Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟ 3.7

ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΟ 3.7

Δημοσίευσηαπό geop » 27 Μαρ 2008, 10:04

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ DRIVE ΟΤΑΝ ΕΠΙΤΑΧΥΝΩ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΖΕΣΤΑΘΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΤΑΞΙΔΙ ΔΗΛ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΧΛΜ. ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΘΟΡΥΒΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΞΟΝΑ Η΄ΤΟ ΠΙΣΩ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΟΧΙ ΕΝΤΟΝΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΧΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ ΧΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΑΝΕΒΑΖΩ ΣΤΡΟΦΕΣ. ΕΧΕΤΕ ΙΔΕΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
05 KJ Renegade 3.7L - Light Khaki
Άβαταρ μέλους
geop
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 20 Ιαν 2008, 12:36
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό HP » 27 Μαρ 2008, 11:47

Μήπως χαλαρώνει καμμιά ποδιά απο κάτω?
HP
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2007, 13:13

Δημοσίευσηαπό geop » 28 Μαρ 2008, 15:37

Nαi αλλά μου το κάνει μόνο όταν επιταχύνω .... και μόνο όταν έχει κάνει πολλά χλμ
05 KJ Renegade 3.7L - Light Khaki
Άβαταρ μέλους
geop
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 20 Ιαν 2008, 12:36
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό stamos » 28 Μαρ 2008, 18:50

Με αυτο το χρρρρ χρρρρ που λες ενοεις μεταλικο ηχό? Γιατι το κανει και σε εμενα αυτό αλλά είναι σαν αεροδυναμικος ήχος, σαν βουιτο ας πουμε. Συμβαινει οπως το λες μετα απο πολλα χιλιομετρα, το περνω χαμπαρι παντα μετα τα διοδια που εχω ακομη το παραθυρο ανοιχτο. Γενικα κανει εναν ηχο σαν συντονισμο ή κατι τετοιο. Παντως εχω κανει 110.000 χλμ και το εκανε απο την αρχη! Γενικα δεν νομιζω οτι ειναι κατι σοβαρο αλλιως μετα απο τοσο καιρο θα επρεπε να εχει εμφανιστει κατι.
Τωρα παλι αν ακους κατι εντονο καλυτερα να πας να στο κοιταξουν.

Αυτα απο μενα
Άβαταρ μέλους
stamos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 06 Φεβ 2008, 16:06

Δημοσίευσηαπό whitesnakexj » 28 Μαρ 2008, 21:03

Για να εισαι σιγουρος θα πρεπει να τακαρεις το αυτοκινητο και καθως δουλευει στον αερα τσεκαρεις με ακουστικα εαν ο θορυβος ερχεται απο καποιο ρουλεμαν του βοηθητικου ή του πηνιου του πισω διαφορικου..
Αυτά ειναι τα ποιο συνηθες..
Δεν αποκλειεται ομως να ειναι και τπτ αλλο..
Άβαταρ μέλους
whitesnakexj
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2006, 11:21
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 29 Μαρ 2008, 08:03

stamos έγραψε:Με αυτο το χρρρρ χρρρρ που λες ενοεις μεταλικο ηχό? Γιατι το κανει και σε εμενα αυτό αλλά είναι σαν αεροδυναμικος ήχος, σαν βουιτο ας πουμε. Συμβαινει οπως το λες μετα απο πολλα χιλιομετρα, το περνω χαμπαρι παντα μετα τα διοδια που εχω ακομη το παραθυρο ανοιχτο. Γενικα κανει εναν ηχο σαν συντονισμο ή κατι τετοιο. Παντως εχω κανει 110.000 χλμ και το εκανε απο την αρχη! Γενικα δεν νομιζω οτι ειναι κατι σοβαρο αλλιως μετα απο τοσο καιρο θα επρεπε να εχει εμφανιστει κατι.
Τωρα παλι αν ακους κατι εντονο καλυτερα να πας να στο κοιταξουν.

Αυτα απο μενα


Καλημέρα. Αυτό που λές, μου το κάνει και εμένα. Σε αρκετά τσερόκι, δέν έχει ευθυγραμμιστεί καλά η πίσω δεξιά πόρτα (του συνεπιβάτη πίσω απο τον συνοδηγό), με αποτέλεσμα να μπάζει αέρα, και να ακούγετε ένα βουητό. Μέ λίγα λόγια, δέν κλείνει καλά η πίσω πόρτα.

ΟΤΑΝ ΕΠΙΤΑΧΥΝΩ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΖΕΣΤΑΘΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΤΑΞΙΔΙ ΔΗΛ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΧΛΜ. ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΘΟΡΥΒΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΞΟΝΑ Η΄ΤΟ ΠΙΣΩ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΟΧΙ ΕΝΤΟΝΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΧΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ ΧΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΑΝΕΒΑΖΩ ΣΤΡΟΦΕΣ

Εμένα μου ακούγετε σάν διαφορικό !!! Πού το πάς για σέρβις???? Να ξέρετε ότι στο πίσω διαφορικό, μαζί με τις βαλβολίνες στην αντιπροσωπεία βάζουν και ένα ενισχυτικό λάδι για το LSD. Τσέκαρε και τίς βαλβολίνες.
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό geop » 31 Μαρ 2008, 12:41

Δεν το έχω πάνω από μήνα το αυτοκίνητο και δεν του έχω κάνει κάποιο σερβις έχει 39.000 χλμ. Στα 40.000 θέλει τίποτα?
Στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι στα 34.000χλμ του κάνανε γενικό.

Ο θόρυβος όταν δεν ανεβάζω στροφές ακόμα και όταν είναι ζεστό δεν ακούγεται. Μόνο με ανοιχτό παράθυρο όταν αυξάνω ταχύτητα από στάση (όπως διόδια) και αφού το προσέξεις το κάνει
05 KJ Renegade 3.7L - Light Khaki
Άβαταρ μέλους
geop
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 20 Ιαν 2008, 12:36
Τοποθεσία: ATHENS


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες