Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΜΙΚΡΟ ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ

ΜΙΚΡΟ ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ

Δημοσίευσηαπό PanY » 10 Σεπ 2008, 11:40

Το καθισμα του οδηγου (δερμα) εχει κανει σε καποια σημεια τα γνωστα "σκασιματα". Γνωριζετε καποιο συνεργειο που θα μπορουσα να το επισκευασω? Χρειαζεται αντικατασταση? Καπου που το εδειξα μου ειπαν για "βαψιμο" της επιφανειας αλλα δισταζω.

Επισης στην κονσολα του δαπεδου (πλαστικη μαυρου χρωματος) υπαρχουν σε καποιο σημειο ιχνη απο κολλα η οποια δυστυχως εχει ξεραθει. Υπαρχει καποιος τροπος αφαιρεσης της ή καποιο συνεργειο που θα μπορουσε να το αναλαβει μαζι με το καθισμα?

Αν υπηρχε κατι στα Νοτια θα το προτιμουσα αμιγκος

Ευχαριστω
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

ΜΙΚΡΟ ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ

Δημοσίευσηαπό georgeC5 » 11 Σεπ 2008, 08:33

Υπάρχει ένα cheaps away στην οδό Λαμίας, επάνω στην γέφυρα του practiker. ΔΕΝ το έχω δοκιμάσει, απλά το έχω δεί.. Θα πρέπει να περάσεις με το αυτοκίνητο, να το δουν και να σου πούνε.. :-k
..The Phantom of the Opera..
..We Will Rock You..
..Mary Poppins..
..Mamma Mia..
..Hairspray..
..Wicked..
Άβαταρ μέλους
georgeC5
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 29 Αύγ 2006, 13:41
Τοποθεσία: Vironas

ΜΙΚΡΟ ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ

Δημοσίευσηαπό PanY » 12 Σεπ 2008, 10:23

Ευχαριστω

Το πηγα τελικα σημερα στην PaintBull ( http://www.paintbull.gr/paintbull_contacts.htm ) και θα καλυψω και καποια αλλα σημαδακια στο εξωτερικο και θα του κανω κι ενα γενικο γυαλισματακι. Οταν το παραλαβω το απογευμα θα επανελθω με εντυπωσεις.
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

ΜΙΚΡΟ ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ

Δημοσίευσηαπό PanY » 12 Σεπ 2008, 16:59

Αμιγκος μου, τα παιδια στην PaintBull δεν παιζονται. Τρομερη δουλεια. Ειχα δυο βαθιες γρατζουνιες (οπου ειχε φυγει το χρωμα), και αλλα δυο βαθουλωματα (το ενα στην πισω γωνια και το αλλο πανω στο νευρο της πορτας του συνοδηγου) και τωρα απλα εξαφανιστηκαν!!! Πολυ καλο και το γυαλισμα, νομιζεις πως εχει βγει απ το εργοστασιο το αυτοκινητο. Μου ειπαν να μην το πλυνω για 2 μερες. Τα ιχνη απ την κολλα στο πλαστικο ταμπλο εξαφανιστηκαν κι αυτα οποτε ακυρωσα και την παραγγελια στην Αμερικη και κατα συνεπεια γλυτωσα και τα 150 ευρουλακια.

Τους συστηνω ανεπιφυλακτα αμιγκος.

Σημ: Πηγα στο κεντρικο καταστημα στην Εθν. Αντιστασεως στο Μετρο του Αγ. Δημητριου.
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

ΜΙΚΡΟ ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ

Δημοσίευσηαπό obelix » 12 Σεπ 2008, 18:12

Κι απο τιμη;
ΠΡΟΕΔΡΟΣ BRAT ΠΕΛΟΠΟNΝΗΣΟΥ
ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ
www.braters.gr
www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
obelix
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2004, 00:05
Τοποθεσία: kalamata

ΜΙΚΡΟ ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ

Δημοσίευσηαπό PanY » 12 Σεπ 2008, 19:32

Λοιπον, πηγαινεις αρχικα και βλεπουν το αυτοκινητο και σου κανουν μια προσφορα. Εχουν ενα εντυπο με ενα σχεδιο αυτοκινητου σε διαφορες οψεις και πανω εκει σημειωνει τα σημεια που του υποδεικνυεις βαζωντας και τις αναλογες τιμες. Αντιστοιχα σημειωνει και οτι αλλο θελεις στις παρατηρησεις στο κατω μερος της σελιδας. Το παιρνεις μαζι σου στο σπιτι και με ησυχια αποφασιζεις τι απ ολα θελεις να κανεις. Τους παιρνεις ενα τηλεφωνο και κλεινεις ραντεβου λεγοντας τι ακριβως θελεις να επιδιορθωσουν και πηγαινεις το αυτοκινητο το πρωι και μολις τελειωσει το απογευματακι σε παιρνουν τηλ να πας να το παρεις.

Ενδεικτικα σε μενα και στην πιο σημαντικη επιδιορθωση που εκαναν (η δεξια πισω κοχη του αυτοκινητου, μεταξυ πισω φτερου και πορτ παγκαζ) μου χρεωσαν 70 ευρω. Αντιστοιχα ή μικροτερα ποσα χρεωσαν και για τα υπολοιπα 3 σημεια. Το γυαλισμα πηρε 120 ευρω κι εχει εγγυηση 3 ετων ενω μπορω να πηγαινω μια φορα το χρονο δωρεαν για να μου κανουν ενα φρεσκαρισμα.

Συνολικα πληρωσα 360 ευρω αλλα το αποτελεσμα ειναι καταπληκτικο θα ελεγα. Το κοιταξα απο διαφορετικες πλευρες και στον ηλιο και δεν φαινεται τιποτα μα τιποτα.

Βεβαια θα περιμενω και μερικες μερες, να κανω κι ενα πρωτο πλυσιμο για να βεβαιωθω 1000 τις εκατο. Εκ πρωτης οψεως ομως δεν φαινεται απολυτως τιποτα αμιγκος.
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό nickpar » 26 Σεπ 2008, 10:00

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΜΑΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΚΛΑΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΒΓΑΙΝΟΥΝ?? ΜΕ ΓΥΆΛΙΣΜΆ ? Η¨ΘΕΛΕΙ ΒΆΨΙΜΟ? ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ??
JEEP CHEROKEE 3.7 2003 - LIFT 2.5in SKYJACKER PLATINUM WITH A-ARMS JEEPINBYAL-(ΤΩΡΑ ..ΟΜΕ)
REAR ARB LOCKER- WINCH T-MAX 11000 LIB- TIRES MUD BF-GOODRICH 235/70/16
ΤΩΡΑ.. MAD STT COOPER 245/75/16 !!
Άβαταρ μέλους
nickpar
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 12 Ιουν 2005, 19:20
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ermis1975 » 26 Σεπ 2008, 11:14

Αν δε ξαναπάς σε κλαδιά ...και είναι επιφανειακές μπορεί να μειωθούν ή να βγούν με τις κατάλληλες αλοιφές. Πιο βαθιές θέλουν βάψιμμο τοπικό. Αν είναι να ξαναπάς σε κλαδιά, τότε γιατί να τις βγάλεις?!!!
Άβαταρ μέλους
ermis1975
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: 18 Μάιος 2008, 10:34

Δημοσίευσηαπό PanY » 26 Σεπ 2008, 11:22

nickpar έγραψε:ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΜΑΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΚΛΑΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΒΓΑΙΝΟΥΝ?? ΜΕ ΓΥΆΛΙΣΜΆ ? Η¨ΘΕΛΕΙ ΒΆΨΙΜΟ? ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ??


Οπως τα ειπε ο Ερμης. Βγαινουν εντελως. Εμενα φαντασου ειχε κατι απαισια σημαδια κυκλικα (μαλλον ειχε προσπαθησει να το καθαρισει με scotch bright, αν ειναι δυνατον) πανω στο καπο κι εξαφανιστηκαν.

Για ολικο γυαλισμα μου πηρε 110 ευρω αλλα πραγματικα το εκανε καινουριο. Αν σου εχει βγει το χρωμα ομως σε καποια σημεια πρεπει να γινει μονο τοπικη επιδιορθωση με εξτρα κοστος φυσικα (υπολογισε γυρω στο 70αρι ανα τμημα αυτοκινητου, μια πορτα ή φτερο κλπ).

Αν δεν εχει φυγει το χρωμα ομως μην ανησυχεις. Με ενα 100αρι ξεμπερδεψες.
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό nickpar » 26 Σεπ 2008, 12:03

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΕΣ!! ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΈΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ..
:P
JEEP CHEROKEE 3.7 2003 - LIFT 2.5in SKYJACKER PLATINUM WITH A-ARMS JEEPINBYAL-(ΤΩΡΑ ..ΟΜΕ)
REAR ARB LOCKER- WINCH T-MAX 11000 LIB- TIRES MUD BF-GOODRICH 235/70/16
ΤΩΡΑ.. MAD STT COOPER 245/75/16 !!
Άβαταρ μέλους
nickpar
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 12 Ιουν 2005, 19:20
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες