Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Wrangler TJ - Αμορτισερ ή Κομπλε Αναρτηση?

Wrangler TJ - Αμορτισερ ή Κομπλε Αναρτηση?

Δημοσίευσηαπό PanY » 24 Σεπ 2008, 17:51

Σκεφτομαι να προχωρησω στην συγκεκριμενη αλλαγη μιας και δεν ειμαι πληρως ικανοποιημενος με την τωρα αισθηση του αυτοκινητου. Συν τοις αλλοις δεν ξερω αν, ποτε και τι ακριβως εχει φορεσει ο προηγουμενος κατοχος. Το αυτοκινητο φαινεται να το χει ψηλωσει αλλα περισσοτερες πληροφοριες δεν μπορω να εχω μιας και δεν μπορω να επικοινωνησω μαζι του.

Σκεφτηκα να του φορεσω μονο αμορτισερ και μου προτειναν τα OME. Ταυτοχρονα τσεκαρα λιγο στο 4WD και ειδα και τα Rancho RS9000XL που ειναι αν δεν κανω λαθος ρυθμιζομενα ( http://www.4wd.com/productdetails.aspx? ... rtID=41592 ) και με τα οποια δινει δωρο κι ενα "remote control" για τις διαφορες αλλαγες.

Ποια η γνωμη σας αμιγκος αναμεσα στις δυο προτασεις/εταιρειες?

1, Που θα μπορουσα να παω αρχικα για μια πρωτη διαγνωση αυτων που ηδη φοραω κι εν συνεχεια να φερω καποια απ τα παραπανω απο Αμερικη?

2, Εχετε τη γνωμη να αλλαξω κομπλε αναρτηση ή μπορει να επιτευχθει ικανοποιητικο αποτελεσμα και μονο με την αλλαγη των αμορτισερ?

3, Σχετικα με αμορτισερ τιμονιου θα ηθελα επισης την αποψη σας. Τι προτεινετε?

Ευχαριστω
Τελευταία επεξεργασία από PanY και 24 Σεπ 2008, 21:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό cousto » 24 Σεπ 2008, 18:31

Εγω εβαλα προσφατα την ΟΜΕ 2,5 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

1. DTA Βριλισια

2. Κομπλε

3. ΟΜΕ
Άβαταρ μέλους
cousto
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 24 Οκτ 2007, 14:24
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό PanY » 24 Σεπ 2008, 18:48

Ευχαριστω αμιγκο. Στον δρομο / ασφαλτο πως το βλεπεις? Δεν περιμενω να εξαφανιστει εντελως το "βαρκα γυαλο πηγαιναμε" αλλα να "δεσει" λιγο περισσοτερο.

Κανενα τηλεφωνο απο DTA?
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens


Επιστροφή στο Jeep

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες