Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Pws ksanazwdaneueis to kalorifer einai kai xeimwnas??

Pws ksanazwdaneueis to kalorifer einai kai xeimwnas??

Δημοσίευσηαπό Randak » 17 Οκτ 2009, 03:51

Exw ena tj tou 2000. O aeras douleuei kanonika, to idio kai to air condition alla otan kleiseis gyriseis to diakopth sto zesto (kai kleisto to aircondition fysika) o aeras paramenei kryos... mporei na voh8hsei knc me idees kai lyseis?? eyxaristw ek twn proterwn!
Άβαταρ μέλους
Randak
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 29 Σεπ 2009, 19:54

Pws ksanazwdaneueis to kalorifer einai kai xeimwnas??

Δημοσίευσηαπό GIANNAGGELOS » 17 Οκτ 2009, 10:08

καλημερα!!
καταρχας θα ηθελα να σε παρακαλεσω να γραφεις ελληνικα!!!!

τωρα για το καλοριφερ αν και δεν εχω jeep,απο την εμπειρια μου που εχω απο διαφορα αλλα αμαξια, η διακοπτες συνηθως εχουν καποια ντιζα αποπισω, αυτες οι ντιζες κανουν την δουλεια κοιτα μηπως εχει φυγει απο καποια εγκοπη, και ακολουθησε την ντιζα στην αλλη της ακρη να δεις μηπως εχει φυγει απο κει, κατι αλλο πιθανο παρατηρησε οπως γυρνας τον διακοπτη μηπως αυτος γυρναει στον αερα, με καποια μικροπατεντουλα φτιαχνεται.

τωρα αν εχει ηλεκτρικο κλαπετο ή κατι τετοιο,ξαναλεω δεν εχω ασχοληθει ποτε με jeep, αλλα η φιλοσοφια ειναι παντου ιδια, τοτε λοιπον κοιτα να δεις αν δινει εντολη στο κλαπετο!!

αν και εγω λογο χρονολογιας το βλεπω να χει ντιζες, αν πιανουν τα χερια σου θα το φτιαξεις!

αυτα σε γενικες γραμμες ,τωρα αν το συγκεκριμενο μοντελο εχει καποιο αλλο κουσουρι καλο θα ταν καποιος πιο σχετικος στο μοντελο σου να μας πει!!

ΥΓ.:αν χρειαστεις κανενα εξαρτηματακι (Stopερ, ενωσεις..) για ντιζες κτλ... θα βρεις συνηθως σε ποδηλαταδικα και σε καταστηματα αερομοντελισμου!!

ΥΓ.: προσεχε πως θα ξεκουπωσεις-ξεβιδωσεις τα οποια κομματια απο το ταμπλο χρειαστουν να βγουν!!!! το να το πας σε συνεργειο κτλ..κτλ..ΔΕΝ σημαινει οτι ΔΕΝ θα στο σιμαδεψουν!!!

ΥΓ.: επειδη πρεπει να μαστε παντου νοικοκυρηδες, αν εχει σκονη βρωμια κτλ.. εκει μεσα βαλε την ηλεκτρικη σκουπα και μαζαψε οτι μπορεις!!!
Άβαταρ μέλους
GIANNAGGELOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2007, 12:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΠΑΛΛΗΝΗ

Pws ksanazwdaneueis to kalorifer einai kai xeimwnas??

Δημοσίευσηαπό Randak » 17 Οκτ 2009, 16:58

Ευχαριστώ πολύ ρε συ! οσο για τη γλώσσα, ξερείς... η δύναμη της συνήθειας!! πιστεύω να βρώ μια άκρη τώρα που μ έδωσες μια ιδέα!
Άβαταρ μέλους
Randak
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 29 Σεπ 2009, 19:54

Pws ksanazwdaneueis to kalorifer einai kai xeimwnas??

Δημοσίευσηαπό GIANNAGGELOS » 18 Οκτ 2009, 19:58

το σκεπτικο ειναι απλο: οπιος μπορει οπου και οπως μπορει βοηθαει !!!!!!!

περιμενουμε νεοτερα σου!!!
Άβαταρ μέλους
GIANNAGGELOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2007, 12:36
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΠΑΛΛΗΝΗ

Pws ksanazwdaneueis to kalorifer einai kai xeimwnas??

Δημοσίευσηαπό hlias303 » 16 Ιαν 2010, 22:55

an den exeis alaxei pote trompa nerou kai exeis konta sxedon 100.000km kalo einai na tin alaxeis! kai amesos tha deis diafora giati mporei na einai se thesei na girisei ta nera sto moter ala na min exei tin diathesi na ta stilei sto kalorifer tou tamplo!
filika hlias!
Άβαταρ μέλους
hlias303
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 16 Ιαν 2010, 22:51


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες

cron