμείς τους φραπέδες και τα κρουασάν που είχαμε για αργότερα, ανάψαμε και τα πουράκια μας, αράξαμε και χαζεύαμε το μαρτύριο του κακόμοιρου με το mirafiori που τον μαζέψανε τελικά στο αυτόφορο. Όταν βαρέθηκε που δεν της δίναμε πια σημασία κάλεσε το ανακριτικό ξανα, κάθισε στο κάθισμα του συνοδηγού και έσπευσε σε κυνήγι νέων αδίστακτων κακοποιών στοιχείων... Εμείς πήραμε τις απόδείξεις μας και οι τρεις για έλλειψη καθρεπτών και σημάτων της Εφορίας κολλημένα σε εμφανές σημείο του οχήματος μας και πρόσχαροι πήγαμε γρήγορα γρήγορα στο πιστάκι το οποίο ήταν και εκτός της έκτασης της Εθνικής Τράπεζας!!

Σχόλια : 1) Και οι τρεις λάβαμε την ίδια κλήση με το ίδιο ποσό ώστε να μην τσακωνόμαστε ποιος πήρε το μεγαλύτερο πρόστιμο (αν και ο Χριστόφορος πρέπει να τα πληρώσει όλα με το %#@αντιανεμικό του)...
2) "Εσύ θα μου πεις αν έχει κατοίκους η περιοχή, εγώ την έχω περπατήσει όλη... και ξέρω"(!!!????!!?!?!)
3) "Να ενημερώσετε τους φίλους σας που κάνουν εντούρο να μην ξαναμπούν εδώ μέσα"....(?!?!?!?!?!) Μα είμαστε πάνω από 1000 άτομα που καβαλάμε εδώ "Ναι καλά, αφού γνωρίζεστε όλοι μεταξύ σας...." (?!??!?!!?!?!?!)
4) Όχι κατάθεση δεν ξανακάνω στην Εθνική, κάθε φορά που έχει διαφήμηση θα το αλλάζω....
5) Έχετε πάντα όλα τα χαρτιά μαζί σας (δίπλωμα, άδεια, ασφάλεια, σήμα κτλ)

Αν προσθέσετε και το γεγονός ότι μας διώχνουν και από το Κτήμα, το επόμενο βήμα είναι πιό? Τέρμα το εντούρο στην Πάρνηθα????

Αυτά τα ολίγα και προσοχή.


(ΥΓ) Την ίδια μέρα κάποιοι άλλοι τα κανανε λίμπα στο κέντρο με την ησυχία τους και εμείς περναμε κλήση για καθρεφτες.... επειδή πήγαμε εντουράδα....
Enduro Republic, Prime Minister
Άβαταρ μέλους
GasGas300
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 07 Φεβ 2006, 00:21
Τοποθεσία: Κολντγουότερ

!Beware the mount of parnitha!

Δημοσίευσηαπό Igor_Giganski_Antiatom » 10 Ιουν 2006, 22:30

Αγαπητέ συν-εντουρά στην τύπου λατινικής Αμερικής χώρα που ζούμε
Μην σου φαίνονται παράξενα τέτοια φαινόμενα καθαρού αντί-μοτοσυκλετισμού
Από Γουρουνάκια(cops) και όχι μόνο, τα οποία οφείλονται κατά την γνώμη μου σε χουντικά κατάλοιπα άχρηστων αστυνομικών(β-κλάσης,6-μήνη εκπαίδευση ) σε κακές επιρροές μεσηλίκων και (π**τσο)γερόντων από ταινίες του 80 απύθμενης ηλιθιότητας (τύπου:χούλιγκανς ,φυλακές ανηλίκων, ρόδα-τσάντα & κοπάνα κ.τ.λ.)και
Στην σκοταδό-θρησκοληψία που μαστιγώνει αυτό το έθνος, επίσης μην ξεχνάς την αγάπη που τρέφουν τα γουρουνάκια για τον «τέως» και την (θεωρητικά) δικιά του περιουσία! Έχει τύχη και σε εμένα παρόμοιο περιστατικό με ειδικό φρουρό που φύλαγε τα «ανάκτορα» και φώναζε σε εμένα και τον geco «αλήτες τι θέλετε σταματήστε τώρα, θα φωνάξω ενισχύσεις κ.τ.λ.» εννοείτε πως τον αγνοήσαμε λες και δεν υπήρχε και σαν «κότα» που ήταν δεν πλησίασε κιόλας επί 30δευτερα που προσπαθούσα να βάλω μπροστά το μηχανάκι(έτυχε να μου σβήσει) μετά απλώς την κάναμε!
Συμβουλές :
1)Αν μπορείς να φύγεις φύγε, αλλιώς πέξτο «χουντίνι» η κάνε διπλωματικά κόλπα
2)Στην Πάρνηθα(απέξω) δεν μιλάς σε κανένα, δεν περιμένεις κανένα, δεν απαντάς όταν σου φωνάζουν! γέροι-μπάτσοι-ποδηλάτες-φυσιολάτρες-τσιγγάνοι-περίεργοι ,(κάνεις τον Κινέζο κοινός)
3)μπαίνεις σαν commando - βγαίνεις σαν commando!


Υ.γ. έχω το gasgas250ec 01’ εσύ πότε το πήρες, πρέπει να φτιάξουμε κάνα κλαμπάκι εμείς οι gazotoi!
be a racer not a poser(death to cafe posers)! GAS GAS EC 250 01' "ERZBERG CERTIFIED"
Άβαταρ μέλους
Igor_Giganski_Antiatom
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 13 Απρ 2005, 03:08
Τοποθεσία: Athens

Re: !Beware the mount of parnitha!

Δημοσίευσηαπό sacram » 11 Ιουν 2006, 11:38

Igor_Giganski_Antiatom έγραψε: μετά απλώς την κάναμε!
Συμβουλές :
1)Αν μπορείς να φύγεις φύγε, αλλιώς πέξτο «χουντίνι» η κάνε διπλωματικά κόλπα
2)Στην Πάρνηθα(απέξω) δεν μιλάς σε κανένα, δεν περιμένεις κανένα, δεν απαντάς όταν σου φωνάζουν! γέροι-μπάτσοι-ποδηλάτες-φυσιολάτρες-τσιγγάνοι-περίεργοι ,(κάνεις τον Κινέζο κοινός)
3)μπαίνεις σαν commando - βγαίνεις σαν commando!


Η αλλιώς πατάς το ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΛ :P :P :P
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ


Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες