Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

2.4check engine

2.4check engine

Δημοσίευσηαπό yoyo » 07 Ιαν 2007, 00:11

cherokades όλης της Ελλάδας καλησπέρα και καλή χρονιά!Εμάς βέβαια η χρονιά δεν μας μπήκε καλά αφού μας βρήκε στα δικαστήρια και στα συνεργεία με την JEEP. Έχω το αυτοκίνητο εδώ και ένα χρόνο και από τα πρώτα 500χλμ.ανάβει διαρκώς το CHECK ENGINE. Mέχρι στιγμής έχω κάνει 9000χλμ. γιατί μετά από κάθε απόδραση στο βουνό κατέληγα στο συνεργείο.Με τους τύπους στην αντιπροσωπεία η συνενόηση ήταν κουκουρούκου γιατί το μόνο μου έκαναν ήταν να σβήνουν το λαμπάκι το οποίο μετά από λίγο ξανάναβε.Κατέληξα στα κεντρικά όπου επίσης τα παιδιά την έχουν δει δημοσίοι υπάλληλοι και δεν ξέρουν τι σημαίνει after sales service.Εν τέλει μετά από 9 επισκέψεις και χωρίς αποτέλεσμα στα συνεργεία εκρεμεί ένα εξώδικο στον Συγγελίδη όπου όλοι κάνουν τον Αλέκο!!!
Άβαταρ μέλους
yoyo
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 06 Ιαν 2007, 23:57
Τοποθεσία: Κόρινθος

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 08 Ιαν 2007, 08:13

Καλημέρα φίλε. Για δώσε περοσσότερες πληροφορίες. Άναβε μόνο το check engine, ή έκανε και άλλα προβλήματα?
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό yoyo » 08 Ιαν 2007, 22:57

Καλησπέρα,
Όταν άναβε το CHECK ENGINE απότομα έκοβε και δεν πήγαινε μια!!!Την τελευταία φορά μου το έκανε πάνω σε προσπέραση στην εθνική Αθήνων-Κορίνθου όπου ήταν το κερασάκι στην τούρτα και θα φτάσω το μαχαίρι στο κόκαλο!!!Μου την δίνει η κοροίδια και επειδή για ένα χρόνο ήμουν πολύ ευγενικό και καλό παιδί τώρα θα φερθώ και γω πολύ σκληρά.Το αυτοκίνητο τώρα τους το έχω αφήσει στην Αθήνα,είχαν το θράσος να με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν ότι το επισκεύασαν για δέκατη φορά και όταν τους είπα να μιλήσουν με τη δικηγόρο μου τσαντίστηκαν.Νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος με προβληματικό αυτοκίνητο αλλά από ότι βλέπω μάλλον είμαστε πολλοί.Το πιο γελοίο από όλα είναι ότι είπαν στην δικήγορο ότι φταίει ο τρόπος που οδηγώ!!!(παρερπιπτόντως έχω άλλα 2 TOYOTA τα οποία είναι πολύ αξιόπιστα και όχι σαν και αυτό το μπ@@ρδέλο)Στην JEEP:Καραγκιοζeeδες είστε ή δεν είστε;;;
Άβαταρ μέλους
yoyo
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 06 Ιαν 2007, 23:57
Τοποθεσία: Κόρινθος

Δημοσίευσηαπό yoyo » 31 Ιαν 2007, 00:09

Καλησπέρα,
Σήμερα πήρα εντολή εισαγγελέα και έχουν περιθώριο 10 μέρες στα κεντρικά να επιλυθεί το ζήτημά μου,διαφορετικά ξεκινάω αμέσως δικαστήριο.Για ότι νεότερο θα ενημερώσω.Είμαι ήδη 1,5 μήνες χωρίς jeep και κανένα σημείο ζωής από την εταιρία!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
yoyo
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 06 Ιαν 2007, 23:57
Τοποθεσία: Κόρινθος


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 28 επισκέπτες