Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ελευθερη εισοδος

Δημοσίευσηαπό Dark_kronos » 14 Απρ 2006, 18:00

Ελπιζω τωρα το πασχα να θερισετε ολες τις off-road διαδρομες που βρησκωνται κοντα σας. Με τον πατερα μου ολο και καπου θα παμε και θα βγαλω και φοτο να σας στειλω, τοσο καιρο ουτε μια pic του Sportgae δεν εχετε δει :p
Άβαταρ μέλους
Dark_kronos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005, 18:53
Τοποθεσία: Ροδος!

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 15 Απρ 2006, 23:09

Αυριο βραδυ θα πεσουν φωτο μαζι με τον kyran απο πρωινη βολτα διοτι αυτος ειναι ντροπαλουλης :) και δεν θελει να ανεβασει φωτο :)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 23 Απρ 2006, 09:38

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ :)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Δημοσίευσηαπό Santa » 23 Απρ 2006, 21:09

Χριστός Ανέστη και Χρόνια πολλά !!
Μηπώς μπορεί να μου πεί κάποιος με αυτοματο κιβώτιο πώς παρκάρει σε ανηφόρες-κατηφόρες? Όταν παρκάρω σε ανηφόρα ή κατηφόρα βάζω park αφου δέσω το χειρόφρενο σωστά? Όταν θέλω να ξεκινήσω παω να βάλω το drive ή το Reverse και μου βρίσκει ο μοχλός ζόρι κάνοντας ένα θόρυβο στο Reverse (γρανάζια).
Πώς μπορώ να αποφύγω την φθορά του κιβωτίου ωστε να μήν βρίσκουν τα γρανάζια της όπισθεν?
Σημειωτέον οτι δένοντας το αμάξι με χειρόφρενο δεν είναι ικανό να το ακινητοποιήσει τελείως και τσουλάει...βάζοντας το park ακινητοποιείται πλήρως.
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό Dark_kronos » 23 Απρ 2006, 23:11

Χρηστος ανεστη, χρονια πολλα και ειδικα σε εμας που γιορταζουμε!

Ο πατερας μου (αν και με Sportage 2.7) τραβαει χειροφρενο, το βαζει στο Park και ετοιμο. Και μετα για να φυγει βγαζει το Park και βαζει Drive, μετα απασφαλιζει το χειροφρενο και φευγει μια χαρα
Άβαταρ μέλους
Dark_kronos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005, 18:53
Τοποθεσία: Ροδος!

Δημοσίευσηαπό Santa » 23 Απρ 2006, 23:34

Dark_kronos έγραψε:Χρηστος ανεστη, χρονια πολλα και ειδικα σε εμας που γιορταζουμε!

Ο πατερας μου (αν και με Sportage 2.7) τραβαει χειροφρενο, το βαζει στο Park και ετοιμο. Και μετα για να φυγει βγαζει το Park και βαζει Drive, μετα απασφαλιζει το χειροφρενο και φευγει μια χαρα


Το θέμα είναι οτι για να πάς απο το park στο drive θα πρέπει ο λευγές να περάσει απο το Reverse. Μόλις πάει να μπέι στο reverse ακουγεται ένα ντούπ σαν να βάζουμε καρφωτή μια ταχυτητα....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό Dark_kronos » 24 Απρ 2006, 16:54

Σε εμας δεν ακουγετε κανενας ηχος. Δεν πας να ρωτισεις στο service τις εταιριας μην τυχων και τρεχει τπτ;
Άβαταρ μέλους
Dark_kronos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005, 18:53
Τοποθεσία: Ροδος!

Δημοσίευσηαπό Santa » 24 Απρ 2006, 17:32

Dark_kronos έγραψε:Σε εμας δεν ακουγετε κανενας ηχος. Δεν πας να ρωτισεις στο service τις εταιριας μην τυχων και τρεχει τπτ;


Μαλλον αυτο θα κανω ....
Ευχαριστω!!
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό Dark_kronos » 24 Απρ 2006, 22:19

Πηγενετο γιατι ποτε δεν ξερεις τι παιζει...
Παρακαλω
Άβαταρ μέλους
Dark_kronos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005, 18:53
Τοποθεσία: Ροδος!

Δημοσίευσηαπό dashmod » 25 Απρ 2006, 08:44

Santa έγραψε:Χριστός Ανέστη και Χρόνια πολλά !!
Μηπώς μπορεί να μου πεί κάποιος με αυτοματο κιβώτιο πώς παρκάρει σε ανηφόρες-κατηφόρες? Όταν παρκάρω σε ανηφόρα ή κατηφόρα βάζω park αφου δέσω το χειρόφρενο σωστά? Όταν θέλω να ξεκινήσω παω να βάλω το drive ή το Reverse και μου βρίσκει ο μοχλός ζόρι κάνοντας ένα θόρυβο στο Reverse (γρανάζια).
Πώς μπορώ να αποφύγω την φθορά του κιβωτίου ωστε να μήν βρίσκουν τα γρανάζια της όπισθεν?
Σημειωτέον οτι δένοντας το αμάξι με χειρόφρενο δεν είναι ικανό να το ακινητοποιήσει τελείως και τσουλάει...βάζοντας το park ακινητοποιείται πλήρως.


Εγώ πρώτα τραβάω χειρόφρενο και μετά βάζω park, το χειρόφρενο και σε εμένα δεν πιάνει τέλεια αν και το αμάξι είναι 1 μηνός. Όταν είναι να ξεκινήσεις δοκίμασε να τραβήξεις το μοχλό γρήγορα τέρμα κάτω ,και εννοείτε με πατημένο το φρένο και το κουμπί στο μοχλό, στο drive και δεν θα ακούσεις τον θόρυβο που λές. Όταν είναι να φύγω από το park (και μόνο όταν το αμάξι έχει εξαντλήσει τον τζόγο που έχει στο park ακούω ένα ανεπαίσθητο τακ) που νομίζω ότι είναι λογικό.
Πρώην Πρόεδρας B.R.A.T.
Άβαταρ μέλους
dashmod
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 06 Μαρ 2006, 02:54
Τοποθεσία: καλλιθέα

Δημοσίευσηαπό almak » 25 Απρ 2006, 10:56

kι εγώ περίπου τα ίδια θα πω με άλλα λόγια.
Θα ξεκινήσω την ιστορία πριν την στιγμή που ακούς αυτό το βίαιο ξεκούμπωμα.

Όταν σκοπεύεις να σταματήσεις το αυτοκίνητο σε ανηφόρα ή κατηφόρα ακίνητοποίησε το αυτοκίνητο πρώτα με φρένο και αμέσως με το χειρόφρενο.Εφόσον το αυτοκίνητο είναι πλέον ακινητο βάζεις το P και είσαι μια χαρά!!........όταν είναι να φύγεις τα κάνεις ανάποδα.
Δηλαδή βάζεις μπρος ....βάζεις D ή R και τελευταίο λύνεις το χειρόφρενο :wink: Εάν κάνεις όλα αυτά και εξακολουθείς να ακούς γκούπ πάρεμε τηλέφωνο (6979794611) να με φτύσεις τηλεφωνικά :lol: :lol: :lol:

Το γκουπ ακούγετε διότι ακινητοποιήτε το αυτοκίνητο με το P και τρώει όλο το ζόρι το σύστημα που μεταφέρει την κίνηση.....

Όταν λοιπόν έρχεται η στιγμή να πάτε από το P στο D ή R με τόσο ζόρι που τραβά για να κρατήσει το όχημα στην κατηφόρα είναι λογικό να κάνει γκούπ για να ξεκουμπώσει.

ΥΓ. Είπα λογικό αλλά όχι θεμιτό.
Γι αυτό κοιτάχτε να ακινητοποιήτε το όχημα με χειρόφρενο και αν δεν το καταφέρνει το χειρόφρενο ασχοληθείτε με την βλάβη του χειρόφρενου :wink: :wink: :wink:
Αλέξανδρος Μακρής / Santa Fe 2.7 V6
Πρόεδρος B.R.A.T. (τομέας Ψυχραιμίας)
www.braters.gr
Άβαταρ μέλους
almak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 18 Μάιος 2005, 15:12
Τοποθεσία: Aχαρναί

Δημοσίευσηαπό Santa » 25 Απρ 2006, 10:58

Πήγα σημερα στη Hyundai και το φτιάξανε. Ήθελε λιγο σφιξιμο το χειροφρενο για να ακινητοποιειται καλυτερα στις κατηφορες. Τελος καλο ολα καλα!
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό Dark_kronos » 26 Απρ 2006, 16:34

Τι σου ειναι η μαζικη παραγωγη... Ολο κατι τετια προβληματακια βγαζουν
Άβαταρ μέλους
Dark_kronos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005, 18:53
Τοποθεσία: Ροδος!

Δημοσίευσηαπό vriolas » 30 Απρ 2006, 20:33

Άμα δεν βαριέστε τσεκαρετε λιγο αυτό........
http://www.4x4grevena.gr/news.php?id=117
Όσοι πιστοί προσέλθετε να γνωριστούμε κιόλας... όποιος θελει το τηλ μου να συννενοηθούμε ας στειλει πμ.
Θα είμαι εκεί!
Δεν θα αλλαξω λαστιχα? θα δείτε τι θα παθετε!!!!!

www.4x4grevena.gr
Άβαταρ μέλους
vriolas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 31 Ιαν 2006, 02:25
Τοποθεσία: Γρεβενά

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 01 Μάιος 2006, 00:35

Τι αμαξι εχει αυτος ο Χρηστος ?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot]. Υπάρχουν 26 επισκέπτες