Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τι λάδια;;;;

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 24 Σεπ 2007, 12:25

ΥΓ: τελικά η εκδρομή της Κυριακής οργανώνεται ως "boys only" ή θα είναι "συν γυναιξί και τέκνοις" τελικά? (αν και απ' αυτό το δεύτερο δεν έχουμε εμεις :))[/quote]


Εγω θα ειμαι solo. Επισης απαντω και για τον NIKNAV, ο οποιος εχει τεχνικο προβλημα, οτι ειναι μεσα.
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 24 Σεπ 2007, 12:35

ZooL έγραψε:Θα χαρώ πολύ να τα πούμε και να γνωριστούμε από κοντά.

Φοβάμαι όπως πως για αυτό το Σαββατοκύριακο κάτι έχει κανονίσει η καλή μου (και ως συνήθως, δεν γνωρίζω λεπτομέρειες...) - το απόγευμα θα μάθω ποιο ακριβώς είναι το πρόγραμμα και θα σας πω ;)

Χ.

ΥΓ: τελικά η εκδρομή της Κυριακής οργανώνεται ως "boys only" ή θα είναι "συν γυναιξί και τέκνοις" τελικά? (αν και απ' αυτό το δεύτερο δεν έχουμε εμεις :))


Εγώ θα είμαι με την κοπέλα μου. Φέρε και εσύ την δικιά σου να κάνουνε παρέα ;-)
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 24 Σεπ 2007, 12:54

Ώπα ρέ. Περιμένετε. Πήρατε φόρα. :lol: :lol: :lol: :lol:
Να δούμε λίγο και τον καιρό, γιατί άν δέν έχει βρέξει λίγο, θα φάμε ΠΟΛΥ σκόνη. :lol: :lol: :lol:
Εγώ έριξα γενικά μιά ιδέα. Άν όμως δέν έχει βρέξει, η γνώμη μου είναι ότι δέν θα λέει. Άν πάλι επιμένετε πολύ, δέν με χαλάει, πάμε και αυτή. Εγώ θα είμαι μόνος μου στο αυτοκίνητο.
Υ.Γ. Δέν ξέρω κάποια σκληρή διαδρομή, εκτός απο την συνηθισμένη (γύρω απο τίς λίμνες και πίσω απο αυτές, στα νεροφαγώματα), οπότε κάθε πρόταση δεκτή.
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 24 Σεπ 2007, 17:40

Λοιπόν παιδιά, απ'ότι έμαθα απο τους bratersπου είχαν ανέβει χθές, επάνω δέν έχει σκόνη αλλά δέν έχει και λάσπη. Είναι τελείως στεγνά. Απο μια ματιά που έριξα στο meteo, έχει γενικά για βόρεια πελοπόννησο άστατο καιρό, με βροχή, για τετάρτη - πέμπτη - παρασκευή. Εγώ λοιπόν λέω να ανηφορίσουμε, και ότι βγεί.
Βαγγέλη, είπες πώς είχες ανέβει Άνω Τρίκαλα και μετά πήγες Σαραντάπηχο, και βρήκες μιά διαδρομούλα καλή. Αυτή που έβγαζε????
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 24 Σεπ 2007, 18:56

Λοιπόν φίλε Γρηγόρη αυτή η διαδρομή κανονικά έπρεπε να με βγάλει στο Περιθώρι Αχαϊας... αλλά κάπου έκανε λάθος το GPS κάπου ίσως έκανα λάθος και εγώ... τελικά μετά από έναν κύκλο γυρίσαμε στο ίδιο σημείο από όπου είχαμε ξεκινήσει... :-)
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό vasdaris » 25 Σεπ 2007, 15:11

ZooL έγραψε:Thanx για το link, θα το μελετήσω :)

Πάντως, κι εγώ προτιμώ σαφέστατα τη λύση "έμπορος" παρά τα μπλεξίματα με τα τελωνεία και τις μεταφορικές.



Επειδή το Fankelift περιλαμβάνει κάποια εξαρτήματα τα οποία υπάρχουν στην Ελλάδα, νομίζω ότι μπορέι να μειωθεί το κόστος εισαγωγής εαν έρθουν απ'έξω μόνο όσα υλικά δεν τα αντιπροσωπεύει κάποιος εδώ...

Παρεπιπτόντως εγώ έχω ένα άλλο custom lift kit (made in Greece) το οποίο θα μπορύσε να εδιαφέρει κάποιους. Εδώ και ένα χρόνο είμαι πολύ ευχαριστημένος και θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα. Δείτε στο www.jeepers.gr
Άβαταρ μέλους
vasdaris
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 09:43

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 25 Σεπ 2007, 18:09

Παρεπιπτόντως εγώ έχω ένα άλλο custom lift kit (made in Greece) το οποίο θα μπορύσε να εδιαφέρει κάποιους. Εδώ και ένα χρόνο είμαι πολύ ευχαριστημένος και θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα. Δείτε στο www.jeepers.gr
[/quote]


Στα υπ' οψιν. Το συζηταμε.
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 25 Σεπ 2007, 19:29

vasdaris έγραψε:Παρεπιπτόντως εγώ έχω ένα άλλο custom lift kit (made in Greece) το οποίο θα μπορύσε να εδιαφέρει κάποιους. Εδώ και ένα χρόνο είμαι πολύ ευχαριστημένος και θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα. Δείτε στο www.jeepers.gr


Αν θέλεις πες μας λίγα για το κιτ... τι περιλαμβάνει (τι αμορτισέρ - τι ελατήρια), πόσο ψήλωσε το αμάξι, συμπεριφορά on-road off-road, αν έχει κάτσει με τον καιρό, κόστος κλπ.
ευχαριστώ
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 26 Σεπ 2007, 07:55

Δεν εχω παρει απαντηση ακομα σχετικα με το Κ.Τ.Ε.Ο? Μηπως μας ξαναστειλουν πισω για κατεβασμα?
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 26 Σεπ 2007, 14:59

vasdaris έγραψε:Παρεπιπτόντως εγώ έχω ένα άλλο custom lift kit (made in Greece) το οποίο θα μπορύσε να εδιαφέρει κάποιους. Εδώ και ένα χρόνο είμαι πολύ ευχαριστημένος και θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα. Δείτε στο www.jeepers.gr


Έχω την εντύπωση ότι είναι "λίγο ακριβή" αυτή η λύση.... 1.400 ευρώ + 350 ευρώ για αποστάτες....! όχι ρε παιδιά... [-X
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό ZooL » 26 Σεπ 2007, 21:24

Βαγγέλη, πήρες πληροφορίες για την λύση από το jeepers.gr? Μπορείς να μας πεις τίποτα παραπάνω λεπτομέρειες για το τι περιλαμβάνει?

Χ.

ΥΓ1: Έχω στείλει κι εγώ ένα ταλαίπωρο email σ'αυτούς με την Frankenlift, από τη Δευτέρα, αλλά μάλλον με γράψανε.. :(

ΥΓ2: Για την βόλτα της Κυριακής δεν με βλέπω τελικά - θα έχει προηγηθεί ξενύχτι το Σάββατο, οπότε για μένα η Κυριακή μάλλον θα ξεκινήσει κάπως "αργά" ;)

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό ZooL » 26 Σεπ 2007, 21:38

Επίσης, μια σχετική κουβέντα για το θέμα της ανάρτησης, υπάρχει εδώ για όποιον ενδιαφέρεται:
http://hellasjeepclub.gr/forum/viewtopic.php?t=270

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 26 Σεπ 2007, 21:49

πήρα τηλέφωνο, απάντησε κάποιος, μου έδωσε έναν άλλο ( "τον ειδικό" ) και αφο'υ είπα και σε αυτόν τι θέλω να ρωτήσω μου έδωσε έναν άλλο !!! αφού είπα και σε αυτόν τι θέλω μου είπε να του πω ένα τηλέφωνο να με πάρει αυτός σε λίγο!!!
με πήρε (μετά από μισή ώρα περίπου) να μου πει ότι η ανάρτηση κάνει 1400 ευρώ περίπου και άλλα 320 περίπου οι αποστάτες. τόση ώρα τι έψαχνε δεν μας είπε.... όταν τον ρώτησα για το τι περιλαμβάνει μου είπε ελατήρια και αμορτισέρ. δεν βάζουν bump stop λέει. μάρκα αμορτισέρ και ελατυρίων δεν μου είπε... έκανε πως δεν κατάλαβε... άσε που μια μου έλεγε ότι ψηλώνει 2-3 πόντους μια 5... τι να πω... :roll: το μόνο που τον ένοιαζε ήταν να "θάψει" την SkyJacker. είπε ότι όλο το θέμα είναι το πως θα στρίψεις το ελατήριο στην τοποθέτηση για να μην βρίσκει... πάντως εγώ μετά από την επικοινωνία μαζί τους, και δώρο να μου την έκανε θα το σκεφτόμουν να την βάλω...
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 27 Σεπ 2007, 07:20

Έχω την εντύπωση ότι είναι "λίγο ακριβή" αυτή η λύση.... 1.400 ευρώ + 350 ευρώ για αποστάτες....!

Όχι ρέ παιδιά και 1400 €, για μιά ανάρτηση "φάντασμα". Άς μάς έλεγαν πόσους πόντους ψηλώνει, άς μας πούν τί υλικά χρησιμοποιούν, ΄για να δούμε άν αξίζει να δώσουμε τα 1400.

Διάβασα τα τελευταία post του φίλου vasdaris και του Χρήστου (zool), και μπήκα και στο site που παρέθεσε ο zool. Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το μαγαζί που προτείνει ο vasdaris, η ΚΜL και ο kj jim, είναι ένα και το αυτό.Ειδικά στο post του kj jim, το μόνο που κάνει είναι να θάβει 2 απο τίς παλαιότερες εταιρείες στο χώρο τών αναρτήσεων, μιλώντας αόριστα για μία ανάρτηση που δέν την ξέρει ούτε η μάνα της, και το χειρότερο δέν δίνει και τεχνικά χαρακτηριστικά. Και το μόνο που τον ενθουσιάζει είναι ότι το αμάξι "ψηλωμένο" πάει με 100 χλμ στο χώμα και "κρατάει" σάν τρένο. Κι'άλλος peterhansell μας προέκυψε.
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 27 Σεπ 2007, 07:40

Και μία ερώτηση για τον vasdaris.
Αυτοί δέν είναι φίλε μου, που σου έλεγαν πώς τα αμορτισέρ (bilstein) αυτού του ψηλώματος, συνδέονται με κομπρεσσέρ ARB, και θα παίρνεις και άλλο ύψος???????
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 19 επισκέπτες