Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

CHEROKEE 3.7- 2.4 ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!

ΜΗ ΧΕΣΩ!!!!

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 27 Σεπ 2007, 19:07

Φιλτατοι φιλοι δυστηχως ετσι ειναι. Απο την στιγμη που εμπλακησαν τα ηλεκτρονικα κυκλωματα μεσα στα μηχανικα ανεβαινει αυτοματα το κοστος συντηρησης. Πρεπει να εισαι και λιγο τυχερος, ωστε να σου βγαλει οσο το δυνατον πιο λιγα προβληματα. nickpar πες μου τι εγγυηση ανταλλακτικου σου εδωσαν για τον αισθητηρα.
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

ΜΗ ΧΕΣΩ!!!!

Δημοσίευσηαπό andreasds » 27 Σεπ 2007, 19:25

Το θεμα ειναι τι κανουμε, διοτι τα νευρα μας ....#*^cac??°
People just go, motocrosser just go up!!
Άβαταρ μέλους
andreasds
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 04 Αύγ 2007, 12:57

Re: ΜΗ ΧΕΣΩ!!!!

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 27 Σεπ 2007, 19:41

andreasds έγραψε:Το θεμα ειναι τι κανουμε, διοτι τα νευρα μας ....#*^cac??°


Κατ'αρχην εσενα θα στο επισκευασουν δωρεαν, διοτι το διαστημα ειναι πολυ μικρο. Αυτο που πρεπει να σε ανυσηχει, και να τους το πεις, ειναι: γιατι παλι το ιδιο? Μηπως δεν εχουν βρει την αιτια ακομα που ευθυνεται για αυτα. Και φυσικα με το αναλογο υφος.
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

!!!

Δημοσίευσηαπό nickpar » 27 Σεπ 2007, 19:51

ΤΙ ΕΓΓΎΗΣΗ ?? ΧΑΧΑΧΑ ΓΙΑ @ΑΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ
ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΩ ΤΟΝ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ ΕΞΑΡΤΗΜΑ 80 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΒΓΑΊΝΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΔΕΚΑΡΑΚΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ.. ΣΥΝ ΜΙΑ ΦΙΣΑ.. ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΡΕΛΑΊΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ,
ΤΟ ABS... ΚΑΙ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ CHECK ENGINE. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΒΗΣΕΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΕΝΩ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙΣ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΡΕΝΑ ,ΤΙΜΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΧΑΜΠΑΡΙ!!ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΕ ΟΡΕΙΝΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ..ΘΑ ΤΑ ΔΕΙΣ ΟΛΑ!!!. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΩ...
ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΤΥΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΟ..ΒΛΑΒΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ..
:(
Άβαταρ μέλους
nickpar
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 12 Ιουν 2005, 19:20
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Re: !!!

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 28 Σεπ 2007, 12:54

nickpar έγραψε:ΤΙ ΕΓΓΎΗΣΗ ?? ΧΑΧΑΧΑ ΓΙΑ @ΑΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ
ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΩ ΤΟΝ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ ΕΞΑΡΤΗΜΑ 80 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΒΓΑΊΝΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΔΕΚΑΡΑΚΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ.. ΣΥΝ ΜΙΑ ΦΙΣΑ.. ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΡΕΛΑΊΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ,
ΤΟ ABS... ΚΑΙ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ CHECK ENGINE. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΒΗΣΕΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΕΝΩ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙΣ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΡΕΝΑ ,ΤΙΜΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΧΑΜΠΑΡΙ!!ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΕ ΟΡΕΙΝΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ..ΘΑ ΤΑ ΔΕΙΣ ΟΛΑ!!!. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΩ...
ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΤΥΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΟ..ΒΛΑΒΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ..
:(


Κοιταξε να δεις. Υπαρχει εγγυηση καλης λειτουργιας ανταλλακτικου, η οποια ειναι 6μηνη minimum, εξαρταται απο την εταιρια. Σε ποσο διαστημα στο ξαναεκανε?
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Re: !!!

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 28 Σεπ 2007, 22:43

BILLJEEP έγραψε:Κοιταξε να δεις. Υπαρχει εγγυηση καλης λειτουργιας ανταλλακτικου, η οποια ειναι 6μηνη minimum, εξαρταται απο την εταιρια. Σε ποσο διαστημα στο ξαναεκανε?


όταν το ανταλλακτικό είναι γνήσιο τότε έχεις ένα χρόνο εγγυήση για το ανταλλακτικό αυτό και στο αλλάζουν δωρεάν αν το έχουν τοποθετήσει οι ίδιοι
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Re: !!!

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 29 Σεπ 2007, 07:37

vaggelis έγραψε:όταν το ανταλλακτικό είναι γνήσιο τότε έχεις ένα χρόνο εγγυήση για το ανταλλακτικό αυτό και στο αλλάζουν δωρεάν αν το έχουν τοποθετήσει οι ίδιοι



Παντα για γνησιο μιλαμε [εννοητε], οπως εννοητε οτι ειναι πισω επισημο service. Τωρα για τον χρονο πεζεται και θα σου πω γιατι. Εγω εχω αντιπρωσοπεια σε μηχανηματα ηχου-εικονας. Η εγγυηση που δινουμε για το ανταλλακτικο αυτη την περιοδο ειναι 6μηνη. Αυτο το καθοριζουμε με τον εισαγωγεα, και με καποιους αλλους παραγοντες που δεν μπορω να αναλυσω μεσα απο το forum.
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Re: !!!

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 29 Σεπ 2007, 17:07

στα ανταλλακτικα αυτοκινήτων υπάρχει σχετικός νόμος περί του χρόνου. επίσης αν ο αρχικός χρόνος εγγύησης είναι 24 μήνες και σου αλλάξουν ένα ανταλλακτικό ακόμα και μία μέρα πριν περάσει το 24μηνο τότε, το συγκεκριμένο ανταλλακτικό και μόνο αυτό έχει άλλους 24 μήνες εγγύηση. αυτό ισχύει για όλα τα προϊόντα τα οποία πωλούνται στην ευρωπαική ένωση. απλά πολλες φορές οι αγοραστές δεν ξέρουμε τα δικαιώματα μας και την πατάμε
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό HP » 11 Νοέμ 2007, 13:49

Και που λέτε, πάω για έλεγχο το kj και γίνεται?

ΕΝΑΣ

χαμός γιατί έσκασε η φούσκα του άξονα που μεταδίδει κίνηση στον μπροστινό άξονα (είναι κολητά στο βοηθητικό), ΓΙΑΤΙ λέτε?
Επειδή δεν τον δίνει ανταλακτικό η τζίπ πήγαν να με βγάλουν ότι φταίω.
Πάντως βρήκα ποδιά για το κιβ. ταχ. 3,7 μπάς και γλυτώσω στο μέλλον.
Τελικά ο άξονας μπήκε με εγγύηση, εγώ την ξέρω όμως την σύγχιση που τράβηξα.
Α ναι, ΕΊΧΕ ΛΆΣΠΕΣ.
HP
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2007, 13:13

Δημοσίευσηαπό ZooL » 12 Νοέμ 2007, 14:58

HP έγραψε:Πάντως βρήκα ποδιά για το κιβ. ταχ. 3,7 μπάς και γλυτώσω στο μέλλον.

Ψάχνω κι εγώ για ποδιά κιβωτίου - μπορείς να μου πεις από που την πήρες και πόσο? Ευχαριστώ :)

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό HP » 12 Νοέμ 2007, 15:51

Να με περιμένεις μέχρι αύριο γιατί δεν πρόλαβα να πάω να την βάλω.
HP
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2007, 13:13

Δημοσίευσηαπό argos » 14 Νοέμ 2007, 09:29

καλημερα σε ολους
το ιδιο ακριβως προβλημα αντιμετωπιζω και εγω με τη φουσκα. οταν εγινε ο ελεγχος πριν το αγορασω δεν παρατηρησαν τιποτα και εδωσαα το οκ να προχωρησω στην αγορα του. μετα μια εβδομαδα και ενω το αυτοκινητο ειχε διανευσει 300χλμ εντος αθηνας (αττικη οδο0 στο προγραμματισμενο service διαπιστωσαν το προβλημα: Η ΦΟΥΣΚΑ!!! ειχε φθαρει απο λσπες και ηθελε αμεση αλλαγη και βεβαια μολις ειχε ληξει η εγγυηση!!!
ακομα περιμενω απαντηση την αντιπροσωπεια και βεβαια δεν εχω κανει καμια αλλαγη στο ανταλλακτικο


ps: θα με ενδιεφερε που βρηκες τις ποδιες !!
Άβαταρ μέλους
argos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 30 Σεπ 2007, 09:22
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 14 Νοέμ 2007, 13:05

Καλημερα. Πια εγγυηση ειχε ληξη? Η πρωτη του αυτοκινητου η' η εγγυηση που σου εδωσαν οταν το αγορασες? Δεν πιστευω να δεχτεις να πληρωσεις?
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό HP » 14 Νοέμ 2007, 14:12

Μόλις παραλάβει το συνεργείο θα ενημερώσω το ποστ, με λεπτομέριες.
HP
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2007, 13:13

Δημοσίευσηαπό andreasds » 15 Νοέμ 2007, 20:30

Καλησπέρα στην παρέα. Ποιος θα μας δώσει πληροφορίες για ποδιές…….. κόστος κλπ....
People just go, motocrosser just go up!!
Άβαταρ μέλους
andreasds
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 04 Αύγ 2007, 12:57

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 52 επισκέπτες