Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

grand cherokee 4.7 προβλημα με το καλοριφερ

grand cherokee 4.7 προβλημα με το καλοριφερ

Δημοσίευσηαπό skarface » 17 Δεκ 2008, 03:32

καλισπερα σας θα ηθελα να με βοιθησετε αν καποιος ειχε παρομοιο προβλημα
το καλοριφερ ενω το βαζω στο ζεστο και στις 2 μεριες απο την μερια του συνοδιγου βγαζει κρυο και απο την αλλη κανονικα μεχρι τωρα ψηλοπαλευοτανε αλλα τωρα αρχισαν τα κρυα

προς ενημερωση ΔΕΝ ειναι σπασμενο το κλαπετο που ανοιγοκλινει οπου ζιτανε
περιπου 400ευρω για εργασια διοτι πρεπει να βγει ολο το ταμπλο και εχουν δικιο επισης δουλευει και το μοτερακι το ηλεκτρικο οπου ανοιγοκλινει τιν πλακετα διοτι το τεσταρα οταν το εβγαλα
καμια ιδεα τι αλλο μπορει να ειναι?

επισης τα θερμενομενα δεν μου δουλευουν ενω πριν καμια βδομαδα δουλευαν

ασφαλειες τιποτα τετοιο?

ακομα ψαχνω ενα μοτερακι να αγορασω για το ηλεκτρικο καθησμα το καθενα απο κατω εχει δυο το ενα δεν μυ δουλευει διοτι εχει σπασει το γραναζακι μεσα που το γυρναει για να ανεβει ενω το μοτερακι λειτουργει
αν εχει αντικαταστισει καποιος? δεν ξερω επισης αν τεριαζει απο τσεροκεε ι κατι αντιστιχο αν εχει καποιος κατι ας με παρει
ευχαριστω εκ το προτερων

6938491389
Σαββας
Άβαταρ μέλους
skarface
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 02 Μαρ 2005, 22:18

grand cherokee 4.7 προβλημα με το καλοριφερ

Δημοσίευσηαπό navara.zisis » 19 Δεκ 2008, 13:20

και εγω εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με το καλοριφερ αλλα εδω στην κοζανη μου ειπαν συνολο 1000 ευρω για να μου το κανουν ελεος.αλλα νομιζω οτι πρεπει να φταει το ψυγειο[δεν ειμαι σιγουρος μια υποθεση εκανα]
Άβαταρ μέλους
navara.zisis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 20 Ιουν 2008, 19:16
Τοποθεσία: κοζανη

Δημοσίευσηαπό skarface » 19 Δεκ 2008, 16:12

κοιτα συνυθως σε αφτη την περιπτωση σπανε τα κλαπετα του κλιματισμου οπου πρεπει να ξηλωσουν ολο το ταμπλο ωπου περιπου εργασια 400 ευρω και τοα ανταλακτικο εχει γυρω στα 250ευρο απο αντιπροσωπια αλλα υπαρχει και φθινοτερα
αν λεσ ονδως οτι σου κανει το ιδιο πραγμα με μενα τοτε δυσκολο να ειναι το ψυγειο διοτι απο την μια δουλευει απο την αλλη οχι
απο ποια μερια εχεις προβλημα?
Άβαταρ μέλους
skarface
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 02 Μαρ 2005, 22:18

Δημοσίευσηαπό navara.zisis » 20 Δεκ 2008, 12:33

εμενα δεν βγαζει καθολου ζεστο σε ολες τις μεριες.μονο κρυο
Άβαταρ μέλους
navara.zisis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 20 Ιουν 2008, 19:16
Τοποθεσία: κοζανη

Δημοσίευσηαπό skarface » 22 Δεκ 2008, 13:18

anoikse to kalorifer kai pata
to koumpi tou a/c kai tautoxrona patimeno to koumpi apo tin alli meria tis othonoulas (pou eine gia na pernei aera apo mesa ap to amaksi) kai otan ta kratas patimena girna kai ena klik pros ta panw ton thermostati tou odigou kai tha sou grapsei kati noumera opou eine oi vlaves tou klimatismou des ta kai pes mu
an den sou grapsei katholou noumera tote ondws paei na pei oti eine to psigeio
Άβαταρ μέλους
skarface
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 02 Μαρ 2005, 22:18

Δημοσίευσηαπό navara.zisis » 23 Δεκ 2008, 17:20

λοιπον εκανα αυτο που μου ειπες και μου βγαζει τους αριθμους 54 και 56.ξερεις να μου πεις πιο ειναι το προβλημα η να ρωτησω στο service?
Άβαταρ μέλους
navara.zisis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 20 Ιουν 2008, 19:16
Τοποθεσία: κοζανη

Δημοσίευσηαπό skarface » 23 Δεκ 2008, 20:17

21 or 53 – Left temperature door travel to small.

22 or 54 – Left temperature door travel to large.

23 or 55 – Right temperature door travel to small.

24 or 56 – Right temperature door travel to large.

All of the above codes indicate a blend door problem. 54-56 are the most common.


mporei kai na min to kseroun kan afto sto service gia na doune ta provlimata tou klimatismou


loipon akou ti tha kaneis

pisw akrivws apo to doulapaki tou sinodigou an to vgaleis exei to moteraki pou girnaei to klapeto tou klimatismou tou odigou
vgale to doulapaki anapse to klimatismo kai girna ton thermostati tou odigou apo to hi sto lo i kai to andistrofo
an girnaei fenete
an ondws girnaei tote vgale to moteraki eine 3 xrises vidoules kai girna to kai me to xeri na deis an ondws den exei spasei afto to aksonaki diladi girnaei ston aera to moteraki tha to katalaveis tha xei kapoio varos kai otan akoumpaei panw katw akougete an ondws exei spasei to aksonaki kai girnaei strofes girw girw tote kane patenda opws eise ap eksw me kamia perasti vida kai toulaxiston tha sou douleuei mono tou odigou i zesti
an ondws ola douleuoun roloi tote eine mia andistasi pou exei panw apo kei pou vazei ta podia o sinodigos pou sinithws kegete kai liwnei kai episis afto alazete eukola kai ap eksw
perinmenw nea sou
Άβαταρ μέλους
skarface
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 02 Μαρ 2005, 22:18

Δημοσίευσηαπό navara.zisis » 07 Ιαν 2009, 13:11

τελικα το εκανες το καλοριφερ?
Άβαταρ μέλους
navara.zisis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 20 Ιουν 2008, 19:16
Τοποθεσία: κοζανη


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες