Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Hyundai Tucson

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 30 Μάιος 2009, 22:31

johnsuv έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΩ. ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ.


Johnsuv μην γυριζεις ολη μερα με το τουσον!Ανεβα λιγο σπιτι σου να πας πεις εντυπωσεις! :P :P
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Δημοσίευσηαπό johnsuv » 31 Μάιος 2009, 07:30

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΛΙΓΟ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΜΕ 120KM/H ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΟ ΚΑΙ ΑΘΟΡΥΒΟ. ΕΧΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΠΟ ΤΗ HYUNDAI: ΤΟ RADIO/CD ΟΤΑΝ ΣΒΗΝΩ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΧΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ, ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΤΟ MANUAL ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Η ΠΛΑΤΗ ΤΟΥ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΕΛΙΕΩΣ (ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟ LAPTOP) ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ. ΤΟ ΠΟΡΤΜΠΑΓΚΑΖ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ (ΤΟ SUPER MARKET ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΠΙΕ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΧΩΡΟ). ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΖΑ ΝΑ ΦΥΓΩ ΚΑΜΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ, ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΧΑΡΤΙ ΝΑ ΠΑΩ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ - ΟΛΑ ΣΤΡΑΒΑ ΜΟΥ ΠΑΝΕ. ΕΡΩΤΗΣΗ: ΣΤΟΝ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΚΟΥΜΠΑΚΙ Α ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΚΑΥΣΑΕΡΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ;;;;; ΑΠΟ ΤΗ HYUNDAI ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 1500-2000 KM ΝΑ ΕΛΕΓΧΩ ΚΑΘΕ 500 ΚΜ ΤΗ ΣΤΑΘΜΗ ΤΩΝ ΛΑΔΙΩΝ - ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΚΑΤΙ Ή ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΤΟ ΛΕΝΕ;;;;;
Άβαταρ μέλους
johnsuv
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 20 Απρ 2009, 20:50

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 31 Μάιος 2009, 23:10

johnsuv έγραψε:ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΛΙΓΟ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΜΕ 120KM/H ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΟ ΚΑΙ ΑΘΟΡΥΒΟ. ΕΧΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΠΟ ΤΗ HYUNDAI: ΤΟ RADIO/CD ΟΤΑΝ ΣΒΗΝΩ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΧΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ, ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΤΟ MANUAL ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Η ΠΛΑΤΗ ΤΟΥ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΕΛΙΕΩΣ (ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟ LAPTOP) ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ. ΤΟ ΠΟΡΤΜΠΑΓΚΑΖ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ (ΤΟ SUPER MARKET ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΠΙΕ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΧΩΡΟ). ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΖΑ ΝΑ ΦΥΓΩ ΚΑΜΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ, ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΧΑΡΤΙ ΝΑ ΠΑΩ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ - ΟΛΑ ΣΤΡΑΒΑ ΜΟΥ ΠΑΝΕ. ΕΡΩΤΗΣΗ: ΣΤΟΝ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΚΟΥΜΠΑΚΙ Α ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΚΑΥΣΑΕΡΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ;;;;; ΑΠΟ ΤΗ HYUNDAI ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 1500-2000 KM ΝΑ ΕΛΕΓΧΩ ΚΑΘΕ 500 ΚΜ ΤΗ ΣΤΑΘΜΗ ΤΩΝ ΛΑΔΙΩΝ - ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΚΑΤΙ Ή ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΤΟ ΛΕΝΕ;;;;;


Το κουμπακι με το Α πανω οταν ανιχνευσει καυσαεριο βαζει αυτοματα την ανακυκλωση ωστε να μην μπει μεσα.Φυσικα και να μπει φιλτραρεται αλλα αμα εχει κανενα ντουμανι μπροστα καλυτερα να κλεινει η εισοδος...
Πολλες φορες δεν προλαβαινει να βαλει την ανακυκλωση και θα μπει μεσα λιγο. Αν θες μπορεις να προλαβαινεις εσυ πατωντας το κουμπακι της ανακυκλωσης κατευθειαν.

Το καθισμα του συνοδηγου πεφτει τελειως σηκωνωντας τον μοχλο που ρυθμιζει την πλατη και εχοντας τραβηγμενο πανω τον μοχλο ριχνεις με το χερι μπρουμυτα την πλατη του καθισμτος.

Για τα λαδια απλα προληπτικα το λενε.Εγω τα αλλαζω καθε χρονο(12-13.000 χλμ τον χρονο) και ουτε σταγονα δεν εχει καψει ποτε. Εσυ κανε μια πρωτη αλλαγη με φιλτρο λαδιου στα 1500 χιλιομετρα και μετα ανα 15.000 ή χρονο.Δεν μασαει τιποτα.Απλα βαζε φουλ συνθετικο.Με της αντιπροσωπειας που βαζω εγω,το 100% συνθετικο, δεν εχω κανενα παραπονο.

Για το ραδιο cd δεν ξερω.Επρεπε να κραταει μνημη.Αληθεια, ακομη αυτο το φθηνιαρικο sony του βαζουν(εδω στην ελλαδα παντα)??
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Δημοσίευσηαπό johnsuv » 04 Ιουν 2009, 20:41

Το κουμπακι με το Α πανω οταν ανιχνευσει καυσαεριο βαζει αυτοματα την ανακυκλωση ωστε να μην μπει μεσα.Φυσικα και να μπει φιλτραρεται αλλα αμα εχει κανενα ντουμανι μπροστα καλυτερα να κλεινει η εισοδος...
Πολλες φορες δεν προλαβαινει να βαλει την ανακυκλωση και θα μπει μεσα λιγο. Αν θες μπορεις να προλαβαινεις εσυ πατωντας το κουμπακι της ανακυκλωσης κατευθειαν.

Το καθισμα του συνοδηγου πεφτει τελειως σηκωνωντας τον μοχλο που ρυθμιζει την πλατη και εχοντας τραβηγμενο πανω τον μοχλο ριχνεις με το χερι μπρουμυτα την πλατη του καθισμτος.

Για τα λαδια απλα προληπτικα το λενε.Εγω τα αλλαζω καθε χρονο(12-13.000 χλμ τον χρονο) και ουτε σταγονα δεν εχει καψει ποτε. Εσυ κανε μια πρωτη αλλαγη με φιλτρο λαδιου στα 1500 χιλιομετρα και μετα ανα 15.000 ή χρονο.Δεν μασαει τιποτα.Απλα βαζε φουλ συνθετικο.Με της αντιπροσωπειας που βαζω εγω,το 100% συνθετικο, δεν εχω κανενα παραπονο.

Για το ραδιο cd δεν ξερω.Επρεπε να κραταει μνημη.Αληθεια, ακομη αυτο το φθηνιαρικο sony του βαζουν(εδω στην ελλαδα παντα)??[/quote]

ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΤΗ ΝΕΑ ΕΚΔΟΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΥΣ ΑΝΑΔΙΠΛΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΡΤΑΡΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ RADIO/CD ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ (ΛΑΘΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗ). ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΑΘΗΝΑ - ΑΓΡΙΝΙΟ ΜΟΥ ΕΚΑΨΕ 8,4LT/100 KM. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΥΤΗ.
Άβαταρ μέλους
johnsuv
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 20 Απρ 2009, 20:50

Δημοσίευσηαπό STX1300A » 18 Ιουν 2009, 07:36

johnsuv έγραψε:
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΑΘΗΝΑ - ΑΓΡΙΝΙΟ ΜΟΥ ΕΚΑΨΕ 8,4LT/100 KM.




προφανώς πήγαινες μόνο από κατηφόρες :P

αλήθεια τί νούμερο παπούτσι φοράς ? ? :P :P :P
Όλοι θά πεθάνουμε , λίγοι όμως θά ... ζήσουμε

Κυνηγός ηλιοφάνειας.
Η καλύτερη δουλειά

Ούτε όπλα χρειάζεσαι, ούτε άδειες και έχεις και το θήραμα χωρίς να το σκοτώσεις.
Είδες τι μπορεί να κατακτήσει κανείς με μια μοτοσικλέτα ?
Άβαταρ μέλους
STX1300A
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 24 Δεκ 2007, 09:27
Τοποθεσία: ATHENS

Δημοσίευσηαπό johnsuv » 25 Ιουν 2009, 20:52

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ; ΕΧΕΤΕ ΦΥΓΕΙ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ; ΤΟ TUCSONAKI ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΦΕΥΓΩ ΓΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΑ ΖΑΓΩΡΟΧΩΡΙΑ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ. ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΩ ΛΙΓΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
johnsuv
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 20 Απρ 2009, 20:50

Δημοσίευσηαπό mereda » 26 Ιουν 2009, 12:39

Γειά σας!!! Καλώς ήρθα!! Είμαι η mereda (γυναίκα αν δεν έχετε αντίρρηση!) και έχω ένα tucson 2.0 (μαύρο) από το 2007. Μέχρι το 2005 είχα ένα punto gt, μετά πήρα το matrix και μετά πήρα τον "θεό"!Το είχα ερωτευτεί από τα περιοδικά και βλέποντάς το στην βιτρίνα της αντιπροσωπείας, αλλά από τη στιγμή που το πήρα το καψουρεύτηκα! Του έχω βάλει μασκούλα και μπάρες με νίκελ και είναι κούκλα! Εχω κάνει 25.000 χλμ. και είμαι στη φάση που ψάχνομε για καινούργια λάστιχα και ίσως και ζάντες.
Άβαταρ μέλους
mereda
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 26 Ιουν 2009, 12:23
Τοποθεσία: ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό mereda » 26 Ιουν 2009, 12:46

Θα σ'αρέσει πολύ. Πήγα πέρυσι τα Χριστούγεννα με χιόνι στα Ζαγοροχώρια. Και το μέρος φοβερό αλλά η η tucsonάρα μου ακόμα πιο φοβερή. Τα πήγε θαυμάσια. Με τα μαμίσια λάστιχα δεν "θύμωσε" πουθενά. Να περάσεις super.
Άβαταρ μέλους
mereda
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 26 Ιουν 2009, 12:23
Τοποθεσία: ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 26 Ιουν 2009, 13:09

Καλως ορισες!Χαιρομαι που υπαρχουν γυναικες που ασχολουνται λιγο παραπανω με το αμαξι τους :)
Καλη συνεχεια.
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Δημοσίευσηαπό mereda » 26 Ιουν 2009, 13:23

Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα! Χωρίς να το ξέρετε μ'έχετε βοηθήσει πολύ στο να μάθω την tucsonάρα μου καλύτερα. Και μόνο που παρακολουθούσα τις συζητήσεις μου μου έφευγε η οδηγική μου "μοναξιά" γιατί όπως θα ξέρετε όλοι δύσκολα βρήσκεις γυναίκες να ασχολούνται. Συνήθως το αυτοκίνητο το βλέπουν σαν απλό μέσο εξυπηρέτησης.

Μ'έχετε βοηθήσει επίσης και στο να διαλέξω λάστιχα. Ακόμα ψάχνομαι βέβαια.
Άβαταρ μέλους
mereda
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 26 Ιουν 2009, 12:23
Τοποθεσία: ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό tucson2.0lt » 26 Ιουν 2009, 14:21

O,τι αλλη απορια υπαρχει εδω ειμαστε!
Άβαταρ μέλους
tucson2.0lt
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: 17 Απρ 2006, 16:32

Δημοσίευσηαπό mereda » 26 Ιουν 2009, 14:25

Ευχαριστώ πολύ. ΣΚ πάω με τα μωρά μου (έχω δυο παιδάκια-είμαι χωρίς σύζυγο) και το μωρό μου (την tucsonάρα μου) στην ορεινή Κορινθία να ταίσω το "μωρό" μου λίγο χώμα και τα μωρά μου οξυγόνο! Μη σας κουράζω άλλο. Καλό Σαββατοκύριακο.
Άβαταρ μέλους
mereda
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 26 Ιουν 2009, 12:23
Τοποθεσία: ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό mereda » 26 Ιουν 2009, 14:26

Άβαταρ μέλους
mereda
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 26 Ιουν 2009, 12:23
Τοποθεσία: ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό tucson2_gus » 26 Ιουν 2009, 19:29

Καλώς την μάχιμη mereda!!!!
Άβαταρ μέλους
tucson2_gus
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 26 Φεβ 2008, 13:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tucsonarios » 28 Ιουν 2009, 10:16

johnsuv με το μαλακό και να το χαίρεσαι ..βρε καλώς την mereda.
Άβαταρ μέλους
tucsonarios
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 20 Μάιος 2008, 19:02
Τοποθεσία: Larissa

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες