Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αναρτηση σε cherokee xj

Αναρτηση σε cherokee xj

Δημοσίευσηαπό noxmas » 03 Δεκ 2009, 17:06

Καλημερα σε ολους
εχω ενα cherokee xj μαμα και τα απορτησερ εχουν τα χιλιομετρα τους , μιας και το χωμα μου ειναι νορμαλ θα ηθελε να το στυσω ποιο ασφαλτινο να μην εχει αυτο το βαρκα στο γιαλο περιπου και να το κανω να ειναι ποιο στιβαρω στην εθνικη πχ rav αν γηνετε φυσικα , μην βαρατε ερωτηση ειναι ,καμια ιδεα λοιπον ; Thanks
from chaos comes order
Άβαταρ μέλους
noxmas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 20 Απρ 2007, 10:17
Τοποθεσία: athens

Αναρτηση σε cherokee xj

Δημοσίευσηαπό J.k » 03 Δεκ 2009, 21:00

rav και γενικα suv δεν προκειτε να γινει λογω αξονων.
Τωρα αυτο που μπορεις να κανεις και πιστευω οτι το ξερεις και εσυ ειναι αν υπαρχουν σκληρα αμορτισερ να τα αλλαξεις, και να αλλαξεις και την ζαμφορ με πιο χοντρη. Μπορεις να την βρεις σε 4.0λ που συνηθως την φορανε διπορτα αν παρω βαση απο το δικο μου.
Το δικο μου μπροστα ειναι (κουτσουρο) σε σχεση με αλλα και ενας λογος ειναι η αναρτηση που εχω βαλει και εχει ως αποτελεσμα να κραταει τα μπρατσα της ζαμφορ τεντωμενα και φυσικα η πιο χοντρη ζαμφορ.
Οταν εβαλα της rubicon τα ξεκλειδωτηρια και ηρθε η ζαμφορ στην αρχικη της θεση λογω μεγαλυτερου μπρατσου το αυτοκινητο μαλακωσε ξανα μπροστα.
Άβαταρ μέλους
J.k
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2008, 22:21
Τοποθεσία: Aττική

Αναρτηση σε cherokee xj

Δημοσίευσηαπό noxmas » 03 Δεκ 2009, 23:03

βασηκα αυτο που με ενοχλει ειναι το βηθυσμα στο φρεναρισμα , βεβαια δεν ξερω πως θα ηταν με μαμα αναρτησεις καινουργια , πως θα συμπεριφεροταν δηλαδη , ειδα κατι αμορτισερ τις bilstein για jeep cherokee
from chaos comes order
Άβαταρ μέλους
noxmas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 20 Απρ 2007, 10:17
Τοποθεσία: athens

Αναρτηση σε cherokee xj

Δημοσίευσηαπό J.k » 03 Δεκ 2009, 23:44

Πιστευω με την αλλαγη των αμορτισερ να σου στρωσει.
Άβαταρ μέλους
J.k
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2008, 22:21
Τοποθεσία: Aττική


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες