Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

GADZETS... ΓΙΑ CHEROKEE KAI OXI MONO !!

Δημοσίευσηαπό nickpar » 13 Φεβ 2008, 19:12

ZooL έγραψε:
nickpar έγραψε:ΨΑΧΝΩ ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΚΑΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΕΝΤΟΥΖΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΤΡΥΠΉΣΩ ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ !! ΑΜΑΡΤΙΑ ΕΙΝΑΙ!!ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ SITE ME KATI TETOIO ??

έχω πάρει ακριβώς αυτό εδώ από το ebay:
http://cgi.ebay.com/Camera-Window-Mount ... dZViewItem

X.


ΧΡΗΣΤΟ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ E-BAY KAI ΕΝΑ

ΚΑΡΟ ΜΑ2@2ΚΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ SITE ME TA GADZETS. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ

ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ??Η ΝΑ ΒΓΑΛΩ

ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΈΝΗ ΚΑΡΤΑ?... ΔΙΝΕΙΣ ΔΙΕΎΘΥΝΣΉ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ

ΣΟΥ ?? Η ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΊΟ ? ΜΗΠΩΣ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΚΑΙ ΤΡΕΧΩ ΓΙΑ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ.

ΑΝΟΙΧΤΕ ΜΑΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.!! :?: :?:
JEEP CHEROKEE 3.7 2003 - LIFT 2.5in SKYJACKER PLATINUM WITH A-ARMS JEEPINBYAL-(ΤΩΡΑ ..ΟΜΕ)
REAR ARB LOCKER- WINCH T-MAX 11000 LIB- TIRES MUD BF-GOODRICH 235/70/16
ΤΩΡΑ.. MAD STT COOPER 245/75/16 !!
Άβαταρ μέλους
nickpar
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 12 Ιουν 2005, 19:20
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 14 Φεβ 2008, 01:39

@ Zool αυτή η βενούζα είναι σαν την δική σου?

@ Nickpar υπάρχει και εδώ βεντούζα σαν αυτή που έχω εγώ, δες εδώ €15 !
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό ZooL » 14 Φεβ 2008, 04:05

Βαγγέλη, η βεντούζα από το ebay που πρότεινα στον Νίκο είναι ακριβώς αυτή που έχω κι εγώ.
Η διαφορά της από αυτήν που έχεις εσύ, είναι πως αυτή εδώ μπορεί να σηκώσει το βάρος μιας βιντεοκάμερας - σηκώνει 3lbs = 1.3kg. Η δική σου βλέπω πως σηκώνει μέχρι 500gr, συνεπώς είναι για πιο ελαφριές καταστάσεις, πχ για μια φωτογραφική μηχανή. Διαλέγετε και παίρνετε λοιπόν :)

------------------------------------

Νίκο, για να ψωνίσεις τη βεντούζα από το ebay θα χρειαστείς έναν λογαριασμό στο www.Paypal.com.
Επίσης, απ' ότι βλέπω και το DealExtreme δέχεται πληρωμές μέσω Paypal, οπότε έτσι με ένα σμπάρο θα 'χεις δύο τρυγόνια ;)
Το Paypal τώρα, αν ίσως δεν το γνωρίζεις, είναι κάτι σαν "τράπεζα του Internet" και είναι πολύ πιο ασφαλές από το να χρησιμοποιείς την πιστωτική σου κάρτα online. Τον λογαριασμό σου στο Paypal μπορείς να τον τροφοδοτείς από την πιστωτική σου κάρτα ή από έναν οποιοδήποτε τραπεζικό σου λογαριασμό (πχ. της Alpha Bank). Η προσωπική (αλλά και η επαγγελματική) μου άποψη είναι πως κάτι τέτοιο είναι απόλυτα ασφαλές.

Το σκεπτικό πίσω από το Paypal (ή τουλάχιστον, ένα από τα σκεπτικά), είναι πως για κάθε συναλλαγή σου στο Internet, το χρησιμοποιείς πρακτικά ως "ενδιάμεσο", ώστε να μην δίνεις τα στοιχεία της πιστωτικής σου κάρτας στο κάθε online μαγαζί για το οποίο δεν ξέρεις αν μπορείς να το εμπιστευθείς. Επίσης, το Paypal σου εξασφαλίζει μια μορφής "ασφάλεια", με την έννοια ότι αν πληρώσεις για κάτι που αγόρασες από το ebay (πχ, την βεντούζα) και ο Αμερικάνος δεν στη στείλει ποτέ, το Paypal σου δίνει τα λεφτά σου πίσω (και μετά τα κρατάει με την σειρά του από τον λογαριασμό του πωλητή).
Για όλες τις λεπτομέρειες ρίξε μια ματιά στο www.Paypal.com και ότι θέλεις επ' αυτού ρώτα με.

Για την βεντούζα λοιπόν (ή συνήθως και για κάθε άλλη αγορά μέσω ebay):
Πληρώνεις όπως είπαμε μέσω Paypal και μετά από λίγες μέρες, αν σε συμπαθεί ο ταχυδρόμος της γειτονιάς σου (και είναι και μικρό το πακέτο), στο φέρνει στην πόρτα σου - αλλιώς σου αφήνει χαρτάκι και περνάς να το πάρεις από το ταχυδρομείο (ΕΛΤΑ).

Τι γίνεται με το τελωνείο τώρα: κάθε αγορά που κάνεις από χώρες εκτός ΕΕ και υπερβαίνει σε αξία (μαζί με τα ταχυδρομικά) τα €45, υπόκειται σε δασμούς. Η βεντούζα κάνει $49 με τα έξοδα αποστολής = €33.
Άρα, δεν πληρώνεις τελωνειακά (ούτε κι εγώ είχα πληρώσει).

Στις αγορές που θες να κάνεις από το DealExtreme, προσπάθησε να κρατηθείς κάτω από τα €45 ($60-65) και δεν θα έχεις θέμα με το τελωνείο ούτε κι εκεί. Το καλό εδώ είναι ότι δεν υπάρχουν ταχυδρομικά έξοδα (όσο κι αν ακούγεται απίστευτο, ούτε κι εγώ το πίστευα στην αρχή) - οπότε μπορείς να σπάσεις αυτά που θέλεις σε αρκετές διαφορετικές παραγγελίες, χωρίς να έχεις και την πρόσθετη δασμολογούμενη αξία των όποιων εξόδων αποστολής.

Όλα τα παραπάνω, είναι 100% σίγουρα (άντε, 99,999999999%, επειδή είμαστε και λίγο Ελλαδιστάν...).

Εκεί που αρχίζεις να παίζεις με τις πιθανότητές σου, είναι αν κάνεις παραγγελίες που έχουν μεγάλη αξία. Ειδικά δε αν ο τρόπος αποστολής είναι μέσω courier και όχι με απλό ταχυδρομείο (ΕΛΤΑ), τότε το πιθανότερο είναι πως θα πληρώσεις τελωνείο - γενικά ότι μπαίνει στη χώρα μέσω courier σχεδόν πάντα περνάει από το τελωνείο.

Από προσωπική εμπειρία πάντως, μπορώ να σου πως πως έχω λάβει ακόμη και παραγγελία αξίας €300 χωρίς να πληρώσω τέλη - πάντα μέσω απλού ταχυδρομείου βεβαίως ;-). Δεν είναι κάτι όμως που μπορώ να σου προτείνω ως "σίγουρο".

Για ότι άλλο θες, εδώ είμαστε :)

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 14 Φεβ 2008, 10:13

Καλά, εσύ δεν κοιμάσαι ποτέ? τι είσαι εσύ βρε παιδάκι μου.... τσ τσ τσ :-) :-)

Και όπως πάντα άλλο ένα ποστ σεντόνι ;-)
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό ZooL » 14 Φεβ 2008, 10:50


'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό argos » 14 Φεβ 2008, 11:19

ετσι ελεγε και ο συχωρεμενος!!

για λυσε μου μια απορια?
στελνουν σε ταχυδρομικη θυριδα η προκαλουν δυσκολιες??
Άβαταρ μέλους
argos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 30 Σεπ 2007, 09:22
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό nickpar » 14 Φεβ 2008, 11:31

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΧΡΗΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ!!
ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΣΤΟ PAY PAL KAI STO EBAY..ΑΛΛΑ ΚΟΛΛΗΣΑ !! :evil: :evil:
JEEP CHEROKEE 3.7 2003 - LIFT 2.5in SKYJACKER PLATINUM WITH A-ARMS JEEPINBYAL-(ΤΩΡΑ ..ΟΜΕ)
REAR ARB LOCKER- WINCH T-MAX 11000 LIB- TIRES MUD BF-GOODRICH 235/70/16
ΤΩΡΑ.. MAD STT COOPER 245/75/16 !!
Άβαταρ μέλους
nickpar
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 12 Ιουν 2005, 19:20
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ZooL » 14 Φεβ 2008, 16:37

Nik, που κόλλησες? Να βγάλω ιμάντα? ;););)

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό ZooL » 14 Φεβ 2008, 16:41

argos έγραψε:ετσι ελεγε και ο συχωρεμενος!!

το θέμα είναι να πας ευχαριστημένος :wink:

για την ταχ.θυρίδα που λες δεν έχω ιδέα - νομίζω όμως πως από τη στιγμή που τα στέλνουν με απλό ταχυδρομείο και είναι και πληρωμένα, όπου θες πάνε...

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό argos » 14 Φεβ 2008, 17:59

δεν εχεις αδικο.
θα δοκιμασω με κατι λιγο και θα σου πω.
οσο για τη βαση αυτη που λες ειναι καποιο που τη στελνουν χωρις επιπλεον εξοδα, μολις ομως γραψεις να τη στειλουν χρεωνουν αλλα 19$ μαζι με τα 23$ το ταχυδρομειο συνολο 42$ συν την βαση φτανουμε κοντα στα 65$!! που ειναι η παγιδα??
εσυ την αγορασες απο τον συγκεκριμενο προμηθευτη?

Χ
Άβαταρ μέλους
argos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 30 Σεπ 2007, 09:22
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό ZooL » 14 Φεβ 2008, 19:07

argos έγραψε:οσο για τη βαση αυτη που λες ειναι καποιο που τη στελνουν χωρις επιπλεον εξοδα, μολις ομως γραψεις να τη στειλουν χρεωνουν αλλα 19$ μαζι με τα 23$ το ταχυδρομειο συνολο 42$ συν την βαση φτανουμε κοντα στα 65$!! που ειναι η παγιδα??

κάποιος ανάμεσα μας είναι πολύ ερωτευμένος μου φαίνεται... ;)

Εικόνα
αν μιλάς γι' αυτό που έχω υπογραμμίσει παραπάνω, αυτά είναι τα επιπλέον έξοδα αποστολής αν αγοράσεις 2 κομμάτια μαζί - είναι σαν να σου λέει στην πράξη ότι αν πάρεις 2 μαζί, σου κάνουμε καλύτερη τιμή στα έξοδα αποστολής.

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό argos » 14 Φεβ 2008, 22:43

εχεις δικιο, αλλα δεν ηταν αυτο

ηταν το express mail για να το λαβω σε 48 ωρες και επειδη κοιταγα κατι αλλο μου διεφυγε και ακυρωσα χωρις να το ψαξω καλυτερα.
ευχαριστω παντως γιατι μας ανοιγεις τα ματια

(λιγο παραπανω)
Άβαταρ μέλους
argos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 30 Σεπ 2007, 09:22
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό HP » 15 Φεβ 2008, 10:11

ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ??Η ΝΑ ΒΓΑΛΩ

ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΈΝΗ ΚΑΡΤΑ?...

Aκόμη και η paypal κατά καιρούς δέχετε επιθέσεις απο χάκερς, πιο ασφαλές απο προπληρωμένη κάρτα δεν υπάρχει.
HP
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2007, 13:13

Αντικατάσταση του στερεοφωνικού με ΜP3 + USB

Δημοσίευσηαπό snest » 15 Φεβ 2008, 11:48

Ωραίο το στερεο το KJ (το δικό μου είχε CD,CD Changer x 6,Κασσέτα,Ραδιόφωνο) αλλά όχι MP3.

Αλλαξα λοιπόν το σύστημα με ένα SONY το οποίο έχει CD,MP3,USB,RDS,Remote Control,Ραδιόφωνο και λειτουργεί από τα κουμπιά του τιμονιού.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ


Απειρα τραγούδια με ένα flash USB, όχι πλέον όγκος CDs, είχα περίπου 30 στην θήκη δίπλα στην θέση οδηγού, και ευκολότερη αλλαγή από τραγούδι σε τραγούδι (ασφάλεια κατά την διάρκεια οδήγησης)

Κόστος 180€.
KJ 2002 Limited

Old Man EMU Hard/Medium
ARB Air Locker Πίσω
BF Goodrich AT/MUD
Άβαταρ μέλους
snest
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 13 Οκτ 2004, 15:25
Τοποθεσία: Ελληνικό Αθήνα

Αντικατάσταση του στερεοφωνικού με ΜP3 + USB

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 15 Φεβ 2008, 13:16

Δες μας λες και ποιό SONY είναι αυτό να ξέρουμε;
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες