Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Θέλω να πάρω τα βουνά.Εχω πρόβλημα;...

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

Τελικά ... έχεις πρόβλημα !

Δημοσίευσηαπό geco » 09 Δεκ 2006, 12:20

Το μηχανάκι που αναφέρεις έχει σταματήσει χρόνια να παράγεται. Ηταν ένα καλό δίχρονο ψευδοεντουράκι αλλά δεν εισήχθη ποτέ επίσημα και δεν νομίζω να βρίσκεις ανταλλακτικά.

Το XR συνεχίζει να παράγεται, εισάγεται κανονικά, είναι το καλυτερότερο και νικάει ακόμα στο Ντακάρ την κατηγορία του !

Μην ψάχνεις πάλι και μην πισωγυρίζεις σε άλλες επιλογές ! Αν έχεις αμφιβολίες πες τες αλλά αποφάσισε κάποια στιγμή !

Αλλοιώς μην περιμένεις να σε πάρουμε σοβαρά !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Re: Τελικά ... έχεις πρόβλημα !

Δημοσίευσηαπό patrinos » 09 Δεκ 2006, 14:19

geco έγραψε:Το μηχανάκι που αναφέρεις έχει σταματήσει χρόνια να παράγεται. Ηταν ένα καλό δίχρονο ψευδοεντουράκι αλλά δεν εισήχθη ποτέ επίσημα και δεν νομίζω να βρίσκεις ανταλλακτικά.
Το XR συνεχίζει να παράγεται, εισάγεται κανονικά, είναι το καλυτερότερο και νικάει ακόμα στο Ντακάρ την κατηγορία του !
Μην ψάχνεις πάλι και μην πισωγυρίζεις σε άλλες επιλογές ! Αν έχεις αμφιβολίες πες τες αλλά αποφάσισε κάποια στιγμή !
Αλλοιώς μην περιμένεις να σε πάρουμε σοβαρά !


Εκτιμω ιδιαιτερα τις γνωσεις σας πανω στο θεμα και αυτος ειναι ο λογος που ποσταρα ενα τετοιο θεμα αγορας.θεωρω οτι δεν εχω τις γνωσεις που ορισμενοι εχετε πανω στο θεμα "αγορα εντουρο" και καθε βοηθεια ειναι αποδεκτη... Ρωταω για να μαθαινω και να με βοηθησει στην τελικη επιλογη και σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιαυτο...Ομως αυτο το τελευταιο "...να σε παρουμε στα σοβαρα"...το θεωρω καπως αστοχο(με ολο το σεβασμο)...Δηλαδη για να παρετε καποιον στα σοβαρα πρεπει να επιλεξει ΑΜΕΣΑ και εγκαιρα;...Το ψαξιμο δεν ειναι στο προγραμμα;ρωτησα για το CRM γιατι στα 800ευρω δεν εβρισκα και πολλα ε;...Και απαντησες ...Νομιζεις οτι το ηξερα;Τωρα το ξερω.Αρα θεωρεις οτι δεν αξιζει απ'οτι καταλαβα.Αποκλειω λοιπον καποια μοντελα και προχωραω πιο σιγουρα για την τελικη επιλογη...Αν αυτο δεν ειναι σοβαρο...σταματηστε να ασχολειστε...και sory για την ενοχληση ε;... :?
Kώστας
Άβαταρ μέλους
patrinos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 01 Απρ 2005, 19:50
Τοποθεσία: Πάτρα

Μαλάκωσεεεεεεεεεε !

Δημοσίευσηαπό geco » 09 Δεκ 2006, 15:00

Τι να σε κάνω , που μου είσαι και παρεξηγιάρης ;

Βρε σύ, νομίζω πως είμαι σαφής ! Γιά την χρήση και το επίπεδο που ανέφερες σου είπα ευθέως την γνώμη μου χωρίς περιστροφές !

Κρίνε ποιός πιστεύεις ότι σου λέει σωστά πράγματα και ακολούθησε μιά σιγκεκριμένη κατεύθυνση !

Πες συγκεκριμένες παραμέτρους να σου πούμε συμβουλές!

Π.χ.
" Θέλω να τρέξω στο παγκόσμιο πρωτάθλημα εντούρο με το χαμηλότερο budget που γίνεται. Πείτε μου, τι να προτιμήσω;"

Ή
" Θέλω το καλύτερο εντουράκι γιά γενική χρήση με 500 Ευρώ "

Τα " Την Κική την αγαπώ, μα μ'αρέσει κι η ... Κοκό" δεν δείχνουν σοβαρότητα, στην πρόθεση αγοράς τουλάχιστον !

Αν νομίζεις ότι σε προσέβαλα, να με συμπαθάς !

Γιά σκεψου το όμως και λίγο !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Μαλάκωσεεεεεεεεεε !

Δημοσίευσηαπό disco » 09 Δεκ 2006, 15:54

Με 800 εύρα ούτε γενικό σέρβις δεν κανεις σε ένα μηχανάκι 11 ετών.

Έχει δίκαιο ο Γκέκο για την επιλογή μοτοσικλέτας.

Μην στραβώνεις patrinos, εδώ οι διάλογοι είναι λιγάκι χαλαροί, δεν είναι κακό αυτό. :mrgreen:
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Re: Θέλω να πάρω τα βουνά.Εχω πρόβλημα;...

Δημοσίευσηαπό patrinos » 09 Δεκ 2006, 16:21

patrinos έγραψε:Θελω ενα οικονομικο Endurακι που να μπορω να το περιποιουμαι στην συντηρηση μονος μου αλλά και να κινειται αξιοπρεπως στα βουνα και στα μονοπατια...Και μπορει οι διαστασεις μου των 190εκατοστων και 105 κιλων να μην κολλανε πουθενα σε διαδρομες,αλλά το ιδιο θελω και για την μοτοσυκλετα που θα παρω... Καθαρά για δικη μου ευχαριστηση ...Το θελω να παιρνω τα βουνα και να το φχαριστιεμαι.Αλλά και μεσα στην πολη να το κυκλοφορω επισης δεν θα με χαλασει...Τωρα αν ειναι και ανετο ακομα καλυτερα.Κι αν εχει και φωτα ουουου...πολυ καλα.Και φυσικα να το κουμανταρω εγω εεε...οχι να με πηγαινει αυτο οπου θελει...να συνεργαζομαστε...φιλικά.!Εδω ειναι το θεμα ομως...Αλλά μου λενε καποιοι οτι το 200αρι ειναι μικρο,παρε 2χρονο,εκεινο καιει πολλα,αυτο ειναι βαρυ,αυτο δεν συντηρειται ευκολα,αυτο χαλαει,εκεινο εκει ειναι δυστροπο,το αλλο ετσι,εκεινο παραεξω και μπλοκαρω...Για βοηθηστε ρε παιδια...Μπας και ερθει εκεινη η ωρα που θα βαλω τη μποτουλα,κρανος, στολη... και θα φυγω για τα βουνα....Ασε που θα το κοτσαρω σε τρεϊλερακι (που θα παρω βεβαια...:? )και οταν οι αλλοι ξεκουραζονται στο χωριο...εγω θα αλωνιζω στα βουνα και στις ομορφιες διασκεδαζοντας...Βοηθατε γιατι καιρο τωρα λεω να την κανω αλλά οσες φορες ψαχνω...τοσο μπερδευομαι... :(

Οκ βρε geco...δεν παρεξηγουμαι...απλά εχω πελαγωσει στο θεμα αγορας και δεν εχω και τις καλυτερες γνωσεις πανω στο θεμα επιλογης...Αυτο που λεω πιο πανω και ειπα απο την αρχη του ποστ...Αυτο θελω.Ναι μεν προσανατολιζομαι στο XR400 αλλά κοιταζω μηπως καμμια πιο φτηνη εναλλακτικη αξιζει τον κόπο...Αυτα λεω...αυτα θελω...Και παλι thanks :)
Kώστας
Άβαταρ μέλους
patrinos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 01 Απρ 2005, 19:50
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Θέλω να πάρω τα βουνά.Εχω πρόβλημα;...

Δημοσίευσηαπό disco » 11 Δεκ 2006, 11:13

Όσο πιο φτηνό, τόσο πιο ακριβά θα πλήρωσης για συντήρηση.
Μακριά από παραεισαγόμενα.
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 18 επισκέπτες