Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ - ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ WRANGLER TJ

ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ - ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ WRANGLER TJ

Δημοσίευσηαπό PanY » 13 Οκτ 2008, 13:22

ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ 1. ΤΑ ORIGINAL ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ ΟΜΙΧΛΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ & 2. ΤΑ 6" KC LONG RANGE ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΒΑΣΟΥΛΕΣ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΙΣ ΚΑΤΩ ΓΩΝΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΜΠΡΙΖ.
Τελευταία επεξεργασία από PanY και 27 Οκτ 2008, 16:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ - ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ WRANGLER TJ

Δημοσίευσηαπό PanY » 27 Οκτ 2008, 12:39

Βαζω 1-2 φωτος για να κλεισει το αρθρο

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ - ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ WRANGLER TJ

Δημοσίευσηαπό ZooL » 27 Οκτ 2008, 16:16

Δεν μας είπες που τα έβαλες τελικά.

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ - ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ WRANGLER TJ

Δημοσίευσηαπό PanY » 27 Οκτ 2008, 17:35

Πηγα σε εναν ηλεκτρολογο που μου συστησαν στο τελος της Αναστασεως στο Χαλανδρι (Προεκταση Πεντελης). Δεν τον αναφερω διοτι εζησα μια παρολιγον τραγωδια και φαινεστε καλοι ανθρωποι.

1. Κατα τη διαρκεια τοποθετησης μιας εκ των βασεων πανω στο παρμπριζ μια απ τις (δεν ξερω γιατι εξακολουθει να τις χρησιμοποιει η Jeep) Torx βιδες, εκεινη διπλα στη γωνια του τζαμιου, εχασε ολα της τα δοντια με αποτελεσμα να ακουσω την φραση "Θα πρεπει να πας σε φαναρτζη να στην ξεβιδωσει". Οπως καταλαβαινεις, παιρνω το μοσχαρι κι αρχιζω να ψαχνω στο Χαλανδρι για φαναρτζη ακουγοντας οτι πιο εξωγηινο θα μπορουσα να ακουσω εκεινη τη στιγμη και με τα νευρα που ηδη ειχαν γινει σφεντονες. Τι να μου κολλησουν ενα παξιμαδι με argon ακουσα, μεχρι και οτι δεν γινεται τιποτα και θελω καινουριο παρμπριζ γιατι οτι κι αν του εκανα θα χαλουσε. Να ναι καλα ο Γιασιμακος, με ενα δυο τρυπανακια και με υπομονη μου την εβγαλε την κωλοβιδα και χωρις να μου χαλασει τις βολτες συν του οτι μου εδωσε και μια καινουρια να κανω τη δουλεια μου.

2. Επιστρεφω ΝΙΚΗΤΗΣ στον ηλεκτρολογο και ξαναπιανει δουλεια. Γρηγορος δεν λεω, με τα καλα και τα κακα που συνεπαγεται αυτο. Ε, επρεπε να ειμαι συνεχως σε εγρηγορση για να μου τοποθετησει τους διακοπτες στα σημεια που ηθελα εγω. Υπηρχε μια γενικοτερη αρχικη αρνηση σε καθεμια μου υποδειξη (επιθυμια περισσοτερο) κι ενα υφος του στυλ "Ι am... IIIII am" ε και οπως καταλαβαινετε εκανα τον σταυρο μου μεχρι να τελειωσει και να φυγω.

3. Τελειωνει (εγω κανω τον σταυρο μου εν τω μεταξυ) αλλα ουτε την καλωδιωση μου περασε κατω απ το καπω οπως του ζητησα (Δεν γινοταν... ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ. Οι Αμερικλανοι που χουν ποσταρει ολες αυτες τις φωτος που τις περνουσαν κατω απ το παρμπριζ ηταν προφανως φωτοσοπια) ουτε και μου την μονωσε στοιχειωδως καλα εστω με ενα μακαρονι (ας ηταν και Misko) παρα με μονωτικη ταινια.

4. Τα καλωδια τα επιασα με μονωτικη εκ των υστερων και τα καλυψα με ενα θερμοσυστελλομενο σε αλλον ηλεκτρολογο ενω περιμενω να παω για το σερβις των 65000 ωστε να μου τα περασει και κατω απ το καπακι του καπω.

Τουλαχιστον αναβουν
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

Re: ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ - ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ WRANGLER TJ

Δημοσίευσηαπό ZooL » 28 Οκτ 2008, 21:05

PanY έγραψε:...Δεν τον αναφερω διοτι εζησα μια παρολιγον τραγωδια και φαινεστε καλοι ανθρωποι.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες