Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

συνεργεια αντιπροσωπειων

συνεργεια αντιπροσωπειων

Δημοσίευσηαπό fokion » 09 Φεβ 2006, 22:43

Θα αναφέρω μόνο τα γεγονότα χωρίς σχόλια, τα οποία αφήνω σε εσάς..

Sportage 96.

Κόβεται ο ιμάντας του εκκεντροφόρου στα 50.000
Κατά την αλλαγή απαιτείται λύσιμο του πάνω κολάρου του ψυγείου
Το αυτοκίνητο μου επιστρέφεται επισκευασμένο το μεσημέρι. το αυτοκίνητο πάει κατευθείαν σπίτι 3 χμ δεν ζεστάθηκε ούτε ώστε να κλείσει το ηλεκτρονικό τσοκ
Την επόμενη το πρωί διαπιστώνω διαρροή νερού από την ένωση του πάνω πλαστικού μέρους του ψυγείου με τις κυψέλες ( στάζει δακρύζει )

Επιστροφή στην αντιπροσωπεία ( εξουσιοδοτημένο συνεργείο ΚΙΑ ) ευγενικός διαπληκτισμός με τον υπεύθυνο του εκεί συνεργείου.
Η τελική του απάντηση= έτυχε.

Επικοινωνία με τον υπεύθυνο όλων των συνεργείων στα κεντρικά μετά από διάφορες πιθανές ή απίθανες αιτιάσεις καταλήγει να μου κάνει έκπτωση 20% στο ανταλλακτικό

Το απέρριψα.

Αγοράζω εγώ το ψυγείο και βρίσκω άλλο συνεργείο - Στο ποιο συνεργείο έγιναν τα ανωτέρω ΜΟΝΟ με pm όποιος ενδιαφέρεται
_________________
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό fokion » 10 Φεβ 2006, 02:38

Δυστυχώς κύριοι τα πράγματα είναι τρις χειρότερα για την AUTOPOINT Στα Γλυκά Νερά.....

ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΦΙΞΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΚΟΛΑΡΟ.....

Μου την έδωσε λοιπόν και είπα να δω ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ τι γίνεται ...... Το έβγαλα μόνος μου το κολάρο, καθάρισα το πλαστικό, καθάρισα τη σωλήνα, έσφιξα προσεκτικά που βίδωνα και πως, τον κολιέ

και

Τέλος......

Καμία διαρροή πλέον
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό denis » 10 Φεβ 2006, 05:00

[quote="fokion"]Δυστυχώς κύριοι τα πράγματα είναι τρις χειρότερα για την AUTOPOINT Στα Γλυκά Νερά.....

ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΦΙΞΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΚΟΛΑΡΟ.....


Τα ιδια και στη Μεταμορφωση.Ο δε υπευθυνος του συνεργειου νομιζει οτι ειναι ο Παπας.Εξυπηρετηση μηδεν.Μονο να τα παιρνουν ξερουν. :(
QUAD GARAGE

Q.R.T
quad racing team
Άβαταρ μέλους
denis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 02 Φεβ 2004, 23:47
Τοποθεσία: N.ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό MauroPaltoudias » 10 Φεβ 2006, 07:50

Αν εννοείς τον κο. Σιαμίδη (στη Μεταμόρφωση) όντως, ο τύπος είναι (άστο, δεν θα το σχολιάσω καν !). Αστεία πράγματα. Εμένα μου 'σπασε - έτσι ξαφνικά - ένα σωληνάκι του καλοριφέρ (με 3.000χλμ το αυτοκίνητο) και όχι μόνο δεν είπε συγγνώμη αλλά με επέπληξε κιόλας επειδή είπε ότι δεν έλεγξα τα παραφλού και είχα θέσει σε κίνηση το όχημα χωρίς υγρό ! (ήταν οφθαλμοφανές ότι λόγω του σπασμένου σωλήνα είχε πετάξει όλο το υγρό απ' έξω !). ΑΣΤΕΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ !
Άβαταρ μέλους
MauroPaltoudias
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 05 Αύγ 2005, 23:32

Δημοσίευσηαπό denis » 11 Φεβ 2006, 09:11

MauroPaltoudias έγραψε:Αν εννοείς τον κο. Σιαμίδη (στη Μεταμόρφωση) όντως, ο τύπος είναι (άστο, δεν θα το σχολιάσω καν !). Αστεία πράγματα. Εμένα μου 'σπασε - έτσι ξαφνικά - ένα σωληνάκι του καλοριφέρ (με 3.000χλμ το αυτοκίνητο) και όχι μόνο δεν είπε συγγνώμη αλλά με επέπληξε κιόλας επειδή είπε ότι δεν έλεγξα τα παραφλού και είχα θέσει σε κίνηση το όχημα χωρίς υγρό ! (ήταν οφθαλμοφανές ότι λόγω του σπασμένου σωλήνα είχε πετάξει όλο το υγρό απ' έξω !). ΑΣΤΕΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ !


Τι να πω.Εχω αηδιασει με ολα αυτα που βλεπω και ακουω. :evil: :evil:
QUAD GARAGE

Q.R.T
quad racing team
Άβαταρ μέλους
denis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 02 Φεβ 2004, 23:47
Τοποθεσία: N.ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό kia-blue » 11 Φεβ 2006, 10:23

Ο Φωκίων με πρόλαβε. Ξεκίνησε το θέμα που ήθελα να θίξω σήμερα. Η κατάσταση, λοιπόν, έιναι κοινώς αποδεκτό, ότι με τα συνεργεία της αντιπροσωπείας είναι χάλια. Γι'αυτό λοιπόν και 'γω μόλις τελείωσε η εγγύηση δεν ξαναπάτησα. Μου είχαν πει για κάποιον στο Περιστέρι (ο οποίος δεν είναι πλέον εξουσιοδοτημένος) ότι είναι καλός. Και είναι (μάλλον). Είναι όμως και μεγάλος καργιόλης, γιατί κοιτάει να στ'αρπάξει χοντρά από παντού. Μήπως γνωρίζει κανένας κανένα συνεργείο της προκοπής, για να κάνουμε τη δουλειά μας; Στο service που είναι να κάνω τώρα 120000 km είναι να αλλάξω λάδια (αλλάξω κάθε 10000km συνθετικά) φίλτρα και βαλβολίνες (!). Τον ρώτησα τον τύπο τι κουστουμάκι θα μας κόψει και μου είπε γύρω στα 250 ευρώ, και φυσικά ψάχνω για συνεργείο. Αλήθεια τι γνώμη έχετε για την αλλαγή των βαλβολίνων κάθε 10000 km ;
Άβαταρ μέλους
kia-blue
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 16 Ιουν 2005, 13:47
Τοποθεσία: ΕΛΛΗΝΙΚΟ

Re: συνεργεια αντιπροσωπειων

Δημοσίευσηαπό kia-blue » 11 Φεβ 2006, 10:30

[- Στο ποιο συνεργείο έγιναν τα ανωτέρω ΜΟΝΟ με pm όποιος ενδιαφέρεται
_________________[/quote]


Για πες, με ενδιαφέρει.
Άβαταρ μέλους
kia-blue
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 16 Ιουν 2005, 13:47
Τοποθεσία: ΕΛΛΗΝΙΚΟ

Re: συνεργεια αντιπροσωπειων

Δημοσίευσηαπό fokion » 13 Φεβ 2006, 19:22

AUTOPOINT Στα Γλυκά Νερά.....

Συνεργειο στο Καρεα σου κανει?
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: συνεργεια αντιπροσωπειων

Δημοσίευσηαπό dodo » 13 Φεβ 2006, 20:55

Εγω ειμαι ακομα εγγύηση και οπως τα εχω πει και με τον Fokion και τα ξερει τι τραβηξα με την Autopoint στα Γλυκά Νερά, τελικά βρήκα την υγειά μου στην ΚΙΑ στην Χαλκιδα.. ναι καλα ακουσατε.. Αναγκαζομαι να πηγαίνω εκει όποτε θελω κάτι, τα παιδιά πολυ καλα, ο Αρχιμηχανικος ο Σωτήρης και με εχουν βοηθήσει παρα πολύ... Με έχουν καλύψει με εγγύηση, ακομα και όταν δεν καλυπτόμουν κανονικά...
Live free or die...
Άβαταρ μέλους
dodo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2005, 09:07
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά

Re: συνεργεια αντιπροσωπειων

Δημοσίευσηαπό kia-blue » 14 Φεβ 2006, 06:50

fokion έγραψε:AUTOPOINT Στα Γλυκά Νερά.....

Συνεργειο στο Καρεα σου κανει?


Ναι, μου κάνει. Αφού μένω στο Ελληνικό.
Άβαταρ μέλους
kia-blue
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 16 Ιουν 2005, 13:47
Τοποθεσία: ΕΛΛΗΝΙΚΟ

Re: συνεργεια αντιπροσωπειων

Δημοσίευσηαπό denis » 15 Φεβ 2006, 06:36

dodo έγραψε:Εγω ειμαι ακομα εγγύηση και οπως τα εχω πει και με τον Fokion και τα ξερει τι τραβηξα με την Autopoint στα Γλυκά Νερά, τελικά βρήκα την υγειά μου στην ΚΙΑ στην Χαλκιδα.. ναι καλα ακουσατε.. Αναγκαζομαι να πηγαίνω εκει όποτε θελω κάτι, τα παιδιά πολυ καλα, ο Αρχιμηχανικος ο Σωτήρης και με εχουν βοηθήσει παρα πολύ... Με έχουν καλύψει με εγγύηση, ακομα και όταν δεν καλυπτόμουν κανονικά...



Σου ειναι ευκολο να μου δωσεις το τηλεφωνο τους?
QUAD GARAGE

Q.R.T
quad racing team
Άβαταρ μέλους
denis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 02 Φεβ 2004, 23:47
Τοποθεσία: N.ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: συνεργεια αντιπροσωπειων

Δημοσίευσηαπό kyran » 27 Φεβ 2006, 15:47

ΤΣΑ! ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ!
ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ SERVICE 45.000 KM. ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΡΤΑ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΚΑΙ ΕΚΠΤΩΣΗ 30%(ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΩΡΑΙΟ ΠΑΙΔΙ) ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ , ΠΛΗΡΩΣΑ ΣΥΝΟΛΟ 220 ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ! ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ? ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ 160 ΕΥΡΩ. ΠΑΝΕ ΤΑ ΕΥΡΑ ΜΟΥ! Ο ΜΑΣΤΡΟΓΙΩΡΓΗΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΙΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΤΑ DIESEL.
Kia Sorento 2.5 CRDi - KUMHO A/T 255/70/16
Άβαταρ μέλους
kyran
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: 03 Ιαν 2006, 15:57
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: συνεργεια αντιπροσωπειων

Δημοσίευσηαπό lysis » 28 Φεβ 2006, 22:47

Τελικα να μην πλησιασω στην ΚΙΑ στην Μεταμόρφωση? και μενω μονο μόνο 500 μετρα μακρυα...
Εγω το δικο μου το παω στον Μαρπινη και μεχρι τωρα δεν εχω παραπονο.
Dum Vivimus Vivamus
Άβαταρ μέλους
lysis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 28 Φεβ 2006, 22:26
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό MauroPaltoudias » 01 Μαρ 2006, 11:14

Εγώ θα ΄λεγα όχι. Είναι ΦΟΒΕΡΑ αδιάφοροι οι άνθρωποι. Το δικό μου κάθισε περίπου μια βδομάδα μέσα και κανείς δεν ήξερε να μου πει τι έχει ! (Πήρα απάντηση - ύστερα από πιέσεις στα κεντρικά - μετα απο 5 ημέρες).
Άβαταρ μέλους
MauroPaltoudias
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 05 Αύγ 2005, 23:32

Δημοσίευσηαπό fokion » 01 Μαρ 2006, 15:10

Ωραια..... Πολυ ωραια...... after market σου λεει μετα....... φαντασου αυτους που θα τους λουζονται για μια ζωη με το δωρεαν σερβις
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Επόμενο

Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 20 επισκέπτες