Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Θορυβος απο τιμόνι σε μικρό γύρισμά του σε σε 3.7

Θορυβος απο τιμόνι σε μικρό γύρισμά του σε σε 3.7

Δημοσίευσηαπό kolpano » 19 Σεπ 2007, 23:57

Καλησπέρα σε όλους,

Διαβάζω αρκετό καιρό το forum και έχει προσφέρει σε όλους πιστεύω χρήσιμες συμβουλές και tips για να μη μας πιάνουν κότσους...

ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί το ακόλουθο και σε κάποιον από εσάς.

Εδώ και κάποιους μήνες ακούω , μερικές φορές και όχι πάντα , ένα ήχο (κάτι σαν ελαφρύ "τουκ") όταν στρίβω το τιμόνι ελαφρά δεξιά / αριστερά γύρω από την ευθεία, δεν το κάνει πάντα και συνήθως όταν το αυτοκίνητο έχει κινηθεί (δηλαδή όταν φεύγω το πρωί δεν ακούγεται). Το περίεργο είναι ότι αυτό το "τουκ" το καταλαβαίνω σαν ένα ανεπαίσθητο "κλώτσημα" και στο πεντάλ του φρένου.

Είναι κάτι περίεργο γιατί δεν συμβαίνει πάντα και φυσικά δεν συμβαίνει ...όταν το πάω στην αντιπροσωπεία.

Σας έχει τύχει;

Ευχαριστώ,

Κολπανο.
Άβαταρ μέλους
kolpano
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 19 Σεπ 2007, 23:43

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 20 Σεπ 2007, 07:08

Αυτό το κάνει και όταν κινείται το αμάξι????
Πές μας μοντέλο αυτοκινήτου, και άν του έχεις κάνει την ανάκληση με LBJ.
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό kolpano » 20 Σεπ 2007, 12:57

Καλησπέρα!

Πρόκειται για ένα Cherokee 3.7 του 2002.

Όχι δεν το έχω παρατηρήσει σε κίνηση - αυτό το "τουκ" δεν είναι τόσο "θορυβώδες" και το παρατηρώ όταν το αυτοκίνητο είναι σε στάση και στρίβω ελαφρά δεξιά / αριστερά το τιμόνι.

Το πήρα μεταχειρισμένο και τσεκάροντας το VIN του είδα INCOMPLETE STATUS όχι για τα LBJ αλλά για τον αερόσακο. Επίσης μιλώντας με την αντιπροσωπεία μου είπαν ότι έχει γίνει η αλλαγή των LBJ και όχι μόνο αυτό αλλά τα ελέγχουν σε κάθε service.

Kolpano
Άβαταρ μέλους
kolpano
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 19 Σεπ 2007, 23:43


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 15 επισκέπτες