Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

θορυβος ελαστικων !

θορυβος ελαστικων !

Δημοσίευσηαπό yannis24 » 20 Μάιος 2008, 10:14

καλημερα σε ολους...

τον τελευταιο καιρο αντιμετωπιζω ενα "προβληματακι" σχετικα με τα λαστιχα μου !
οταν στριβω το τιμονι σε καποια στροφη ή οταν κανω καποιον επιτοπου ελιγμο τριζουν λες και κανω σβουρες στην ασφαλτο ή κολιδια με κανενα "σαυροειδες" αυτοκινητο...
Στην αρχη το διασκεδαζα αλλα εχει αρχισει και με κουραζει πια .....
τα λαστιχα ειναι καινουργια ( ημερομηνα κατασκευης τον αυγουστο του 07 και εγω τα εβαλα στο αυτοκινητο τον Σεπτεμβριο) και στην αρχη ηταν μια χαρα !
τωρα τι γινεται ?
μηπως τους βαζω πολυ αερα ? ( το πιθανοτερο )....τι να βαζω...? νομιζω οτι τον τελευταιο καιτο βαζω 34 πιεση...δεν ξερω πως μου εχει κολλησει ..... κανενα 32 δεν ειναι πιο λογικο ?
μηπως να παω να κανω καμια ευθυγραμιση ?

για πειτε καμια γνωμη......

εντιτ : το αυτοκινητο ειναι Grand Cherokee 02, και τα λαστιχα ειναι τα bridgestone 694 H/T ( νομιζω ! :?: )
Άβαταρ μέλους
yannis24
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 12:02
Τοποθεσία: athens

θορυβος ελαστικων !

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 20 Μάιος 2008, 10:27

Ευθυγραμιση θα χρειαζοσουν αν και στην ευθεια ακουγες το "τριξιμο". Κατα τα αλλα ειναι απολυτος φυσιολογικο. Απλα τα συγκεκριμενα ελαστικα εχουν στη γομα τους και 'πλαστικο'. Που σημαινει: Εχεις τελειο κρατημα στο στεγνο. Τωρα με τη ζεστη θα το ακους συνεχεια. Το ιδιο αντιμετοπιζω και 'γω στο polo, με goodyear. Δεν ειναι προβλημα μην ανυσηχεις!
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

θορυβος ελαστικων !

Δημοσίευσηαπό yannis24 » 20 Μάιος 2008, 14:20

thanks mate ! !
Άβαταρ μέλους
yannis24
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 12:02
Τοποθεσία: athens


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 14 επισκέπτες

cron