Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ KIA SORENTO

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ KIA SORENTO

Δημοσίευσηαπό SOTIRISX » 13 Οκτ 2010, 15:59

καλησπέρα!! Ειμαι νέο μέλος με λένε Σωτήρη είμαι 33 ετών και μένω στην Νεα Ιωνια Αττικης. Ειμαι στην αναζήτηση για την αγορά KIA sorento, βρήκα λοιπόν ένα Kia Sorento EX HIGH 2.4 manual 09/2004 με 90.000xlm θέλω την γνώμη σας!!! είναι καλό; αξίζει η αγορά ή να δω για πιο καινούργιο ή ίσος με λιγότερα χιλιόμετρα; σίγουρα θα το πάω σε μηχανικό και φαναρτζή αλλα και η δικια σας γνώμη πεζή πολύ μεγάλο ρολο. ευχάριστο πολύ εκ τον προτερων!!
ΟΠΟΥ ΟΙ ΑΛΛΗ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ.... ΕΓΩ ΑΡΧΙΖΩ!!!!
....................4Χ4 FOR EVER..........................
Άβαταρ μέλους
SOTIRISX
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:47

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ KIA SORENTO

Δημοσίευσηαπό hadji » 11 Ιαν 2011, 02:28

Καλησπέρα φίλε Σωτήρη, έχει περάσει καιρός από τη δημοσίευση του άρθρου σου, δεν ξέρω τελικά αν το αγόρασες το sorento αλλά είναι μια καλή επιλογή. Έχω και εγώ το sorento το facelift με το V6 3.3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από το αυτοκίνητο τόσο εντός δρόμου από άνεση όσο και εκτός γιατί έχει και κοντές σχέσεις και στα δύσκολα βοηθάει. Αρνητικά : Είναι περίπου 2 τόνους και αυτό έχει αντίκτυπο στην
κατανάλωση (το δικό μου καίει κοντά στα 13 λίτρα με σχετικά χαλαρούς ρυθμούς και τα περισσότερα χιλιόμετρα εκτός πόλης), ανέβηκε και η τιμή της βενζίνης στα ύψη, το αυτοκίνητο πλέει σαν βάρκα στις στροφές λόγω και των μαλακών αναρτήσεων, δεν έχει ESP (ούτε το δικό μου μοντέλο 2009), ακριβά τέλη κυκλοφορίας (λόγω κυβικών).
Αν μπορείς να ανταπεξέρθεις στα έξοδα (βενζίνη και τέλη κυκλοφορίας) είναι ένα κάλο τζιπάκι με μεγάλους χώρους, 4Χ4, αρκετά όμορφο (γνώμη μου), σκληροτράχηλο, και πολύ τίμιο από άποψη τιμής.
Τα χιλιόμετρα δεν είναι πολλά αν είναι όντος τόσα, αν δεν το έχεις αγοράσει ακόμα σε τι τιμή το βρήκες;
Άβαταρ μέλους
hadji
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009, 21:20
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ


Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες