Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Συνάντηση Νοτίων, Κυριακή 25/01/2009

Δημοσίευσηαπό haf » 25 Ιαν 2009, 22:50

Οποιος θέλει να δει μέρος της διαδρομής απο το Google Earth σε video

http://rapidshare.com/files/189356454/g ... _video.rar


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
haf
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 16 Ιαν 2009, 22:48
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 26 Ιαν 2009, 01:27

Σήμερα κάναμε μια πολύ ωραία εκδρομή!!! Η διαδρομή ήταν πολύ καλή και διασκεδαστική. Η παρέα ήταν ακόμα πιο καλή!!! θα πρέπει να ευχαριστήσω το φίλο Νικόλα (NickPar) αλλά και όλα τα παλικάρια που έβαλαν ένα "χεράκι" για να ξεκολλήσω από εκείνο το σημείο... :shock:

Χάρηκα που σας γνώρισα όλους όσους δεν ήξερα και που είδα αυτούς που ήξερα :) Με κάποιους γνωριστήκαμε λίγο καλύτερα στην ταβέρνα όπου όσοι δεν ακολούθησαν έχασαν...

Άντε, να οργανωθούμε για την επόμενη εξόρμηση
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 26 Ιαν 2009, 01:34

Εδώ υπάρχει όλη η διαδρομή που κάναμε όπως την έγραψα με το PathAway. Μέσα στον φάκελο υπάρχει και μια πολύ υψηλής ανάλυσης φωτογραφία του χάρτη με την διαδρομή για την περίπτωση που κάποιος φίλος θέλει να την εκτυπώσει ;-)

Θα ακολουθήσουν βίντεο (θέλουν λίγο χρόνο να ετοιμαστούν) και φωτογραφίες 8)
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό vram » 26 Ιαν 2009, 05:32

Φιλε Βαγγελη....ωραια δουλεια.Μηπως θα ηταν ευκολο να ανεβασεις τα βιντεο καπου αλλου για να μπορεσουμε να τα δουμε?
Άβαταρ μέλους
vram
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 07 Ιαν 2009, 22:37
Τοποθεσία: Trinida & Tobago

Δημοσίευσηαπό vram » 26 Ιαν 2009, 06:08

Καλημερα σε ολους τους φιλους που πηραν μερος η ακομα και να μην πηραν βοηθησαν ωστε να πραγματοποιηθει αυτη η εκδρομη.Ηταν μια δυσκολη στο να οργανωθει αλλα και να συντονιστει προσπαθεια που ομως πετυχε χαρη στην καλη διαθεση ολων.Συγχαρητηρια σε ολους οσους για πρωτη φορα βρεθηκαν στο βουνο και με απλα λαστιχα εβγαλαν την διαδρομη εστω και αν ταλαιπωρηθηκαν λιγο.Ενα ευχαριστω στα παιδια που βοηθησαν(Λεσχη Περιστεριου) και στις γυναικες συνοδηγους-οδηγους που δεν παραπονεθηκαν.Θα χαρω να σας συναντησω ξανα σε μεγαλυτερες και ομορφοτερες διαδρομες.Οσον αφορα τους φιλοους που κολλησαν και ταλαιπωρηθηκαν λιγο ας μην κολλωσουν και ας σκεφτουν οτι κατι τετοιο θα μπορουσε να συμβει σε οποιονδηποτε (καλε μου φιλε που ειπα οτι το αυτ/το σου...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ...ΣΥΓΝΩΜΗ ακομα μια φορα). ::( ::( =D> =D> =D>
Άβαταρ μέλους
vram
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 07 Ιαν 2009, 22:37
Τοποθεσία: Trinida & Tobago

Δημοσίευσηαπό Researcher » 26 Ιαν 2009, 08:02

vaggelis έγραψε:θα πρέπει να ευχαριστήσω το φίλο Νικόλα (NickPar) αλλά και όλα τα παλικάρια που έβαλαν ένα "χεράκι" για να ξεκολλήσω από εκείνο το σημείο... :shock:


πάλι ρε Βάγγο σε ξεκολλάγανε? :razz: :lol: :lol: :lol:

Παιδιά, αν και μη κάτοχος jeep, χαίρομαι πάρα πολύ που δημοσιεύετε τις "περιπέτειες" της διαδρομής με οπτικοακουστικό υλικό. Είναι χρήσιμο για να βλέπουμε και να μαθαίνουμε αλλά και να μοιραζόμαστε νοητικά την χαρά μιας τέτοιας εξόρμησης που σίγουρα διακατείχε τους συμμετέχοντες.
Keep jeeping!
Ποτέ μην αφήνεις τίποτα στην τύχη...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Researcher
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 04 Μαρ 2007, 08:36
Τοποθεσία: Πατήσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 26 Ιαν 2009, 08:21

vram έγραψε:Φιλε Βαγγελη....ωραια δουλεια.Μηπως θα ηταν ευκολο να ανεβασεις τα βιντεο καπου αλλου για να μπορεσουμε να τα δουμε?


Ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα με τα βίντεο. Το απόγευμα θα αρχίσω να τα φτιάχνω. Θα τα ανεβάσω στο YouTube και στο RapidShare. Αν έχεις κάποια άλλη ιδέα μπορείς να την πεις και το βλέπουμε ;-)
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 26 Ιαν 2009, 08:28

Researcher έγραψε:πάλι ρε Βάγγο σε ξεκολλάγανε? :razz: :lol: :lol: :lol:

Έτσι είναι αυτά φιλαράκο... αν δεν κολλήσεις σημαίνει πως δεν προσπάθησες αρκετά !!! Και γι' αυτό υπάρχουν οι φίλοι να βοηθάνε στις δύσκολες στιγμές ;-)
Researcher έγραψε:Παιδιά, αν και μη κάτοχος jeep, χαίρομαι πάρα πολύ που δημοσιεύετε τις "περιπέτειες" της διαδρομής με οπτικοακουστικό υλικό. Είναι χρήσιμο για να βλέπουμε και να μαθαίνουμε αλλά και να μοιραζόμαστε νοητικά την χαρά μιας τέτοιας εξόρμησης που σίγουρα διακατείχε τους συμμετέχοντες.
Keep jeeping!

Άντε ρε.... πάρε και εσύ ένα Jeep να έρχεσαι και εσύ μαζί μας :D

μάλλον θα χρειαστεί να βάλεις ένα "χεράκι" με τα βιντεάκια... θα σε πάρω τηλέφωνο αργότερα ;-)
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό telekris_jk » 26 Ιαν 2009, 08:41

Παιδιά γεια σας και εδώ! Ευχαριστώ πολύ για την παρέα και την πολύ όμορφη εμπειρία! Η Αλίκη κι εγώ το
καταευχαριστηθήκαμε και χαρήκαμε πολύ που σας γνωρίσαμε όλους! Συγχαρητήρια στον Πάνο και το Χρήστο για την
οργάνωση (δεν ξέρω τι λέτε, αλλά περάσαμε όλοι καλά και φτάσαμε σπίτια μας ασφαλείς, αυτό δε μετράει?).
Επίσης χίλια ευχαριστώ στο Βασίλη (vram νομίζω) για τις πολύτιμες συμβουλές στην αρχή που με έβλεπε να κάνω πατινάζ
στη λάσπη, με ενθάρρυνε ιδιαίτερα!
Βαγγέλη, Δέσποινα, Πάνο, Χρήστο, Νικόλες, Βασίληδες, Γιώργο καθώς και οι υπόλοιποι χάρηκα πάρα πολύ για τη γνωριμία
και υπόσχομαι την επόμενη φορά να βοηθήσω δυναμικότερα τόσο στην οργάνωση όσο και στο ξεκόλλημα!
Υ.Γ. Δεν υπάρχει περίπτωση να μη βάλω κάτι πιο mud στο jk! Σιγά μη χάνω τόση χαρά για να μην κόψω 10 km/h στην
άσφαλτο!
Άβαταρ μέλους
telekris_jk
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 24 Ιαν 2009, 22:56
Τοποθεσία: Κυψέλη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό haf » 26 Ιαν 2009, 08:45

vram έγραψε:Καλημερα σε ολους τους φιλους που πηραν μερος η ακομα και να μην πηραν βοηθησαν ωστε να πραγματοποιηθει αυτη η εκδρομη.Ηταν μια δυσκολη στο να οργανωθει αλλα και να συντονιστει προσπαθεια που ομως πετυχε χαρη στην καλη διαθεση ολων.Συγχαρητηρια σε ολους οσους για πρωτη φορα βρεθηκαν στο βουνο και με απλα λαστιχα εβγαλαν την διαδρομη εστω και αν ταλαιπωρηθηκαν λιγο.Ενα ευχαριστω στα παιδια που βοηθησαν(Λεσχη Περιστεριου) και στις γυναικες συνοδηγους-οδηγους που δεν παραπονεθηκαν.Θα χαρω να σας συναντησω ξανα σε μεγαλυτερες και ομορφοτερες διαδρομες.Οσον αφορα τους φιλοους που κολλησαν και ταλαιπωρηθηκαν λιγο ας μην κολλωσουν και ας σκεφτουν οτι κατι τετοιο θα μπορουσε να συμβει σε οποιονδηποτε (καλε μου φιλε που ειπα οτι το αυτ/το σου...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ...ΣΥΓΝΩΜΗ ακομα μια φορα). ::( ::( =D> =D> =D>


Φιλε μου δεν σε παρεξηγω, αντιθετως σε ευχαριστώ για την βοηθεια που με ξεκολλησες!!
Απλα για μενα ηταν μια παρα πολυ καλη εμπειρια για να δω τις δυνατοτητες του αυτοκινητου μου.
Ευχαριστώ ολα τα παιδια που βοηθησαν για την επιτυχια αυτης της συγκέντρωσης και περιμένω την επόμενη.
Άβαταρ μέλους
haf
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 16 Ιαν 2009, 22:48
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό PanY » 26 Ιαν 2009, 09:54

vaggelis έγραψε:Με κάποιους γνωριστήκαμε λίγο καλύτερα στην ταβέρνα όπου όσοι δεν ακολούθησαν έχασαν...


Η μοσχαρισια ειναι αληθεια, μας εφερε πιο κοντα αμιγκο... :lol: :lol: :lol:

Αντε να τα πουμε συντομα και παλι...
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό m.misk(j)is » 26 Ιαν 2009, 10:40

Χαρηκα πολυ που γνωρισα επιτελους αρκετους απ τους αμιγκος που τα λεγαμε μεχρι προσφατα μονο μεσω των φορουμ. Ομορφη διαδρομη αν και τελικα δεν ειχαμε αρκετο χρονο για να τα πουμε περισσοτερο

Το ίδιο ισχύει και για΄μενα (και φαντάζομαι για όλους)
Να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που με περίμεναν στο meeting point.
Η διαδρομή πολύ καλή και η εμπειρία κάποιων απο την παρέα πολύ χρήσιμη.
Παναγιώτη το μοσχαράκι σου απο κοντά είναι ακόμη καλύτερο- ελπίζω να μην ξέρει οτι τρως μοσχαρίσιες-.
Βασίλη το ξεκόλλημα του τελευταίου αυτοκινήτου το πήρες πραγματικά επάνω σου.
Η επόμενη μου κίνηση είναι σίγουρα δεύτερο σετ λάστιχα και 4 σημεία πρόσδεσης.
Μπράβο στον οδηγό του terios που δεν μάσησε πουθενά και είχε και την ''μαγκιά'' να πει όχι στο τελευταίο εμπόδιο (πιστεύω οτι με a-t λάστιχα θα το πάλευε)
KJ 2004 3.7 Extreme Sport
WH 2009 3.0 crd Overland
Άβαταρ μέλους
m.misk(j)is
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 359
Εγγραφή: 22 Δεκ 2006, 10:49
Τοποθεσία: Αργυρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό PanY » 26 Ιαν 2009, 11:04

Επιπλεον φωτογραφιες απ τη συναντηση, τοσο εδω οσο και στο αρχικο thread http://www.hellasjeepclub.gr/forum/view ... =5093#5093 θα ανεβουν συντομα μιας και υπαρχει αρκετο υλικο ακομα. Αντε να βαλουμε μπροστα για την επομενη.
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό m.misk(j)is » 26 Ιαν 2009, 11:45

Παναγιώτη, έχεις βάλει κάτι στις πινακίδες σου?
KJ 2004 3.7 Extreme Sport
WH 2009 3.0 crd Overland
Άβαταρ μέλους
m.misk(j)is
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 359
Εγγραφή: 22 Δεκ 2006, 10:49
Τοποθεσία: Αργυρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό nickpar » 26 Ιαν 2009, 12:21

ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΟΡΓΆΝΩΣΑΝ ..ΤΗΝ ΩΡΑΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ..
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΧΡΗΣΤΟ ...ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ..

ΚΑΛΗ ΚΑΙ Η ΜΠΡΙΖΟΛΑ...
ΒΑΓΓΕΛΗ ΚΑΜΊΑ ΦΏΤΟ ΜΕ ΤΟ ΕΡΓΑΤΗ ΕΧΕΙΣ?? ΜΠΑ.....!! ΜΩΡΉ ΚΟΥ@@ΛΑ :P :P
JEEP CHEROKEE 3.7 2003 - LIFT 2.5in SKYJACKER PLATINUM WITH A-ARMS JEEPINBYAL-(ΤΩΡΑ ..ΟΜΕ)
REAR ARB LOCKER- WINCH T-MAX 11000 LIB- TIRES MUD BF-GOODRICH 235/70/16
ΤΩΡΑ.. MAD STT COOPER 245/75/16 !!
Άβαταρ μέλους
nickpar
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 12 Ιουν 2005, 19:20
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες