Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πόσες φορές την έχετε γλιτώσει φθηνά (ή όχι)...

Συζητήσεις, tips, συμβουλές και άλλα!

Δημοσίευσηαπό Zed » 01 Νοέμ 2007, 00:30

sacram έγραψε:Στον Βύρωνα είναι πιο άνετα τα πράγματα...αν και έχουν φήμη....στα endurakia
.


:oops:

..λες να βαλω κανενα streetαδικο πλαστικο και να τις σκαπουλάρω??

Ρε γαμώτο δεν λέω...σε απαλάσει απο το άγχοσ το γκαράζ..αλλά είναι τσάμπα 30Ε τον μήνα αλλα και τράβηγμα αν δεν έχεις κοντά σου.

geco έγραψε:Ήταν κλειδωμένο με βαρειά Κλειδαριά Oxford βιδωμένη με μπουλόνια στον τοίχο


Είχα την εντύπωση ότι απαξ και βιδώσουν στον τοίχο τότε δεν ξεβιδώνονται ενώ είναι περασμένη η κουλούρα γιατι η αλυσίδα περνάει πάνω απο τις βιδες..δεν ισχύει??
Άβαταρ μέλους
Zed
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2005, 14:29
Τοποθεσία: Βυρωνας

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 01 Νοέμ 2007, 01:19

30 ευρώ για να κοιμάσαι ησυχος 30 μέρες και να μην χασεις χιλιάδες ευρώ δεν σου φαίνεται δηλ. λογικο ??
:roll:
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Δημοσίευσηαπό Papasouzas » 01 Νοέμ 2007, 02:16

Θα συμφωνήσω με τον Μάκη...
Πάντως κι εγώ αν δεν είχα το παπί να πηγενοέρχομαι στο γκαράζ θα ταλαιπωριόμουνα πολύ...
Όσο υπάρχει τράπουλα,θα βγένουνε ρηγάδες
κι όσο υπάρχουν δάσκαλοι θα βγαίνουν μαθητάδες!

TEAM 65- !!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Papasouzas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: 18 Ιαν 2007, 18:36
Τοποθεσία: Κάτω από τις λάσπες και το μηχανάκι απο πάνω!

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 01 Νοέμ 2007, 10:05

Κάποτε επεδή στη γειτονιά μου στα Α.Πατήσια δεν έβρισκα γκαραζ το είχα στο γκαράζ του κολλητού μου στο Μαρούσι. Και παρεούλα κάναμε και όταν το Κτμάκι μου είχε σηκωμάρες ξέσκαγε στο GasGas που κοιμόταν δίπλα του. Είχα το κεφάλι μου ύσηχο και ας έκανα 15 λεπτά να πάω. Εχανα βεβαια τη χλιδή και την απόλαυση να σκαλίζω το Κτμακι μου όποτε ήθελα και να το έχω κοντά. τουλάχιστον ήξερα πάντα που θα το βρώ.
Τώρα ακόμα σε κλειστό γκαράζ στο σπίτι μου που έχει άλλα 2 αυτοκίνητα και 2 μηχανάκια μέσα πάντα το κλειδωνω σε περίτπωση που ξεχάσει κάποιος τη γκαραζόπορτα ανοιχτή. Το παπί ή ακόμα και το αυτοκίνητο δεν θα με πειράξει να μου το πάρουν. Το ΚΤΜ όμως πολύ. Τόσο οικονομικά όσο και συναισθηματικά.
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Δημοσίευσηαπό sacram » 01 Νοέμ 2007, 10:32

ktmakis έγραψε:Κάποτε επεδή στη γειτονιά μου στα Α.Πατήσια δεν έβρισκα γκαραζ το είχα στο γκαράζ του κολλητού μου στο Μαρούσι. Και παρεούλα κάναμε και όταν το Κτμάκι μου είχε σηκωμάρες ξέσκαγε στο GasGas που κοιμόταν δίπλα του. Είχα το κεφάλι μου ύσηχο και ας έκανα 15 λεπτά να πάω. Εχανα βεβαια τη χλιδή και την απόλαυση να σκαλίζω το Κτμακι μου όποτε ήθελα και να το έχω κοντά. τουλάχιστον ήξερα πάντα που θα το βρώ.
Τώρα ακόμα σε κλειστό γκαράζ στο σπίτι μου που έχει άλλα 2 αυτοκίνητα και 2 μηχανάκια μέσα πάντα το κλειδωνω σε περίτπωση που ξεχάσει κάποιος τη γκαραζόπορτα ανοιχτή. Το παπί ή ακόμα και το αυτοκίνητο δεν θα με πειράξει να μου το πάρουν. Το ΚΤΜ όμως πολύ. Τόσο οικονομικά όσο και συναισθηματικά.


οκ τα 15λεπτα/ Και γω κανα 10 λεπτο είμαι απο το ToutouRaaa
αλλα με τις μπότες δεν παλεύετε. Οποτε είναι για βουνό..παω το περνω από το παρκινγ με σπορτεκσακι... σταματάω σπίτι φοράω τα αρβίλια και έφυγα...
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό mitsos » 01 Νοέμ 2007, 19:36

Χειμωνιάτικο πρωινό πριν αρκετά χρόνια...

... έμεινα με το κράνος στο χέρι και τα μάτια καρφωμένα στην πίσω γωνιά της πυλωτής και την σπασμένη αλυσίδα ...

... και τα πόδια "κομένα" ... και την οργή ... και αυτό το απερίγραπτο συναίσθημα απώλειας ...

... του πρώτου μου δίτροχου με κινητήρα (Honda C50)

... ακόμα και σήμερα όταν βλέπω στο δρόμο το αντίστοιχο μοντέλο στο ίδιο χρώμα νομίζω οτι έχει πάνω του κάτι δικό μου !!...

όσοι το έχετε νοιώσει ξέρετε ακριβώς πως είναι

Εύχομαι ποτέ ξανά σε κανέναν μας

Μήτσος
mitsos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2002, 14:49
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Δημοσίευσηαπό squirrel » 02 Νοέμ 2007, 10:23

πριν απο 10 χρονια μου πήραν ένα GLX90 απο σπίτι στα κ.Πατήσια.μετά απο 5 χρόνια με φωνάξαν οι μπάτσοι κ μου το δείξαν στο παρκινκ τους(το είχαν βρεί!)ενδιάμεσα μου είχαν κλέψει κ άλλο ενα 90άρι το οποίο το βρήκα στο αστυνομικό τμήμα στο Ίλιον μέσα σε ένα κοντέινερ με πάνω απο 100 μηχανάκια,ενώ δεν ξαναβρήκα ποτέ το KSR80 που μου πήραν απ'το σπίτι μου :( .πρίν απο 8 μήνες με πήραν τηλ κ μου είπαν οτι χτυπάει ο συναγερμός απο το μηχανάκι μου(AFRICA 750 TOY 92').πήγα στο σπίτι κ το βρήκα να βαράει με τον διακόπτη ανοιχτό.ευτυχώς δεν είχε λαμπάκι συναγερμού κ δεν ήξεραν πως θα βαρέσει!!Το KTM τώρα πλέον το έχω βάλει σε κλειστό πάρκιγκ κ πάλι τα βράδια δεν κοιμάμαι ήσυχος...
ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ,ΜΗΝ ΠΕΤΑΞΕΙΣ ΠΕΤΣΕΤΑ.
Άβαταρ μέλους
squirrel
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 13 Απρ 2007, 13:42
Τοποθεσία: Περιστέρι,Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Papasouzas » 02 Νοέμ 2007, 14:01

Τελικά εσένα σε πάει....
KSR80 ήτανε το πρώτο μηχανάκι με συμπλέκτη που οδήγησα...
Αναπόλησα την εφηβεία μου τώρα...:lol: :lol: :lol:
Όσο υπάρχει τράπουλα,θα βγένουνε ρηγάδες
κι όσο υπάρχουν δάσκαλοι θα βγαίνουν μαθητάδες!

TEAM 65- !!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Papasouzas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: 18 Ιαν 2007, 18:36
Τοποθεσία: Κάτω από τις λάσπες και το μηχανάκι απο πάνω!

Δημοσίευσηαπό markd » 02 Νοέμ 2007, 18:45

Σιγά ρε ΑΝΔΡΑ !!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό Papasouzas » 02 Νοέμ 2007, 19:13

Σου χάλασε το χιούμορ η επαρχία ή ακόμα Αθήνα είσαι? :lol: :lol:
Όσο υπάρχει τράπουλα,θα βγένουνε ρηγάδες
κι όσο υπάρχουν δάσκαλοι θα βγαίνουν μαθητάδες!

TEAM 65- !!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Papasouzas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: 18 Ιαν 2007, 18:36
Τοποθεσία: Κάτω από τις λάσπες και το μηχανάκι απο πάνω!

Δημοσίευσηαπό sacram » 03 Νοέμ 2007, 10:21

:lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Moto Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 14 επισκέπτες