Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΚΟΝΣΟΛΑ ΔΑΠΕΔΟΥ ΓΙΑ WRANGLER

ΚΟΝΣΟΛΑ ΔΑΠΕΔΟΥ ΓΙΑ WRANGLER

Δημοσίευσηαπό PanY » 22 Αύγ 2008, 10:34

Καμια ιδεα για το που θα μπορουσα να βρω την συγκεκριμενη κονσολα? Ειναι εκεινη που ξεκιναει απο μπροστα και φτανει μεχρι τις θηκες και μεσα απ την οποια βγαινουν οι μοχλοι των ταχυτητων και της τετρακινησης.
Τελευταία επεξεργασία από PanY και 12 Σεπ 2008, 09:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

ΚΑΤΩ ΚΟΝΣΟΛΑ ΓΙΑ WRANGLER

Δημοσίευσηαπό PanY » 22 Αύγ 2008, 15:06

ΟΚ την βρηκα. Κοστος 50 ευρω.

(Edit: Ακυρο αμιγκος δεν τη βρηκα, διαβαστε παρακατω)
Τελευταία επεξεργασία από PanY και 28 Οκτ 2008, 22:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

ΚΑΤΩ ΚΟΝΣΟΛΑ ΓΙΑ WRANGLER

Δημοσίευσηαπό PanY » 12 Σεπ 2008, 09:14

Νομιζα οτι την βρηκα... εχεχεχε

(Να σημειωσω πως ο μονος λογος που ηθελα να την αλλαξω ηταν γιατι ο προηγουμενος ιδιοκτητης πρεπει να ειχε κολλησει καποια αηδια πανω - βαση κινητου ισως - και εχουν μεινει ιχνη κολλας που δεν βγαινει και μου σπανε τα νευρα καθε φορα που την βλεπω)

Με ειδοποιουν μετα απο 3 εβδομαδες πως η κονσολα μου ηρθε. Παω κι εγω ολο χαρα στην αντιπροσωπεια στο Μαρουσι να την παρω... Mετα απο 1,5 ωρα κινηση που εφαγα στο κωλοποταμι φτανω επιτελους... Κανουμε τα χαρτια και παει ο κυριος να την φερει. Ερχεται μετα απο 5 λεπτα και τι να δω...

Μια ποτηροθηκη!!! εχεχεχεχε

- Γιατι γελατε κυριε...?
- Μπορειτε να ανοιξετε τα email σας να δειτε την παραγγελια μου με την φωτογραφια (στην οποια ειχα βαλει και βελακι ακριβως γιατι ηξερα πως απευθυνομουν σε ηλιθιους) και τις επεξηγησεις μου "μεσα απο εκει βγαινει ο λεβιες των ταχυτητων κλπ κλπ)?

Την ανοιγει... (αμιλητος κοιταει την οθονη του υπολογιστη)

- Αν δεν μπορειτε να ξεχωρισετε μια ολοκληρη κονσολα δαπεδου απο μια ποτηροθηκη τοτε νομιζω πως ειλικρινα ημουν πολυ αυστηρος απεναντι στην εταιρεια σας οταν δεν κατορθωσατε να μου φτιαξετε το Α/C. Νοιωθω τοσο ασχημα μαλιστα που μου ερχεται να σας ζητησω και συγνωμη.

Στραβωσε ο τυπος αλλα δεν εδωσε συνεχεια ισως γιατι ειχε και αρκετους πελατες μαζεμενους γυρω μας.

Στην ερωτηση του αν ηθελα να την παραγγειλει με κοστος αυτη την φορα 310 ευρω!!! (αχαχαχαχα) οπως καταλαβαινετε αποχωρησα διχως να το σχολιασω καν.

Την παρηγγειλα τελικα απο Αμερικη (απο αντιπροσωπεια της Chrysler στο Houston) με 120 ευρω. Δεν την στελνουν βεβαια Ελλαδα αλλα θα την παραλαβει φιλος που μενει εκει και θα μου την στειλει με το ταχυδρομειο.

Ειλικρινα απορω γιατι δεν τους εχει βγαλει ακομα ο Σπαθαρης να τους κουναει διπλα στον Χατζατζαρη και τον Μορφονιο.

Για οποιον ενδιαφερεται τα part numbers (για Wrangler 2002) ειναι:

5HF13LAZAC για χρωμα Agate

ή

5HF13RK5AC για χρωμα Camel/Tan

(προσοχη: αφορουν στο μπροστινο κομματι της κονσολας δαπεδου και οχι σε ολη την κονσολα)
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

ΚΑΤΩ ΚΟΝΣΟΛΑ ΓΙΑ WRANGLER

Δημοσίευσηαπό jeep2008 » 28 Οκτ 2008, 21:24

Pany καταρχας συγχαρητηρια γιατι καταφερες κ ζωντανεψες το forum με ολα τα θεματα που εχεις ανοιξει,ολο κ κατι μαθαινει ο ενας απο τον αλλο.στο συγκεκριμενο θεμα που διαβασα τωρα απλα εχω την απορια γιατι πηρες τελικα την κονσολα μαυρη κ οχι μπεζ,δες εδω την δικια μου Εικόνα ?βλεπεις οτι το πανω κομματι(τεμπελης) ακολουθει σαν χρωμα το κατω(ποτηροθηκη).μπορεις να βγαλεις μια φωτο πως φαινεται τελικα?
TJ
Άβαταρ μέλους
jeep2008
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 18 Φεβ 2008, 10:50

Re: ΚΑΤΩ ΚΟΝΣΟΛΑ ΓΙΑ WRANGLER

Δημοσίευσηαπό ZooL » 28 Οκτ 2008, 21:27

jeep2008 έγραψε:Pany καταρχας συγχαρητηρια γιατι καταφερες κ ζωντανεψες το forum με ολα τα θεματα που εχεις ανοιξει,ολο κ κατι μαθαινει ο ενας απο τον αλλο.

+1

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Re: ΚΑΤΩ ΚΟΝΣΟΛΑ ΓΙΑ WRANGLER

Δημοσίευσηαπό PanY » 28 Οκτ 2008, 21:48

Αφηστε τα κοπλιμεντα... Μου χετε αναψει φωτιες και βλεπω στον υπνο μου ζαντες και λαστιχα... Εκει που λεω πως εχω καταληξει και ειμαι σιγουρος, τσουπ ριχνετε ενα καινουριο link και μου τα μηδενιζετε ολα...

Δεν την αγορασα τελικα (χιλια συγνωμη ξεχασα να ενημερωσω το αρθρο). Την ειχα παραγγειλει στον φιλο στο Αμερικα αλλα τελικα το ακυρωσα γιατι οταν ειχα παει το αυτοκινητο στην PaintBull για να μου φτιαξουν καποιες γρατζουνιτσες στο εξωτερικο, οι χριστιανοι μου εφτιαξαν και το πλαστικο στην κονσολα χωρις να μπορεις να διακρινεις τιποτα. Θυμιζω πως ηταν κολλα ξεραμενη και δεν εβγαινε με τιποτα. Η κονσολα ηταν μαυρη οταν το παρελαβα απ τον προηγουμενο ιδιοκτητη. Δεν ξερω αν κι εκεινος το χε παρει ετσι απ την αντιπροσωπεια το 2002 ή την ειχε επισης αλλαξει. Υπαρχει περιπτωση τετοια γιατι μου χε αναφερει πως το πισω μερος της με τον τεμπελη το χε φερει απ εξω γιατι ηθελε να του φορεσει το woofer οπως κι εκανε τελικα.

Η μονη φωτο που χω αμεσα διαθεσιμη ειναι αυτη

Εικόνα

Εχεις δικιο παντως. Ειναι αληθεια πως θα πηγαινε πολυ μια σε μπεζ χρωματακι. Ωραια, δεν μας εφταναν τα ζαντολαστιχα βαλαμε κι αλλες εννοιες.
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 15 επισκέπτες