Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αρχισε να ριχνει. Τι περιμενετε?

Δημοσίευσηαπό ZooL » 25 Οκτ 2007, 20:55

Δυστυχώς δεν έχω θεία στο Σικάγο γμτ...

Πέρα όμως από την απευθείας εισαγωγή από εμένα, υπάρχει και μια ακόμη λύση:
Υπάρχει εταιρία στη Γαλλία που λειτουργεί ως dealer του All J's, που μπορεί να παραδώσει στην Αθήνα τα προϊόντα εκτελωνισμένα. Αυτή είναι η πιο εύκολη λύση - δεν είναι όμως και η πιο συμφέρουσα οικονομικά...
Δεν έχω καταλήξει ακόμη πως ακριβώς θα κινηθώ, μέχρι να φτάσει άλλωστε το βαπόρι στην Καλιφόρνια έχω λίγο χρόνο σκέψης ακόμη...

Αν τα πάρω απευθείας πάντως, η μεταφορά θα στοιχίσει γύρω στα $500 - μιλάμε για αρκετό βάρος αλλά και όγκο:
    Dimensions & Weights of packages:
    Frankenlift Box 1: 55 pounds --- 24"x12"x7"
    Frankenlift box 2: 19 pounds --- 14.5"x17"x7.5"
    A-arms: 13 pounds --- 13"x18"x7"

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Re: Αρχισε να ριχνει. Τι περιμενετε?

Δημοσίευσηαπό teomac » 25 Οκτ 2007, 21:12

diamond έγραψε:Η εντύπωση μου πάντως είναι ότι κάθε αυτοκίνητο (όπως έχουν πει και άλλοι) θέλει τα λάστιχα του.
Τα bridgestone 694 που έβαλα έδειξαν τουλάχιστον σε βρεγμένο και στεγνό χώμα πολύ καλή συμπεριφορά.
Για τα BFG είχα διαβάσει και σε ξένα φορουμ (Β. Αμερική και Καναδά) αρνητικά σχόλια για βρεγμένο


Παίδες καλησπέρα
Εγώ θα συμπλήρωνα ότι και κάθε οδηγός θέλει τα λάστιχά του και το λέω γιατί έχω χρησιμοποιήσει COOPER και σε NIVA και στο ΚJ που έχω τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος και στο OFF και στο βρεγμένο
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ!!!!!!
Άβαταρ μέλους
teomac
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 12 Μαρ 2007, 18:50
Τοποθεσία: Όπου γης και πατρίς

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 30 επισκέπτες