Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Μοτο για κάθε μέρα ή μόνο για απόλαυση.....

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

Το MOTO στην καθημερινοτητά σου???

Οδηγάω μότο καθημερινά παρ'όλο το χάος της πόλης
13
68%
Οδηγάω το μότο μόνο για την ευχαρίστηση μου (βόλτες,ταξίδια,χώμα κτλ)
6
32%
 
Σύνολο ψήφων : 19

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 30 Απρ 2007, 09:44

patrinos έγραψε:
THANOS_KTM έγραψε:Eγώ οδηγώ (μέσα στην ζούγκλα) όσο χρειάζεται μέχρι να βγώ στο βουνό.
Δυστηχώς η παιδεία μας η οδηγική είναι σαν την υπουργό Γιαννάκου....για τα μπάζα.!! :lol:

To θεμα της παιδείας ειναι κατι που το αναμασαμε ολοι αλλά επι της ουσιας θα αργησουμε πολυ να γινουμε Σουηδοι...γιατι μη νομιζεις,δεν ειναι μονο οι Ελληνες.Υπαρχουν και οι Ιταλοι και οι Βαλκανιοι και αλλοι λαοι που ειναι αξεστοι ως οδηγοι ...Απλα εμεις εχουμε ενα ΜΕΓΑΛΟ κακο.Οταν μιλαμε για παιδεία ΠΑΝΤΑ νομιζουμε οτι αφορα ολους τους υπολοιπους ΕΚΤΟΣ απο εμας... :?


Ρε φίλε...εχτές έτρεξα έναν ημιμαραθώνιο(με τα πόδια :D ) και το τι γιούχα ακουσα που έκοβα μισό μέτρο του δρόμου από τα "κονσερβοκούτια" δεν λέγετε.Τι μου λές από εκεί και πέρα.!!!
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό tati » 30 Απρ 2007, 11:13

καθε μέρα μοτο και μόνο μοτο και οταν έρθει η ώρα που λες δεν ξανακαβαλάω ποτε στην πολη μονο στο βουνό και παρεις το μετρο ή το λεωφορείο που εχεις ολους τους βρωμιάρηδες δίπλα σου, σα σαρδελες ολοι μαζί, αλλος να βήχει, άλλος να φτερνίζεται,άλλος να...κοκ, ...να φτανεις στο 4πλασιο χρόνο στον προορισμό σου

λες παλι.....ποτε ξανα ΜΜΜ μόνο μοτο.........
μπήκε στόχος.........
tati
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 950
Εγγραφή: 11 Δεκ 2006, 12:43

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 30 Απρ 2007, 12:13

Δυστυχως με μηχανη. Δυστυχως γιατι η κατασταη δεν με αφηνει να χρησιμοποιησω αυτοκινητο εκτος και αν εχω σκοπο να περασω το 1/4 της ζωης μου πισω απο ενα τιμονι. Δυστυχως γιατι οι μηχανες ειναι φτιαγμενες για να πηγαινεις ταξιδια, να ανεβαινεις βουνα, να χανεσαι στο δασοις, να ξυνεις μποτες σε εναν ερημο επαρχιακο δρομο, οχι να σε πηγαινουν στην δουλεια σου. Και ευτυχως εχω μια μηχανη για καθε δουλεια και εχω και το μίασμα για να πηγαινω στη δουλεια... Δυστυχως, γιατι τα πιο πολλα χιλιομετρα τα βαζω στο ΧΤ αντι για το 640...
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό patrinos » 30 Απρ 2007, 22:33

THANOS_KTM έγραψε:
patrinos έγραψε:
THANOS_KTM έγραψε:Eγώ οδηγώ (μέσα στην ζούγκλα) όσο χρειάζεται μέχρι να βγώ στο βουνό.
Δυστηχώς η παιδεία μας η οδηγική είναι σαν την υπουργό Γιαννάκου....για τα μπάζα.!! :lol:

To θεμα της παιδείας ειναι κατι που το αναμασαμε ολοι αλλά επι της ουσιας θα αργησουμε πολυ να γινουμε Σουηδοι...γιατι μη νομιζεις,δεν ειναι μονο οι Ελληνες.Υπαρχουν και οι Ιταλοι και οι Βαλκανιοι και αλλοι λαοι που ειναι αξεστοι ως οδηγοι ...Απλα εμεις εχουμε ενα ΜΕΓΑΛΟ κακο.Οταν μιλαμε για παιδεία ΠΑΝΤΑ νομιζουμε οτι αφορα ολους τους υπολοιπους ΕΚΤΟΣ απο εμας... :?


Ρε φίλε...εχτές έτρεξα έναν ημιμαραθώνιο(με τα πόδια :D ) και το τι γιούχα ακουσα που έκοβα μισό μέτρο του δρόμου από τα "κονσερβοκούτια" δεν λέγετε.Τι μου λές από εκεί και πέρα.!!!

E αμα τα λεω...θα αργησουμε πολυυυυυ να καταλαβουμε τα περι "παιδειας"... Ετσι ειναι Θανο. :?
Kώστας
Άβαταρ μέλους
patrinos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: 01 Απρ 2005, 19:50
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό Riddon » 08 Μάιος 2007, 12:37

Προσωπικά ως κάτοικος Θεσσαλονίκης μπορώ να πώ οτι ακόμα δεν έχουμε φτάσει στα επίπεδα της Αθήνας σε κυκλοφοριακή κίνηση,αν και πολύ φοβάμαι οτι σε λίγα χρόνια θα είναι το ίδιο.
Οδηγάω μηχανή μόνο για Enduro(WR450)και πάω μόνο βουνό μ' αυτήν.
Για μέσα στην πόλη έχω ένα Honda GLX και πραγματικά μέρα με την ημέρα καταλαβαίνω την αξία του...
Άβαταρ μέλους
Riddon
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Μάιος 2007, 18:30
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό sacram » 08 Μάιος 2007, 14:32

Ετσι είναι ..έχει αξία ο πάπιος αλλά να έχεις το νου σου γιατί από ασφάλεια το παπί....
Εγώ να σου πώ την αλήθεια σκέφτομαι να δώσω τον πάπιο μου και να παίξω κάνα transalp or Africa για κάθε μέρα αλλά και για ταξίδια.
Πάντως προσπαθώ μέσα στην Αθήνα να μην πολυοδηγάω
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες