Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ελευθερη εισοδος

Δημοσίευσηαπό vriolas » 30 Μαρ 2006, 22:17

Λοιπόν τα βιντεακια ειναι λιγο δυσκολο να τα δω λογω συνδεσεις.(dialup) φανταζομαι ή μαλλον ξερω τι κανει ενα σορεντο αλλα δεν το πιασατε οτι ήταν επισημη προταση να ερθετε Γρεβενά. Nevermind αφου εσεις δεν με καλείται αλλα μου τα δειχνετε σε βιντεο δειχνεται το χαρακτηρα σας(χιχιχιχι) (Πλάκα κανω ετσι!!!!). Και άμα βρω καλη σύνδεση θα τα δω αλλα και θα σας δείξω................ Μόνο μακρυα από την οθονη πεταει ΛΑΣΠΕΣ....
Δεν θα αλλαξω λαστιχα? θα δείτε τι θα παθετε!!!!!

www.4x4grevena.gr
Άβαταρ μέλους
vriolas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 31 Ιαν 2006, 02:25
Τοποθεσία: Γρεβενά

Δημοσίευσηαπό Rav4er » 30 Μαρ 2006, 22:45

aenaon02 έγραψε:Tο θεμα το χειριζεται ο Παναγιωτης διοτι αυτος εχει το κιτακι οπωτε οπωτε μας πει αυτος ..... εγω ειμαι μεσα σε οτι ημερ/νια πειτε ....

Και επειδη αδικησα τον φιλο μου τον Παναγιωτη οριστε .....


Παναγιωτης παιζει... ή μαλλον οργωνει με τα λαστιχα που φοραει :):)

Νικητας παιζει ...



Ζαλιστηκα ρε παιδια......
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Rav4er
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 03 Μαρ 2006, 23:04

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 30 Μαρ 2006, 22:57

to vriolas
λοιπον δεν ξερω γιατι αλλα παντα απο μικρος ηθελα να ερθω σε Κοζανη,Γρεβενα,Τρικαλα,Καρδιτσα κοκ.
Που θα παει θα γινει κι αυτο
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 01 Απρ 2006, 08:52

Παναγιωτη παντος μετα απο αυτο το βιντεακι σου ( και με τα λαστιχα που φορας ) πιστευω οτι μπορεις να επεκτεινεις τις επιχειρηματικες σου δραστηριοτητες και σε αλλους τομεις ..... Πχ.αλφαδιασμα κτηματων ,οργωματα, ισοπεδωσεις χωρων , χωροταξικες εικαστικες παρεμβασεις κτλ ... χε χε χε χε
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 02 Απρ 2006, 03:31

Δεν πιστευω να προσβληθηκες ? αφου το ''εργαλειο'' οργωνει... :tank: :):):)
Με την καλη εννοια παντα...





(Καληνυχτα σας :sleepy5: )
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Δημοσίευσηαπό discoman » 02 Απρ 2006, 16:42

vayero4_4 έγραψε:Σιγα μη δεν παει! Δλδ τι νομιζετε οτι ειναι το LC? κανα τανκ? Αυτοκινητακι ειναι κι αυτο, νορμαλ αναρτησεις εχει, νορμαλ αξονες, νορμαλ τετρακινηση, νορμαλ διαφορικα, νορμαλ ολα. Αν τα εχει σε λιγο καλυτερο (λιγο, ξαναλεω) συνδυασμο απο το Sorento, αυτο θα του δωσει τη δυνατοτητα να παει ισως 1-2 μετρα πιο περα απο κει που θα κολησει το Sorento, και ενδεχομενως αν εχει καλυτερη συναρμογη (αν εχει, ξαναλεω), να συνεχισει να πηγαινει 1-2 μετρα παραπερα για 2-3 χρονια ακομα. Οποιος λεει κατι διαφορετικο τοτε μαλλον δεν εχει κανει καθολου "αληθινο off-roading" αλλα αναλωνεται μονο σε βολτουλες στις λασπες.

Ειναι ακριβως το ιδιο με τα λαστιχα Μ/Τ. Θα σε πανε 100-200 μετρα πιο περα απο κει που θα κολλησεις με τα Α/Τ. Δε θα σε πανε παντου ομως.
Ετσι που τα λες ισοπεδωνεις τα παντα . Δεν ειναι τα 200 μετρα ο αυτοκοσπος αλλα το fun to drive και εκει υπαρχει χαωδης διαφορα . και οχι μονο ΕΝΑ LC ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ κανει οσο ενα καινουριο sorento .και την αξιοπιστια που την πας την αξια μεταπωλησης μετα απο δεκα χρονια Εδω μεσα καποιος φιλος που ειχε σορεντο ειπε πως την πρωτη φορα που πηγαινε στο χωριο του σε φυτευτη πετρα επεσε το παραθυρο :lol: Τα δυο οχηματα απεχουν και ιστορικα καμια πεντηραρια χρονια λες ναναι τα 200 μετρα μονο ιεροσυλια Καλο και τιμιο το σορεντο αλλα εχει δρομο μπροστα του για να πεισει και να καθιερωθει σαν κορυφαιο τετρακινητο οπως θεωρειτε το lc απο ολους Για να βαζουμε τα πραγματα στην θεση τους
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό discoman » 02 Απρ 2006, 17:05

aenaon02 έγραψε:Απο την σημερινη βολτα ...
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Δεν ειχα ξαναδει σορεντο με αυτη την μασκα νομιζα οτι ηταν το καινουριο λαντσια σε 4χ4 δνε μου αρεσουν αυτες οι κλοπες και αντιγραφες καλυτερη ηταν η προηγουμενη
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 02 Απρ 2006, 18:02

ναι οκ οτι πεις ... απλα δεν χρειαζετε να κανεις Quote ολες τις φωτο ... μια θα αρκουσε για να πεις την αποψη σου ...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Δημοσίευσηαπό discoman » 02 Απρ 2006, 18:08

ευχαριστω για την παρατηρηση συγνωμη λαθος
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό Dark_kronos » 03 Απρ 2006, 14:06

aenaon02 έγραψε:dark 14 ??? Ενας νεος τετρακουνας δημιουργειτε... πλαθετε .... :):):) ( φανταστειτε τον στα 20 ..... )


Εμενα ενοεις; Να σου πω πως με φανταζομαι εγω, με ενα τζιπ του στρατου η με ενα Sportage (παλιας γενιας) ψηλωμενο να περνω μερος σε καθε 4Χ4, trial κλπ που διωργανωνετε στην Ροδο! Παρακολουθουσα προχτες αγωνες trial (που εγιναν στην Ροδο) και πραγματικα ηθελα να πιασω το αμαξι η την μηχανη του μπαμπα και να παω σε κανα βουνο:p
Άβαταρ μέλους
Dark_kronos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005, 18:53
Τοποθεσία: Ροδος!

Δημοσίευσηαπό vayero4_4 » 03 Απρ 2006, 18:24

discoman έγραψε: Εδω μεσα καποιος φιλος που ειχε σορεντο ειπε πως την πρωτη φορα που πηγαινε στο χωριο του σε φυτευτη πετρα επεσε το παραθυρο :lol:


Ελπίζω φίλτατε η παραπληροφόρηση να μην είναι ένα από τα χόμπυ σου, αλλά να ήσουν απλά απρόσεκτος όταν το διάβαζες. Εγώ ήμουν που έγραψα ότι έπαθα ζημιά στο παράθυρο, όχι βέβαια την πρώτη φορά που πήγαινα στο χωριό μου, αλλά μια από τις πολλές. ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΦΥΤΕΥΤΗ ΠΕΤΡΑ, ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΘΕΡΙΑ ΚΟΤΡΟΝΑ, ΤΗ ΧΤΥΠΗΣΑ ΔΕ ΜΕ 80 Km/h, κακώς βέβαια, χαζομάρα έκανα αλλά έπαιζα. (θα σου έλεγα να το δοκιμάσεις με το discovery, αλλά είναι κρίμα). ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ, ΛΑΣΚΑΡΙΣΕ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΜΟΤΕΡ ΤΟΥ ΠΑΡΑΘΥΡΟΥ, ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ. ΜΗΔΑΜΙΝΗ ΖΗΜΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΧΤΥΠΗΜΑΤΟΣ, ΘΑ ΕΛΕΓΑ.

Το παράθυρο βέβαια λειτουργούσε κανονικότατα, ασχέτως αν το λασκαρισμένο μεταλλικό καπάκι έκανε ένα "τινγκ-ρρρρ" κάθε φορά που έμπαινα σε λακούβα. Η διόρθωση της "βλάβης" ήταν μια αστεία υπόθεση 10 λεπτών, καθώς η όλη δυσκολία ήταν να ανοίξει κανείς την πόρτα του Sorento. Ελπίζω αυτά να μην είναι "ψιλά γράμματα" για σένα, και συνεχίζω να υποστηρίζω ότι στην βόλτα που θα διαλέξουμε όλοι μαζί, όλοι μαζί θα την πάμε, fun-to-drive or not.

Προτιμώ δε να πει κανείς "κοίτα, εγώ θα πάρω LC (ή LR ή Jeep ή δεν ξέρω και γω τι) διότι είμαι badge-junky (σηματο-μανής). Και ψυγείο αν είναι να πάρω, δεν παίρνω κορεάτικο (π.χ. LG) αλλά προτιμώ γερμανικό κλπ" παρά να ψάχνει τρόπους να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα.

discoman έγραψε: Για να βαζουμε τα πραγματα στην θεση τους
Kia Sorento 2.5 CRDi - BFG M/T 245/75R16 :l33t:
Άβαταρ μέλους
vayero4_4
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 14 Οκτ 2004, 18:56
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 05 Απρ 2006, 00:47

Ρε συ Αλεξανδρε μην αρχιζουμε παλλι τα ιδια ... :( Πες απλα οτι αμα ειχαμε τα λεφτα να παρουμε LC παλλι sorento θα περναμε και με τα ρεστα θα περναμε και ενα matiz για την πολη , ενα golf ετσι απλα για να βρισκετε .... και με τα εναπομιναντα λεφτα θα βαζαμε βενζινες-ασφαλειες και οτι αλλο για τα επομενα 5-6 χρονια χε χε χε
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Δημοσίευσηαπό vayero4_4 » 05 Απρ 2006, 07:23

Μωρε εγω αμα ειχα τα λεφτα μπορει να επαιρνα και ελικοπτερο, δεν εχει σχεση ομως το ενα με το αλλο. Αν εδω απλα μιλουσαμε Νικητα, ολα θα ηταν καλα. Επειδη ομως τα γραπτα μενουν, μετα απο 2-3 μηνες μπορει να ερθει καποιος, να διαβασει αυτα που γραφει ο discoman και να αρχισει να ρωταει: "Αληθεια???? επεσε το παραθυρο απο μια πετρα???? Τοσο κακοφτιαγμενο το Sorento?????" κι αντε εσυ τωρα εξηγα του/της.

Οπως και να εχει, καλο ειναι να ξερουμε τι λεμε ανα πασα στιγμη.
Kia Sorento 2.5 CRDi - BFG M/T 245/75R16 :l33t:
Άβαταρ μέλους
vayero4_4
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 14 Οκτ 2004, 18:56
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 05 Απρ 2006, 23:43

Σωστη η παρατηρηση και καλα εκανες και απαντησες διοτι ουτε εγω ηξερα οτι το ειχες παθει εσυ ( και υπο τι συνθηκες εγινε ) ...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Δημοσίευσηαπό dashmod » 06 Απρ 2006, 09:55

Παιδιά γεια σας και από εμένα. Είμαι καινούργιος στα 4χ4 και στο off road αλλά αρκετά κ@θλομ.... Κάτοχος ενός Sorento 3.5 εδώ και 5 μέρες (πρόλαβα και ανέβηκα Πεντέλη 2 φορές ήδη). aenaon02 με την ευκαιρία πολύ καλή φωτογραφία. Πότε θα μαζευτούμε να βγάλουμε μερικές τέτοιες ακόμα?:)
Πρώην Πρόεδρας B.R.A.T.
Άβαταρ μέλους
dashmod
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 06 Μαρ 2006, 02:54
Τοποθεσία: καλλιθέα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Kia & Hyundai

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 20 επισκέπτες