Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ηχεία στις πόρτες Cherokee και aftermarket stereo

Ηχεία στις πόρτες Cherokee και aftermarket stereo

Δημοσίευσηαπό kolpano » 12 Δεκ 2008, 14:43

Καλησπέρα στους forumites,

μήπως έχει κάποιος αλλάξει το στάνταρντ στερεοφωνικό του με κάποιο άλλο after-market ? Γιατί μετά την αλλαγή έχω ένα "φύσημα" όταν ο ήχος είναι σε χαμηλή ένταση. To φύσημα αυτό είναι πιο έντονο όταν παίζει CD και λιγότερο στο ραδιόφωνο.

Έχω διαβάσει ότι τα ηχεία του Cherokee έχουν πάνω τους ενισχυτή. Υποθέτω ότι το limited (2002) είχε το inifinity stereo system. Αν όμως βγάλω τα ηχεία από τις πόρτες προκειμένου να βάλω άλλα - υποθέτω ότι θα πρέπει να περάσω άλλα καλώδια έτσι ώστε να συνδέσω απευθείας τα νέα ηχεία με το aftermarket σύστημα...

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ,

Kolpano
Άβαταρ μέλους
kolpano
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 19 Σεπ 2007, 23:43

Δημοσίευσηαπό vasdaris » 24 Δεκ 2008, 18:44

Οταν είχα τις ίδιες ανησυχίες, μετά απο αρκετό ψάξιμο, κατάληξα να αλλάξω την πηγή - πηρα ένα alpine mp3 που υποστηρίζει και σύνδεση με iPod - αλλά όχι τα ηχεία.

Σχεδόν όλοι οι σοβαροί επαγγελματίες - και πήγα σε πολλούς - μου είπαν ότι για να ακούσω σοβαρή διαφορά, θα πρέπει να δώσω σε ηχεία πάνω απο 1000 ΕΥΡΩ και μου πρότειναν για τις δικές μου ανάγκες να κρατήσω τα infinity. Δεν το μετάνιωσα!


αγγελος.
Άβαταρ μέλους
vasdaris
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 09:43


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 15 επισκέπτες