Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ελευθερη εισοδος

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 22 Σεπ 2006, 09:34

Boys καλημερα ..... σορυ για την μακροχρονη απουσια ελπιζω να εισται ολοι καλα... ( ορε γαμωτο εχω πολυ διαβασμα να ριξω για να διαβασω ολα τα ποστ σας )
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 23 Σεπ 2006, 01:36

aenaon02 έγραψε:Boys καλημερα ..... σορυ για την μακροχρονη απουσια ελπιζω να εισται ολοι καλα... ( ορε γαμωτο εχω πολυ διαβασμα να ριξω για να διαβασω ολα τα ποστ σας )

Σημερα το μεσημερι να εισαι ετοιμος γιατι θα εξεταστεις εφ'ολης της υλης
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό kozagio » 16 Οκτ 2006, 20:59

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM KAI ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ SORENTO DIESEL STHN ΕΛΛΑΔΑ. ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΠΟ ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ ΗΛΙΚΙΑ 33
Άβαταρ μέλους
kozagio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 08:20
Τοποθεσία: NEA MAKRH ATTIKH

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 17 Οκτ 2006, 02:30

kozagio έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ FORUM KAI ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ SORENTO DIESEL STHN ΕΛΛΑΔΑ. ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΠΟ ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ ΗΛΙΚΙΑ 33

Καλως ηρθες Γιωργο.Καλα ταξιδια !!
Γιατι τελευταιο?
Εχεις πληροφοριες οτι θα ερθει το καινουργιο?
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό kozagio » 17 Οκτ 2006, 09:53

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.... ΕΙΠΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ SORENTO DIESEL ΓΙΑΤΙ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ DIESEL ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 2007 ΜΕ ΑΡΧΙΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΟ DIESEL TA 40000 EURO...... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
kozagio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 08:20
Τοποθεσία: NEA MAKRH ATTIKH

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 18 Οκτ 2006, 08:54

OEO 40.000 ???? OEO σαμπως τον πηγαν ψηλα τον αμανε ..... ( καλο φυσικα για μας αυτο , κραταει ψηλα την τιμη του μετ/νου ) :)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Δημοσίευσηαπό kozagio » 18 Οκτ 2006, 10:28

aenaon02 έγραψε:OEO 40.000 ???? OEO σαμπως τον πηγαν ψηλα τον αμανε ..... ( καλο φυσικα για μας αυτο , κραταει ψηλα την τιμη του μετ/νου ) :)




ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΦΕΡΝΟΥΝ ΤΩΡΑ..... :twisted: :twisted: :twisted: ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΒΕΝΖΙΝΟΚΙΝΗΤΑ..........ΧΕ ΧΕ ΧΕ :clubbed: :evil: :twisted: (ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΝΕ) ΑΑΑΑ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΓΙΑ SANTA FE DIESEL..... ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ........ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΓΙΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ..... ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...... :razz: :razz: :razz:
Άβαταρ μέλους
kozagio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 08:20
Τοποθεσία: NEA MAKRH ATTIKH

Δημοσίευσηαπό anthrakisantafe » 18 Οκτ 2006, 16:21

kozagio έγραψε:
aenaon02 έγραψε:OEO 40.000 ???? OEO σαμπως τον πηγαν ψηλα τον αμανε ..... ( καλο φυσικα για μας αυτο , κραταει ψηλα την τιμη του μετ/νου ) :)




ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΦΕΡΝΟΥΝ ΤΩΡΑ..... :twisted: :twisted: :twisted: ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΒΕΝΖΙΝΟΚΙΝΗΤΑ..........ΧΕ ΧΕ ΧΕ :clubbed: :evil: :twisted: (ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΝΕ) ΑΑΑΑ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΓΙΑ SANTA FE DIESEL..... ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ........ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΓΙΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ..... ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...... :razz: :razz: :razz:


Καλορίζικο και από μένα,

για το Santa diesel μήπως σου είπαν και σε τί τιμή θα πουλιέται όταν με το καλό το φέρουν και στη Ελλάδα?
Γιατί δε λέω καλό είναι το Sorento αλλά αν δε έχει διαφορά γύρω 3000 Ευρώπουλα το Santa Fe προσφέρει άλλη κλάση, ή πώς το βλέπεις εσύ?
Άβαταρ μέλους
anthrakisantafe
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 20 Σεπ 2006, 03:43
Τοποθεσία: Λέσβος

Δημοσίευσηαπό kozagio » 18 Οκτ 2006, 19:01

Καλορίζικο και από μένα,

για το Santa diesel μήπως σου είπαν και σε τί τιμή θα πουλιέται όταν με το καλό το φέρουν και στη Ελλάδα?
Γιατί δε λέω καλό είναι το Sorento αλλά αν δε έχει διαφορά γύρω 3000 Ευρώπουλα το Santa Fe προσφέρει άλλη κλάση, ή πώς το βλέπεις εσύ?[/quote]


ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ DIESEL ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΒΕΝΖΙΝΟΚΙΝΗΤΟ SANTA FE..... ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΟΜΩΣ ΑΚΡΙΒΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ. ΤΩΡΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ SANTA EINAI OTI EINAI KAΛΟ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΠΡΩΤΙΜΩ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ
Άβαταρ μέλους
kozagio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 08:20
Τοποθεσία: NEA MAKRH ATTIKH

Δημοσίευσηαπό g@st » 22 Οκτ 2006, 13:27

Επειδη γινεται πολυ συζητηση για τον αν το sorento με TOD ειναι καλο η οχι, θα σας πω το εξεις:
Η καλυτερη εκδοση sorento ειναι αυτη με την μονιμη τετρακινηση TOD(και επιλογη φυσικα για κλειδωμα των διαφορικων) αλλα επισης και με το αυτοματο κιβωτιο των 5 σχεσεων με σειριακη λειτουργια!Μεγαλη ανεση-αξιοπιστια-αποτελεσματικοτητα-αποδοση!Αυτα περι περισσοτερων βλαβων του αυτοματου σε σχεση με το χειροκινητο ειναι ΦΟΥΜΑΡΑ!Το sorento εχει τελευταιας τεχνολογιας αυτοματο κιβωτιο(συγκριτικα για off-road SUV)!Τελος αν καποιος ξερει μπορει να πει μετα γνωσεως τι κινητηρα φορα το sorento diesel?Προκειται για παλιοτερο κινητηρα της mercedes?Ειναι βελτιωμενος απο την ΚΙΑ?Η ειναι της general motors?
Άβαταρ μέλους
g@st
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 01:05
Τοποθεσία: Μετσοβο

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 22 Οκτ 2006, 19:13

τι κινητηρα φορα το sorento diesel?Προκειται για παλιοτερο κινητηρα της mercedes?Ειναι βελτιωμενος απο την ΚΙΑ?Η ειναι της general motors?

Ειναι αποκλειστικα αναπτυγμενος απο την ΚΙΑ.

με την μονιμη τετρακινηση TOD(και επιλογη φυσικα για κλειδωμα των διαφορικων) αλλα επισης και με το αυτοματο κιβωτιο των 5 σχεσεων με σειριακη λειτουργια

Για το σειριακο συμφωνοι.
Θελω ομως να μου πεις G@st που στην ευχη βρηκες εργοστασιακο Sorento με κλειδωμα κεντρικου διαφορικου κιαι ταυτοχρονα TOD .
Απο οτι ξερω δεν υπαρχει ουτε και η ΚΙΑ Ελλαδας αναγνωρισε το προβλημα του κλειδωματος του κεντρικου ή μαλλον το αγνοησε επιδεικτικα.
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 23 Οκτ 2006, 08:45

Ρε Παναγιωτη ο κινητηρας δεν ειναι της GM ??? Εγω αυτην την εντυπωση ειχα .

Γιωργο το ΤOD δεν ειναι μονιμη τετρ/ση αλλα αυτοματη υπο συνθηκες, και κλειδωμα διαφορικων δυστηχως δεν εχουμε ... το πισω απο οτι ξερω και στα TOD και στα μη TOD ειναι περιορισμενης ολισθησης το οποιο απο οτι ειδαμε και με τον Παναγιωτη δεν λεει τιποτα στις extreme συνθηκες ( για το δρομο καλο ειναι :) )
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 23 Οκτ 2006, 16:46

δεν λεει τιποτα στις extreme συνθηκες

Δεν κανει τιποτα αν κρεμασει ο τροχος,τοτε μονο το locker δουλευει.Σε χιονι και παγο και λασπη μπορει να μην το καταλαβαινεις αλλα κανει δουλεια.
Για τον δε κινητηρα πολλα λεγονται,παντως εγω στα ξενα φορουμ ειδα να λενε ανθρωποι που εδειχναν να γνωριζουν αρκετα για το αυτοκινητο(ο ενας ειναιμηχανικος στην ΚΙΑ)αυτο που εγραψα πιο πανω
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό kozagio » 30 Οκτ 2006, 11:33

ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΤΙ ΚΙΤ ΓΙΑ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΑ 100% ΜΕ ΚΟΥΜΠΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΓΙΑ ΤΟ SORENTO?
Άβαταρ μέλους
kozagio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 08:20
Τοποθεσία: NEA MAKRH ATTIKH

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 30 Οκτ 2006, 11:54

Δυστηχως οχι Γιωργο-kozagio.
Παντως και το περιορισμενης ολισθησης πισω κανει καλη δουλεια.
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες