Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Καινούργιος τετρακίνητος χαιρετίζει!

Καινούργιος τετρακίνητος χαιρετίζει!

Δημοσίευσηαπό atsalakotos » 05 Μάιος 2006, 10:56

Με αγωνιστικούς χαιρετισμούς, μπαίνω χαρούμενος στον κόσμο του 4Χ4!
Μόλις αγόρασα ένα Wrangler 2.4 Hardtop Extreme Sport καινούριο (χτές έκλεισε δύο εβδομάδες και του πήρα δωράκι) και δηλώνω ενθουσιασμένος παρόλο που ακόμα δεν ξέρω τα τρία κακά της μοίρας μου γενικώς. Η πρώτη χωμάτινη εκδρομή σε Χελμό, Ζαρούχλα και άλλα μαγευτικά μέρη (υπο την καθοδήγηση και διδασκαλία του έμπειρου και οργανωμένου Savourdaman με το φτιαγμένο Niva του) ήταν εξαιρετική. Παρ'όλα αυτά έχω δύο απορίες (για αρχή)

1) Έχω βάλει την κεραία του CB (Midland Allan 199A) στην πόρτα του οδηγού, λίγο κάτω απο τον καθρέφτη. Η εμβέλειά του στην εκδρομή ήταν γύρω στα 20 μέτρα, μετά δεν είχα εκπομπή και μάλλον κακή λήψη. Έχουμε καμιά ιδέα για το πού μπορώ να πάω να μου το τσεκάρουν;
2) Εκτός της μαμάς CHRYSLER, ξέρουμε κάποιον να εμπιστευόμαστε για service, ανταλλακτικά και αξεσουάρ σε νορμάλ τιμές;

Χαιρετώ όλη την ομάδα των χαμογελαστών απο χαρά για το JEEP τους και όλους τους τετρακίνητους ανεξαιρέτως. Θα τα λέμε συχνά.

Παύλος "Ατσαλάκωτος" Εμμανουηλίδης
atsalakotos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 13 Φεβ 2004, 13:13
Τοποθεσία: Αθήνα, Ηλιούπολη

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 06 Μάιος 2006, 09:21

Παύλο καλημέρα και καλωσόρισες. Απ'ότι βλέπεις το topic με τα JEEP, δεν έχει και πολύ κίνηση.Αυτό τα λέει όλα σχετικά με την ποιότητα των αυτοκίνήτων μας.
Μην αγχώνεσαι με τις ικανότητές σου στο χώμα. Κανείς δεν έμαθε μέσα σε μιά μέρα. Η καλύτερη μάθηση είναι η επανάληψη.
Θα ήθελα κατ'αρχήν να σου πώ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ και ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ!!!!
Σχετικά με το cb. Τσέκαρε το καλώδιό σου (αν γειώνεται).
Σχετικά με το service. Εγώ το κάνω στην αντιπροσωπεία και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Για ανταλλακτικά και αξεσουάρ, θα σου στείλω πμ, γιατί δεν θέλω να κάνω διαφήμιση απο εδώ μέσα.
ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ!!!Άλλαξε τα μαμίσια λάστιχα, με κάποια all terrain.Θα δείς μεγάλη διαφορά.

ΓΡΗΓΟΡΗΣ - ΠΑΤΡΑ.

Υ.Γ Όταν ξανακατέβεις απο τα μέρη μας, ρίξε πμ να πάμε καμμιά βόλτα.
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό atsalakotos » 06 Μάιος 2006, 10:31

Ευχαριστώ πολύ για όλα και βέβαια για την πρόσκληση. Θα σου στείλω πμ μόλις κανονιστεί η επόμενη προς τα κάτω. Πάω να πάρω τα εργαλεία μου να τσεκάρω γείωση. Δεν αμφιβάλλω για την αντιπροσωπεία, το μόνο που σκέφτομαι είναι αν υπερκοστολογούν κάποιες εργασίες οι οποίες είναι σχετικά απλές (έτσι ακούω τουλάζιστον και διαβάζω στα Forum.) Τα λάστιχα θα είναι η κίνηση που θα ακολουθήσει το χειμώνα. Καλημέρα κι ευχαριστώ και πάλι
Παύλος
atsalakotos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 13 Φεβ 2004, 13:13
Τοποθεσία: Αθήνα, Ηλιούπολη

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 09 Μάιος 2006, 17:48

Ατσαλακωτε εγω λεω να βαλεις τα λαστιχα τωρα :D :D Αντε γιατι βγαινει καλο προγραμμα.Με την ποδια τι εκανες τελικα?Πηρες τηλ? 8) 8)
Πριν με ελεγαν συντροφο
μετα Αγγλο Ψυχασθενη
και τωρα....ΙΝΔΟ ΦΑΚΙΡΙ
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό atsalakotos » 09 Μάιος 2006, 20:37

Λέω να πάρω αύριο και να κανονίσω για όλες τις ποδιές να ξεμπερδεύω. Τα λάστιχα απο Σεπτέμβρη, κάτσε να πέσει κανα ρευστό γιατι τρώει το αφιλότιμο ζωή να' χει... Κανένα συνεργείο να προτείνει κανείς;
atsalakotos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 13 Φεβ 2004, 13:13
Τοποθεσία: Αθήνα, Ηλιούπολη


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 26 επισκέπτες