Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Φρένα!!!!

Φρένα!!!!

Δημοσίευσηαπό stamos » 04 Μαρ 2008, 20:35

Σημερα αλλαξα τακακια γιατι δε φρεναρε καλα αλλα ειχα μονο 10.000 χλμ απο τη προιγουμενη φορα. Αυτα που εβγαλα ηταν γεματα κρακ, καθετα, αλλα ειχαν αρκετο ψωμι ακομη. Τις αλλες φορες τα αλλαζα στην αντιπροσωπεια και ετσι δεν εβλεπα αυτα που εβγαζαν αλλα αυτη τη φορα σε ενα φρεναδικο. Μαλιστα εκανε εντιπωση και στο μαστορα (μου ειπε οτι μπορει να μην ηταν καλης ποιοτητας).

Αυτα που εβγαλα ηταν νομιζω της FERODO.

Εχει συμβει σε κανεναν αυτο? Ελπιζω να μην εχουμε τιποτα χειροτερα.
Άβαταρ μέλους
stamos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 06 Φεβ 2008, 16:06

φρενα

Δημοσίευσηαπό teohari » 04 Μαρ 2008, 21:54

φιλε σταμο να vasis mono tis manas tou ta ferondo itan kapote tora eiparxoun poli kalitera.mia fora tha ta plirosis ala tha exeis frena gia pola km mono ean eise tou frenou :wink:
Άβαταρ μέλους
teohari
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 06 Φεβ 2008, 22:07

Δημοσίευσηαπό stamos » 04 Μαρ 2008, 22:57

Τωρα τα εβαλα δε μπορω να κανω τιποτα, αλλα και αυτα που ειχα στην αντιπροσωπεια μου τα εβαλαν στα 60.000 χλμ περιπου.

Για να δουμε πως θα παει.

Η αληθεια ειναι οτι ηταν αρκετα οικονομικα (45€), θα ψαξω και τα παλια τιμολογια των service να δω ποσο τα ειχαν χρεωσει.
Άβαταρ μέλους
stamos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 06 Φεβ 2008, 16:06

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 05 Μαρ 2008, 08:12

Στάμο όταν λες αντιπροσωπεία για ποιο συνεργείο λες; Γιατί εκτός από τα συνεργεία της κεντρικής αντιπροσωπείας υπάρχουν και κάποια άλλα τα οποία δηλώνουν εξουσιοδοτημένα αλλά είναι εξειδικευμένα. Επίσημα συνεργεία Jeep στην Αθήνα είναι 3, το ένα είναι στην Κηφισίας, το άλλο στην Μεσογείου(Αγ. Θωμάς Αμαρουσίου) και το τρίτο στην Γλυφάδα. Το να σου έβαλαν σε ένα από αυτά Ferodo το βλέπω εντελώς απίθανο. Εκεί έχουν μόνο γνήσια. Τα δικά μου πάντως που τα έβαλα στην Μεσογείου είναι Mopar.
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό stamos » 05 Μαρ 2008, 14:30

Βαγγελη ολα τα service τα εκανα στη Γλυφαδα εκτος απο το τελευταιο που το εκανα στο μαρουσι.
Τα τακακια μου τα εβαλαν στη Βουλιαγμενης, ειδα και τα τιμολογια, αλλα δεν λεει αν ηταν MOPAR ή FERODO.
Η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα ψαχτει και εγω ποτε.
Τωρα με το forum εχω αρχισει και το ψαχνω λιγο :wink:
Άβαταρ μέλους
stamos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 06 Φεβ 2008, 16:06

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 05 Μαρ 2008, 14:48

stamos έγραψε:Βαγγελη ολα τα service τα εκανα στη Γλυφαδα εκτος απο το τελευταιο που το εκανα στο μαρουσι.
Τα τακακια μου τα εβαλαν στη Βουλιαγμενης, ειδα και τα τιμολογια, αλλα δεν λεει αν ηταν MOPAR ή FERODO.
Η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα ψαχτει και εγω ποτε.
Τωρα με το forum εχω αρχισει και το ψαχνω λιγο :wink:


Και πολύ καλά κάνεις που το ψάχνεις... ποτέ δεν είναι αργά!
Τι να πω για τα τακάκια... Τα είδες εσύ να γράφουν Ferodo ή στο είπε ο φρενάς; Εγώ τα δικά μου τα είδα να τα βγάζουν από σφραγισμένο κουτί που έγραφε Mopar. Πάντως και τα Ferodo είναι από τα πολύ καλά.
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό kolpano » 06 Μαρ 2008, 00:56

Βαγγέλη,

μία ερώτηση:

Επειδή τόσο στη Κηφισίας όσο και στον Άγιο Θωμά έχω ζητήσει να είμαι παρών στα service μου έχουν πει οτι δεν επιτρέπεται για λόγους ασφαλείας. Μου λένε @#$%% ή είναι έτσι;

Kolpano
Άβαταρ μέλους
kolpano
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 19 Σεπ 2007, 23:43

Δημοσίευσηαπό vaggelis » 06 Μαρ 2008, 01:08

kolpano έγραψε:Βαγγέλη,

μία ερώτηση:

Επειδή τόσο στη Κηφισίας όσο και στον Άγιο Θωμά έχω ζητήσει να είμαι παρών στα service μου έχουν πει οτι δεν επιτρέπεται για λόγους ασφαλείας. Μου λένε @#$%% ή είναι έτσι;

Kolpano

Κοίτα, στον Αγ. Θωμά ξέρω κάποια άτομα και έτσι έχω μια διαφορετική μεταχείριση. Αλλά να σου πω, δεν έχω κάτσει και ποτέ όλη την ώρα εκεί...
πάντως, σχεδόν σε όλα τα συνεργεία το λένε αυτό.
Φωτογραφίες μου και βίντεο μπορείτε να δείτε εδώ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Αύγ 2007, 21:56
Τοποθεσία: Athens


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες