Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ψηλωμα σε G Cherokee '95

Ψηλωμα σε G Cherokee '95

Δημοσίευσηαπό G.Cher. » 14 Φεβ 2005, 18:46

Για σας μαγκες.Ειμαι κατοχος ενος Grand Cherokee 4.0L '95 και σκεφτομαι να το ψηλωσω γιατι προσφατα κολησα σε ενα δυσκολο σημειο εξαιτιας του οτι βρηκε η κεντρικη ποδια του.Προτεινεται λυσεις οχι ακραιες για να συνδυαζω και ομαλη οδικη συμπεριφορα σε ασφαλτο.Αξιζει να το φτιαξω??? Παντως στα χιονια με Scorpion ST/R δεν παει και ασχημα σε λασπες ομως κανω το σταυρο μου οπως θα δειτε
http://www.villagephotos.com/pubbrowse.asp?folder_id=1219629
Άβαταρ μέλους
G.Cher.
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005, 18:30

Δημοσίευσηαπό engelo » 14 Φεβ 2005, 22:48

Εσύ έχεις αρκετές επιλογές απο απστάτες έως κομπλέ αμορτ&ελατ. ...
Jeep GC 4.7 Limited

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
engelo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2004, 13:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό devil » 16 Φεβ 2005, 16:53

ΜΑ ΚΑΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΨΗΛΩΣΕΙ ?????
devil
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 09:32
Τοποθεσία: Αλιμος,Αθηνα

Δημοσίευσηαπό engelo » 16 Φεβ 2005, 22:51

Είμαι στο πολύ demi...
Απο τη μία λέω να το φτάσω στα άστρα απο ύψος... και απο την άλλη μόλις βγαίνω εθνική και κάνω κανένα ταξιδάκι μέχρι την Κομοτηνή λέω -και πώς θα μπαίνω ώρε καημένε στις στροφές σαν GT?-
Ιδού η απορία ...
Προς το παρόν σκέφτομαι για ελατήρια OLD MAN EMU και αμορτισέρ και να σταματήσω εκεί. Ξέρεις ποιό είναι το πρόβλημά μου όμως ? Μη πάω ταξιδάκι και μου γυρίσει σε απαγρευτικό απο το κούνα-κούνα κάνω αρκετά χιλιόμετρα...
Και ώς είναι φυσικό το 90% -κακά τα ψέματα- είναι μέχρι να πάς.. και μετά να γυρίσεις ... και όχι στην διαδρομή εκτός δρόμου...
Jeep GC 4.7 Limited

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
engelo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2004, 13:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό Caravan » 31 Αύγ 2005, 20:21

Επαναφέρω το θέμα στην επικαιρότητα γιατί και εγώ έχω ένα Grand Cherokee V8 ΄98 και θέλω να το ψηλώσω.
'Εχω ψιλοκαταλήξει στο lift kit της Rubicon για 3.5", αλλά εδώ μου έχουν πει για 1.600 Ευρώ, τη στιγμή που το βρίσκω στο Internet 830 δολλάρια.
Πιστεύω ότι εάν το παραγγείλω απ' έξω θα γλιτώσω πολλά χρήματα παρά τη μεταφορά και το τελωνείο, αλλά έχω στείλει email και fax για να παραγγείλω, και μάλλον βλέπουν παραγγελία από Ελλάδα και εδώ και 20 ημέρες δεν μου έχουν απαντήσει καν.

Έχει ασχοληθεί κάποιος με εισαγωγές ή ακόμα καλύτερα ξέρει κάποια εταιρεία που να δέχεται παραγγελίες και να έχει το lift που ζητώ; Υπάρχει κάποια άλλη άποψη επί του θέματος;
Άβαταρ μέλους
Caravan
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005, 20:32
Τοποθεσία: Κρυονέρι Αττικής


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot]. Υπάρχουν 8 επισκέπτες