Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Μήπως κάποιος γνωρίζει....

Μήπως κάποιος γνωρίζει....

Δημοσίευσηαπό greekblue » 31 Ιαν 2006, 22:04

Μήπως κάποιος γνωρίζει εάν το Cherokee 2.4L Classic του 2003 (9ος) έχει TRAC-LOC DIFFERENTIAL - Μπλοκέ διαφορικό πίσω ?
Άβαταρ μέλους
greekblue
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2005, 11:51
Τοποθεσία: Athina

Μήπως κάποιος γνωρίζει....

Δημοσίευσηαπό panosktm » 01 Φεβ 2006, 05:27

χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω οτι το trac-loc ειναι προαιρετικο καιοχι στανταρ.αν σκυψεις πισω στο διαφορικο
πρεπει να υπαρχει αυτοκολητο(αν δεν εχει φυγει)αλλος τροπος ειναι να κοψεις τερμα το τιμονι σε βρεγμενο δρομο ποιο για ευκολα και να ξεκινησεις αποτομα.αν δεις να σπινιαρει μονο ο ενας τροχος τοτε δεν εχει trac-loc.εγω πηγα σε ενα υψωμα με κλιση σηκωσα τον ενα πισω τροχο στον αερα και παταγα γκαζι.ο φιλος μου που ηταν εξω ειπε οτι μολις πηγαινε να γυρισει ο τροχος σταματαγε.ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος γιατι αυτα τα εχω διαβασει απο site του εξωτερικου.
jeep cherokee 2,5 crd
ktm exc 450
Άβαταρ μέλους
panosktm
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 22 Μάιος 2005, 14:01
Τοποθεσία: loutraki

Δημοσίευσηαπό greekblue » 02 Φεβ 2006, 02:06

Πάνο σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Στα νέα face lifted μοντέλα μπόρεσα να βρω πληροφορίες από το site της chrysler και όλα έχουν στον βασικό εξοπλισμό μπλοκέ διαφ. πίσω.

Το θέμα που προκύπτει είναι ότι δεν μπορώ να βρω πληροφορία για το Cherokee Classic 2.4L του 09/2003 όπου όπως σωστά αναφέρεις σε κάποια μοντέλα τότε ήταν προαιρετικό και σε άλλα στάνταρντ.

Αν γνωρίζει κάποιος θα με βοηθήσει πολύ.


Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
greekblue
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2005, 11:51
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευσηαπό Caravan » 02 Φεβ 2006, 23:43

Μπορείς να ρωτήσεις στην αντιπροσωπεία με τον αριθμό πλαισίου του αυτοκινήτου σου.
Άβαταρ μέλους
Caravan
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005, 20:32
Τοποθεσία: Κρυονέρι Αττικής


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 14 επισκέπτες

cron